Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

blesk Sigma EF 530 DG - skusenosti?

janyno
2009-03-01 17:03:46+01
Ma niekto skusenost s tymto bleskom? Je teraz nan akcia za 149,-eur. Tak premyslam nad kupou, lebo nemam ziadny externy blesk. dik za rady.
 
jrfoto
2009-03-01 18:03:10+01
aj mna by to zaujimalo
 
rumrunner
2009-03-01 18:13:59+01
na aky fotak to chces?? je to sigma, tak aby neboli problemy s kompatibilitou
 
zvonec
2009-03-01 18:43:31+01
Akcia??? Za 149 EUR? Nenechaj sa okabatit...
Tuto hned som nasiel e-shop, kde je za 135EUR.

K samotnej sigme jedine upozornenie, aby si potom horko nelutoval, ze si 149 EUR.
Robia sa totiz dve verzie.
Robi sa verzia 530 DG ST a robi sa verzia 530 DG ST super

Podrobnosti si najdes presne tuto:
http://www.sigmaphoto.com/faq/faq.asp?navigator=5

V kratkosti sa jedna pri verzii super, ako synchronizacia na druhu lamelu, bezdratove ovladanie blesku, synchronizacia pri vysokych casoch... Uz len ta posledna vlastnost je perfektne vyuzitelna pri portretnej fotografii. A je to dovod, preco by som tuto sigmu nekupoval, a kupil by som minimalne verziu super, pokial si uz nutne rozhodnuty pre sigmu. Skus uvazit aj ine znacky, ktore su lacnejsie ako original, ale su spolahlivejsie.

Vela zdaru pri vybere...
 
janyno
2009-03-01 22:51:21+01
No super, dakujem za radu. Je to model bez ´super´. A uz siel na 139,- eur. Super stoji 229,-. Tak teda nekupim ho a popozeram sa po inej znacke. :)
 
WildSammy
2009-03-01 23:58:41+01
Popozeraj sa radsej po blesku Metz 58 AF-1. Tieto Sigmy nie su buhvico a za tu cenu by mohli byt aj lepsie.
 
dramatiq
2009-03-02 10:35:19+01
príspevok od: WildSammy
Popozeraj sa radsej po blesku Metz 58 AF-1. Tieto Sigmy nie su buhvico a za tu cenu by mohli byt aj lepsie.
no to si riadne vysoko zarubal :D a nahodou Metz 54 nema niekto skusenost? http://www.metz.de/en/photo-electronics/mecablitz-models/sca-flash-units/mecablitz-54-mz-4i-digital/product-information.html
 
WildSammy
2009-03-02 12:15:02+01
príspevok od: dramatiq
no to si riadne vysoko zarubal :D a nahodou Metz 54 nema niekto skusenost? http://www.metz.de/en/photo-electronics/mecablitz-models/sca-flash-units/mecablitz-54-mz-4i-digital/product-information.html
Ja len, ze Ta Sigma pouziva nejaky OEM dizajn, ktory pouzivaju aj iny vyrobcovia a to napr. Exacta, Soligor, Unomat, Bower a podobne. Cize taky isty blesk ako Sigma ST by si zohnal od jedneho z tychto vyrobcov, ale este za nizsiu sumu. Ked uz lacny blesk, tak radsej tu Sigmu super, ale moze byt problem s kompatibilitou a pripadne aj poruchovostou. Znamemu taky blesk vydrzal cca 1 rok. Radsej si doplatit a mat pokoj ako potom lutovat tie vyhodene prachy.
 
Kveto
2009-03-02 12:39:03+01
:) ešte chvíľu ti tu budú radiť a predáš aj foťák :) osobne mám starú 500vku a ešte stále funguje, samozrejme najlepšie je mať značkový blesk, ale ekonomika je niekedy neúprosná
 
janyno
2009-03-02 14:02:01+01
Ako Vas tu tak citam a ´premyslam´, tak to sa uz potom oplati kupit Canon Speedlite 430EX II za 220,- eur. Pripadne pouzity - lacnejsi... A hotovo. :)
 
mago
2009-03-02 15:06:48+01
ten canon Speedlite 430EX II zhanam aj ja, a skusal som az pouzity, ale vacsinou mi stary blesk ponukli za rovnake peniaze ako novy. Ja niektorych ludi nechapem, pouzivaju nejaku vec, potom ju chcu predat a este na nej pomaly zarobit... :P
 
javelin
2009-03-02 16:16:48+01
príspevok od: mago
ten canon Speedlite 430EX II zhanam aj ja, a skusal som az pouzity, ale vacsinou mi stary blesk ponukli za rovnake peniaze ako novy. Ja niektorych ludi nechapem, pouzivaju nejaku vec, potom ju chcu predat a este na nej pomaly zarobit... :P
Neuvažoval by som o kupe bazarového blesku, nakolko nevieš kolko už nabehal....zablesková jednotka v nom má tiež svoju životnost a ak pojdeme na to logicky , tak kto už predáva špičkový blesk? bežný uživatel ak nemusí tak nie...väčšinou je to profík , ktorý prechádza na vyššiu triedu , alebo ho zaujala aktuálna novinka ....mal som v minulosti (cca 1993) nejaký Soligor číslo už neviem a mal v navode uvádzaný počet odpalov....myslím že to bolo okolo 6000 , ale nie som istý....
 
Kveto
2009-03-02 16:28:30+01
príspevok od: javelin
Neuvažoval by som o kupe bazarového blesku, nakolko nevieš kolko už nabehal....zablesková jednotka v nom má tiež svoju životnost a ak pojdeme na to logicky , tak kto už predáva špičkový blesk? bežný uživatel ak nemusí tak nie...väčšinou je to profík , ktorý prechádza na vyššiu triedu , alebo ho zaujala aktuálna novinka ....mal som v minulosti (cca 1993) nejaký Soligor číslo už neviem a mal v navode uvádzaný počet odpalov....myslím že to bolo okolo 6000 , ale nie som istý....
osobne som bazárový blesk už kúpil viac krát a ma som dobré skúsenosti, samozrejme neboli ŠPIČKOVÉ, len bežné :)
je zaujímavé ako sa tu vlastné názory miešajú s objektívnymi faktami, predkladať ako fakt, názor, že nikto nepredáva ´špičkový´ blesk je trochu čudné, ľudia totiž predávajú čokoľvek s najrôznejších dôvodov a dokonca nie každý s predávajúcich je ziskuchtivý podvodník
 
javelin
2009-03-02 16:35:47+01
Ano podla seba sudim teba....takto som na to šiel....ale nenamietam...každý si to musí zvážit sám....len som uvažoval....ja lúúúbim dvojročnú záruku...platonicky samozrejme :)))
 
dramatiq
2009-03-03 10:13:35+01
príspevok od: WildSammy
Ja len, ze Ta Sigma pouziva nejaky OEM dizajn, ktory pouzivaju aj iny vyrobcovia a to napr. Exacta, Soligor, Unomat, Bower a podobne. Cize taky isty blesk ako Sigma ST by si zohnal od jedneho z tychto vyrobcov, ale este za nizsiu sumu. Ked uz lacny blesk, tak radsej tu Sigmu super, ale moze byt problem s kompatibilitou a pripadne aj poruchovostou. Znamemu taky blesk vydrzal cca 1 rok. Radsej si doplatit a mat pokoj ako potom lutovat tie vyhodene prachy.
ja osobne mam zalusk na tu 58 ale zda sa mi velmi draha a ako tak pozeram tak ta 54ka by mi mozno splnila rovnaku sluzbu kedze dizajn je velmi podobny.. nemate tu niekto skusenost s tymito mecablitzmi?
...a mimochodom chcel by som mat blesk od metzu uz len kvoli tomu aby som ho mohol nasadit na akykolvek system ci uz od canonu alebo nikonu alebo sony.. nakolko blesk je prislusenstvo ktore spravidla vydrzi viac ako fotak :D (ja osobne mam niekolko prastarych metzov a idu perfektne)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()