Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

CO namiesto Canon 50D

fotox3
fotox3 2011-09-23 09:27:33+02
Zdravim,
uz rok vlastnim canon 50D a velmi sa mi nepozdava to ako produkuje fotky.. Su take mäkke. MAl som nanom rozne objektivy (canon, sigma, tamron..) Vsetko rovnaky vyseldok. Ja som kdesi cital ze 50D ma taky "smooth" efekt ale necakal som toto..
Rozhodola som sa ze ho vymenim (ono nieje zly je bezchybny ale mne taky makky obraz nevyhovuje) No a neivme ci ist do Canon 550D (pocul som ze je v obrazovej kvalite troska lepsi, ale spracovanie horsie.. Alebo Nikon 90D
Ide mi o kvalitny vystup (kontrasny, ostry..) nie o technicke veci ako 8snimkou za skundu a pod..
Jedno mi bude chybat a to ovladanie na 50D.. To mi vyhovuje perfektne.
 
garyfisher
2011-09-23 23:08:47+02
Kedysi sa radili korcule....
 
total empty
2011-09-23 23:10:13+02
príspevok od: bear
Nedavno mi kamaratka pisala, ze jej fotak foti nejako neostro, ked mi ukazala fotku, povedal som jej, aby si utrela mastne flaky z opalovacieho kremu na sosovke objektivu - pomohlo a fotak uz znova fotil ako novy
To sa stalo presne aj mojej mame(57) v taliansku. .
 
fotox3
2011-09-26 08:43:13+02
príspevok od: DropDead
netreba hneď predávať 50D, ktorý je parádny stroj...podobné veci sa riešili v téme s 7D...tam bol problém, že trebalo v tele nastavovať hodnoty, hlavne sharpness, to bol kameň úrazu, išlo tam o to, že kým človek nedokázal poriadne nastaviť tie rôzne hodnoty, doslova naštelovať telo, tak tam boli pochybnosti o kvalite, veď uvidíš sám

www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/canon-eos-7d/

len...nie som si istý či priamo tu, ak nie tak len hore daj vyhľadať "Canon 7D" a vybehnú témy a tam treba prelistovať, tam sa to rozoberalo, asi pred niekoľkými mesiacmi som sa tým zaoberal, ak ma pamäť neklame, riešenia sa tam nedočkáš, len je tam vysvetľovaný a diskutovaný ten problém
No skusal som nastavit v picure style aj ostrost ale ta musela byt na maxime t.j. 7 krokov zo 7 aby to bolo ok.
Teraz cez vykend som mal moznost pozriet na Canon 40D + tamron 17-50/2.8 fotene bolo do RAW a bolo to uplne nieco ine ako sa mal ja - samozrejme k lepsiemu.. Takze som si to overil nazivo - jednoducho mam podstatne makksi vystup ako by mal byt..
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-09-26 08:46:59+02
príspevok od: fotox3
No skusal som nastavit v picure style aj ostrost ale ta musela byt na maxime t.j. 7 krokov zo 7 aby to bolo ok.
Teraz cez vykend som mal moznost pozriet na Canon 40D + tamron 17-50/2.8 fotene bolo do RAW a bolo to uplne nieco ine ako sa mal ja - samozrejme k lepsiemu.. Takze som si to overil nazivo - jednoducho mam podstatne makksi vystup ako by mal byt..
nebabral si sa náhodou v menu 50D s mikroadjustment?
 
fotox3
2011-09-26 09:10:15+02
príspevok od: Martin Brojo
nebabral si sa náhodou v menu 50D s mikroadjustment?
ano - na novom objektive vzdy spravim test AF a ked vychadza FF ci BF vykorigujem len pre dany objektiv. S presnostiu otsenia nieje problem - ked zaostrim na nieco tak zaotrene to tam aj je ale vsetko ej celkovo makke jak svina a treba mi to riadne doostrovat (keby ze som teraz priamo nevidel vysledky 40d tak si myslim ze je chyba vomne a nastaveniach ale nieje..
 
DropDead
2011-09-26 09:14:58+02
príspevok od: fotox3
No skusal som nastavit v picure style aj ostrost ale ta musela byt na maxime t.j. 7 krokov zo 7 aby to bolo ok.
Teraz cez vykend som mal moznost pozriet na Canon 40D + tamron 17-50/2.8 fotene bolo do RAW a bolo to uplne nieco ine ako sa mal ja - samozrejme k lepsiemu.. Takze som si to overil nazivo - jednoducho mam podstatne makksi vystup ako by mal byt..
pravdupovediac, som zmätený, potom dúfam, že kolegovia dokážu pomôcť, prípadne ísť do obchodu a opísať problém, možno pomôžu
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-09-26 09:16:23+02
príspevok od: fotox3
ano - na novom objektive vzdy spravim test AF a ked vychadza FF ci BF vykorigujem len pre dany objektiv. S presnostiu otsenia nieje problem - ked zaostrim na nieco tak zaotrene to tam aj je ale vsetko ej celkovo makke jak svina a treba mi to riadne doostrovat (keby ze som teraz priamo nevidel vysledky 40d tak si myslim ze je chyba vomne a nastaveniach ale nieje..
použil si ten istý objektív ktorý používaš na 50D? daj sem fotky nech vidíme, čo ti to robí.
 
DropDead
2011-09-26 09:18:44+02
príspevok od: fotox3
No skusal som nastavit v picure style aj ostrost ale ta musela byt na maxime t.j. 7 krokov zo 7 aby to bolo ok.
Teraz cez vykend som mal moznost pozriet na Canon 40D + tamron 17-50/2.8 fotene bolo do RAW a bolo to uplne nieco ine ako sa mal ja - samozrejme k lepsiemu.. Takze som si to overil nazivo - jednoducho mam podstatne makksi vystup ako by mal byt..
prípadne resetovať všetko na továrenske nastavenia ?
 
fotox3
2011-09-26 11:12:58+02
príspevok od: DropDead
prípadne resetovať všetko na továrenske nastavenia ?
To ma tiez napadlo, ale ja som v Menu nemenil nic co by ovplyvnovalo vyledne foto + ked fotim do RAW tak detto.. Cize v tom to nebude
 
DropDead
2011-09-26 17:08:55+02
príspevok od: fotox3
To ma tiez napadlo, ale ja som v Menu nemenil nic co by ovplyvnovalo vyledne foto + ked fotim do RAW tak detto.. Cize v tom to nebude
každopádne treba skúsiť, nepoškodí to
 
markato1
2011-09-26 17:28:32+02
nechapem preco ma niekto problem sem dat nejaku,alebo nejake ukazkove foto! takto je to debata o nicom
 
Paulie
2011-09-26 17:55:29+02
príspevok od: fotox3
To ma tiez napadlo, ale ja som v Menu nemenil nic co by ovplyvnovalo vyledne foto + ked fotim do RAW tak detto.. Cize v tom to nebude
Lapec moj, šak daj už konečne nejaké foto na ukážku, lebo takto tu budú všetci len hádať do bezvedomia.
 
conan7
2011-09-26 18:14:45+02
príspevok od: Paulie
Lapec moj, šak daj už konečne nejaké foto na ukážku, lebo takto tu budú všetci len hádať do bezvedomia.
načo? bolo povedané že 50D má smooth effect. musí ti stačiť
 
Paulie
2011-09-26 18:21:12+02
príspevok od: conan7
načo? bolo povedané že 50D má smooth effect. musí ti stačiť
OK, už mi stačí
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()