Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

vyber zrkadlovky maj 2009

tercovec30
tercovec30 2009-05-03 09:23:51+02
zdravim, mam vaznu dilemu, chcem kupit novu zrkadlovku ale neviem sa rozhodnut pre ktoru. Mam v merku tieto tela: Canon 450D Canon 40D je vyhodne v prolaike Canon 500D Canon 50D Nikon D90 a sklo bud tamron 17-50 alebo 50ku canon alebo nikon...co by sta brali vy keby mate strop cca 1000eur? najviac ma laka 40D kedze je fajn cena a k tomu 50 1.4 usm alebo 17-85usm is, nikon je najpeknejsi no krasa nie je priorita, a nikon ma vsetko drahsie od canonu... ked som drzal v ruke canon 30d s usm objektivom tak som nedychal, ten fotak nebolo pocut. 50D je novinka, ma urcite vylepsenia no myslim ze pre mna zbytocnych 15mpix a na take pixely treba poriadne sklo. alebo zeby 450D stacilo? taketo otazky mi idu hlavou a neviem sa rozhodnut.. prosim poradte
 
2009-05-07 19:29:48+02
príspevok od: tercovec30
tak kupil som nakoniec z druhej ruky canon 50D + canon 18-200 IS + nahradna bateria, to vsetko za 900 eur. dobra cena, nie? fotak je super, sklo je tiez fajn. som maximalne spokojny(to sa neda porovnat so sony). vdaka za rady, tu 40ku mali poslednu, tak som ju nezobral a uz ani nelutujem..myslim ze sa netreba bat secondhand...
to si dobre kupil...secondhand je fajn, len si to treba vyskusat a pokial ma to zaruku, tak sa nie je coho bat...
 
tercovec30
2009-05-07 19:39:27+02
príspevok od:
to si dobre kupil...secondhand je fajn, len si to treba vyskusat a pokial ma to zaruku, tak sa nie je coho bat...
zaruku este rok a pol, kupene na sk vo faxcopy, vsak to je novy model, a je fakt ako novy...ta kriza je na nieco dobra...to sklo mozno predam a kupim nieco svetelnejsie, no na prekvapenie nie je to zly objektiv, krasne zive farby, ruky sa mi trasu a na konci ziadne rozmazanie, stab funguje super. a ta rychlost, to je parada ...
 
2009-05-07 19:44:46+02
príspevok od: tercovec30
zaruku este rok a pol, kupene na sk vo faxcopy, vsak to je novy model, a je fakt ako novy...ta kriza je na nieco dobra...to sklo mozno predam a kupim nieco svetelnejsie, no na prekvapenie nie je to zly objektiv, krasne zive farby, ruky sa mi trasu a na konci ziadne rozmazanie, stab funguje super. a ta rychlost, to je parada ...
ja som tiez kupoval polrocne telo ale bez objektivu...bol som rozhodnuty pre 40D, trafilo sa mi toto za super cenu, nebolo o com premyslat...mas super telo, objektiv urcity cas vydrzi, dokupis len blesk a mozes fotit o dusu...
 
edko
2009-05-15 10:48:07+02
príspevok od: jake
ja som setril skoro 3 roky kym som kupil v podstate naraz celu vybavu, kazdy ma inu predstavu a radsej je kupit spickove sklo ako telo, v canone by som ako zakladne bral (bez rozdielu velkosti cipu) L-kove sklo 24-70/f2,8 - a potom dokupoval dalej, vacsina fotografii je statisticky foetena medzi 50 - 100 (pri prepocte na full frame) a aj reportazen a akcne foto vychadza cez 100, co tento ojektiv na mensom cipe splnuje. To je moj sukromny nazor ale v kombinacii telo a objektiv sa tazko najde nieco lepsie
V jeseni som kupil 40D (+Tamron 17-50 2.8, neskor 70-200 4L a blesk 580 II).Cital som vela diskusii a musim suhlasit s tymto nazorom. Kvalitnym sklom s neskorsim moznym pouzitim na FullFrame nic nepokazis. Tela idu cenou dole a moznostami sa posuvaju rychlo dalej. Skla sa predavaju s tymi istymi parametrami (snad nejake vylepsenia na IS) ako pred 10timi rokmi a ceny sa hybu minimalne. Za par rokov bude stat FF mozno 30 tisic a ked ta to bude drzat tak budes mat stare telo a tahsie predajny na novom tele nepouzitelny objektiv...
(trosku si asi opodujem s mojou vybavou, ale kazdy sa uci)
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()