Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

tamron 18-270

hasti1
2008-12-03 10:35:14+01
Takymto objektivom sa potesia hlavne turisti. Velky rozsah a prijatelna krezba. Aj ked v rohoch je to trosku horsie ale pri zacloneni sa to napravi.
 
oboy
2008-12-03 11:39:23+01
Super vlakno! Keby si sem aspon hodil link na nedavno uverejneny test tohto skla na DPR, tak by som pochopil...
 
hasti1
2008-12-03 16:43:26+01
príspevok od: oboy
Super vlakno! Keby si sem aspon hodil link na nedavno uverejneny test tohto skla na DPR, tak by som pochopil...
tu je www.dpreview.com/lensreviews/tamron_18-270_3p5-6p3_vc_n15/
Chcel som iba upozornit, ze uz existuje aj taketo nieco.
A zistit nazor inych.
 
quintes
2008-12-03 16:53:11+01
príspevok od: hasti1
tu je www.dpreview.com/lensreviews/tamron_18-270_3p5-6p3_vc_n15/
Chcel som iba upozornit, ze uz existuje aj taketo nieco.
A zistit nazor inych.
wow, konečne! A ja som si myslel, že takáto úžasná firma ako tamron nedokáže urobiť takéto niečo. Perfektný rozsah, úžasná kresba, škoda že to nemá svetelnosť 1,4 po celej dĺžke, no verím tomu, že po takomto úspechu prídu čoskoro aj s mnou spomínanou variáciou.
no viem čo teraz urobím, predám všetky sklá a kúpim si toto. Áno, presne tento objektív splní všetky moje profesionálne nároky. Vďaka za link.
Ale je to len môj názor :-)
 
javelin
2008-12-03 18:47:38+01
Nie len tvoj...aj ja zdielam názor podobný....idem donho...a to do písmena, pretože som sa kdesi dočítal že ak odstrániš z neho čočky , poslúži dobre ,okrem iného aj ako umelá vagína..:)))
 
koren
2008-12-03 19:40:00+01
myslim ze sa tu zbytocne prsite..., vela ludi takyto objektiv potesi a vystacia si snim velmi dlho
 
javelin
2008-12-03 20:59:01+01
príspevok od: koren
myslim ze sa tu zbytocne prsite..., vela ludi takyto objektiv potesi a vystacia si snim velmi dlho
Isteže, moja manželka si vystačí s mobilom a nevidí žiaden rozdiel..:)))))))))
 
zdenoxl
2008-12-04 00:27:28+01
príspevok od: quintes
wow, konečne! A ja som si myslel, že takáto úžasná firma ako tamron nedokáže urobiť takéto niečo. Perfektný rozsah, úžasná kresba, škoda že to nemá svetelnosť 1,4 po celej dĺžke, no verím tomu, že po takomto úspechu prídu čoskoro aj s mnou spomínanou variáciou.
no viem čo teraz urobím, predám všetky sklá a kúpim si toto. Áno, presne tento objektív splní všetky moje profesionálne nároky. Vďaka za link.
Ale je to len môj názor :-)
Quintes, vedel som, ze sa nan ulakomis. Je to jedinecna volba pre vsetkych profi fotografov! A konecne budes mat zoom 15, dokonca viac ako spominanych 13,8886.... :-)))
 
2008-12-04 00:43:08+01
pozeram ze profi fotograf hasti1 zase raz zadelil :-D ked s tym foti svadby, ani sa necudujem tomu, co som videl...
inak na akekolvek fotenie, od ktoreho je potrebna kvalita, je to nepouzitelne. ako uviedli na dpreview, zaclonene na 35-70 je to super, inak nic moc...
 
Ultra TXF
2008-12-04 08:38:57+01
Chalani,ale šak to nie je pre vás...to je objektív pre bežného nenáročného usera,ktorý so sebou nechce trepať 3 objektívy a tento mu vystačí.....zase nehovorte,že ten objektív je nefunkčný :)
Sú ľudia ,ktorí na toto čakali.....na bežno rodinné foto a dovolenky je dobrý.
Neťahajte sem testy z dpreview....súdkovitosť a neostrosť v rohoch a také prkotiny,ktoré na fotografiách 10x15cm nikdy nezbadajú ani lupou.
Normálny objektív pre normálnych ľudí......nie pre niekoho kto sa tým živí alebo robí fotky A3 a väčšie.
Zase nepreháňajte :) Môj otec s ním bude úplne spokojný...jednak je dôchodca,bude s tým fotiť vnúčika a nebude robiť žiadnie umenie :)
 
quintes
2008-12-04 08:48:56+01
príspevok od: zdenoxl
Quintes, vedel som, ze sa nan ulakomis. Je to jedinecna volba pre vsetkych profi fotografov! A konecne budes mat zoom 15, dokonca viac ako spominanych 13,8886.... :-)))
pre mňa je veľmi dôležité priblíženie, a tých 15x je fakt úžasné. Dokonca konečne tromfnem kompakty,a to je už čo povedať! Už sa nebudem hanbiť že mám foťák za toľké tisíce, a ani 10x zoom. A určite ma veľmi poteší aj obrazová kvalita. Nie tá sigma 70-200 f2.8 ktorá ma tak sklamala...
 
Ultra TXF
2008-12-04 08:57:48+01
Pozeral som tie fotky na dpreview čo s ním urobili.....úplne v pohode,pekné....funguje :)
 
ivalko
2008-12-04 10:12:50+01
Nechapem, ako to sice autor temy myslel a preco ju vobec zakladal, ale za urcitych podmienok sa aj ultrazoom objektivy daju pouzit. Zabavne fotenie vonku za dobreho svetla, preco nie... rok som pouzival Sigmu 18-200 HSM a za uvedenych podmienok priclonena celkom v pohode. Treba poznat, na ktorych ohniskach to ako tak kresli a pouzivat tie.
Na narocnejsie fotenie sa pouziva ina optika.
 
Ultra TXF
2008-12-04 10:37:36+01
Presne ako hovoríš,pre bežných ľudí v pohode...jednak fotia len za pekného počasia,lebo chcú mať ´pekné´ fotky,za zlého ani nevylezú,lebo to nie je ´dobré počasie na fotenie´. A na dovolenky pri mori,kde je kopec svetla ,
bohato stačí.
 
2008-12-04 10:37:52+01
vacsina zaciatocnikov je psychopatov. kupia si takyto objektiv a potom sa stazuju, ze fotky nie su ostre pri 1/10s a podobne. zvaluju to potom na fotak nie na to, ze nikdy necitali ani manual, ani nic, co by ich naucilo fotit so zrkadlovkou... preto si skor myslim, ze je to objektiv pre pokrocileho cloveka, ktory vie, ako ho ma pouzit a vie, co od neho cakat. taky si ho vsak nikdy nekupi, lebo vie, co od neho moze cakat...
 
Ultra TXF
2008-12-04 10:45:06+01
príspevok od:
vacsina zaciatocnikov je psychopatov. kupia si takyto objektiv a potom sa stazuju, ze fotky nie su ostre pri 1/10s a podobne. zvaluju to potom na fotak nie na to, ze nikdy necitali ani manual, ani nic, co by ich naucilo fotit so zrkadlovkou... preto si skor myslim, ze je to objektiv pre pokrocileho cloveka, ktory vie, ako ho ma pouzit a vie, co od neho cakat. taky si ho vsak nikdy nekupi, lebo vie, co od neho moze cakat...
Ja a´priori vychádzam z toho,že keď si niekto ide kúpiť zrkadlovku,tak niečo o fotení vie....inak sú to vyhodené peniaze alebo potom sklamanie a krvopotné skúšanie....pokiaľ si samozrejme nesadne aj ku nejakej knihe.Alebo si aspoň neprejde články na www.fotoroman.cz.....to je ozaj dostupné každému.
Ak mám povedať pravdu,tak prečítanie všetkých tých článkov na tejto stránke ( a niektorých aj viackrát ) stojí veľa času,ale musí priniesť výsledky.
 
Ultra TXF
2008-12-04 10:48:26+01
Drvivej väčšine ľudí čo sem dáva fotky, by prečítanie tých článkov veľmi prospelo a myslím,že tam nájde kopec dobrých vecí aj človek,ktorý už fotí dlhšie.
 
2008-12-04 12:02:43+01
aha, takze ty nechodis na toto forum :-D :-D :-D

ludia tu ponukaju fotograficke sluzby bez toho, aby ovladali svoj fotak, aby vedeli ako fotit, alebo co je to kompozicia...
 
ivalko
2008-12-04 13:25:10+01
príspevok od:
aha, takze ty nechodis na toto forum :-D :-D :-D

ludia tu ponukaju fotograficke sluzby bez toho, aby ovladali svoj fotak, aby vedeli ako fotit, alebo co je to kompozicia...
to, ze taki este funguju je sposobene neznalostou zakaznikov, ktori nemaju predstavu co kvalitna fotograficka praca obnasa a ulakomia sa na cenu. Potom banuju, ked je neskoro...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()