Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

VYBER ZRKADLOVKY

Robert Simeg
2009-06-16 16:22:23+02
Chystam sa kupit prvu zrkadlovku a neviem sa rozhodnut, co by bolo najlepsie a tak budem rad ak si precitam nejake vase nazori :) Rozhodujem sa medzi Pentax K20 a Nikon D90, musim sa zmestit do 1000Eur aj s objektivom, nad Canonom som moc nerozmyslal, mozno aj Nikon D200 aj ked to je uz starsi model.Fotit budem prevazne krajinky, mesto, ludi, sport. Tak prosim o rady skusenejsich co pouzivali uz rozne znacky, a nie tych co mali za cely zivot jednu a biju sa do prs ze je najlepsia, dakujem :)))
 
dodo_bb
2009-06-16 16:31:18+02
Máš pocit, že keď niekto používa celý život jednu značku, robí s ňou krásne fotky a tvrdí, že je to dobrá značka je blbec, čo tebe ako začiatočníkovi už nemá čo povedať?
 
KESKOSENI
2009-06-16 16:36:28+02
ach moj boze........
 
Robert Simeg
2009-06-16 16:38:08+02
príspevok od: dodo_bb
Máš pocit, že keď niekto používa celý život jednu značku, robí s ňou krásne fotky a tvrdí, že je to dobrá značka je blbec, čo tebe ako začiatočníkovi už nemá čo povedať?
Ja som nenapisal, ze je blbec,(pardon az to niekto takto pochopil)len je to velmi subjektivny nazor kedze nemoze porovnat, aby sme sa rozumeli.
 
dodo_bb
2009-06-16 16:51:25+02
Týchto tém je tu plno, dokonca aj v tomto čase beží presne taká istá. A stále to isté, tie isté štyri značky, rovnaká otázka. A pritom je to úplne jedno, človeče. Všetky začiatočnícke zrkadlovky sú rovnako dobré. Kúp sú hocičo a začni sa učiť fotografovať. Inak to aj tak bude len bezcenný kus plastu a skla. A keď sa naučíš čo to málo o fotografii, nebudeš tu písať takéto otázky. Lebo zistíš, že na to neexistuje normálna odpoveď.
 
2009-06-16 16:58:32+02
akoze zleeeeee... ludia uz prestavaju vediet, co chcu. nedokazu sa slobodne rozhodovat a potrebuju, aby sa za nich rozhodli ini.

uz milion krat som povedal: pozri si recenzie - zuz na 2 az 3 kusy, skoc do obchodu, odskusaj a co ti viac vyhovuje, to kup. pokial toto nedokazes, nekupuj si zrkadlovku, bude ti zbytocna.
 
Robert Simeg
2009-06-16 16:59:07+02
príspevok od: dodo_bb
Týchto tém je tu plno, dokonca aj v tomto čase beží presne taká istá. A stále to isté, tie isté štyri značky, rovnaká otázka. A pritom je to úplne jedno, človeče. Všetky začiatočnícke zrkadlovky sú rovnako dobré. Kúp sú hocičo a začni sa učiť fotografovať. Inak to aj tak bude len bezcenný kus plastu a skla. A keď sa naučíš čo to málo o fotografii, nebudeš tu písať takéto otázky. Lebo zistíš, že na to neexistuje normálna odpoveď.
A vies co, mas pravdu :)Ja som len pocul nieco take ze pentax sa kazi a je pomalsi ako Nikon, no tu su tiez asi len nejake bachorky, velmi individialne asi.
 
wayne
2009-06-16 16:59:49+02
vyber si co ti najlepsie sadne do ruk, ja som sa stal obetou marketingu a mam zrkadlovku od sony :) no nestazujem sa, mam dostatok priestoru na kreativitu, objektivy su sice drahe, ale starsie minolty sa daju zohnat v pohode aj za lacneji peniaz.. moj najoblubenejsi stal 20 ecok :) bol to tazky vyber, canon (hodnotim entry level:)) sa mi pacil kvoli kvalite setaku, nikon kvoli farbam, sony kvoli stabilizacii, olympus kvoli sympatiam voci znacke (priatelka ma kompakt olympus ktory bol celkom fajn kym som to neskusil so zrkadlovkou :)), volba padla nakoniec na alfu a som spokojny...
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:01:19+02
Ja sa viem rozhodnut sam, aj tak by som sa nakoniec rozhodol sam, ako vacsina ludi... tato tema uz asi kazdemu leze na nervi :)
 
wayne
2009-06-16 17:01:36+02
mam pocit ze som svoj prispevok napisal do druhej temy nez som chcel :) ach jaj nejak sa tu tie prosby o rady co vybrat kopia :) D90 je dobra volba z toho co si napisal
 
2009-06-16 17:03:10+02
príspevok od: Robert Simeg
Ja sa viem rozhodnut sam, aj tak by som sa nakoniec rozhodol sam, ako vacsina ludi... tato tema uz asi kazdemu leze na nervi :)
nie je to temou, je to ludmi. drviva vacsina sa meni na piiiip bez nazoru a bez schopnosti sa rozhodnut. nevedia si urcit priority, nevedia sa rozhnodnut a hladaju niekoho, kto sa rozhodne za nich, aby pripadne zlyhanie mali na koho zhodit. tu je problem, s ktorym sa nestretavam len tu...
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:04:51+02
príspevok od: wayne
vyber si co ti najlepsie sadne do ruk, ja som sa stal obetou marketingu a mam zrkadlovku od sony :) no nestazujem sa, mam dostatok priestoru na kreativitu, objektivy su sice drahe, ale starsie minolty sa daju zohnat v pohode aj za lacneji peniaz.. moj najoblubenejsi stal 20 ecok :) bol to tazky vyber, canon (hodnotim entry level:)) sa mi pacil kvoli kvalite setaku, nikon kvoli farbam, sony kvoli stabilizacii, olympus kvoli sympatiam voci znacke (priatelka ma kompakt olympus ktory bol celkom fajn kym som to neskusil so zrkadlovkou :)), volba padla nakoniec na alfu a som spokojny...
Mne ide skor o tie farby :)
 
duroslav
2009-06-16 17:08:39+02
príspevok od: Robert Simeg
Mne ide skor o tie farby :)
teraz vysvetli, ako niekto iný bude vedieť aké farby sa ti budú páčiť?
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:09:05+02
príspevok od:
nie je to temou, je to ludmi. drviva vacsina sa meni na piiiip bez nazoru a bez schopnosti sa rozhodnut. nevedia si urcit priority, nevedia sa rozhnodnut a hladaju niekoho, kto sa rozhodne za nich, aby pripadne zlyhanie mali na koho zhodit. tu je problem, s ktorym sa nestretavam len tu...
myslel som ze som na ephoto a nie na psychoporadni. Ked s tym mas problem tak sa nemusis vyjadrovat...
 
wayne
2009-06-16 17:10:34+02
príspevok od:
nie je to temou, je to ludmi. drviva vacsina sa meni na piiiip bez nazoru a bez schopnosti sa rozhodnut. nevedia si urcit priority, nevedia sa rozhnodnut a hladaju niekoho, kto sa rozhodne za nich, aby pripadne zlyhanie mali na koho zhodit. tu je problem, s ktorym sa nestretavam len tu...
ano a este sa neuveritelne nudia :) zachvilku sem pridu mladaskovia zakladat temy s nadpisom nudim sa :)
 
WildSammy
2009-06-16 17:13:25+02
Ked sa mas v mestit do 1000EUR, tak jednoznacne kup novy model Pentax K-7 v kite s objektivom 16-50/2.8 SDM, 17-70/4 SDM alebo 18-55/3.5-5.6 WR. Dokonca mozno este aj usetris a lutovat kupu urcite nebudes :)
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:13:51+02
dakujem za ´NÁZORY´ aky pruderny ludia...
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:16:29+02
príspevok od: WildSammy
Ked sa mas v mestit do 1000EUR, tak jednoznacne kup novy model Pentax K-7 v kite s objektivom 16-50/2.8 SDM, 17-70/4 SDM alebo 18-55/3.5-5.6 WR. Dokonca mozno este aj usetris a lutovat kupu urcite nebudes :)
No pockaj, K7 stoji s 18-55... okolo 40 tisic.
 
2009-06-16 17:17:00+02
príspevok od: Robert Simeg
myslel som ze som na ephoto a nie na psychoporadni. Ked s tym mas problem tak sa nemusis vyjadrovat...
ale ked ta doma a v skole nenaucili rozhodovat sa, tak ti zjavne musim pomoct ja takymto sposobom...
 
Robert Simeg
2009-06-16 17:20:25+02
príspevok od:
ale ked ta doma a v skole nenaucili rozhodovat sa, tak ti zjavne musim pomoct ja takymto sposobom...
ty si mal asi velmi zly den :D
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()