Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pentax?!

Golem
Golem 2009-10-21 14:35:34+02
Naozaj je Pentax kvalitou za Nikonom a Canonom alebo je to len subjektívny názor niektorých jedincov?Plánujem kúpu zrkadlovky a rozmýšľam nad Pentaxom K20D
 
Golem
2009-10-30 13:48:00+01
príspevok od: quaq
mam osobne skusenosti s oboma a ver mi ze Ni D90 je o dost lepsia uz aj setak 18-105 je na slusnej urovni oproti pentax setakom ak chces mix tak si ku Pentax K-x je tam ten isty cip ako v Ni D90 ale este lepsie spraveny takze mozes v dobrej kvalite pouzivat iso 1600 a nemusis sa bat ani 3200 nie je vsak zatesneny ale to nie je ani D90 a nema stavovy display D90 ho ma no K-x ma vsak super funkcie ako nastavenie roviny zaostrenia takze vies si nastavit FF alebo BF na kazde sklo ako potrebujes, 1/6000s, predsklopenie zrkadla, vstavane Hdr ................
taketo nieco som potreboval pocut.a ako je to s K20d?ak s tym mate niekto skusenost
 
Golem
2009-10-30 14:04:40+01
hlavne sa mi jedna vystup medzi K20D a Nikon D90 ci tot vie niekto porovnat.Dakujem
 
quaq
2009-10-30 14:09:57+01
D20 dost sumi uz od iso 100 podla testov na www.dpreview.com sumi vac ako K10D a to je dost vazne, inac po ergonomickej stranke je na tom super a ma aj dobre ovladanie je to v kategorii polo-profi ked chces ist silou mocou to tejto triedy tak radsej by som odporucal K7D ale ani ta nedosahuje obrazovu kvalitu malickeho K-x je to tym ze Pentax vyuzival cip od Samsungu a v K-x uz pouzil Sony
 
lucifer
2009-10-30 14:23:51+01
pre mna najlepsia stranka na porovnanie obrazoveho vystupu

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

tiez mi pomohla, ked som sa pred cca pol rokom rozhodovala medzi k200d a D60.
u mna nakoniec vyhral pentax
 
jake
2009-10-30 21:43:33+01
príspevok od: Golem
mam strach ist do pentaxu.su to peniaze ktore si sporim dva roky a nerad by som o rok zistil,ze to neni to co som od toho ocakaval.niesu az take rozsirene a ma ich malo ludi.v ruke mi dobre sedi aj pentax aj nikon aj canon.a teraz som z toho labuto jelen.
je mozne, ze som tu asi jediny co fotil aj pentaxom, aj canonom a taktiez aj nikonom - pises, ze si setril 2 roky - to je dost dlha doba aby si clovek rozmyslel do coho vlastne ist -canon a nikon su velmi dobre znacky a pentax kupil pred par rokmi japonsky gigant Hoya - najvacsi vyrobca skiel, ktore dodava ja do objektivov canonu a nikonu , vlastne vsetkym. filtre ma c.1 bez konkurencie. Myslim, ze Pentax si tym zarucil buducnost.Ja osobne by som asi isiel do nikonu, ale pentax je cenovo prijatelny - a kvalita objektivov je na slusnej urovni, je tu vela ludi co foti s pentaxom a su spokojni. Ak vyberas v low-end zrkadlovkach tak asi najlepsi a cenovo dobry je naozaj pentax, navyse za posledne roky zacal vyrabat objektivy s ultrazvukovym ostrenim - nazyva to SWD - a optika je dobra, ma kvalitne skla - ono ti staci par skiel a nnafotis v podstate vsetko - kompromis kvalita/cena vedie pentax, kludne do toho chod ale rataj, ze ostanes tam - jeden kamarat foti s pentaxom K10 uz nejaky rok a je navysost spokojny - ak ale chces dlhodobo fotit a rozijat sa , radsej pochod po obchodoch a poskusaj, uvidis sam - osobne som zakotvil v nikone a uz by som inde nesiel, ale cenovo je to najkomplikovanejsie, .... cize u mna pentax
 
marek sk,lm
2009-11-01 19:11:17+01
ale do ri.i !!!20 min tu pisem prispevok a ano ma odhlasi- NASR.T!!!
 
marek sk,lm
2009-11-01 19:12:07+01
no,dnes som mal v ruke zhodou okolnosti canon EOS 500d,kedze nemam prehlad -dedukcne to bude asi nejaka lacnejsia zrkadlovka.pacily sa mi na tom iste veci a nejake nepacili.asi som nejaky zastarali ,ale neviem naco maju tie nove zrkad. tolko vela ostriacich bodov.doposial som mal jediny a uplne postacoval...mozno ked fotim skupinu ludi tak...ale myslim ,ze je to skor na obtiaz a ludom co si to nevedia alebo zabudnu ´vypnut to musi skor skodit ako robit dobre-ako pani co som ´macal jej fotak.super oproti starsiemu pentaxu je koliesko na ´napr. clonu ,co moj model nema-a nove chvalabohu maju.aj tak je dost pomale-uvital by som cely rozsah na jedno potiahnutie prstom.podexp. a preexponovanie je riesene celkom dobre.neviem ako je riesene podrzanie expozicie-ale asi to pojde ,nejak som ho az tak nestihol oskumat.dost (pre mna) nevihoda je ,ze nema priamo na objektive koliesko na clonu-lebo dat max a min clonu je oproti klasike BRUTALNE zdlhave.neskusal som ci nastavenie(otriace body a ine)ostane prednastavene pri vipnuti a opat. zapnuti-to je asi dolezite.inak aj rychlost AF je dost pomala-co je asi vseobecny problem???neviem - mam viacmenej skusenost len s mojim pentaxom MZ6 a ten celkom masti...(canon an. eos 300 s poslednych modelov oproti mojmu p. nevedel zaostrit v slabsom svetle a celkovo mu to dost trvalo).
aky fotak a v akej cene sa da kupit s FF (ak dobre dedukujem ful frame-cely format-cize s objektivu 16mm mam 16mm a nie ako ´zavadzaju´- nejakych 24?)?
to by ma fakt zaujimalo,nakolko mam viac sirokych skiel o ktore som bojoval a tymto padom by som o ne prisiel-nakolko je digital este v (sorry) plienkach :-)))
tot moje ubohe postrehy,skusim sa pozriet fyzicky na tu 20d a asi idem do nej-trosku ma mata to ostrenie ,ako sa uvadza na odkaze vyzsie-analog. objektivy si zmaknem nadstavit aj doma ,len tie ostatne ´moderne´ nedam... :-)))
 
ado22
2009-11-01 20:10:21+01
možno to sem neako extra nepatrí ale spýtam sa som amatérsky fotograf fotím občas ale ako nový fotoaparát chcem zrkadlo a nemienim vpáliť doň veľa peňazí stačí mi postarši pentax k-m? alebo už niečo iné dík
 
pufko
2009-11-01 20:38:46+01
príspevok od: ado22
možno to sem neako extra nepatrí ale spýtam sa som amatérsky fotograf fotím občas ale ako nový fotoaparát chcem zrkadlo a nemienim vpáliť doň veľa peňazí stačí mi postarši pentax k-m? alebo už niečo iné dík
Nový K-m by som nekupoval, pravdepodobne už ani nie je dostupný, iba ho nevymazali z ponuky e-shopu, K-x je úplne iná káva v CZ urobili porovnanie s D90 na ISO 3200 Jpeg + Raw http://forum.hladacik.sk/read.php?41,3145948,3152387,page=2#msg-3152387
 
pufko
2009-11-01 20:39:54+01
znovu link http://forum.hladacik.sk/read.php?41,3145948,3152387,page=2#msg-3152387
 
pufko
2009-11-01 20:40:13+01
http://forum.hladacik.sk/read.php?41,3145948,3152387,page=2#msg-3152387
 
marek sk,lm
2009-11-04 20:08:27+01
No,tak som ho objednal -pentax K20D .Omacal som si dnes este K10D a musim skonstatovat ,ze oproti 4-5 rokom je to uz o dost lepsie.normalne to uz aj ostrilo celkom uspokojivo.tie tela vizeraju oproti canonu fakt lepsie.skusil som aj starsie objektivy a ozaj to funguje,AF relativne ide.nieje to sice MZ6 :-))) ,ale uspokojivo.som zvedavi na tu K20.napisem moje prve dojmy-ale iba ak chcete :-)
 
WildSammy
2009-11-04 20:59:26+01
Aj ja mam K20D a predtym som mal K10D a K100D.. K20D je oproti K10D o dost lepsia, co sa tyka AWB, aj AF. Vystup z nej sa mi paci viac ako z K10D. Zvazujem este kupit grip :-) Inac neda mi nespytat sa, nakolko K20D uz nie je oficialne v predaji, ze preco si nekupil radsej K-7? :)
 
arowanaaquarium
2009-11-04 22:34:08+01
Pentax K20D, je ešte stále v ponuke u Exapro a je dodatočne ešte dostupný.
 
marek sk,lm
2009-11-05 07:53:46+01
nuz ,lebo je o polovicu drahsi :-) a s novych modelov ,vseobecne ,mam strach-vseobecne,este nemaju vychytane muchy...stym AF si ma velmi potesil,taktiez som rozmyslal o gripe ,no predajca ma ukecal-vraj to vydrzi.okrem toho je na moj vkus hnusne drahy -v porovnani co je vo fotaku a co dokaze a nejaky blby zdroj....ani som sa nikde nedocital ci je v tom nejaky akumulator alebo je to na clanky????mam v MZ6 v gripe ´tuzkove´ a mam radost,lebo ma to peknych par krat zachranilo-tuzkove kupis vsade,no cakat pol dna ,kym sa nabije baterka...HM myslim ,ze tie ´tuzkove baterky su celkom spasa-pls. napiste mi prosim niekto ako je to stym batery pakom -kolko krat dlhsie vydrzi ...a tak.diiik
 
WildSammy
2009-11-06 23:51:44+01
Do gripu ide taka ista bateria ako do tela a telo si potom automaticky cerpa bud z baterie v tele alebo v gripe podla potreby a podla aktualneho stavu baterie. Navyse mas v gripe odkladaci priestor na dialkove a SD tusim. Ja si chcem grip vsak kupit koli tomu, ze fotak sa potom vo vertikalnej polohe super drzi a hlavne ak mas na nom tazky alebo dlhy objektiv a fotis portret. Samotny grip nevazi takmer nic a preto na celkovej vahe fotaku moc neprida. Mal som moznost skusit si K20D s gripom a DA*50-135 a odvtedy si chcem jednoznacne kupit grip :-) Je vsak fakt, ze je dost drahy, tak nan musim najprv nasetrit :-) 2nd hand sa bojim kupit. Aky objektiv budes mat k novemu K20D?
 
marek sk,lm
2009-11-07 13:12:59+01
zbral som ten setak,mne staci.mam este tamron myslim 70-300 a druhy setak s ´klasiky´ 28-80?-asi.mam etse vela M42 16/2.8 ,20/3.5 ,28/2.8 ,nejaku 35 ,135 ,200 a vybornu 50/1.8 ta fakt super kresli.k tomu 2 sady makrokruzkov,mech ...chybalo akurat telo:-))) tak som zobral aj ten setovy objektiv bude fajny na klasiku :-))
 
scoty
2010-01-25 20:05:51+01
fotim s K20 a max spokojnost. tiez som sa rozhodoval medzi nikonom D80... ked som sa sprtal v detailoch takych ,co snad nase oko ani nepostrehne , tak lepsie skoncil K20... ci dynamickym rozsahom ,viac zaostrovacich bodov ,ci multisegmet.meranie svetla, alebo ci hoc len obycajna rec v menu ...,oproti lustit anglicke vyrazy v nikone?? tak to som nemusel..to som poznal z minolty... teraz chcem mat jasno vo vsetkych nastaveniach,... no presvedcilo ma viac ,ci vela?...dalsie veci ako odolne utesnene telo a odolnost objektivov, v neposlednom rade pomer cena-kvalita
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()