Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektív makro/portret

atheysm
atheysm 2011-08-02 16:58:15+02
Zdravím,
chcel by som si kúpiť objektív na makro/portréty...mam Canon EOS 450d, som zatiaľ len začiatočník ale chcem sa postupne zdokonalovať a tým pádom pripadá do úvahy aj lepší objektív. Ak by mal niekto nejakú dobrú radu/skúsenosť s objektívom k danej kategórii, budem veľmi vďačný za každú info. (finančne by som chcel do toho vraziť tak 500 max. 600 eur) ďakujem
 
viking81
2011-08-03 22:19:00+02
príspevok od: atheysm
Len tak náhodou, nemá tento objektív niekto v okolí Bánoviec (TN,TO,PE,PD), že by som si ho mohol vyskúšat?
TN ho ma
 
atheysm
2011-08-04 10:07:43+02
A dalo by mi ho TN aj vyskusat ked budem v TN?
 
atheysm
2011-08-08 11:20:03+02
Tak, objektiv som si včera zaobstaral a hneď som ho aj išiel vyskúšať na lúku plnú zaujímavých objektov na fotenie...Výsledok bol absolútne pozitívny. Len prvú hodinku čo som ho skúšal som vážne prekvapený aký to je obrovský skok oproti tomu "seťáku" čo som doteraz používal. Skúšal som fotiť priatelku pri západe slnka a fotky boli ako z časopisu, no keď som skúšal makro tam už to začalo byť trošku väčší problém zaostrovanie bude pre mňa dosť ťažký oriešok presne sa poukázala tá vec čo tu bola písaná v recenzií na tento objektív, že akonáhle chcem zaostriť objekt začne mi ho zaostrovať do nekonečna, vtedy som musel AF prepnúť do MF a zaostrovať manuálne. Ale toto bolo naozaj len pri veľkom makre. Každopádne som veľmi veľmi veľmi spokojný s kúpou a ďakujem ľuďom z fóra za informácie a rady kt. mi dopomohli pri rozhodnutí a kúpe tohto objektívu!

Ešte jedna vec. ak by sa tu našiel niekto kto by bol ochotný poskýtnuť mi odpovede na moje otázky ohladom fotení makra nech mi napíše správu. ďakujem

 
viking81
2011-08-08 12:41:53+02
príspevok od: atheysm
A dalo by mi ho TN aj vyskusat ked budem v TN?
dalo....ked sa ozves v rozumnom predstihu
 
viking81
2011-08-08 12:43:08+02
ako tak cita..uz nie je potreba vyskusania
 
atheysm
2011-08-08 14:17:19+02
hehe nevadi diky aj tak
 
FLASH-FOTO
2011-08-08 14:41:16+02
pri 100-vke nezabúdaj na crop..., a keď máš finančný limit, radšej skús Canon 60/2,8..., po prepočte sa dostaneš na 96 mm
 
The_Apple
2011-08-08 15:49:17+02
príspevok od: atheysm
Tak, objektiv som si včera zaobstaral a hneď som ho aj išiel vyskúšať na lúku plnú zaujímavých objektov na fotenie...Výsledok bol absolútne pozitívny. Len prvú hodinku čo som ho skúšal som vážne prekvapený aký to je obrovský skok oproti tomu "seťáku" čo som doteraz používal. Skúšal som fotiť priatelku pri západe slnka a fotky boli ako z časopisu, no keď som skúšal makro tam už to začalo byť trošku väčší problém zaostrovanie bude pre mňa dosť ťažký oriešok presne sa poukázala tá vec čo tu bola písaná v recenzií na tento objektív, že akonáhle chcem zaostriť objekt začne mi ho zaostrovať do nekonečna, vtedy som musel AF prepnúť do MF a zaostrovať manuálne. Ale toto bolo naozaj len pri veľkom makre. Každopádne som veľmi veľmi veľmi spokojný s kúpou a ďakujem ľuďom z fóra za informácie a rady kt. mi dopomohli pri rozhodnutí a kúpe tohto objektívu!

Ešte jedna vec. ak by sa tu našiel niekto kto by bol ochotný poskýtnuť mi odpovede na moje otázky ohladom fotení makra nech mi napíše správu. ďakujem

pri tom ostreni mas tusim dve drahy tak si to potom prepni na tu prvu nech ti to nebeha do nekonecna na macro
 
conan7
2011-08-08 15:50:32+02
príspevok od: atheysm
Tak, objektiv som si včera zaobstaral a hneď som ho aj išiel vyskúšať na lúku plnú zaujímavých objektov na fotenie...Výsledok bol absolútne pozitívny. Len prvú hodinku čo som ho skúšal som vážne prekvapený aký to je obrovský skok oproti tomu "seťáku" čo som doteraz používal. Skúšal som fotiť priatelku pri západe slnka a fotky boli ako z časopisu, no keď som skúšal makro tam už to začalo byť trošku väčší problém zaostrovanie bude pre mňa dosť ťažký oriešok presne sa poukázala tá vec čo tu bola písaná v recenzií na tento objektív, že akonáhle chcem zaostriť objekt začne mi ho zaostrovať do nekonečna, vtedy som musel AF prepnúť do MF a zaostrovať manuálne. Ale toto bolo naozaj len pri veľkom makre. Každopádne som veľmi veľmi veľmi spokojný s kúpou a ďakujem ľuďom z fóra za informácie a rady kt. mi dopomohli pri rozhodnutí a kúpe tohto objektívu!

Ešte jedna vec. ak by sa tu našiel niekto kto by bol ochotný poskýtnuť mi odpovede na moje otázky ohladom fotení makra nech mi napíše správu. ďakujem

no ukáž tie fotky z časopisu...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-08-08 17:24:14+02
príspevok od: conan7
no ukáž tie fotky z časopisu...
 
atheysm
2011-08-08 18:41:52+02
príspevok od: conan7
no ukáž tie fotky z časopisu...
myslel som to obrazne
 
conan7
2011-08-08 19:00:12+02
príspevok od: atheysm
myslel som to obrazne
ved daj niečo, pochvál sa.
ale zas to pôvodné nadšenie upadne, vieš za to, že si po 18-55 objavil prácu s DOF zas nebudeš mať hneď fotky v Harper´s Bazaar nehovorím že nemôžeš
 
atheysm
2011-08-08 19:16:26+02
Veď práve, ta 18-55 nebolo nič moc poriadne to ani nezaostrovalo...toto mi príde absolútny skok. Chcem sa venovať hlavne makru ale je to ťažké...keď chcem odfotiť trebarz zrnko ryže a za tým zrnkom je hneď ďalšia ryža ktorú by som chcel mať tiež zaostrenú, tak mi zaostrí len to zrnko a za ním a pod ním je všetko rozmazane...ako keby zaostrovalo len jeden pás a spodok a vrch je rozmazaný..ale šak to vše sa musím naučiť ešte
 
markato1
2011-08-08 19:22:22+02
príspevok od: atheysm
Veď práve, ta 18-55 nebolo nič moc poriadne to ani nezaostrovalo...toto mi príde absolútny skok. Chcem sa venovať hlavne makru ale je to ťažké...keď chcem odfotiť trebarz zrnko ryže a za tým zrnkom je hneď ďalšia ryža ktorú by som chcel mať tiež zaostrenú, tak mi zaostrí len to zrnko a za ním a pod ním je všetko rozmazane...ako keby zaostrovalo len jeden pás a spodok a vrch je rozmazaný..ale šak to vše sa musím naučiť ešte
 
atheysm
2011-08-08 19:25:29+02
A opakujem, som absolútny začiatočník, len chcem poradiť...
 
Dante
2011-08-08 19:46:06+02
vyššiu clonu, nie stále len 2.8 napr.
 
trnavsky
2011-08-08 20:22:14+02
Tomuto hovorím efektívne vlákno - založené 02.08.2011, nákup (nie lacný) 08.08.2011. Atheysm, chcel by som mať pri nákupoch tvoje rozhodovacie schopnosti. Niektoré nákupy riešim (a nielen ja) týždne, ak nie mesiace. A nakoniec aj tak nie sme spokojní. Toľko času si ušetril... Blahoželám.
 
atheysm
2011-08-08 21:15:59+02
príspevok od: trnavsky
Tomuto hovorím efektívne vlákno - založené 02.08.2011, nákup (nie lacný) 08.08.2011. Atheysm, chcel by som mať pri nákupoch tvoje rozhodovacie schopnosti. Niektoré nákupy riešim (a nielen ja) týždne, ak nie mesiace. A nakoniec aj tak nie sme spokojní. Toľko času si ušetril... Blahoželám.
ja som taký celý život...zrejme moc dôverujem ľuďom ale zatial to bolo len pozitívne...a stále aj je
 
nelly1
2011-08-12 08:12:01+02
aky filter si k tej L kovej stovke zaobstarat?? pozerala som UV filtre hoya, ale je ich viac druhov a nemam sajnu, ake su rozdiely. poradite?
 
atheysm
2011-08-17 08:11:52+02
UV filter Hoya HMC mám ja a som s ním spokojný myslím že by ti kludne stačil
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia