Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problémy pri dlhých expozíciách, (30min+)

Gino
Gino 2011-08-04 00:04:19+02
Veľmi nerád zakladám nové vlákno, ale potrebujem poradiť ohľadne jednej nepríjemností pri fotografovaní nočnej oblohy a chcel by som zistiť čo ju spôsobilo.

Túto noc som bol fotiť nočnú oblohu, bolo pekné počasie, našiel som miesto bez svetelného smogu a nesvietil ani mesiac, teda ideálne podmienky.

Nastavil som RAW clonu F 4.5, ISO 200, odstránenie šumu dlhých expozícií, predsklopenie zrkadla, 2 sec samospúšť a odpálil káblovú spúšť.
Po 45 minútach som vypol exponovanie a išiel domov, po príchode domov sa asi po pol hodine ukončil stav "BUSY" , či jak sa to píše a ja som sa tešil, že pridám ďalšiu fotku na ephoto , no namiesto toho zakladám vlákno a prikladám neostré "bodkované" čudo zo zeleným pásom na okraji.

Zo strachom som hneť vyskúšal či sa nepokazil senzor alebo uzávierka no našťastie nie...
 
palo17
2011-09-30 16:12:41+02
Je to zaujimava tema. Mne sa zase pri foteni bleskov pocas burky objavili na fotkach take jasne biele bodky, ktore vyzerali ako hviezdy. Nebola na nich aberacia, cize asi neboli sposobene opticky a pri nasadenej krytke sa na fotke neobjavili. Najskor to bol asi nasledok nejakeho elektromagnetickeho rusenia ako pri radiu.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2011-10-24 11:24:29+02
Potrebujem používať vyššie ISO a tento nový NIKON D 7000 sa mi zdal ideálny, no po prečítaní týchto riadkov váham. Má niekto skúsenosti so senzorom, ktorý je v Pentaxe K-5?
 
Martin P
2011-10-24 11:41:51+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Potrebujem používať vyššie ISO a tento nový NIKON D 7000 sa mi zdal ideálny, no po prečítaní týchto riadkov váham. Má niekto skúsenosti so senzorom, ktorý je v Pentaxe K-5?
je rovnaky ako na D7000 rozdiel je len vo firmware
je to sony snimac
takze ho pouzivaju aj sony fotaky apsc
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2011-10-24 13:28:34+02
Pýtam sa práve preto, lebo u Nikonu D 7000 sa objavujú problémy s hot pixel a funkciu pixel mapping, ktorá tento potencionálny problém rieši, má v tele zabudovaný práve: Pentax K-5.
 
quintes
2011-11-07 17:09:07+01
neviem, ci doplnim spravne info, ale spominali ste clonu 4,5... ja si myslim ze ak mas aj nizsiu clonu, napr 2.8, treba ist s nou dole, namualne zaostrit na nekonecno, viac svetla pusits dnu....
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()