Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon 40D a JEDEN objektiv

Roderic
Roderic 2009-02-24 20:13:03+01
Ahoj, mam otazku. Na zaklade prispevkov v tomto fore, som sa rozhodol viac investovat do kvalitneho obj. ako do tela, a potrebujem poradit, ktory objektiv by som najviac pouzil. Pozeral som uz vela recenzii, no neviem sa rozhodnut, mozno mi pomozete. Aky jeden objektiv ku Canon 40D? Vysoku kvalitu obrazu a vyhotovenie a aj konfort pri pouzivani. Fotit sa budu krajinky, portrety, oslavy, reportaze,..., taky co najviac univerzalny objektiv. Neviem sa rozodnut medzi: Canon 24-70mm f/2,8L USM Canon 24-105mm f/4L IS USM Canon 17-55mm f/2,8 USM Canon 17-85mm f4-5,6 IS USM
 
Roderic
2009-02-25 14:34:47+01
´kynes´ pozrel som si tvoje fotky s tym objektivom 17-55 f2,8IS a su nadherne. === Myslim si, ze to skusim s tymto pre zaciatok. Ako dalsi si dokupim 50mm f1,4 USM pre portrety (i ked to bude u 40D 80mm). A potom nejaky tele, ale to uz mam jasno aky, nasiel som to v inom topiku. === Dik za pomoc. === Ale este mozete pisat, kym pojdem do Polska, tak este prejde cas. Mozno mate niekto ine skusenosti a mozno iny altrernativny kvalitny onjektiv aj od ineho vyrobcu. Napiste.
 
maciakba
2009-02-25 14:50:28+01
musim povedat ze si sa dobre rozhodol ten zaciatok by ti v interiery chybal, ja uvazujem o tomto skle od nikkora :)
 
Roderic
2009-02-25 17:21:01+01
príspevok od: MisoZ
Mat kapital, ja by som jednoznacne bral len L sklo od canonu ostatne (cest vynimkam)su bakelity...24-105 ma takmer zhodnu kresbu s 24-70 navyse ma stabilizator a vacsi rozsah a mensie rozmery a hmotnost. Na druhej strane 2.8 je lepsie na portrety. Tiez som mal jeden cas silemu medzi tymiyo dvoma a nakonic som bol rozhodnuty pre 24-105 pretoze som pocul ze 24-70 sa dost lisia kus od kusu a musis mat stastie na dobru kupu. prevda, v poslednej chvili som si kupil D300:-))))
Ako je mozne, ze tak kvalitny objektic tak zvucnej znacky moze mat tak velku variabilitu v kvalite?! A v pripade, ze sa ti taky kus dostane do ruky (mam na mysli zly), ako to zistis a da sa to reklamovat?
 
TTFun
2009-02-25 17:23:39+01
príspevok od: Roderic
Tak sa zda, ze ta 17-55 f2,8IS (730€) je fajn volba. Rozdiel ku 24-70f2,8L v cene je 260€, a ked hovoris, ze 17-55 ma skvelu kvalitu obrazu, tak by to stalo za zvazenie. Na FF asi tak skoro neprejdem. No cital som, ze pri 17mm f2,8 to nie je tak dobre, je to tak vidiet? A ze je pridlhy pre vstavany blesk, je to tak i pri 40D? Budem tlacit fotografie na A4-A3, bude kvalita postacujuca. === A co objektiv 17-85 f4-5,6IS?
nemaj obavy kvalita je aj na 17mm dobra, akurat sa trochu prejavuje vinetacia. 17-85 by som nekupoval, ma ho kamarat a vobec nie je spokojny s kvalitou obrazu.
 
MisoZ
2009-02-25 19:56:48+01
príspevok od: Roderic
Ako je mozne, ze tak kvalitny objektic tak zvucnej znacky moze mat tak velku variabilitu v kvalite?! A v pripade, ze sa ti taky kus dostane do ruky (mam na mysli zly), ako to zistis a da sa to reklamovat?
Prave toto bol problemovy model...Nikdy som nemal ani dobry ani zly a mozme sa len dohadovat o tom co je este dobre a co je uz zle ,ale ked kuknes trosku starsie DPreview fora ohladom tohoto je tam presne otazka 24-105 vs. 24-70 a vlea ludi tam pise ze (by) si vybrali 105 prave koli tomu ze bolo nezvyklo vela reklamacii a zlych skusenosti s rovnomernostou kvality. Dokonca jeden tam posielal povodnu fotku a fotku s novym a rozdile bol naozaj vyrazny. Reklamovat sa to da a bud ti nakalibruju alebo ti daju nove (Hoci neviem ako je to na Slovensku). Bolo to ale dost davno takze mozno to Canon uz odstranil.
 
kynes
2009-02-26 09:51:23+01
Dakujem. Stale sa ucim a stale mam velmi dlhu cestu pred sebou...ale k veci. 50mm/f1.4 som si zobral od Canona. Tiez som ho chcel ako zakladny portretovy a pripadne aj na street, no tam je uz moooc dlhy (po prepocte). Pri vybere 50-tky som sa Sigmy trochu bal, kvoli udajnym problemom s kvalitou. Ale to uz nemusi byt celkom pravda. Vlastnu skusenost nemam. Podla recenzii je to velmi kvalitne sklo.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()