Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Pomoc s výberom toho správneho foťáku

alexis13
2015-06-04 22:49:03+02
Ahojte prosim vas o radu mam velku dilemmu =D do čoho ist aký foták kupit či zrkadlovku ci komakt čo sa týka zrkadlovky vyhliadla som si canon eos 700D a dva objektivy 50mm a 135mm ale zacala som uvazovat aj na komapktom dost som citala pozitiv ze je to profi fotak v malom akokeby canon powershot c7X viete mi napisat co by bolo lepsie? fotenie ma velmi bavi hlavne chcem fotit svoje dve deticky, dovolenky vylety dakujem za nazor
 
fatality
2015-06-04 23:18:54+02
príspevok od: alexis13
Ahojte prosim vas o radu mam velku dilemmu =D do čoho ist aký foták kupit či zrkadlovku ci komakt čo sa týka zrkadlovky vyhliadla som si canon eos 700D a dva objektivy 50mm a 135mm ale zacala som uvazovat aj na komapktom dost som citala pozitiv ze je to profi fotak v malom akokeby canon powershot c7X viete mi napisat co by bolo lepsie? fotenie ma velmi bavi hlavne chcem fotit svoje dve deticky, dovolenky vylety dakujem za nazor
ahoj..G7X foti velmi dobre..v ramci kategorie kompakty..za urcitych okolnosti moze dosahovat kvality zrkadlovky..ale nieje to zrkadlovka..tj.nema vymenny objektiv,ma pomalsie ostrenie,nema opticky hladacik,ma nizsie pouzitelne ISO,tazsie nim dosiahnes rozostrene pozadie..atd..
pre teba by bol asi najvhodnejsi typ fotaku tzv. mirorrless..to su fotoaparaty velkostou niekde medzi kompaktom a zrkadlovkou,s vacsim snimacom nez kompakty a vymennymi objektivmi,s hladacikom a povacsinou aj rychlym ostrenim..kvalitu vystupu maju vybornu a velkost vhodnu aj na vylety a dovolenky..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-06-05 08:38:12+02
EOS 700D s pevnymi objektivmi 50 a 135 mm robi uplne, ale uplne, a este raz uplne ine fotky, ako kompakt s 1" snimacom. Jeho moznosti su o niekolko tried inde. G7X je vyborny kompaktik, ale stale je to len kompaktik.
 
alexis13
2015-06-05 08:58:49+02
príspevok od: fatality
ahoj..G7X foti velmi dobre..v ramci kategorie kompakty..za urcitych okolnosti moze dosahovat kvality zrkadlovky..ale nieje to zrkadlovka..tj.nema vymenny objektiv,ma pomalsie ostrenie,nema opticky hladacik,ma nizsie pouzitelne ISO,tazsie nim dosiahnes rozostrene pozadie..atd..
pre teba by bol asi najvhodnejsi typ fotaku tzv. mirorrless..to su fotoaparaty velkostou niekde medzi kompaktom a zrkadlovkou,s vacsim snimacom nez kompakty a vymennymi objektivmi,s hladacikom a povacsinou aj rychlym ostrenim..kvalitu vystupu maju vybornu a velkost vhodnu aj na vylety a dovolenky..
vieš mi dat konretny typ link na ten tzv.mirorriess? dik
 
Roman Point
2015-06-05 09:25:22+02
príspevok od: alexis13
vieš mi dat konretny typ link na ten tzv.mirorriess? dik
https://www.cyberport.at/canon-eos-m3-kit-ef-m-18-55mm-is-stm-7002-3EU_1431.html
 
fatality
2015-06-05 12:52:16+02
príspevok od: alexis13
vieš mi dat konretny typ link na ten tzv.mirorriess? dik
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/csc---compact-system-cameras-mirrorless-/najlepsie-csc-fotoaparaty/
http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/best-compact-system-camera-2013-the-best-models-reviewed-960832
 
alexis13
2015-06-05 14:47:06+02
dakujem popozeram to vecer i ked fotky zo zrkadlovky sa mi pacia aj tak najviac a ked sa trosku upravia no krása, rada by som sa to naucila ten typ co som napisala keby sa pren rozhobem je dobra volba? 700D a tie dva objektivy ci namiesto 135mm by mi stacil aj zakladny 55? maju rovnaku svetelnost paremetre ci ten 135 je lepsi ked uz?
 
fatality
2015-06-05 16:05:27+02
príspevok od: alexis13
dakujem popozeram to vecer i ked fotky zo zrkadlovky sa mi pacia aj tak najviac a ked sa trosku upravia no krása, rada by som sa to naucila ten typ co som napisala keby sa pren rozhobem je dobra volba? 700D a tie dva objektivy ci namiesto 135mm by mi stacil aj zakladny 55? maju rovnaku svetelnost paremetre ci ten 135 je lepsi ked uz?
mirrorlessy so snimacom rovnakych/podobnych parametrov ako zrkadlovka s rovnakym/podobnym objektivom fotia rovnako "krasne"..a daju sa rovnako upravit..akurat cela zostava je o dost mensia..a ver,ze vlacit zrkadlovku s detmi,na dovolenky,vylety omrzi(elo) mnoho hobby fotografov..to je skusenost,ktoru mam aj ja aj mnoho fotografov z tohto portalu..
a k otazke..volba to je dobra,takisto ako zrkadlovky v +- rovnakej cenovej hladine od Nikonu aj Pentaxu..ak sa vyberies touto cestou,omrkni aj tie..
 
Rastislav
2015-06-05 21:49:29+02
príspevok od: alexis13
dakujem popozeram to vecer i ked fotky zo zrkadlovky sa mi pacia aj tak najviac a ked sa trosku upravia no krása, rada by som sa to naucila ten typ co som napisala keby sa pren rozhobem je dobra volba? 700D a tie dva objektivy ci namiesto 135mm by mi stacil aj zakladny 55? maju rovnaku svetelnost paremetre ci ten 135 je lepsi ked uz?
Ak môžem, s apsc na fotografovanie bežných vecí (rodina...) najviac využívam 35ku (tá 50ka môže byť pridlhá napr. v interiéroch), a keby som mal mať iba dva objektívy, tak druhý by bol makro okolo 100vky, vhodný na detaily aj portréty.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()