Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Vyber objektivov pre prváčika

matulkos
2011-09-05 23:58:48+02
Zdravim foto maniaci. Je tu toho popisane strasne vela no aj tak sa radsej opytam. Planujem v blizkej dobe tak 3-4 mesiace zadovazit Canon EOS 600D. NA drahsi nemam, planujem kupit len TELO!

Otazok mam zopar:

1. Karta na nahravanie fullHD mi bude stacit PRETEC SDHC 32 GB class 10? cena 47eur
2. Objektiv ktory by som chcel pouzit na portrety (to planujem aj fotit) pevne sklo Canon EF 50mm f/1.8 II cena 100 Eur
3. V jednom clanku som nasiel tuto vetu a nechapem jej....Canon EF 50/1,8 II. Na Canonu EOS 600D s menším čipem odpovídá 80 mm, takže pěkný portréťák s mezikroužkem využitelný na opravdu detailní makro.
Co je to ten medzikruzok? Lebo by som si aj rad odfotil nejake to makro.
4. Kkedze byvam na vychode kde je vsade krajinka planujem aj to vo vacsej miere fotit len neviem aky zoom objektiv si zadovazit. Nieco kvalita/cena v rozmedzi 200-300Eur

Velmi pekne dakujem a uz sa neviem dockat kedy budem hadam stastnym majitelom prvej zrkadlovky. MAto
 
kecal
2011-09-06 00:23:08+02
niečo kvalitnejšie ( zoom ) v rozmedzá 200-300€ ... ak také nájdeš, daj vedieť .... to je niečo ako hladať perpetum mobile
 
WildSammy
2011-09-06 03:59:24+02
príspevok od: matulkos
Zdravim foto maniaci. Je tu toho popisane strasne vela no aj tak sa radsej opytam. Planujem v blizkej dobe tak 3-4 mesiace zadovazit Canon EOS 600D. NA drahsi nemam, planujem kupit len TELO!

Otazok mam zopar:

1. Karta na nahravanie fullHD mi bude stacit PRETEC SDHC 32 GB class 10? cena 47eur
2. Objektiv ktory by som chcel pouzit na portrety (to planujem aj fotit) pevne sklo Canon EF 50mm f/1.8 II cena 100 Eur
3. V jednom clanku som nasiel tuto vetu a nechapem jej....Canon EF 50/1,8 II. Na Canonu EOS 600D s menším čipem odpovídá 80 mm, takže pěkný portréťák s mezikroužkem využitelný na opravdu detailní makro.
Co je to ten medzikruzok? Lebo by som si aj rad odfotil nejake to makro.
4. Kkedze byvam na vychode kde je vsade krajinka planujem aj to vo vacsej miere fotit len neviem aky zoom objektiv si zadovazit. Nieco kvalita/cena v rozmedzi 200-300Eur

Velmi pekne dakujem a uz sa neviem dockat kedy budem hadam stastnym majitelom prvej zrkadlovky. MAto
Ako spravca netu by si nemal mat problem zadovazit si objektiv Tokina 11-16/2.8 ATX DX ako sirokac na krajinky, prip. nieco dlhsie
 
denySK
2011-09-06 09:14:45+02
príspevok od: matulkos
Zdravim foto maniaci. Je tu toho popisane strasne vela no aj tak sa radsej opytam. Planujem v blizkej dobe tak 3-4 mesiace zadovazit Canon EOS 600D. NA drahsi nemam, planujem kupit len TELO!

Otazok mam zopar:

1. Karta na nahravanie fullHD mi bude stacit PRETEC SDHC 32 GB class 10? cena 47eur
2. Objektiv ktory by som chcel pouzit na portrety (to planujem aj fotit) pevne sklo Canon EF 50mm f/1.8 II cena 100 Eur
3. V jednom clanku som nasiel tuto vetu a nechapem jej....Canon EF 50/1,8 II. Na Canonu EOS 600D s menším čipem odpovídá 80 mm, takže pěkný portréťák s mezikroužkem využitelný na opravdu detailní makro.
Co je to ten medzikruzok? Lebo by som si aj rad odfotil nejake to makro.
4. Kkedze byvam na vychode kde je vsade krajinka planujem aj to vo vacsej miere fotit len neviem aky zoom objektiv si zadovazit. Nieco kvalita/cena v rozmedzi 200-300Eur

Velmi pekne dakujem a uz sa neviem dockat kedy budem hadam stastnym majitelom prvej zrkadlovky. MAto
1. samozrejme
2. opticky dobry, so slnkom v zabere nezaostri, celkovo ostri zle, ale pouzivat sa da za tu cenu.
3. Medzikruzky sa vkladaju medzei telo a objektiv, co ti umozni ist k objektu blizssie a tym padom odfotit objekt vecsi, cize makro vyrabaju sa v roznych velkostiach, na 50mm treba tusim 50mm medzikruzky aby sa jednalo o skutocne makro 1:1. Medzikruzky sa vyrabaju v dvoch verziach, uplne bez prenosu informacii z fotaku (manualne ostrenie, nemoznost nastavit clonu z fotaku), alebo potom s prenosom clony a aj AF, tie vsak stoja podstatne viac....na ebayi som automaticke videl za cenu cca 50€
4. V pohode Tamron 17-50 bez stabilizacie
shop.ephoto.sk/tamron-af-sp-17-50mm-f-2-8-di-ii-ld-baj-canon.html
 
bloody
2011-09-06 09:37:45+02
ked ti mozem poradit tak na ten Pretec sdhc sa vys.r ,ja som mal 2 a obe sli na reklamaciu.
 
wayne
2011-09-06 10:16:20+02
Mne z kariet funguju spolahlivo iba Sandisk. Kingston odisiel na druhy den, Pretec som mal davnejsie a tiez z nicoho nic prestala fungovat (obe v roznych 2 fotoaparatoch). Mam 3x sandisk a vystriedali uz 4 tela (samozrejme nie vsetky moje) a funguju bez problemov.

A k tym medzikruzkom
http://www.fotografovani.cz/art/fotech_df/makrofotografie-1.html
 
pxls.jpg
2011-09-06 10:48:36+02
príspevok od: matulkos
Zdravim foto maniaci. Je tu toho popisane strasne vela no aj tak sa radsej opytam. Planujem v blizkej dobe tak 3-4 mesiace zadovazit Canon EOS 600D. NA drahsi nemam, planujem kupit len TELO!

Otazok mam zopar:

1. Karta na nahravanie fullHD mi bude stacit PRETEC SDHC 32 GB class 10? cena 47eur
2. Objektiv ktory by som chcel pouzit na portrety (to planujem aj fotit) pevne sklo Canon EF 50mm f/1.8 II cena 100 Eur
3. V jednom clanku som nasiel tuto vetu a nechapem jej....Canon EF 50/1,8 II. Na Canonu EOS 600D s menším čipem odpovídá 80 mm, takže pěkný portréťák s mezikroužkem využitelný na opravdu detailní makro.
Co je to ten medzikruzok? Lebo by som si aj rad odfotil nejake to makro.
4. Kkedze byvam na vychode kde je vsade krajinka planujem aj to vo vacsej miere fotit len neviem aky zoom objektiv si zadovazit. Nieco kvalita/cena v rozmedzi 200-300Eur

Velmi pekne dakujem a uz sa neviem dockat kedy budem hadam stastnym majitelom prvej zrkadlovky. MAto
1. rychlost karty by stacit mala
5.5 MB/sec (1080P) datovy tok videa vs. 10 MB/s karta

2. objektiv je vyborny za svoju cenu, ma nepresne ostrenie a horsi bokeh, inak super

3. medzikruzok nasadis medzi objektiv a telo a tym dosiahnes vacsie zvacsenie.

4. ako tak kvalitnejsie do 200-300 eur sa zmestis len s tamronon 17-50 f/2.8 (bez VC)
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_fotoobjektivy_TAMRON-17-50mm-f-2-8-Di-II-AF-SP_61074.html

alebo ak chces usetrit tak si to kup aj so setakom 18-55 IS, nie je vobec tak zly ako sa bezne hovori.
 
chudas12
2011-09-06 11:59:51+02
príspevok od: kecal
niečo kvalitnejšie ( zoom ) v rozmedzá 200-300€ ... ak také nájdeš, daj vedieť .... to je niečo ako hladať perpetum mobile
No v bazároch sa občas objaví nejaký klenot, ale to nebude prípade pre začiatočníka.
 
kecal
2011-09-06 16:32:14+02
príspevok od: chudas12
No v bazároch sa občas objaví nejaký klenot, ale to nebude prípade pre začiatočníka.
tie "klenoty" sú poväčšine MF fix focusy

Pre Canon by som ako "kvalitnejší zoom" ( stredná trieda ) považoval pre crop slušnú 17-40 f4 ... ale už toto je v cene nad 700€ ..
 
matulkos
2011-09-06 17:36:43+02
Chcem sa opytat ci stoji za to ten Tamron oproti setovemu objektivu za tych 240Eur co je rozdiel.
 
pxls.jpg
2011-09-06 20:16:44+02
príspevok od: matulkos
Chcem sa opytat ci stoji za to ten Tamron oproti setovemu objektivu za tych 240Eur co je rozdiel.
rozdiel je v tom ze tamron o trochu pomalsie zaostri, je viac ako 2x tak tazky, nema stabilizaciu, aôe z to je na sirokom konci o 2/3 clony a na dlhom konci o 2 clony svetelnejsi, ma slnecnu clonu v cene a ma na prstenci ostrenia vyznacene vzdialenosti aby si vedel kam mas zaostrene.

v kresbe velky rozdiel nezbadas, s tamronom sa ti ale na plnu dieru na 50tke podari "viac rozmazat pozadie" a budes vediet fotit s kratsim casom co je dobre na akcne sceny. na druhej strane setak ma stabilizaciu takze nepohyblive sceny odfotis lepsie s nim.

ak fotis krajinky moze ti to byt jedno, usetri a zober canon 18-55 IS budes mat aj lacnejsie filtre, ak chces fotit aj lowlight akcie kde by si potreboval siroky koniec zober tamron 17-50 f/2.8 (dlhy koniec mozes v lowlighte omnoho lepsie nahradit EF 50 f/1.8 o ktorom uvazujes)
 
matulkos
2011-09-06 21:10:41+02
Bude mi na tu 50mm na macro stacit nieco taketo?

http://www.ebay.com/itm/Macro-Extension-Tube-3-Ring-Canon-EF-50mm-f-1-8-II-Lens-/280528495630?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4150cd240e

na Slovensku stoja 14 eur

Tie s plnou automatikou aj zaostrovanim stoja 80 Eur. Ci je to uplne zbytocne?
 
denySK
2011-09-06 21:26:44+02
príspevok od: matulkos
Bude mi na tu 50mm na macro stacit nieco taketo?

http://www.ebay.com/itm/Macro-Extension-Tube-3-Ring-Canon-EF-50mm-f-1-8-II-Lens-/280528495630?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4150cd240e

na Slovensku stoja 14 eur

Tie s plnou automatikou aj zaostrovanim stoja 80 Eur. Ci je to uplne zbytocne?
s plnou automatikou stoja napr, tieto cca 48€ : http://www.ebay.co.uk/itm/Econo-AF-Macro-Extension-Tube-Set-13-21-31-CANON-/180538569279?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a08eff23f#ht_3894wt_1042
Niekto moze mat namietky ze nemaju "kovovy" bajonet, ale to nema i samotny objektiv 50/1.8.

Stacit ti budu aj tie lacnejsie bez prenosu, treba si vsak uvedomit ze 50/1.8 ked nasadis na tieto kruzky tak nebudes moct ovladat clonu z fotaku, cize bdues fotit stale na f 1.8, co je pri makre nepouzitelne.....da sa to vsak obist tak, ze nasadis objektiv na fotak normalne, bez medzikruzkov, nastavis clonu napr. f8, stlacis tlacitko na nahlad hlbky ostrosti (na tele) a sucasne odmontujes objektiv z tela. Objektiv ostane pricloneny a mozes ho nasadit na medzikruzky, avsak pri f8 budes mat tmu v hladaciku a cele to bude komplikovanejsie, ale pouzivat sa to myslim bude dat.
 
atariak
2011-09-06 21:37:31+02
príspevok od: kecal
niečo kvalitnejšie ( zoom ) v rozmedzá 200-300€ ... ak také nájdeš, daj vedieť .... to je niečo ako hladať perpetum mobile
v rozmedzá to je záhorácky? )
 
Kaiman81
2011-09-06 21:52:08+02
vzhladom na text v tvojom vlákne predpokladám že o fotení s DLSR vie s veľké ... takže by som ti odporučil si najprv naštudovať úplný základ....
 
matulkos
2011-09-06 22:01:36+02
Studovat som studoval na nete aj knihu som precital. Ako pisem som zaciatocnik a samozrejme ze o foteni viem velke...H Preto som tu na fore a pytam sa skusenych fotografov aby poradili a aby som nekupil hlupost., ktoru po case budem lutovat.

Kaiman81: ty si verim, ze sa nic nevypytoval a hend si vsetko vedel co vies teraz. Klobuk dole.

Asi zabudas co je forum....to nieje chat kde si ides pokecat, ale miesto kde sa nieco opytas a.....
 
wayne
2011-09-06 22:14:25+02
príspevok od: atariak
v rozmedzá to je záhorácky? )
Nie, to je preklep.
 
pxls.jpg
2011-09-06 22:17:46+02
príspevok od: Kaiman81
vzhladom na text v tvojom vlákne predpokladám že o fotení s DLSR vie s veľké ... takže by som ti odporučil si najprv naštudovať úplný základ....
uz som si viackrat vsimol tvoje reakcie a do noveho roku ti zelam menej povysenectva, viac trpezlivosti a pokory
 
Kaiman81
2011-09-06 22:32:27+02
príspevok od: matulkos
Studovat som studoval na nete aj knihu som precital. Ako pisem som zaciatocnik a samozrejme ze o foteni viem velke...H Preto som tu na fore a pytam sa skusenych fotografov aby poradili a aby som nekupil hlupost., ktoru po case budem lutovat.

Kaiman81: ty si verim, ze sa nic nevypytoval a hend si vsetko vedel co vies teraz. Klobuk dole.

Asi zabudas co je forum....to nieje chat kde si ides pokecat, ale miesto kde sa nieco opytas a.....
nevedel som hneď všetko,to neviem ani dnes,ale nezakladal som žiadne vlákna a tobôž nie také ktoré sa opakuju len na jednom portále X krát, a okrem toho je na nete toho popísaného kvantum....
veta ako "Planujem v blizkej dobe tak 3-4 mesiace zadovazit Canon EOS 600D NA drahsi nemam" to ako keby sa nedalo sním dobre fotiť,pre začiatočníka až moc dobrá mašina,ja som začínal s 300D
dalej "Canon EF 50/1,8 II. Na Canonu EOS 600D s menším čipem odpovídá 80 mm" toto je úplný základ,asi ti crop faktor ale nič nehovorí.... 50mm x crop 1,6 = ?
"Co je to ten medzikruzok?" dalšia základná vedomosť pri používaní zrkadla obzvlášť ak máš v pláne fotiť makro...
chceš kvalitný zoom za cenu 200-300E to je ako keby si chcel nasadiť na Ferrari ojazdené zimné pneu z fábie.... "kúp si seták" s tohoto mi je jasné že máš toho naštudovaného faaaakt hrozne málo,asi len blud ako je čím viac Mpix o to lepšie.... a pod...
 
Kaiman81
2011-09-06 22:35:42+02
príspevok od: pxls.jpg
uz som si viackrat vsimol tvoje reakcie a do noveho roku ti zelam menej povysenectva, viac trpezlivosti a pokory
mna pokore učiť nemusíš,len ma se... lenivosť poniektorých jedincov si niečo naštudovať a nech to nikto neberie osobne,dnes si každý blbec myslí že ak bude mať zrkadlovku tak bude mať lepšie foto,ale vo vačšine prípadov je opak pravdou... opakujem,nieje to mierené na nikoho osobne,je to brané všeobecne....
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()