Hore
Fórum » Blesky
 

Prosim o radu pri vybere blesku + odpalovaca

coudyxx
coudyxx 2011-10-24 09:57:10+02
mam 50D a uvazujem o nejakom externom blesku ,Speedlite 430EX II alebo Speedlite 580EX II
Uprednostnil by som 430 ktora stoji polovicu (chcem to len na domace pouzitie-experimenty), Lenze veci sa maju tak ze by som to chcel bezdratovo odpalovat, a nemam tusenie aky odpalovac k tomu potrebujem a ci nahodou ta 580 to nema v sebe a tak by som mozno usetril a dalsia vec ci vobec podporuje 50D bezdratove odpalovanie ? ci by my nakonec ta 580 nebola zbytocna....
A co v pripade keby chcem odpalovat viac bleskov naraz ci sa da odpalit viacej 430 s jedneho fotaku?
Prosim o radu s vyberom bleska + odpalovaca ( nejaky lacnejsi)
Dakujem
 
PeCh
2011-10-24 15:08:32+02
430 EXII je výborný blesk. Kúp si ho. Na diaľkové odpaľovanie ti 580 EXII nepomôže, kým nebudeš mať dva blesky (funguje to tak, že 580 máš na foťáku a ňou odpáliš druhý blesk, napr. 430). Náhradu za toto riadenie odpaľovania bleskov je ST-E2 (Canon je 2× tak drahý ako Yongnuo). Pokiaľ však oželieš TTL meranie (t.j. budeš nastavovať výkon blesku manuálne), tak ti stačia aj lacné odpaľovače z ebay za 20 € (napr. značka Yongnuo).

Ja osobne používam blesk Canon 430 EXII. Vystačím s ním skoro na všetko. Na zbytok používam druhý blesk Yongnuo (tuším YN-460 II) s odpalovačmi Yongnuo RF-620. Výhoda blesku Yongnuo je v tom, že ho dokážem odpaľovať aj bez diaľkového odpalovača, priamo hlavným alebo interným bleskom (má "fotobunku"). Toto je lacné a dobre použiteľné riešenie (uvažujem ešte o druhom Yongnuo blesku). Ak by si chcel niečo lepšie, tak by som k 430 EXII zvolil nejaký rádiový TTL odpalovač.

IMHO z vlastných skúsenosti na systémovom blesku na foťáku by som nešiel to blesku bez TTL (Canon 430 EXII alebo lepší). Pri externom blesku mimo tela fotoaparátu (napríklad na statíve s dáždnikom) mi TTL nechýba. Nechýba preto, že ide o statické umiestnenie, ktoré si najprv nastavíš a potom fotíš cca rovnakú scénu/ateliér a teda nepotrebuješ meniť výkon blesku (prípadne to vyriešiš posunutím stojana). Ak by si však takýto blesk chcel dať asistentovi do rúk pri reportáži a teda by sa menila vzdialenosť blesku od scény, tak aj tu by to bolo bez TTL dosť nepraktické.
 
upir13
- moderator
2011-10-24 15:53:47+02
príspevok od: xmartankox
Na blesku mozes nastavovat cokolvek, u Canonu sa druha lamela riadi cez samostatny kontakt, ktory lacne odpalovaky neberu do uvahy. Signal na hlavny kontakt tym padom nepride, odpalovak nema co preniest.

Navyse, bez canon mkII blesku na tele ani nenastavis, ze ma odpalovat na druhu lamelu - nepusti ta do menu.
prave pozeram na druhej sade odpalovakov.... ja mam jedny z ciny (ale neviem naist nazov) a tam to v pohode funguje.. len to musim nastavit na blesku a aj vo fotaku
 
xmartankox
2011-10-25 08:11:35+02
príspevok od: upir13
prave pozeram na druhej sade odpalovakov.... ja mam jedny z ciny (ale neviem naist nazov) a tam to v pohode funguje.. len to musim nastavit na blesku a aj vo fotaku
Prihod fotku, ja si ich uz najdem. to by boli prve lacne cinske odpalovaky co prenasaju ttl.
 
@photomaro
2011-10-25 09:31:43+02
ti, co pouzivate pixel hnight na nikone (pixel king pre nikon som nenasiel),

v specifikacii pixel knightu sa pise, ze SB-700 je podporovana len v manualnom rezime. je to pravda, alebo to uz vyriesili?

predpoklada sa, ze budu vyrabat aj pixel king pre nikon? (nerozumiem, preco je len pre canon)

dik za odpovede
 
denySK
2011-10-25 09:32:40+02
co tak blesk Yongnuo 565EX + pixel king? dohromady +- 200€, jedine HSS by nefungovalo, ale TTL radiovo by malo fungovat korektne
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()