Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

UV ale ciry ochranny filter?

Corvus
Corvus 2009-03-24 09:20:34+01
Chcem si kupit filter na objektiv, ktory by mal sluzit hlavne na jeho ochranu pred poskriabanim. Hoya vyraba vo svojej rade Pro1 UV filter, ktory je bezne odporucany na ochranu a aj specialny ochranny ciry filter. Ktory by ste mi poradili?
 
BRANKY
2009-03-24 20:55:09+01
JA osobne mám na mojom TAMRONe UV B&W MRC a som veľmi spokojný, náhodou mi odfrkne niečo do objektívu a už si ho môžem dať tak na výstavu...
JE to dobré ako prevencia, JA by som fakt neriskoval...niekoľko desaťtisícový objektív za cenu 40-50e kvalitného UV filtra.
O mesiac idem kupovať nový CANON teleobjektív a už som si objednal UV HOYA HMC SUPER, chcem vyskúšať ten, myslím že kvalitovo budú na rovnakej úrovni...
 
anton julény
2009-03-24 22:05:26+01
Canon pre niektoré objektívy doporučuje, aj keď sú pracho a vodotesné, použitie filtra ako prvku, ktorým sa objektív stane prachotesným a vodotesným (without the filter, the lens will not be completely dust- and water-resistant). Takže aspoň jeden dôvod ich tam mať.
 
bear
- moderator
2009-03-25 07:38:43+01
príspevok od: slavik74
podla mna kedze cena je rovnaka a uvazujes o Hoya Pro1 tak UV. Keby to bolo nejake lacne sklicko tak je to uplne jedno.
na lacnom sklicku bez antireflexnych uprac stracas kontrast, priblizne 10% svetla a v protisvetle riskujes vznik odleskov. Je lepsie kupit kvalitny filter. Priplatis si 500EUR za kvalitnejsi objektiv a potom o tu kvalitu prides, lebo usetris 20EUR na kvalite filtra. To nie je dobry obchod.
 
Pixxel
2009-03-25 07:49:01+01
príspevok od: Corvus
no ked sa vratim k povodnej otazke: ciry alebo UV filter?
Skusim odpovedat: ciry. UV filtre mali opodstatnenie pri analogu, dnes je filtrovanie UV ziarenia riesene priamo na snimaci. Ale nic tym nepokazis, ak budes pouzivat UV.
.
Skor by som riesil predovsetkym kvalitu filtra, ako spomenuli moji predchodcovia.
 
slavik74
2009-03-25 16:35:20+01
príspevok od: bear
na lacnom sklicku bez antireflexnych uprac stracas kontrast, priblizne 10% svetla a v protisvetle riskujes vznik odleskov. Je lepsie kupit kvalitny filter. Priplatis si 500EUR za kvalitnejsi objektiv a potom o tu kvalitu prides, lebo usetris 20EUR na kvalite filtra. To nie je dobry obchod.
si ma nepochopil, ja mam filtre Hoya lebo lacny nechcem kvoli tomu co pises, skoda ´zabit´ objektiv filtrom. Myslel som to tak ze pri lacnom je jedno ci je ciry alebo UV - obidve su ´o nicom´.
 
tomcat
2009-03-25 16:45:00+01
kup si na to polarizak ktory ma v sebe aj uv.. a spojis uzitocnes prijemnym :o)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()