Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D90, Hladacik - problem

_Vlado_
2011-11-01 17:02:59+01
Ahojte ... chcem sa spytat ci sa s tym uz niekto z vas tu na fore nestretol ... cital som o tom aj na zahranicnych forach ale nedocital som sa nic co by som uz nevedel ... Takze to vidim na servis ... Fotak je v zaruke takze to nieje problem ... Len ma zaujima, ci to nahodou nieje problem, ktory zvladnem odstranit sam ...
Takze k veci ... Fotoaparat ako taky funfuje uplne normalne ... uplne vsetko ide ako ma ... az na hladacik ... Aj ten funguje skoro cely ... nefunguje len jeho spodna cast ... vyzera presne tak isto ... doslova a do pismena ako na tomto obrazku ... Cize prakicky vsetko svieti ... ale nevidim, ked robim zmeny ... proste nic ... Horny display (stavovy) ako aj LCD funguje vsetko na 100% ... hladacik signalizuje aj aktivny ostriaci bod, grid ... proste vsetko ... len ta spodna zelena cast ... Prakticny to prestalo ist len tak z nicoho nic ... Fotak nikdy nespadol ... nebol vystavovany ziadnym extremom ... skusal som reset tymi dvomi tlacitkami ... skusal som inu bateriu ... iny objektiv ... vsetko ... nic nepomohlo ... Nepisem sem aby ste mi napisali, ze chod do servisu ...
Chcem sa len spytat ci niekto nemal podobny problem ... Lebo by ma zaujimalo co to vlastne je ... pripadne cim to je ...

Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-01 17:30:27+01
Lebo servis?
 
_Vlado_
2011-11-01 17:43:20+01
... pisem ... ze mi je jasne ... ze to pojde do servisu ... pytal som sa ... ci sa s tym niekto nestretol ... Co ak ano ... a da sa to spravit aj doma ... myslim, ze som to jasne napisal ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-01 17:58:28+01
Co ti pomoze, ze sa to niekomu stalo? Predpokladam, ze si skusal vsetko mozne a nemozne, no nepomohlo to. Je ti jasne, ze to ma ist do servisu. Tak to tam daj a popros ich, nech ti napisu aj o aku chybu sa jednalo. Lebo nech ti sme napise hocikto hocico, aj tak len ten, co ti to opravy bude vediet, co to bolo na 100%.
X-ty krat sa divim, ze tu stale niekto riesi taketo veci este pred servisom, akoby niekto z uzivatelom bol servisnym technikom.
Keby sa mi zacal kazit televizor, tak sa najprv informujem v servise, nez aby som hladal nejake forum o televizoroch. To je aspon moj nazor. Cim skor sa informujem v servise, tym skor nieco skutocne vyriesim.
 
mllpo
2011-11-01 17:58:30+01
Otazka mozno znie, preco chces silou-mocou stratit zaruku?
Vyskusaj reset, pripadne update firmwaru. Ak nepomoze, tak bez do servisu.
 
inkubbus
2011-11-01 19:08:42+01
ci sa to da spravit aj doma? mozno ano. zober velke kladivo poriadne yebni po fotaku a ked nepomoze tak potom do servisu.
 
molnart
2011-11-01 23:42:20+01
príspevok od: Karol Srnec
Co ti pomoze, ze sa to niekomu stalo? Predpokladam, ze si skusal vsetko mozne a nemozne, no nepomohlo to. Je ti jasne, ze to ma ist do servisu. Tak to tam daj a popros ich, nech ti napisu aj o aku chybu sa jednalo. Lebo nech ti sme napise hocikto hocico, aj tak len ten, co ti to opravy bude vediet, co to bolo na 100%.
X-ty krat sa divim, ze tu stale niekto riesi taketo veci este pred servisom, akoby niekto z uzivatelom bol servisnym technikom.
Keby sa mi zacal kazit televizor, tak sa najprv informujem v servise, nez aby som hladal nejake forum o televizoroch. To je aspon moj nazor. Cim skor sa informujem v servise, tym skor nieco skutocne vyriesim.
ano, ked si uzivatel, ktory si kupil fotak na to aby fotil , telku aby pozeral telku a pocitac aby bol na internete, pisal clanky, upravoval fotky apod. su ale ludia ktori ich kupili preto aby s nimi mohli hrat. fotak mam preto lebo je to elektronicka vecicka, mobil som si vybral na zaklade dostupnosti alternativnych firmwerov, aby som tam kazdy tyzden mohol nahrat nejaky novy system, a pocitac mam preto aby som ho biose mohol taktovat a skusat ako sa mi zlepsia vysledky v benchmarkoch. a ked to poseriem, ani mi nenapadne ist do servisu (hlavne preto, lebo na kazdom zariadeni ktore to dovolili som max do tyzdna od kupy porusil zaruku rozobratim/preflashovanim firmware a pod).

vseobecne vnimam ze tu na ephote chyba ucta k technologiam a co je najsmutnejsie aj redakcia pristupuje k nim ako k niecomu co im ma sluzit, namiesto toho aby oni sluzili technologiam. preto tu chybaju rady ako prerobit fotak na infrafotografiu, alebo nikde to nevidno odporucanie ze Canon ma vyhodu oproti Nikonu prave z dovodu alternativneho firmware (http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK), o com keby tu najdem pred 3 mesiacmi zmienku idem jednoznacne do toho namiesto Nikonu
 
planco
2011-11-02 01:50:53+01
príspevok od: molnart
ano, ked si uzivatel, ktory si kupil fotak na to aby fotil , telku aby pozeral telku a pocitac aby bol na internete, pisal clanky, upravoval fotky apod. su ale ludia ktori ich kupili preto aby s nimi mohli hrat. fotak mam preto lebo je to elektronicka vecicka, mobil som si vybral na zaklade dostupnosti alternativnych firmwerov, aby som tam kazdy tyzden mohol nahrat nejaky novy system, a pocitac mam preto aby som ho biose mohol taktovat a skusat ako sa mi zlepsia vysledky v benchmarkoch. a ked to poseriem, ani mi nenapadne ist do servisu (hlavne preto, lebo na kazdom zariadeni ktore to dovolili som max do tyzdna od kupy porusil zaruku rozobratim/preflashovanim firmware a pod).

vseobecne vnimam ze tu na ephote chyba ucta k technologiam a co je najsmutnejsie aj redakcia pristupuje k nim ako k niecomu co im ma sluzit, namiesto toho aby oni sluzili technologiam. preto tu chybaju rady ako prerobit fotak na infrafotografiu, alebo nikde to nevidno odporucanie ze Canon ma vyhodu oproti Nikonu prave z dovodu alternativneho firmware (http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK), o com keby tu najdem pred 3 mesiacmi zmienku idem jednoznacne do toho namiesto Nikonu
to je len pre kompakty...
 
Bobo2sk
2011-11-02 09:18:40+01
OT... rusky FW bol aj pre zrkadlovky. Konkretne prvy bol pre 300D
 
haplo602
2011-11-02 10:47:22+01
príspevok od: molnart
ano, ked si uzivatel, ktory si kupil fotak na to aby fotil , telku aby pozeral telku a pocitac aby bol na internete, pisal clanky, upravoval fotky apod. su ale ludia ktori ich kupili preto aby s nimi mohli hrat. fotak mam preto lebo je to elektronicka vecicka, mobil som si vybral na zaklade dostupnosti alternativnych firmwerov, aby som tam kazdy tyzden mohol nahrat nejaky novy system, a pocitac mam preto aby som ho biose mohol taktovat a skusat ako sa mi zlepsia vysledky v benchmarkoch. a ked to poseriem, ani mi nenapadne ist do servisu (hlavne preto, lebo na kazdom zariadeni ktore to dovolili som max do tyzdna od kupy porusil zaruku rozobratim/preflashovanim firmware a pod).

vseobecne vnimam ze tu na ephote chyba ucta k technologiam a co je najsmutnejsie aj redakcia pristupuje k nim ako k niecomu co im ma sluzit, namiesto toho aby oni sluzili technologiam. preto tu chybaju rady ako prerobit fotak na infrafotografiu, alebo nikde to nevidno odporucanie ze Canon ma vyhodu oproti Nikonu prave z dovodu alternativneho firmware (http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK), o com keby tu najdem pred 3 mesiacmi zmienku idem jednoznacne do toho namiesto Nikonu
pomylil si si stranku. toto je ephoto, nie radioamater.

neviem ako ty, ale vacsina ludi si kupuje veci na to aby tie veci sluzili im a nie oni veciam. ale sak z toho asi vyrasties.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()