Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Objektivy Nikon

jake
2009-05-30 21:22:13+02
Ocakava sa teraz cez leto opat par optickych noviniek od nikonu a asi aj nejaky fotoaparat, neviete niekto nejake ako tak podlozene famy co by a kedy by sa malo diat?
 
jake
2009-05-30 21:24:20+02
konkretne by ma aj zaujmalo, ci bude nove 70-200 upravene na full frame, uz dlho sa o tom hovori a este viac pise
 
HUGO7
2009-05-30 21:48:25+02
NIKON D300s

http://www.f-mount.cz/news/ceka-nas-nikon-d300s-/
 
jake
2009-05-30 21:54:25+02
obavam sa, ze ak by to bola pravda tak by ma nikon naozaj sklamal, skor by som cakal tu D400 s cca. 15Mpx, Iso aspon 12800 plus nejake vymozenosti k tomu ... ved uvidime- inac co sa tyka fotakov tak by skor zapasoval D700x s 24Mpx. D3x ma hodne oslovilo, ale asi radsej by som dokupil pevnu 400/f2,8 ako tak drahe telo - hoci pri D700x by mozno bola vynimka
 
MisoZ
2009-05-30 23:10:27+02
No obavam sa ze 70-200 sa tak skoro nedockame. Ako uz viacero ludi povedalo tak nikon nepovedal nic o novej 70-200 vsetko su to len zbozne priania ktore trvaju odkedy sa objavil FX Co budu v dva roky. Podla mna 70-200 stale vynikajuco funguje aj ked ta kresba trosku zaostava v rohoch je to vynikajuce sklo. Myslim skor ze Nikon ma teraz priority na nahradzovani starsieho sytemu AF novym AF-S a prerabanim skiel z typu D na G. Keby nikon chcel tak uvedie novu 70-200 spolu s D3x. A nezabudajme ,ze nedavno prepustili 1000 zamestancov(aj ked nie z divizie imaging). Podla mna sa skor da ockavat prichod novej 85 1.4 prip. 1.2 dalej nejakych sirokych pevnych ohnisk(14,28,35) a samozrejme urcite kopa DXiek.
 
jake
2009-05-31 09:15:53+02
príspevok od: MisoZ
No obavam sa ze 70-200 sa tak skoro nedockame. Ako uz viacero ludi povedalo tak nikon nepovedal nic o novej 70-200 vsetko su to len zbozne priania ktore trvaju odkedy sa objavil FX Co budu v dva roky. Podla mna 70-200 stale vynikajuco funguje aj ked ta kresba trosku zaostava v rohoch je to vynikajuce sklo. Myslim skor ze Nikon ma teraz priority na nahradzovani starsieho sytemu AF novym AF-S a prerabanim skiel z typu D na G. Keby nikon chcel tak uvedie novu 70-200 spolu s D3x. A nezabudajme ,ze nedavno prepustili 1000 zamestancov(aj ked nie z divizie imaging). Podla mna sa skor da ockavat prichod novej 85 1.4 prip. 1.2 dalej nejakych sirokych pevnych ohnisk(14,28,35) a samozrejme urcite kopa DXiek.
70-200 je najzakladnejsi zoom pre Fx. Ak Nikon da na seba prilis dlho cakat tak realne zvazujem svoj navrat do canonu a vybavu nikon predam. Na taketo dlhe doby nie som moc zvyknuty. Predsa len Canon ma nepomerne lepsiu servisnu siet aj rychlejsie reakcie. Hoci v podstate je to jedno, lenze ma rozculuje ignorancia Nikonu uz dlhsie obdobie. A ked pride nieco na trh, tak tomu chyba par zakladnych veci, ktore su inde uplne bezne (napr.cistenie senzoru a pod.), za vsetko sa priplaca, ... no obchodne je canon serioznejsi. Ma sice cosi horsiu ostatnu optiku ale inovuje rychlejsie a hlavne v tej cene dava do pristrojov vyse vratane slusneho software. Je mi luto, ze ako nikonista musim takto frflat ale kupovat sklo za 2000,- a nebyt s nim spokojny je vrchol drzosti nikonu voci svojim fanusikom.
 
HUGO7
2009-05-31 09:51:40+02
príspevok od: jake
70-200 je najzakladnejsi zoom pre Fx. Ak Nikon da na seba prilis dlho cakat tak realne zvazujem svoj navrat do canonu a vybavu nikon predam. Na taketo dlhe doby nie som moc zvyknuty. Predsa len Canon ma nepomerne lepsiu servisnu siet aj rychlejsie reakcie. Hoci v podstate je to jedno, lenze ma rozculuje ignorancia Nikonu uz dlhsie obdobie. A ked pride nieco na trh, tak tomu chyba par zakladnych veci, ktore su inde uplne bezne (napr.cistenie senzoru a pod.), za vsetko sa priplaca, ... no obchodne je canon serioznejsi. Ma sice cosi horsiu ostatnu optiku ale inovuje rychlejsie a hlavne v tej cene dava do pristrojov vyse vratane slusneho software. Je mi luto, ze ako nikonista musim takto frflat ale kupovat sklo za 2000,- a nebyt s nim spokojny je vrchol drzosti nikonu voci svojim fanusikom.
Ale s kvalitou produktov je to horšie. Minulý týždeň si kamoš kúpil objektív CANON 24-70 L-kovej rady, keď sme ho kupovali tak ten predavač robil víťazné ódy na kvalitu a že okamžite prejdem ku CANONU keď uvidím tie fotky a pod. Výsledok bol ale hrozný - objektív ma strašne rozostrené rohy a aj setové objektívi sú na lepšie. Keď sme ho prišli reklamovať tak tvrdil že jemu sa to zdá byť dobre..... Tak toto je CANON
 
dedo Milan
2009-05-31 10:04:56+02
príspevok od: jake
70-200 je najzakladnejsi zoom pre Fx. Ak Nikon da na seba prilis dlho cakat tak realne zvazujem svoj navrat do canonu a vybavu nikon predam. Na taketo dlhe doby nie som moc zvyknuty. Predsa len Canon ma nepomerne lepsiu servisnu siet aj rychlejsie reakcie. Hoci v podstate je to jedno, lenze ma rozculuje ignorancia Nikonu uz dlhsie obdobie. A ked pride nieco na trh, tak tomu chyba par zakladnych veci, ktore su inde uplne bezne (napr.cistenie senzoru a pod.), za vsetko sa priplaca, ... no obchodne je canon serioznejsi. Ma sice cosi horsiu ostatnu optiku ale inovuje rychlejsie a hlavne v tej cene dava do pristrojov vyse vratane slusneho software. Je mi luto, ze ako nikonista musim takto frflat ale kupovat sklo za 2000,- a nebyt s nim spokojny je vrchol drzosti nikonu voci svojim fanusikom.
Ahoj, už dlhšiu dobu pozorujem v reakciách na Nikon, Tvoju nespokojnosť. Chcel by som Ťa požiadať o bližšie vysvetlenie. Tá nespokonosť je daná tým, že Ti prekážajú nejaké konkrétne nedostatky na výrobkoch v spojitosti s konkrétnou prácou, alebo všeobebecné ´nedostatky´ systému. Máš pocit, že prechodom ku Canonu tie nedostatky zmiznú? Sú výrobky od Canona v tých konkrétnych detailoch ´ozaj´ lepšie. Vychádzam z toho, že množstvo ľudí sa na Canon v určitých detailoch sťažuje. Samozrejme je tiež možnosť, že určité nedostatky prehliadnem ak je cena primeraná?
 
2009-05-31 11:50:42+02
príspevok od: jake
70-200 je najzakladnejsi zoom pre Fx. Ak Nikon da na seba prilis dlho cakat tak realne zvazujem svoj navrat do canonu a vybavu nikon predam. Na taketo dlhe doby nie som moc zvyknuty. Predsa len Canon ma nepomerne lepsiu servisnu siet aj rychlejsie reakcie. Hoci v podstate je to jedno, lenze ma rozculuje ignorancia Nikonu uz dlhsie obdobie. A ked pride nieco na trh, tak tomu chyba par zakladnych veci, ktore su inde uplne bezne (napr.cistenie senzoru a pod.), za vsetko sa priplaca, ... no obchodne je canon serioznejsi. Ma sice cosi horsiu ostatnu optiku ale inovuje rychlejsie a hlavne v tej cene dava do pristrojov vyse vratane slusneho software. Je mi luto, ze ako nikonista musim takto frflat ale kupovat sklo za 2000,- a nebyt s nim spokojny je vrchol drzosti nikonu voci svojim fanusikom.
jake, ty nebudes nikdy spokojny, tak je v podstate jedno, aku techniku budes mat. a cim dalej, tym viac mam pocit, ze ty realne ani nefotis a ak fotis, tak steny, kde sa ti prejavuje najviac ´problem´ 70-200...
 
jake
2009-05-31 12:59:43+02
príspevok od: dedo Milan
Ahoj, už dlhšiu dobu pozorujem v reakciách na Nikon, Tvoju nespokojnosť. Chcel by som Ťa požiadať o bližšie vysvetlenie. Tá nespokonosť je daná tým, že Ti prekážajú nejaké konkrétne nedostatky na výrobkoch v spojitosti s konkrétnou prácou, alebo všeobebecné ´nedostatky´ systému. Máš pocit, že prechodom ku Canonu tie nedostatky zmiznú? Sú výrobky od Canona v tých konkrétnych detailoch ´ozaj´ lepšie. Vychádzam z toho, že množstvo ľudí sa na Canon v určitých detailoch sťažuje. Samozrejme je tiež možnosť, že určité nedostatky prehliadnem ak je cena primeraná?
a vies ze som nad tym dnes rozmyslal pol dna? asi sa u mna prejavuje dedicstvo po prechode z canonu, predsa som fotil s canonmi cez 20 rokov a preto asi trochu nestatstne porovnavam najlepsie veci z canonu a nikonu.
1. Bol som zvyknuty na mierne podanie do teplejsich farieb (skratka canon a nikon ma rozdiely v podani obrazu)
2. Velky vyber prislusenstva v roznych cenovych kategoriach (to nikon nema)
3. V podstate som si uvedomil, ze jak nikon tak canon sa prakticky bezprostrednej priamej konkurencnej konfrontacii vyhybaju, nemaju ani jeden model so spolocnymi parametrami a kazdy ma nieco ine. Preto je tazko najst a povedat, ze toto je lepsie ako toto, napr. porovnat C-50D a N-D300. To nejde, zalezi co fotis a na co ti je fotak potreba. Kto to sledujue, chape co tymto chcem povedat.
4. V canone sice vzdy (myslim oficialne miesta) hovorili, ze je najlepsi ale nikdy nie s takou aroganciou ako v Nikone (a fura blbych vtipov k tomu) - mozno som mal smolu, ale par ludi mi to znechutilo -
5. Vyberal som si novy fotak pre univerzalnost ale nedopozeral som vsetko v optike, a tu som narazil na problem s 70-200, potrebujem sklo s extremne rychlym ostrenima dobrou kresbou od f4, co ma len canon a tak mi to prislo trochu luto, lebo nikon ma sice skoro vsetko spickove, ale cenove rozdiely su vyrazne. Preto nikonisti vynakladaju podstatne viac penazi a to som si neuvedomil. Ine naroky su ked na sklo za 500 a ine za 2000 Eur, v drahych sklach neni co odpustat, v lacnyych su to kompromisy

Z vlastnej skusenosti teda mozem povedat, ze kazdy ka by chcel menit znacku tak nech si to ale fest premysli, lebo moze sa stat, ze aj ked naozaj prejde na ´lepsie´ tak radost z dobrych fotiek z minula ho bude matat, ci to naozaj stalo za to menit celu vybavu.
Dufam, ze si porozumel nad cim rozmyslam. Obe znacky su spickove ale doposial nie som si isty, ci som urobil dobre alebo nie a uz to menit nechcem, prilis draha sranda. A v canone som mal a mam dobre vztahy a extremnu ochotu (aj dnesny nikon mam od predajcu canonu).
A jedna podstatna vec, vzdy som v canone badal snahu prichadzat s niecim novym a medzi radami su dost rozdiely, kdezto v nikone sa mi zda, ze su to upravy aby vladal drzat krok s konkurenciou, raz je lespi, raz zase zaostava ale vzdy cosi do fotaku nedolozi aby bola zaujmava aj dalsia verzia - napr. v spickovej rade chyba cistenie senzoru, bufer, ...
nuz a teraz jak basnik pravi ´Babo rad!´
 
jake
2009-05-31 13:16:42+02
príspevok od:
jake, ty nebudes nikdy spokojny, tak je v podstate jedno, aku techniku budes mat. a cim dalej, tym viac mam pocit, ze ty realne ani nefotis a ak fotis, tak steny, kde sa ti prejavuje najviac ´problem´ 70-200...
asi mas pravdu, fotim ice v priemere tak 1500 az 2000 fotiek mesacne, ale psychologicky mi nezapasoval prechod z canonu do nikonu, hoci ma presvedcil prave v kvalite objektivov, ergonomii, peknym obrazovym vystupom, ale ... budem si musit asi zvyknut .. a ta 70-200 ma dost trapi, fotim reporty z ulice pre dva casopisy a tam neni cas niekedy ostrit a cakat na pozicii, to ma byt bleskovka a hned - a tu je u mna kamen urazu - sigma a tamron proste nestiha a nikon je sice spica, ale za tie peniaze by mal byt bozsky dokonaly aj na full frame, a to mi vadi. Kludne by mi pasovalo canonacke 70-200 f4 IS USM ale tuto mam proste smolu. Je to o peniazoch, ak by stalo o 1000 eur menej a nemalo by ani ten VR, tak nic nehovorim a kludne fotim bez frflania. Nikon trosku pozabudol sa starat aj o fotografov, ktori by mali radi aj lacnejsiu techniku lenze nema o nich zaujem, musis si aj tak vziat co je na trhu a navyse ak sa trh hybe tak okamzite cena hore. Preto to povazujem za vydieranie zakaznikov. Bolo by zaujmave sledovat, ak sa priblizi k dokonalejsiemu sigma s tamronom, to potom ako nikon chysta bankrot alebo zacne konecne aj nieco robit pre vsetkych? V canone mali skoro vsetci canonacku vybavu, ale v nikone je kvantum skiel od inych vyrobcov a to mi pripada trochu divne.
 
jake
2009-05-31 13:40:20+02
príspevok od: HUGO7
Ale s kvalitou produktov je to horšie. Minulý týždeň si kamoš kúpil objektív CANON 24-70 L-kovej rady, keď sme ho kupovali tak ten predavač robil víťazné ódy na kvalitu a že okamžite prejdem ku CANONU keď uvidím tie fotky a pod. Výsledok bol ale hrozný - objektív ma strašne rozostrené rohy a aj setové objektívi sú na lepšie. Keď sme ho prišli reklamovať tak tvrdil že jemu sa to zdá byť dobre..... Tak toto je CANON
suhlasim , preto som presiel od canonu do nikonu ale musim si zvyknut, potom uz frflat nebudem. slubujem.
 
Daniel.U
2009-05-31 13:55:47+02
ja si casto predstavujem situaciu, ze by mi vsetko co mam ukradli a mal by som sa od zaciatku zariadovat. Dajme tomu, ze by som mal peniaze. Vzhladom na cenu objektivov by som asi kupil Canon. Za dalsie moja D90 je v podstate amaterska, ale D300 pre mna draha a medzi tym je Canon 50D z horcikovej zliatiny a akurat velky do mojich ruk. Servis je na slovensku a mam taky dojem, ze srpracovat RAW subory z canonu je tiez lahsie, napriklad obycajny Zoner ma canon pluginy pre ich konverziu. Zas je pravda hoci pri mojej narocnosti, ze veci od Nikonu funguju a co funguje na to sa nesaha
 
dedo Milan
2009-05-31 18:52:38+02
´´jake´´,
- páči sa mi Tvoja spoveď. Je v nej asi mnoho pravdy. Ono vždy to začínalo u srdca a s tým, že viem čo budú stáť veci, ktoré budem k práci potrebovať v tom ktorom systéme. Sledujem, že si zakladáš na špičkových veciach čo je v poriadku, ale ich cenový rozdiel bol jasný od počiatku.
- no a teraz z druhého súdka, ono priama konkurencia zjavne medzi oboma značkami nebude, pretože na tom je založený ten obchod. Ako si nespokojných ľudí preťahovať z tábora do tábora. Ale je si treba uvedomoť, že ceny Nikonu sa odvíjajú tiež od toho aká je v podstate Canon obria firma proti Nikonu, ktorý v podstate nemá šancu cenovo konkurovať. A to, že niektoré veci ostanú nedotiahnuté je tiež normálne, síce nie pre zákazníka, ale určite pre firmu. Aspoň je čo v nasledujúcom modely doplniť a dorovnať, alebo predbehnúť konkurenciu.
- a nakoniec si myslím, že to prebehnutie späť ku Canonu by Ťa vyšlo na stratách za systém a nákup iného asi veľa. Takže asi vydržať. A čau a veľa spokojnosti.
 
javelin
2009-05-31 19:33:16+02
príspevok od: jake
asi mas pravdu, fotim ice v priemere tak 1500 az 2000 fotiek mesacne, ale psychologicky mi nezapasoval prechod z canonu do nikonu, hoci ma presvedcil prave v kvalite objektivov, ergonomii, peknym obrazovym vystupom, ale ... budem si musit asi zvyknut .. a ta 70-200 ma dost trapi, fotim reporty z ulice pre dva casopisy a tam neni cas niekedy ostrit a cakat na pozicii, to ma byt bleskovka a hned - a tu je u mna kamen urazu - sigma a tamron proste nestiha a nikon je sice spica, ale za tie peniaze by mal byt bozsky dokonaly aj na full frame, a to mi vadi. Kludne by mi pasovalo canonacke 70-200 f4 IS USM ale tuto mam proste smolu. Je to o peniazoch, ak by stalo o 1000 eur menej a nemalo by ani ten VR, tak nic nehovorim a kludne fotim bez frflania. Nikon trosku pozabudol sa starat aj o fotografov, ktori by mali radi aj lacnejsiu techniku lenze nema o nich zaujem, musis si aj tak vziat co je na trhu a navyse ak sa trh hybe tak okamzite cena hore. Preto to povazujem za vydieranie zakaznikov. Bolo by zaujmave sledovat, ak sa priblizi k dokonalejsiemu sigma s tamronom, to potom ako nikon chysta bankrot alebo zacne konecne aj nieco robit pre vsetkych? V canone mali skoro vsetci canonacku vybavu, ale v nikone je kvantum skiel od inych vyrobcov a to mi pripada trochu divne.
No a práve ten predražený VR , ti je v podstate zbytočný, pretože ak ho necháš zapnutý ,tak ta bude spomalovať...so mal tiež hlavu v smútku ked som kupoval 70-200....ak by bol Nikkor bez VR v cen.relácii ako ma Canon bez IS...tak mam Nikkor....takto som zvolil Tamron,ktorý zatial len chválim , nakolko splna účel na ktorý som ho kupuval....obrazová kvalita je fakt squellá...Inak v minulosti som bol Pentaxák, pred tým Minolták, mal som dokonca Mamijúúúú, aj Canon 300-ku, anadava´t nemožem ani na jeden...všetky robili fotky s ktorými som bol spokojný....
 
jake
2009-05-31 21:52:44+02
príspevok od: javelin
No a práve ten predražený VR , ti je v podstate zbytočný, pretože ak ho necháš zapnutý ,tak ta bude spomalovať...so mal tiež hlavu v smútku ked som kupoval 70-200....ak by bol Nikkor bez VR v cen.relácii ako ma Canon bez IS...tak mam Nikkor....takto som zvolil Tamron,ktorý zatial len chválim , nakolko splna účel na ktorý som ho kupuval....obrazová kvalita je fakt squellá...Inak v minulosti som bol Pentaxák, pred tým Minolták, mal som dokonca Mamijúúúú, aj Canon 300-ku, anadava´t nemožem ani na jeden...všetky robili fotky s ktorými som bol spokojný....
dik za koment, mas velmi podobne uvazovanie a pre akciu je VR trochu zbytocny - ale inac spomaluje ho minimalne, velmi mi pomohol dodo_bb ked mi ho pozical na otestovanie. VR som nepotreboval vobec hoc zla vec to nie je hlavne na dlhom ohnisku.
 
2009-05-31 23:58:52+02
ja mam za 600Euro kupeny 80-200/2.8 a nemam sa na co stazovat ani ja, ani zakaznici...
 
kralik_j
2009-06-01 08:02:01+02
príspevok od: jake
70-200 je najzakladnejsi zoom pre Fx. Ak Nikon da na seba prilis dlho cakat tak realne zvazujem svoj navrat do canonu a vybavu nikon predam. Na taketo dlhe doby nie som moc zvyknuty. Predsa len Canon ma nepomerne lepsiu servisnu siet aj rychlejsie reakcie. Hoci v podstate je to jedno, lenze ma rozculuje ignorancia Nikonu uz dlhsie obdobie. A ked pride nieco na trh, tak tomu chyba par zakladnych veci, ktore su inde uplne bezne (napr.cistenie senzoru a pod.), za vsetko sa priplaca, ... no obchodne je canon serioznejsi. Ma sice cosi horsiu ostatnu optiku ale inovuje rychlejsie a hlavne v tej cene dava do pristrojov vyse vratane slusneho software. Je mi luto, ze ako nikonista musim takto frflat ale kupovat sklo za 2000,- a nebyt s nim spokojny je vrchol drzosti nikonu voci svojim fanusikom.
ked nastane cas na predaj, tak si ma supni ako potenc. zaujemcu co budes mat na predaj :)
Ja nemozem tak velmi rozmyslat, lebo prechod by bol nemyslitelny. Nemam kazdy rok sto litrov na prechody znaciek(priatelka by ma zabila keby som jej povedal ze sa mi nieco nepozdava na nikone a kuchyna i tento rok musi pockat ). Ale jake, mas pravdu v niektorych veciach. Asi je Slovensko s malo ´nikonakmi´ ze stale musime posielat ich vyrobky do prahy. A stale nie je dostatok nespokojnych aby vydali opravu tej 70-200. Resp. sa stale tak dobre predava ze by uvedenim novej verzie stratili predaj predoslej.
Inak i ja by som mohol hundrat na jedno sklo ktore v priebehu troch mesiacov mam druhy krat v reklamacii na tu istu chybu, no stale sa presviedcam ze by to bolo subjektivne. I ked to sklo je tazke peniaze a malo by byt nie na 100% ale na 200% v poriadku :/
 
2009-06-01 08:24:19+02
este jedna vec:

viac, nez 70-200 je achilovou patou blesk SB-900, ktory by mali opravit :( v kostole ho nemozem pouzivat, lebo to starwars pipanie, ze sa zas prehrial, je uplne na ...
 
kralik_j
2009-06-01 08:38:09+02
no presne tak, s prehrievanim nemam skusenost, ale to zoomovanie a pipanie je dost otravne hlucne
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()