Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D300 + Battery grip, ako 8FPS

VincenzoART
2009-12-08 19:32:04+01
Ahojte.. Včera som kúpil original battery grip Nikon MB-D10. Po pripojení by Nikon D300 mal cvakať 8FPS.. ale on stále cvaká iba 7 :/ ako by sa to dalo nastaviť? Ďakujem za radu..spam a blbé pripomienky si nechajte pre porovnanie: Moj fotak: http://www.youtube.com/watch?v=ByBcTBoEMic najdene video: http://www.youtube.com/watch?v=i79x1TCwaow
 
duroslav
2009-12-08 19:37:11+01
dal si do gripu alkalické batérie?
 
VincenzoART
2009-12-08 19:38:23+01
bateriu.. :/
 
jake
2009-12-08 19:50:03+01
na to aby si mohol fotit rychlostou 8fps potrebujes nikon D300s, D300 viac ako 6-7 cvakat nebude, navyse vyssia rychlost ma urcite obmedzenia, kazdopadne ale musis kupit battery grip PDK-1 - len s tymto ti to pojde! inac nie, mas to vsetko v navode
 
slavmiro
2009-12-08 20:19:41+01
príspevok od: jake
na to aby si mohol fotit rychlostou 8fps potrebujes nikon D300s, D300 viac ako 6-7 cvakat nebude, navyse vyssia rychlost ma urcite obmedzenia, kazdopadne ale musis kupit battery grip PDK-1 - len s tymto ti to pojde! inac nie, mas to vsetko v navode
ale pojde, D300 ma oficialnu rychlost 8 fps za predpokladu ze v BG su alkalicke baterie, nefotis do 14 bit rawu (s nim len 2.5 fps), vypnute su blbosti ako je D-Light, HighISO NR a samozrejme fotis s casmi cca 1/40s a kratsim. Dokupovat nove predrazene dvierka+drziak (jedine cez servis) a akku EN-EL4a nema zmysel. Toto som si pred kupou BG odkonzultoval s panom z Nikon.CZ na predvadzacke v ProLaike a funguje to. Testoval som ked som kontinualne snimal displej digitalnych stopiek.. 8fps potrebujem vynimocne (2x za rok?), ak ano, vrazim do BG 8ks alkacov z IKEA, alebo GP blister pack 8xAA.
 
Strhak
2009-12-08 20:44:39+01
a lenivec ktorý si nieje schopný prečítať manuál k blesku a keď mu dakto aj nájde v tom manuáli konkrétnu stranu tak ho pošle bohvie kdesi tu ide moralizovať. Ale ako myslíš idem aj ja tvojou cestou: choď kukať tú telku čo si odporúčal iným určite ti ide dáka telenovela. Len tak pre zaujímavosť, neviem či pamäť už neslúži, ale písal si že so mnou si už písať nebudeš tak som teraz v rozpakoch. Len pekne bež, keď nie k telke tak k tomu manuálu. Je tam toho hodne nového pre teba ;-)
 
jake
2009-12-08 20:45:43+01
príspevok od: slavmiro
ale pojde, D300 ma oficialnu rychlost 8 fps za predpokladu ze v BG su alkalicke baterie, nefotis do 14 bit rawu (s nim len 2.5 fps), vypnute su blbosti ako je D-Light, HighISO NR a samozrejme fotis s casmi cca 1/40s a kratsim. Dokupovat nove predrazene dvierka+drziak (jedine cez servis) a akku EN-EL4a nema zmysel. Toto som si pred kupou BG odkonzultoval s panom z Nikon.CZ na predvadzacke v ProLaike a funguje to. Testoval som ked som kontinualne snimal displej digitalnych stopiek.. 8fps potrebujem vynimocne (2x za rok?), ak ano, vrazim do BG 8ks alkacov z IKEA, alebo GP blister pack 8xAA.
mas pravdu len sa mi to cele nechcelo pisat, preto som napisal ze su tam obmedzenia - preto ani nevidim zmysel na D300 davat grip za ucelom fotenia 8fps - pre uchop a dlhsiu vydrz ano, inac to s tymto fotakom nema vyznam , to uz ta D300s alebo D700 kde to plnohodnotne slape - inac Jurak je macher, ked niekto nieco nevie tak on vzdy odpovie, nepoznam cloveka co by sa v nikonoch vyznal lepsie ako on
 
VincenzoART
2009-12-08 20:49:12+01
príspevok od: jake
mas pravdu len sa mi to cele nechcelo pisat, preto som napisal ze su tam obmedzenia - preto ani nevidim zmysel na D300 davat grip za ucelom fotenia 8fps - pre uchop a dlhsiu vydrz ano, inac to s tymto fotakom nema vyznam , to uz ta D300s alebo D700 kde to plnohodnotne slape - inac Jurak je macher, ked niekto nieco nevie tak on vzdy odpovie, nepoznam cloveka co by sa v nikonoch vyznal lepsie ako on
keď som kupoval novu DSLR tak ešte D300s nebola a D700 dosť drahá.... batterygrip som kúpil hlavne kvôli výdrži batérii,potom FPS a držanie... keďže pri športe nevieš čo sa za sekundu stane tak FPS je dôležité
 
jake
2009-12-08 20:50:56+01
príspevok od: VincenzoART
keď som kupoval novu DSLR tak ešte D300s nebola a D700 dosť drahá.... batterygrip som kúpil hlavne kvôli výdrži batérii,potom FPS a držanie... keďže pri športe nevieš čo sa za sekundu stane tak FPS je dôležité
presne tak, ale 7 ci 8 mas zajedno, s tym sa uz da vyhrat - kupil si dobre, D300 je vyborny aparat s ostrenim mozno aj o kvapku rychlejsim nez ma D700 - akurat kresbu z neho taku nedostanes a vyssie ISO tiez nie, ale inac sa da s nim nafotit vsetko -
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-08 20:55:42+01
príspevok od: jake
presne tak, ale 7 ci 8 mas zajedno, s tym sa uz da vyhrat - kupil si dobre, D300 je vyborny aparat s ostrenim mozno aj o kvapku rychlejsim nez ma D700 - akurat kresbu z neho taku nedostanes a vyssie ISO tiez nie, ale inac sa da s nim nafotit vsetko -
by ma este zaujimalo,to vsetky zrkadlovky napr. 50D canon co ma 6 FPS ci kolko,ak foti do 14bit RAWu tak FPS klesne ? Ak teda fotim bez battery gripu
 
Strhak
2009-12-08 21:03:27+01
príspevok od: Cako
by ma este zaujimalo,to vsetky zrkadlovky napr. 50D canon co ma 6 FPS ci kolko,ak foti do 14bit RAWu tak FPS klesne ? Ak teda fotim bez battery gripu
nie na Canon to nemá vplyv, tam máš na pevno danú rýchlosť a je jedno či je tam BG alebo nie
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-08 21:05:25+01
príspevok od: Strhak
nie na Canon to nemá vplyv, tam máš na pevno danú rýchlosť a je jedno či je tam BG alebo nie
Dakujem za skoru odpoved :) lebo normalne som aj uvazoval o nikone..ale to len tak v dialke...ostanem pri canone urcite
 
conan7
2009-12-08 21:08:07+01
príspevok od: Cako
Dakujem za skoru odpoved :) lebo normalne som aj uvazoval o nikone..ale to len tak v dialke...ostanem pri canone urcite
a pri raw tuším neklesne, len rozdiel je tam že neudrží to sériové snímanie tak dlho ako pri jpg
 
jake
2009-12-08 21:10:53+01
príspevok od: Cako
by ma este zaujimalo,to vsetky zrkadlovky napr. 50D canon co ma 6 FPS ci kolko,ak foti do 14bit RAWu tak FPS klesne ? Ak teda fotim bez battery gripu
vzdy to je napisane v navoe k fotaku, u canone je skor bezne, ze grip nenavysuje rychlost fotenia, a tiez to zavisi aj od buferu - neni toto uplne moja parketa, lepsie pozriet nav alebo sa spytat na nejakej prezentacii
 
Strhak
2009-12-08 21:11:42+01
príspevok od: conan7
a pri raw tuším neklesne, len rozdiel je tam že neudrží to sériové snímanie tak dlho ako pri jpg
tu si treba uvedomiť aký je dátový tok pri Raw a aký pri jpg. Inak v tomto je Canon špička, má najrýchlejší bufer s pomedzi všetkých značiek
 
Cako
ocenenie redakciou 2009-12-08 21:14:24+01
príspevok od: conan7
a pri raw tuším neklesne, len rozdiel je tam že neudrží to sériové snímanie tak dlho ako pri jpg
jo to som vedel ze to neudrzi dlho,len ma zaujiama ci klesne ta rychlost.V buducnosti si totiz planujem kupit spominany 50D ktory hadam pojde este s cenou kusok dole.Ved napr na bestcena stoji rovnako ako 40D ! no dost...
 
Ivo003
2009-12-08 21:16:03+01
príspevok od: Cako
Dakujem za skoru odpoved :) lebo normalne som aj uvazoval o nikone..ale to len tak v dialke...ostanem pri canone urcite
Pri Canone je dolezita rychlost karty, ak ti dokaze rychlo vypraznovat buffer, tak fotis rychlo a dlho.
 
jake
2009-12-08 21:18:15+01
príspevok od: Strhak
tu si treba uvedomiť aký je dátový tok pri Raw a aký pri jpg. Inak v tomto je Canon špička, má najrýchlejší bufer s pomedzi všetkých značiek
bufery ma canon lepsie (az na vynimku novej nikon D3s kde je brutalny bufer) - elektronicky ma canon super vybavu, skoda len ze optika tomu moc nesvedci
 
Strhak
2009-12-08 21:18:44+01
príspevok od: Cako
Dakujem za skoru odpoved :) lebo normalne som aj uvazoval o nikone..ale to len tak v dialke...ostanem pri canone urcite
inak teraz si ma dostal, ale na Canone sa nedá meniť bitová hĺbka. Dokonca som tak na rýchlo prešiel aj manuál a nikde som to nenašiel ale mýliť sa môžem. Inak ma to aj prekvapuje, toto je parameter ktorý by som nemenil už len kvôli tlači. Tak celkom nechápem prečo to umožňuje Nikon
 
jrfoto
2009-12-08 21:19:20+01
príspevok od: Cako
jo to som vedel ze to neudrzi dlho,len ma zaujiama ci klesne ta rychlost.V buducnosti si totiz planujem kupit spominany 50D ktory hadam pojde este s cenou kusok dole.Ved napr na bestcena stoji rovnako ako 40D ! no dost...
no na ceny na bestcena by som sa nespoliehal, ty maju na sklade vsetko a zaroven nic, kamarat chcel kupit 40d-cko a uz ho nikde nemaju na sklade, takze neviem preco porovnavas 50ku so starsou 40kou, ktora sa realne neda ani kupit
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()