Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Mal som 500D... Chce to zmenu... Poradte pls.

GeorgoSmart
GeorgoSmart 2010-12-27 00:16:57+01
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
 
Cyril
2010-12-27 13:39:21+01
A ked takym pevnym sklom trebars 1,4 zaclonis na 2,8 tak to je brutalna parada
Uvadzane mantinely na sklach by som bral s velkou rezervou.
 
PeCh
2010-12-27 13:40:04+01
Ja mám Canon 550D, a keby som mal ísť do niečoho lepšieho, tak by som išiel do 7D (lepšie ostrenie a integrované odpaľovanie bleskov). Ale ešte radšej by som išiel do 550D s lepšími objektívmi. Skúšal som aj 5DM2, ale jediné čo mi z neho chýba je úžasný a veľký hľadáčik.

Na tvojom mieste by som sa najprv zamyslel na objektívmi. Vyber si, ktoré by si chcel, kúp si ich a podľa toho, koľko financií ti ostane, kúp 7D, 60D alebo 550D. Čo sa týka obrazového výstupu, sú +/- rovnaké, rozdiely sú len v ovládaní a \"neobrazových\" vymoženostiach. Keď reálne zvážim, tak 550D je lepšia ako akýkoľvek profesionálny fotoaparát, ktorý sa používal pred 5 rokmi (možno s výnimkou stredoformátov). Nechcem tým povedať, že ísť do niečoho lepšie je zbytočnosť, ale u mňa by to bolo až vtedy, keď budem mať objektívy a ďalšie príslušenstvo, ktoré by som chcel, alebo by prišiel aparát, ktorý by urobil revolúciu v citlivosti čipu.
 
attila.farkas
2010-12-27 14:53:21+01
príspevok od: GeorgoSmart
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
ja som bol pred podobnou volbou nedavno ... mal som nieco odfotene s 350 a s 400 D a rozhodoval som sa co dalej... mal som moznost si osahat 50D 7D aj 5D ... a akosi som ich nemal v krvi... akosi som si uz zvykol na to trojcifrove rozlozenie ovladania... v parametroch co (mpx snimaca napr) sa 550 nelisi od tych 2 a 1 cifrovych, dokonca niektore prevysuje ... je evidentne pomalsia, ale uprimne - kto uz potrebuje vybuchat 7 zaberov s kadenciou 4 fps? ano, 550 nieje tesnena, ale... ja som sa rozhodol pre 550D a som nadmieru spokojny... navyse, pouzivam este potazmo 400D a prehadzovat logiku pri sucasnom foteni s dvomi furt z jedneho na druhe by ma za chvilu asi pripravilo o nervy
 
piggee
2010-12-27 15:05:57+01
Pri canonoch rozdiel medzi 7D, 60D alebo 550D v podstate ani nemas.. jedna sa o presne ten isty chip, takze vysledky dostanes uplne rovnale.. Takze na tvojom mieste by som kupil 550D (po pripade ak chces s tym viac filmovat tak 60D pre jeho vyklopny display) a zameral sa viac na skla. Hlavne by som sa vyhol zakladnemu setaku 18-55, ale radsej by som kupil 18-135 + 55-250 a k tomu fixnu 50. To by som nazval taky zakladny set s ktorym uz mozes aj nieco fotit. Po pripade k tomu aj nejaky externy blesk, aby si neblikal iba tym zabudovanym
 
GeorgoSmart
2010-12-27 16:29:14+01
Myslite, ze je sprostost rozmyslat radsej nad 50D ako 550D ?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-27 16:54:42+01
príspevok od: GeorgoSmart
Myslite, ze je sprostost rozmyslat radsej nad 50D ako 550D ?
Ja si to nemyslím, pretože záleží tu aj od tvojho komfortu pri používaný, ktorý ti 50D poskytne vyšší a pri dnešných cenách, pri ktorých zoženieš používaný 50D vo veľmi dobrom stave sa neoplatí uvažovať nad novým 550D, jedine, že by si chcel silou mocou nový prístroj.
 
marish1
2010-12-27 18:06:48+01
príspevok od: GeorgoSmart
Myslite, ze je sprostost rozmyslat radsej nad 50D ako 550D ?
ja mam tiez 500D a ak by som v dnesnej dobe planoval upgrade tela a nemal by som na 7d, tak by som isiel asi najskor do 50d. podla mna je skor blbost ist z 500d na 550d (berte ako moj nazor. netvrdim, ze z urcitych okolnosti to tak niekomu nemoze vyhovovat), lebo sa furt pohybujes v rovnakej entry rade. 50d ma stavovy displej, otocny volic, robustnejsie telo, ake take utesnenie voci vlhkosti. tieto parametre by mna zaujimali, ak by mi prestala stacit moja 500vka. pocet MPx je u mna oproti ergonomii a kvalite vyhotovenia az na druhom mieste (15 vs 18 zas nie je taky priepastny rozdiel) a aj tak zalezi hlavne na dobrom objektive.

v clanku o 60d mas porovnavaciu tabulku 550D/50D/60D/7D, tak skus sa aj podla nej rozhodnut.
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/canon-eos-60d/
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2010-12-27 19:12:58+01
príspevok od: GeorgoSmart
Ahojte.

Fotim so zrkadlovkou vyse roka. S frajerkou sme si kupili Canon 500D, ale oboch nas to chytilo, tak sme sa rozhodli, ze ona si ju necha a ja sa poobhliadam po niecom inom - lepsom.

CANON
Trh som moc nesledoval, preto som teraz zistoval moznosti, co sa tyka Canonu a ostala mi na vyber 60D alebo 7D /i ked neviem ci si na nu trufam - so skusenostami aj financne/
Mrzi ma ze ju mnohi zdupali pod ciernu zem, pretoze som uvazoval o 50D a jej vynovena verzia prisla prave teraz, ked o nej uvazujem.
Neviem, ale myslim, ze od Canonu to je asi vsetko.

NIKON
Nie som zanieteny Canonak a ak by bola zmena k lepsiemu, nemam s tym absolutny problem.
Tu vsak ostala stara dobra D90 /ktoru asi nema zmysel teraz kupovat/ a D7000, ktora je zas trosku vo vysinach pre mna.

Viem na com som. Akurat nepoznam Nikony a nemam s nimi ziadne skusenosti. Viem ze takych dotazov co je lepsie a bla bla je tu milion, len ja realne potrebujem poradit, kedze "relativne" viem co chcem.

Myslite ze ta D60 by mi vystacila ? Potom uz ostava D7000, ale to by som radsej skusil 7D. Nechce sa mi ucit s nikonom

Vdaka za komentare
ja mám 5OOD a najbližšie roky určite nemením...,plná spokojnosť,výsledky nezávisia absolútne od tela... základ je sklo a hlavne oko...poznám profikov čo fotia krásne veci s 450D ...
Ak mi treba na väčšiu tlač a 15mgpx nestačí cvknem to do skladačky a môžem aj bilboard vytlačiť.
Ja si pochvaľujem menšie rozmery, lebo na mojých výpravách ide aj o mm a váhu, aj keď to potom zabijem sklami...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-27 19:31:19+01
nechcem sa tu do toho moc montovať, lebo šecko som neprečítal ale perspektívne do buducna ked Vás to s kočkou chytilo išiel by som do nejakých objektívov alebo bleskov a bazarového tela. Veľmi vydarené sú z Canonu podľa mňa 24 L II, 85 F1,8, 100L aj 100macro bez L , 70-200L II, alebo 16-35 L II. A kludne si kúpil bazarové telo 40D alebo Eos 5D (prvý model) prípadne fotil s EOS 500D ešte rok dva. Keby kúpiš 70-200 L II tak získaš sklo na portréty, šport, ateliér, svadby proste šecko okrem makra A kupoval by som EF obejktívy nie EF-S. (rozdiel medzi FF a APSC je aspon pre mna zásadný či už na ISO 100 alebo 3200)

EOS 50D by som nekupoval, to už radšej 40D/60D alebo rovno 7D ale za cenu 7D/5D II máš už pomaly 70-200 L II.
 
marish1
2010-12-27 19:41:45+01
príspevok od: Jozef Peniak
nechcem sa tu do toho moc montovať, lebo šecko som neprečítal ale perspektívne do buducna ked Vás to s kočkou chytilo išiel by som do nejakých objektívov alebo bleskov a bazarového tela. Veľmi vydarené sú z Canonu podľa mňa 24 L II, 85 F1,8, 100L aj 100macro bez L , 70-200L II, alebo 16-35 L II. A kludne si kúpil bazarové telo 40D alebo Eos 5D (prvý model) prípadne fotil s EOS 500D ešte rok dva. Keby kúpiš 70-200 L II tak získaš sklo na portréty, šport, ateliér, svadby proste šecko okrem makra A kupoval by som EF obejktívy nie EF-S. (rozdiel medzi FF a APSC je aspon pre mna zásadný či už na ISO 100 alebo 3200)

EOS 50D by som nekupoval, to už radšej 40D/60D alebo rovno 7D ale za cenu 7D/5D II máš už pomaly 70-200 L II.
preco radsej 40/60d miesto 50tky?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-27 19:49:47+01
príspevok od: marish1
preco radsej 40/60d miesto 50tky?
Ja by som zas nekupoval 40D, pretože je technologicky výrazne zastaralé a celkovo lepšie výsledky a lepší komfort ti dá či už 50D, alebo 60D, alebo hocičo novšie.

Okrem toho je, opäť zdôrazňujem, potrebný presný finančný limit. Pokiaľ si nepovieš, že do toho dáš napr. 800 € a nie viac, tak ti každý napíše, že kúp si radšej rovno 9999D
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2010-12-27 19:50:55+01
príspevok od: marish1
preco radsej 40/60d miesto 50tky?
nepáči sa mi obrazový výstup z 50D o moc viacej ako zo 40D, pričom cenový rozdiel tam je, oproti 40D vidím výhodu 50D len v tom že má mikroštelung AF, navyše už rovnaký senzor v 500D zadavateľ má, ale to je moj pohľad na vec, každý s tým nemusí súhlasiť
 
marish1
2010-12-27 20:11:24+01
príspevok od: Michal Matloň
Ja by som zas nekupoval 40D, pretože je technologicky výrazne zastaralé a celkovo lepšie výsledky a lepší komfort ti dá či už 50D, alebo 60D, alebo hocičo novšie.

Okrem toho je, opäť zdôrazňujem, potrebný presný finančný limit. Pokiaľ si nepovieš, že do toho dáš napr. 800 € a nie viac, tak ti každý napíše, že kúp si radšej rovno 9999D
podla canon nomenklatury by 9999D bol ultralowend entry gumeny shit za 100€ s alobalom miesto zrkadla a cipom z mobilu.

taky 0,1D, to uz je ina masina!
 
GeorgoSmart
2010-12-27 21:30:40+01
Tak s tou cenou je to tazko..

Ale rozmyslal som o 50d, ktora by ma vysla tak okolo 750. Nemam problem dat i viac, len 60D mi za tu cenu jednoducho nestoji /okolo 950/.

Kamarat mi vsak navrhol popozerat sa trosku i v zahranici a nasiel som zaujimave ceny. Byva tam, tak s dodanim by nebol problem.

60D za 690 libier, 7D za 940.... takze vidim ze ten rozdiel je 300-400 eur.

http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-60D-19-Megapixel-Digital-Camera-Body-Only-NEW-/170582207706?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item27b77decda

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-CANON-EOS-7D-18MP-SLR-CAMERA-BODY-ONLY-/160521060606?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item255fcd00fe


 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-27 22:13:01+01
príspevok od: GeorgoSmart
Tak s tou cenou je to tazko..

Ale rozmyslal som o 50d, ktora by ma vysla tak okolo 750. Nemam problem dat i viac, len 60D mi za tu cenu jednoducho nestoji /okolo 950/.

Kamarat mi vsak navrhol popozerat sa trosku i v zahranici a nasiel som zaujimave ceny. Byva tam, tak s dodanim by nebol problem.

60D za 690 libier, 7D za 940.... takze vidim ze ten rozdiel je 300-400 eur.

http://cgi.ebay.co.uk/Canon-EOS-60D-19-Megapixel-Digital-Camera-Body-Only-NEW-/170582207706?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item27b77decda

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-CANON-EOS-7D-18MP-SLR-CAMERA-BODY-ONLY-/160521060606?pt=UK_CamerasPhoto_DigitalCameras_DigitalCameras_JN&hash=item255fcd00fe


690 libier + 20 poštovné = pri platbe cez paypal 866 € (neušetríš 300-400 € ), ale je to z UK, takže záruka ti ostane
 
GeorgoSmart
2010-12-28 19:17:00+01
nj...

fak, ked mne ta 60D vobec nesedi. Polka videorecenzii je len o tom aky to ma vyhodny display a skvele parametre pre video. Preco asi, ked to je jedna z mala vyhod. Lenze prave o tieto veci ja absolutne nestojim.
Keby ma nedrzal vyber canon objektivov a to, ze uz mam to co s canonom odzite, tak nevaham s D7000.

Dufam, ze 60D nebude az taka zla volba.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-12-28 20:53:50+01
príspevok od: GeorgoSmart
nj...

fak, ked mne ta 60D vobec nesedi. Polka videorecenzii je len o tom aky to ma vyhodny display a skvele parametre pre video. Preco asi, ked to je jedna z mala vyhod. Lenze prave o tieto veci ja absolutne nestojim.
Keby ma nedrzal vyber canon objektivov a to, ze uz mam to co s canonom odzite, tak nevaham s D7000.

Dufam, ze 60D nebude az taka zla volba.
Nekupuj si to, čo ti nesedí, pretože ti to nebude vyhovovať, nebudeš sa s tým dobre cítiť...
 
beatleman
2010-12-28 21:02:58+01
7D je moja rada na zaklade vlastnych skusenosti.je to masinka univerzalna aj ked nerad pouzivam tento privlastok.svojim najprv zarazajucim 1.6x crop telom ma nakoniec presvedcil ze to bola dobra volba(mark 5d ii ktoremu asi neodolam na buduci rok).urci si priority a subjekty zaujmu.pre mna idealny do ulic,portretov,divociny a dokonca novoobjavenej sfery krajin.
nekupuj to ako set z priemernym sklom ako ja to ta len zbrzdi i ked aj nauci byt versatilny.avsak toto telo si naozaj zasluzi kvalitne sklo ktore sa ti odmeni adekvatnym vysledkom ako aj extra bicepsami(nosenie erudovaneho equipmentu pridava na vahe,kusocek.,eh..)
je to cista still masinka z kvalitnym ostrenim,vybornym ovladanim a responsivnym focusom.
da zabrat na zaciatok,ale ked ju skrotis dostanes z nej maximum.
mohol by si sa spytat ze co robi 7D to prave.vdaka cropu sa dostanes dalej na dlhsom konci.
blaznivy 18mpx cip ti ponuka luxusny priestor na kropovanie,multiplikovana volba ostrenia,uzasna durabilita ci odolnost.je to predlzena ruka tvojho oka v akychkolvek podmienkach.
apropo disponuje hdv formatom co ma najprv iritovalo ale ako zaujemca o shorts je to nepopieratelny
konkurent high-end video kamier z vyhodou vymeny skiel...
uz rok ma sprevadza lesom ci ulicou a som donho blazon ako na zaciatku
vlado spytaj sa ma ukazky,poslem rad
 
missik
2010-12-28 21:36:33+01
presne ako ti tu vsetci radia. Investuj radsej do kvalitneho skla. Ked mas dobry objektiv, tak kvalitny zaber urobis aj \"bananovou supkou\". To ostatne co ponukaju vyssie modely fotoaparatov su uz len ceresnicky na torte, bez ktorych sa ale zaobist da... teda za predpokladu, ak nie si profesional...
 
GeorgoSmart
2010-12-28 22:06:26+01
Michal, len nic ine mi neostava...

Uz viem co chcem... chcem lepsie telo a kvalitny grip ako D550 a viem ze spravim lepsie, tak ako mi vsetci radia - zainvestovat viac do skiel, a 7D to byt jednoducho nemusi.

V tom pripade mi ostala presne tato cenova skupina 60D, ktora mi ale moc neulahodila. Myslim, ze si ju skusim niekde podrzat, pozriet k nej kvalitny objektiv (vdaka JOZEF NR za tipy !) a uvidim co dalej.

Osobne ma ani tak nestve ze nebudem mat 7D, ako to ako na mna zaposobila D7000, preto ta nerozhodnost.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()