Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Ako je to s expedovaním nového Nikonu D5100 ?

Dying_Dream
2011-06-21 15:52:21+02
Kto si v poslednej dobe objednával túto novú zrkadlovku? A koľko na to čakal?
Ja som čakal 21 dní (!) na amatérov z Trianglu, ktorý sľubovali dodanie tovaru do 10 dní. Keď som tam volal, povedali mi, že problémy s dodávateľom.

Včera som ten istý set objednával zo Shoppie.sk, dnes mi mal prísť (vraj dodanie do 24 hodín) a keď som im volal, kde trčí kuriér povedali mi vlastne podobnú odrhovačku typu "menšie problémy na sklade" a podobne. Naopak zo statívom od nich nebol problém, dodanie do 24h.

Čiže sa pýtam, čo ***** je s tým D5100 že s nim majú všetci problém ho vyexpedovať?
 
inkubbus
2011-06-21 15:57:53+02
príspevok od: Dying_Dream
Kto si v poslednej dobe objednával túto novú zrkadlovku? A koľko na to čakal?
Ja som čakal 21 dní (!) na amatérov z Trianglu, ktorý sľubovali dodanie tovaru do 10 dní. Keď som tam volal, povedali mi, že problémy s dodávateľom.

Včera som ten istý set objednával zo Shoppie.sk, dnes mi mal prísť (vraj dodanie do 24 hodín) a keď som im volal, kde trčí kuriér povedali mi vlastne podobnú odrhovačku typu "menšie problémy na sklade" a podobne. Naopak zo statívom od nich nebol problém, dodanie do 24h.

Čiže sa pýtam, čo ***** je s tým D5100 že s nim majú všetci problém ho vyexpedovať?
uz sa ti ulavilo ked si zalozil temu?
 
Fatty
2011-06-21 16:13:40+02
príspevok od: inkubbus
uz sa ti ulavilo ked si zalozil temu?
myslím, že neuľavilo, očakáva od nás konštruktívnu odpoveď
príp. rozbehnutie pátrania po príčinách meškania
 
Dudko
2011-06-21 16:14:22+02
Ja už vsádzam len na osvedčené i-shopy a neexperimentujem. Minulý týždeň som si objednal Nikon D7000 z miestneho shop.ephoto.sk/ a mal som ju doma v rukách za neskutočných 23 hodín (!) Seriem aj o 30,- euro nižšiu cenu napr. z http://www.pixmania.sk, keď to potom vyčkávam 2-3 týždne a ešte je tam vo vnútry všetko po francúzsky (hi)
 
Dying_Dream
2011-06-21 16:15:22+02
Cieľom toho založenia nebolo moje "uľavenie"
Doporučujem ti ešte párkrát prečítať o čom celá otázka pojednáva, rozmyslieť si odpoveď a až potom ju napísať. Podstatné sú len prvé dve otázky a posledná.
 
Dying_Dream
2011-06-21 16:21:58+02
Dudko: ten Shoppie je pomerne mladý obchod ale už sa mi osvedčil raz, čiže problém bude asi so samotnou zrkadlovkou, s exportom a pod. Do toho veľmi nevidím.
 
inkubbus
2011-06-21 16:29:03+02
príspevok od: Dying_Dream
Cieľom toho založenia nebolo moje "uľavenie"
Doporučujem ti ešte párkrát prečítať o čom celá otázka pojednáva, rozmyslieť si odpoveď a až potom ju napísať. Podstatné sú len prvé dve otázky a posledná.
zakladas ligu nespokojnych? co od toho ocakavas? ze to vyriesi tvoj problem?

podstatne su vsetky moje otazky
 
Dying_Dream
2011-06-21 16:45:07+02
Vidím že tu mi odpoveď nenájdem, aspoň si ma pobavil. Čakal som skôr, že ma niekto utvrdí v domnienke, že je veľký dopyt po tejto zrkadlovke, preto tá predĺžená čakacia lehota, alebo niečo podobné, ale to si môžem tu asi naozaj len domyslieť. Thanks za cenné rady, idem hľadať inde.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-21 17:09:42+02
Kto bol na Nikon Day BB, mohol pocut o situacii s tovarom zn. Nikon, priamo z ust Michaela Juraka. Profitechnika sa robi v Japonsku a ako taka je vyraznejsie postihnuta nasledkami zemetrasenia. Ja som aj s velkou protekciou cakal na objektiv dva mesiace.
Amaterske zrkadlovky sa robia mimo Japonska a situacia je lepsia. Kedze je o D5100 velky zaujem, prekracuju objednavky vyrobne kapacity a cakacia doba s v priemere pohybuje okolo 2 tyzdnov. Aby to zakladatela vlakna trochu utesilo, na objektivy Leica sa caka aj vyse roka
 
Dying_Dream
2011-06-21 17:27:37+02
Chcel som spomenúť aj túto momentálnu situáciu v Japonsku, ale čakal som, že ma zase niekto "kompetentný" vysmeje. Vďaka za normálnu odpoveď pán Srnec. Ono, jediné čo mi príde nefér voči zákazníkovi je, ako sa stalo mne teraz, že u dvoch obchodov mi sľúbili dodanie do presného termínu, ktorý bol dohodnutý a keď nastala zmena, tak sa ani neunúvali ozvať. Ale to asi patrí k tomu pri týchto (zatiaľ) neosvedčených shopoch.
 
inkubbus
2011-06-22 00:08:43+02
príspevok od: Dying_Dream
Chcel som spomenúť aj túto momentálnu situáciu v Japonsku, ale čakal som, že ma zase niekto "kompetentný" vysmeje. Vďaka za normálnu odpoveď pán Srnec. Ono, jediné čo mi príde nefér voči zákazníkovi je, ako sa stalo mne teraz, že u dvoch obchodov mi sľúbili dodanie do presného termínu, ktorý bol dohodnutý a keď nastala zmena, tak sa ani neunúvali ozvať. Ale to asi patrí k tomu pri týchto (zatiaľ) neosvedčených shopoch.
obrat sa priamo na raklamacne oddelenie prislusneho eshopu. tu ti tvoj problem nikto nevyriesi.
 
wlad
2011-06-22 00:23:21+02
taka sprosta otazka - vyrobky z japonska aj nejak screenuju na radioaktivitu predtym ako ich zabalia a poslu do sveta ?
 
keko
2011-06-22 08:43:07+02
Tak su amateri z trianglu riadny frajeri. Aparatov niet, a etste ti na neho aj pozicaali...

Cize sa pytam, z kerej **** si sem na tuto zemegulu prisiel? Na D3X budes cakat asi viac a na svoj prvy Buggart mozno aj dva roky.
 
DeepGirl
2011-06-22 10:05:29+02
príspevok od: Karol Srnec
Kto bol na Nikon Day BB, mohol pocut o situacii s tovarom zn. Nikon, priamo z ust Michaela Juraka. Profitechnika sa robi v Japonsku a ako taka je vyraznejsie postihnuta nasledkami zemetrasenia. Ja som aj s velkou protekciou cakal na objektiv dva mesiace.
Amaterske zrkadlovky sa robia mimo Japonska a situacia je lepsia. Kedze je o D5100 velky zaujem, prekracuju objednavky vyrobne kapacity a cakacia doba s v priemere pohybuje okolo 2 tyzdnov. Aby to zakladatela vlakna trochu utesilo, na objektivy Leica sa caka aj vyse roka
Karol má pravdu, ja som objednávala D5100 + 18-105mm 5.6.2011 na megafoto.sk, čo sú profíci, a doteraz ju nemám. Pravideľne tam volám a pílim im uši, milá pani mi raz povedala, že pre celú ČR a SR došlo v jednej várke asi 60 kusov a MegaFoto sa z toho ušlo asi 5 ks. Objednávky riešia podľa poradia. Tento týždeň že došlo viacero kusov so základným seťákom 18-55 mm.
 
DeepGirl
2011-06-22 10:18:17+02
príspevok od: Dudko
Ja už vsádzam len na osvedčené i-shopy a neexperimentujem. Minulý týždeň som si objednal Nikon D7000 z miestneho shop.ephoto.sk/ a mal som ju doma v rukách za neskutočných 23 hodín (!) Seriem aj o 30,- euro nižšiu cenu napr. z http://www.pixmania.sk, keď to potom vyčkávam 2-3 týždne a ešte je tam vo vnútry všetko po francúzsky (hi)
Z PixManie ani za nič... Kolega si cez nich na Vianoce objednal D90 + 18-200 mm, objektív došiel poškodený, niekoľko týždňov sa mu ťahala reklamácia, za tých pár eur to nestojí...
 
kecal
2011-06-22 10:23:28+02
príspevok od: Dudko
Ja už vsádzam len na osvedčené i-shopy a neexperimentujem. Minulý týždeň som si objednal Nikon D7000 z miestneho shop.ephoto.sk/ a mal som ju doma v rukách za neskutočných 23 hodín (!) Seriem aj o 30,- euro nižšiu cenu napr. z http://www.pixmania.sk, keď to potom vyčkávam 2-3 týždne a ešte je tam vo vnútry všetko po francúzsky (hi)
ja som mal D300 ( už dávno ) po telefonáte cca o 16°° na druhý deň o cca 10°° doma od iného shopu ...

a voči tebou spomenutému som ušetril, za ušetrené som mal 8GB kartu , + náhradnú baterku
 
beholder
2011-06-22 10:30:21+02
príspevok od: kecal
ja som mal D300 ( už dávno ) po telefonáte cca o 16°° na druhý deň o cca 10°° doma od iného shopu ...

a voči tebou spomenutému som ušetril, za ušetrené som mal 8GB kartu , + náhradnú baterku
....rozdiel v cene D300 bol vtedy asi podstatnejší ako je teraz u D5100: )......v mojom prípade (D300s) sa cena pohybovala od 1450€ do 2100€......myslím, že za tých "pár" eur rozdielu špekulácia nad eshopom isto stála za to: )
 
keko
2011-06-22 10:46:52+02
príspevok od: Dying_Dream
Chcel som spomenúť aj túto momentálnu situáciu v Japonsku, ale čakal som, že ma zase niekto "kompetentný" vysmeje. Vďaka za normálnu odpoveď pán Srnec. Ono, jediné čo mi príde nefér voči zákazníkovi je, ako sa stalo mne teraz, že u dvoch obchodov mi sľúbili dodanie do presného termínu, ktorý bol dohodnutý a keď nastala zmena, tak sa ani neunúvali ozvať. Ale to asi patrí k tomu pri týchto (zatiaľ) neosvedčených shopoch.
TEN APARAT NIE JE NIKDE V EUROPE. Ak si to nepochopil, si primitiv.
 
beholder
2011-06-22 11:00:00+02
príspevok od: keko
TEN APARAT NIE JE NIKDE V EUROPE. Ak si to nepochopil, si primitiv.
...toto mala byť prvá reakcia v tomto vlákne: )
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-06-22 11:17:17+02
príspevok od: keko
TEN APARAT NIE JE NIKDE V EUROPE. Ak si to nepochopil, si primitiv.
Neviem, kto je teraz primitiv? Trochu respektu poprosim.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()