Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Ake povolanie vykonavate?

Lekso
Lekso 2009-10-18 17:37:39+02
Caute Ephotaci.Ti, ktori fotite amatersky, tak aku profesiu robite?
 
valec86
2009-12-11 17:29:24+01
marcelino nie velmi. ked skoncis skolu nemas atestaciu cize svoje MUDr si mozes tak vyhodit s okna. musis bojovat o miesto v nemocnici a to ta mozu/nemusia vziat. tri roky robis za minimalnu mzdu a potom mozno sa ti nieco podari. a ak ces robit sukromne bud po niekom odkupis orfinaciu s pacientmi a kartami,alebo poziadas o novy obvod, ktory ti ale napr schvali iba jedna poistovna a si skoncil... taze tak :) PS : rodicia lekari obidvaja:)
 
valec86
2009-12-11 17:32:06+01
to icedive: moji rodicia su lekari obidvaja hlboko veriaci a ani jeden s nich nezobral uplatok. na jednom vecierku sa otcovi az vysmiali ci je padnuty na hlavu. to sme ale stat co? sa mu smeju kolegovia za poctivost..... takze neboj su aj taky:)
 
IceDive1
2009-12-11 17:32:18+01
valec86 sevas. Ty si ma teda prekvapil na diskoteke v Kosiciach. :-)
 
IceDive1
2009-12-11 17:33:48+01
príspevok od: valec86
to icedive: moji rodicia su lekari obidvaja hlboko veriaci a ani jeden s nich nezobral uplatok. na jednom vecierku sa otcovi az vysmiali ci je padnuty na hlavu. to sme ale stat co? sa mu smeju kolegovia za poctivost..... takze neboj su aj taky:)
Su poznam aj ja par a nechcem ich do jedneho vreca hadzat. A velakrat su navine sami ludia, ktori to uz beru automaticky a nakazia aj tych ktori by inak nechceli.
 
valec86
2009-12-11 17:40:37+01
IceDive1 : ja to poznam. Ked som hral hokej mal som plno urazov. Raz tazky otras mozgu mali plno a vraj dajaka kontrola bola dvolezitejsia na ambulancii jak ja. krv s kazdeho otvoru na tvari:)a nic. Potom jak som dal si precitali meno zrazu som bol dvolezity pacient. som sa spytal jaky je v tom rozdiel ci je moj oco lekar alebo nie sak kazdy krvaca rovnako.
 
wreco
2009-12-11 19:05:00+01
Programator v jednej IT firme
 
pe3k
2009-12-11 20:03:22+01
príspevok od: valec86
IceDive1 : ja to poznam. Ked som hral hokej mal som plno urazov. Raz tazky otras mozgu mali plno a vraj dajaka kontrola bola dvolezitejsia na ambulancii jak ja. krv s kazdeho otvoru na tvari:)a nic. Potom jak som dal si precitali meno zrazu som bol dvolezity pacient. som sa spytal jaky je v tom rozdiel ci je moj oco lekar alebo nie sak kazdy krvaca rovnako.
to si pekne napisal... ale na druhej strane by si mal byt aj rad za protekciu :P
 
Fotograf77
2009-12-11 20:31:24+01
Nooo. .. sak Fotograf, nee .-DDD
 
marcelfilo
2009-12-11 21:46:30+01
príspevok od: valec86
marcelino nie velmi. ked skoncis skolu nemas atestaciu cize svoje MUDr si mozes tak vyhodit s okna. musis bojovat o miesto v nemocnici a to ta mozu/nemusia vziat. tri roky robis za minimalnu mzdu a potom mozno sa ti nieco podari. a ak ces robit sukromne bud po niekom odkupis orfinaciu s pacientmi a kartami,alebo poziadas o novy obvod, ktory ti ale napr schvali iba jedna poistovna a si skoncil... taze tak :) PS : rodicia lekari obidvaja:)
Môj milý Valec :) Mal by si si aktualizovať informácie, lebo tie nezmysly, čo tu píšeš, platili v minulom tisícročí (bez urážky). Okolo roku 2002, keď si sa chcel zamestnať v BA na post lekára, dávali sa aj 100000 úplatky. Momentálne Ti všetky nemocnice na SK budú ruky bozkávať, keď k nim nastúpiš robiť, dokonca sa platia náborové príspevky okolo 1000€, keď k nim prídeš robiť. Vďaka tomu, že zo všetkých nemocníc odišli schopní ľudia do zahraničia alebo do súkromia a 60-70% medikov po skončení školy rovno odchádza, tak na SK pomaly nemá kto liečiť ľudí. Toť realita dnešných dní. Ako to po odchode 7 najlepších chirurgov z našej nemocnice behom 2,5 roka komentoval jeden kolega - v nemocniciach už asi ostanú robiť len starí a neschopní :) Bohužiaľ smutné, ale výstižbé.
 
valec86
2009-12-12 10:11:37+01
to: marcelfilo. nie som tvoj mily. unas na vychode je stale problem sa zamestnat.
 
lu_boss
2009-12-12 20:30:35+01
príspevok od: marcelfilo
Môj milý Valec :) Mal by si si aktualizovať informácie, lebo tie nezmysly, čo tu píšeš, platili v minulom tisícročí (bez urážky). Okolo roku 2002, keď si sa chcel zamestnať v BA na post lekára, dávali sa aj 100000 úplatky. Momentálne Ti všetky nemocnice na SK budú ruky bozkávať, keď k nim nastúpiš robiť, dokonca sa platia náborové príspevky okolo 1000€, keď k nim prídeš robiť. Vďaka tomu, že zo všetkých nemocníc odišli schopní ľudia do zahraničia alebo do súkromia a 60-70% medikov po skončení školy rovno odchádza, tak na SK pomaly nemá kto liečiť ľudí. Toť realita dnešných dní. Ako to po odchode 7 najlepších chirurgov z našej nemocnice behom 2,5 roka komentoval jeden kolega - v nemocniciach už asi ostanú robiť len starí a neschopní :) Bohužiaľ smutné, ale výstižbé.
Ci skolstvo, alebo zdravotnictvo, princip rovnaky... Schopni utekaju. Cochvila zostaneme chory a blby narod.
 
tomino070
2009-12-12 20:55:22+01
príspevok od: lu_boss
Ci skolstvo, alebo zdravotnictvo, princip rovnaky... Schopni utekaju. Cochvila zostaneme chory a blby narod.
Nerad ti beriem nadej, ale chory a blby narod sme uz teraz.
 
lu_boss
2009-12-12 22:11:52+01
príspevok od: tomino070
Nerad ti beriem nadej, ale chory a blby narod sme uz teraz.
...ale este nie vsetci :-)
 
delfinmsvk
2010-02-10 18:21:37+01
príspevok od: duroslav
Máte všetci také krásne povolania a ja sa musím živiť vývojom softvéru.
Sa nesťažuj to je in a je to biznis ako SVINA.
 
delfinmsvk
2010-02-10 18:27:35+01
Jedného takého máme aj u nááss,ako že: dobrí dovi a dopo.Ako som mu povedal ALT+F4 , a on ale veď všetci to robia cez ´štart´ a vypnúť....komu nieje rady tomu nepomôže ani slivovica.
 
casperko1
2010-02-10 19:11:06+01
jasne ze kazdy uteka ja som aj z rodinou odisiel pred 4 rokmi do norsk na zaciatku bieda kym sa nasla praca potom som robil v lodiarskej firme vyrabali sme motorove clny ale kedze tam mali podiel aj amici tak prisiel bankrot teraz to odkupili len norovia a od marca ma chcu spat do firmy takze uvidime ide oto ze ked dmas odrobene tak dostanes podporu 60percent a dostavas ju tak dlho ako si robil.co su slusne peniazky a co na slovensku robis robis a ked stratis pracu tak si jasny
 
delfinmsvk
2010-02-11 16:33:04+01
príspevok od: casperko1
jasne ze kazdy uteka ja som aj z rodinou odisiel pred 4 rokmi do norsk na zaciatku bieda kym sa nasla praca potom som robil v lodiarskej firme vyrabali sme motorove clny ale kedze tam mali podiel aj amici tak prisiel bankrot teraz to odkupili len norovia a od marca ma chcu spat do firmy takze uvidime ide oto ze ked dmas odrobene tak dostanes podporu 60percent a dostavas ju tak dlho ako si robil.co su slusne peniazky a co na slovensku robis robis a ked stratis pracu tak si jasny
A ako to vyzera teraz v norsku? Viem o niekom kto by tam mal vraj ist ohladom prace ako a možno aj niekto iný / ja ee/ bzbzbzb zimáá tu nemusim až tak.
 
delfinmsvk
2010-02-11 16:38:50+01
A nedá mi nespýtať sa ste spokojný s výškou platu čo Vám za Vaše povolanie dáva zamestnávateľ? Ja nie,ako človek im ulahodil a oni chcú aby robil za ten istý malý plat na 2 strojoch pričom ten druhý je ako ísť ´jazdiť´ z formule na trabant!
Som z nich vo vývrtke!A Vy?
 
casperko1
2010-02-11 16:58:35+01
no kriza jemomentalne aj tu teraz je tu mnoho poliakov co prisli aj s anglicka takze to je uplne ina situacia ako ked som tu prisiel.a zima za tie styry roky co som tu je prvy krat sneh dlhsie ako tyzden co si tu v tejto pblasti aj norkovia moc nepametaju .teraz si tu ist hladat pracu nie je nic moc ak nie je sofer autobusu a pod.
 
Flodur
2010-02-11 17:03:19+01
Ja som vyhral zopár miliónov a nerobím nič.:)))
 
Strana 21 z 24
 





Inzercia