Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

skuška objektívu pre Canon

mbero
mbero 2009-03-03 22:24:26+01
Caute ľudia, mal by som prosbu uvažujem o kúpe nejakého lepšieho skla ako je seťák pri canone 400d no najprv by som ho vyskúšal v spoločnosti niekoho kto sa vyzná našiel by sa niekto taký. kontakt 0908 677 739
 
viking81
2009-03-06 22:32:18+01
príspevok od: mbero
Ano ano mate pravdu EF -S 18-55mm II nie ten 17-55mm, ja to možno preháňam že katastrofa no mal som pred tým nikon a bolo to nebe a dudy a tiežto bol setový obj., fotka je od canonu
no ta ´dvojka´ je fakt otras...a vymenit za lepsie nie je problem....ide o to kolko chces investovat...ak nie vela...tak vymen setak za setak...teda za ten s oznacenim IS...myslim ze je to dost velky rozdiel...skus kuknut napr mne do galerie..skoro vsetko fotene s nim...ak mas viac penazi t.j. okolo 400 eur....chod do tamrona 17-50 2,8...tusim tak je oznaceny....ma ho strasne vela ludi a vsetci si ho chvalia....super ostre fotky svetelnost 2,8 v celom rozsahu....jedine minus je ze ma mozno trosku pomalsi AF (ale to by si asi ani nezbadal) no a dalsia..sidce celkom draha vec je vemyneit to za canon 17-55 f 2,8...ale to je do 900 eur cca ;-)
 
duroslav
2009-03-06 22:34:20+01
príspevok od: mbero
Ano ano mate pravdu EF -S 18-55mm II nie ten 17-55mm, ja to možno preháňam že katastrofa no mal som pred tým nikon a bolo to nebe a dudy a tiežto bol setový obj., fotka je od canonu
Význam by malo porovnávať dva zábery robené za rovnakých podmienok. Na zábere z canonu ti evidentne pražilo slnko na objektív, čo spôsobilo na fotke svetlý závoj (znížený kontrast). Neviem či si mal nasadenú slnečnú clonu alebo nie, takže k tomu sa ťažko vyjadruje. Naviac sa mi zdá byť tá fotka celkovo dosť preexponovaná, čo tiež nie je chyba objektívu.
Okrem toho, tie fotky sú v dosť malom rozlíšení na to, aby sa dala posudzovať zlá kresba alebo niečo podobné. To lepšie urobíš keď fotku v plnom rozlíšení uploadneš na nejaký na to určený server a dáš sem link.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()