Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Ťažká voľba Canon vs Pentax

Andrej78
Andrej78 2009-11-16 22:26:18+01
Pentax K20D/K7 vs Canon 50D - prosím Vás vie mi niekto kvalitatívne porovnať čip medzi K20D/K7 s čipom v Canon 50D. Uvažujem nad kúpou jedného z uvedených fotoaparátov, každý má niečo zaujímavé a každému možno niečo chýba,neviem sa rozhodnúť. Potreboval by som nakopnúť, pre ktorý sa mám rozhodnúť. Financie hovoria v prospech K20, ale obávam sa kvality čipu Samsung a AF v K20. Tiež som čítal o potrebe zmeny firmwaru kôli zvýšenému šumu v K20. K7 sa mi veľmi páči, ale údajne má problém s prehrievaním. Za každú radu vopred ďakujem.
 
Strhak
2009-12-25 22:45:24+01
príspevok od: ombreus
to porovnanie je dalsia lolka, hlavne ked sa porovnava objektiv tamron 15-250 a canon 70-200.. 18-250 je objektiv, ktory si nikto nekupy pre rychle ostrenie ale prave pre rozsah 18-250, schvalne ako rychlo zaostri na tamron povedzme ked nazoomujes na 2500 a potom spat na 18 v porovnani s prehadzovanim skla na canone xD..
ja viem že je neskoro večer a ľudia sú unavený, ale prosím ťa kde tam vidíš Tamrona??? Ja tam vidím dva sklá Pentax a potom dáke Canon. Hlavne keď si porovnám Pentax 50-135 f/2,8 s Canon 70-200L f/4, kde ten Pentax je pomaly dvakrát drahší ako Canon, ale pomalí ako objektívy inej triedy. Prepáč no od profi skla ( aspoň dúfam že je profi ) čakám trochu vyššiu rýchlosť to hádam uznáš...
 
beholder
2009-12-25 22:49:07+01
príspevok od: scoty
fotim pentaxom K20 a som s nim max spokojny...a maximalne postacuje na vsetko co s nim fotim..,ci je to portret,ci krajina ,ci svadba, dolezite su skla, ktore robia kvalitne foto...., ked budem profik, snad prejdem na nikon..,ale to je muzikou buducnosti... takze v amaterizme nema vyznam riesit,ci canon ci pentax... pomer cena kvalita hovori v prospech pentaxov... co ponuka canon v cene pentaxu???? ani len odolne telo za tie prachy nemas... K7 je volba za 1 ! ak sa planujes zivit fotenim ,kup NIKONA D3X ,vyprazni vrecka ,,no ale vedz ze s K7 sa da profi fotit tiez... otazka su peniaze... ak ich mas na rozhadzovanie ,tak chod do NIKONA,? canona ?
...v podstate máš pravdu......len ma zaujala jedna veta ´ked budem profik, snad prejdem na nikon´............a tu je pes zakopaný....pri zakúpení nikona od prvopočiatku už prechádzať nebude treba...len upgrade-ovať......ale pentaxu (ako aj všetkých doplnkov) sa budeš pradvepodobne zbavovať...

...a teraz si postavme otázku....kto v konečnom dôsledku ušetrí?:)...

 
Strhak
2009-12-25 22:52:01+01
príspevok od: scoty
porovnal si aj ceny??? :-)))
veď práve a preto som u Canon. V pláne mám nahradiť moju terajšiu 50D za 1D mark IV a práve tam už mi Pentax nemá čo ponúknuť. Pentax je tam kde je, Sony si zatiaľ razí cestu hore a kde bol Pentax pred piatimi rokmi a kde Sony. Toto je pre mňa smerodajné, ako sa značka vyvíja a je mi úprimne ľúto ako skončil Pentax a Olympus. Ja by som bol najradšej keby všetci boli +/- na rovnakej úrovni a predbiehali by sa vo vývoji nových lepších fotoaparátov. ďakujem že aspoň Sony trochu múti vodu lebo inak by tí dvaja ( Nikon a Canon ) hore na vavrínoch zaspali. Ak by potlačil aj Pentax bolo by to zaujímavejšie :-(
 
Strhak
2009-12-25 22:53:44+01
Ja ;-DDD
 
scoty
2009-12-25 22:55:58+01
v podstate mas pravdu... ale ja sa neplanujem pridat k profikom, preto PENTAX
:-)
cize som v podstate usetril :-)
 
Strhak
2009-12-25 23:00:51+01
môj názor je taký nech fotí kto chce s čím chce, len nech mu to vyhovuje. Na značke toľko nezáleží, na čom ozaj záleží, tak na oku človeka. Darmo budeme mať Hasselblad ak nebudeme ovládať základné pravidlá fotografie.
 
ombreus
2009-12-26 09:22:44+01
príspevok od: Strhak
ja viem že je neskoro večer a ľudia sú unavený, ale prosím ťa kde tam vidíš Tamrona??? Ja tam vidím dva sklá Pentax a potom dáke Canon. Hlavne keď si porovnám Pentax 50-135 f/2,8 s Canon 70-200L f/4, kde ten Pentax je pomaly dvakrát drahší ako Canon, ale pomalí ako objektívy inej triedy. Prepáč no od profi skla ( aspoň dúfam že je profi ) čakám trochu vyššiu rýchlosť to hádam uznáš...
pentax 18-250 je rebranding tamrona, nic viacej. ten objektiv je v podstate dobry len koli rozsahu, ides do hor, jeden objektiv a hotovo a vynesies hore aj sud kofoly. a nemusis sa vlacit zo sklamy etc.
 
ombreus
2009-12-26 09:25:12+01
dufam, ze nebudem nikdy profik ako vacsina *nasich* profikov, v podstate som stastny, ze som amatera.. a s tym setrenim mas pravdu, ked som isiel do pentaxu, tak konkurenica ani priblizne neponukala za rovnake peniaze take moznosti. a medzi nami, kto chce stabilizator v skle?
 
ombreus
2009-12-26 09:28:36+01
príspevok od: Strhak
môj názor je taký nech fotí kto chce s čím chce, len nech mu to vyhovuje. Na značke toľko nezáleží, na čom ozaj záleží, tak na oku človeka. Darmo budeme mať Hasselblad ak nebudeme ovládať základné pravidlá fotografie.
fotografia je umenie, a pravidla pri umeni su vdzy len obmedzenia. Umenie ma vyvolavat diskusiu..velakrat vidis fotku podla *navodu* ale je to to iste akurat ina hora, ksicht a pod. a potom pride niekto iny a urobi fotku podla citu neriadi sa nicim a padnes na zadok.. ale to je asi to oko... a vtedy je jedno ci je to pentax, canon, alebo *papierovy fotak* za 2 eura.
 
PeterSA11
2009-12-26 09:59:17+01
príspevok od: ombreus
dufam, ze nebudem nikdy profik ako vacsina *nasich* profikov, v podstate som stastny, ze som amatera.. a s tym setrenim mas pravdu, ked som isiel do pentaxu, tak konkurenica ani priblizne neponukala za rovnake peniaze take moznosti. a medzi nami, kto chce stabilizator v skle?
Ja chcem stabilizátor v skle. Je to dobrá vec, lebo nemáš roztrasený obraz v hladáčiku.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()