Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000

MrLovin33
MrLovin33 2011-06-15 21:09:12+02
Zdravím. Uvažujem nad kúpou zrkadlovky NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR a potrebujem poradiť aký zoom - objektív by sa mi k tomu hodil. Tak do tých cca 350€.
 
mmichalm
2011-08-30 16:02:54+02
príspevok od: Marcel Rebro
vie, ale nevidi v tom zmysel
nema
je to dobra kombinacia
niekto urcite ma
cize obrazovy vystup je rovnaky? predpokladam, ze ano, kedze podla epoho,sk recenzie je tam rovnaky snimac.
"kopanie" v pripade d7000 (co bolo uvedene v recenzii) sa ako prejavuje? da sa udrzat v ruke bez vacsich problemov?
 
Marcel Rebro
2011-08-30 16:08:17+02
príspevok od: mmichalm
cize obrazovy vystup je rovnaky? predpokladam, ze ano, kedze podla epoho,sk recenzie je tam rovnaky snimac.
"kopanie" v pripade d7000 (co bolo uvedene v recenzii) sa ako prejavuje? da sa udrzat v ruke bez vacsich problemov?
ja riesim "kopanie" tak, ze ak potrebujem udrzat dlhsie casy (1/f a dlhsie) prepnem na Q - potom je to uplne v pohode. ale ani normalne to nie je az taka tragedia ...
 
Marcel Rebro
2011-08-30 16:08:48+02
... 1/f malo byt 1/ohnisko 35mm eq
 
xaxaxa
2011-08-30 20:13:53+02
príspevok od: Marcel Rebro
vie, ale nevidi v tom zmysel
nema
je to dobra kombinacia
niekto urcite ma
"niekto urcite ma" - ma ich napr. aj http://nikonrumors.com/ a dokonca aj jednu velmi zaujimavu hned na prvom mieste
 
Marcel Rebro
2011-08-30 20:16:37+02
príspevok od: xaxaxa
"niekto urcite ma" - ma ich napr. aj http://nikonrumors.com/ a dokonca aj jednu velmi zaujimavu hned na prvom mieste
JPP necitam ... ked to bude na dpreview.com zacnem sa tym zaoberat ... dovtedy vyuzijem usetreny cas na fotenie s tym co mam
 
xaxaxa
2011-08-30 20:54:03+02
príspevok od: rica
Mrco veľká vďaka za odpoveď, objektív mam vyriešený... a ten istý dôvod ale D90 vs D7000? ... je prevedenie D7k o toľko odolnejšie ako D90?
vodeodolnost: http://youtu.be/Z45-xTrDeiE
 
rica
2011-08-31 07:06:40+02
príspevok od: xaxaxa
vodeodolnost: http://youtu.be/Z45-xTrDeiE
XA - ďakujem za zaujímavý link. Čítal som, že aj d90 toho veľa znesie, ale utesnenie d7k je asi iná liga... Už len zohnať chýbajúce €, zžiť sa s novou mašinkou a koncom roku viva la Norway
 
DropDead
2011-09-01 10:51:51+02
určite to niekde je, ale dokáže D7k s BG vydať aj viac ako 6fps ?
 
hombreee
2011-09-01 11:17:26+02
príspevok od: rica
XA - ďakujem za zaujímavý link. Čítal som, že aj d90 toho veľa znesie, ale utesnenie d7k je asi iná liga... Už len zohnať chýbajúce €, zžiť sa s novou mašinkou a koncom roku viva la Norway
Kam a co ides do norska? Tiez by som rad buduci rok na jar nejaky trekking na juhu norska.
 
rica
2011-09-02 06:53:00+02
príspevok od: hombreee
Kam a co ides do norska? Tiez by som rad buduci rok na jar nejaky trekking na juhu norska.
Včera som vyprevadil priateľku na rok do Dale i Sunfjord či ako je presný názov toho mestečka. Malo by to byť ca 300km nad Bergenom, tak tiež mi vychádza zhruba jar budúceho roka na návštevu. Aj keď... to čo mi opísala po príchode, neviem neviem či tam nepôjdem aj skôr, ak sa bude dať.
 
hombreee
2011-09-02 11:49:19+02
príspevok od: rica
Včera som vyprevadil priateľku na rok do Dale i Sunfjord či ako je presný názov toho mestečka. Malo by to byť ca 300km nad Bergenom, tak tiež mi vychádza zhruba jar budúceho roka na návštevu. Aj keď... to čo mi opísala po príchode, neviem neviem či tam nepôjdem aj skôr, ak sa bude dať.
Aha... ja tam mam kamosa, asi 250km juzne od Bergenu. Moj taky predbezny velmi hruby plan je byt nejake 2 dni unho, pripadne pobajkovat okolie, a potom nejaky cca 4 dnovy trekking v niektorom z narodnych parkov.
 
rica
2011-09-02 13:06:07+02
príspevok od: hombreee
Aha... ja tam mam kamosa, asi 250km juzne od Bergenu. Moj taky predbezny velmi hruby plan je byt nejake 2 dni unho, pripadne pobajkovat okolie, a potom nejaky cca 4 dnovy trekking v niektorom z narodnych parkov.
no vidíš, tak to budeme na biku ca 500km od seba neviem ako dlho tam budem ja, vzhľadom, na fakt, že podľa foto je celé Nórsko jeden Národný park, tak nudiť sa rozhodne nebudem... Kočka včera večer dorazila v poriadku, a v správe okrem iného asi len toľko, že fotky môžu ísť oproti reálu do prd.ele ... tak som zvedavý.
 
hombreee
2011-09-02 13:26:40+02
príspevok od: rica
no vidíš, tak to budeme na biku ca 500km od seba neviem ako dlho tam budem ja, vzhľadom, na fakt, že podľa foto je celé Nórsko jeden Národný park, tak nudiť sa rozhodne nebudem... Kočka včera večer dorazila v poriadku, a v správe okrem iného asi len toľko, že fotky môžu ísť oproti reálu do prd.ele ... tak som zvedavý.
Tak urcite sa tam da byt velmi dlho... Len by to chcelo bezodnu penazenku Si zober ze capovane pivo tam stoji 8-12 EUR, z toho si vies odvodit ostatne ceny
 
quaq
2011-09-02 16:29:21+02
príspevok od: MrLovin33
Zdravím. Uvažujem nad kúpou zrkadlovky NIKON D7000 + 18-105 AF-S DX VR a potrebujem poradiť aký zoom - objektív by sa mi k tomu hodil. Tak do tých cca 350€.
na čo ti je druhý objektív keď ani nevieš čo chceš fotiť ? kúp si blesk alebo filter alebo dačo čo použiješ a nie na prd objektív za 350€, to je moja rada
 
nariecnik
2011-09-15 19:44:05+02
Zdravim vcera som kupil funglac D 7000 v obchode v NL.Pri prechadzani menu fotoaparatu v kolonke o info o baterii vrchna kolonka je % nabitia baterie a pod nim je mnozstvo nacvakanych zaberov od posledneho nabitia alebo sa mylim ?No a tak sa dostavam k problemu ked kupim funglač nemala by tam byt 0 ?Ja som tam mal 10.Mam to brat tak ze bolo s tym fotakom uz cvakane?!Vdaka
 
Marcel Rebro
2011-09-15 19:46:03+02
príspevok od: nariecnik
Zdravim vcera som kupil funglac D 7000 v obchode v NL.Pri prechadzani menu fotoaparatu v kolonke o info o baterii vrchna kolonka je % nabitia baterie a pod nim je mnozstvo nacvakanych zaberov od posledneho nabitia alebo sa mylim ?No a tak sa dostavam k problemu ked kupim funglač nemala by tam byt 0 ?Ja som tam mal 10.Mam to brat tak ze bolo s tym fotakom uz cvakane?!Vdaka
ano. na tvojom mieste by som to reklamoval ...
 
nariecnik
2011-09-15 20:00:52+02
príspevok od: Marcel Rebro
ano. na tvojom mieste by som to reklamoval ...
No kurna ako im to teraz dokazem ked som uz s nim fotil?Nieje nato nejaky soft kde by som zistil ci nema nacvakane vela?!Lebo naposledy som kupil d90 ten som ale do dvoch tyzdnou vratil nesedel mi zobrali my ho bez problemu vratili bubaky.A tak ma napadlo co s takym fotakom robia ked im ho vratia ci to nanovo prebalia a vylozia na pult?To je nieco neskutocne clovek si kupi fotak fungel a toto!!Horsie ze sa plavim lodou a nemam moznost to bezprostredne vratit!!!!!!
 
tpajki
2011-09-15 20:06:43+02
príspevok od: nariecnik
No kurna ako im to teraz dokazem ked som uz s nim fotil?Nieje nato nejaky soft kde by som zistil ci nema nacvakane vela?!Lebo naposledy som kupil d90 ten som ale do dvoch tyzdnou vratil nesedel mi zobrali my ho bez problemu vratili bubaky.A tak ma napadlo co s takym fotakom robia ked im ho vratia ci to nanovo prebalia a vylozia na pult?To je nieco neskutocne clovek si kupi fotak fungel a toto!!Horsie ze sa plavim lodou a nemam moznost to bezprostredne vratit!!!!!!
juj 10 fotiek nacvakane take nieco by som ani neriesil .. .
 
nariecnik
2011-09-15 20:16:55+02
príspevok od: tpajki
juj 10 fotiek nacvakane take nieco by som ani neriesil .. .
pozor to je len pocet nacvakanych foto od posledne nabitia baterie, ak mal niekto ten fotak predomnou a bateriu nabijal viac krat tak ukazuje len nacvakane foto od posledneho nabita baterky to kolko bolo s nim nacvakane pred tym je otazne hmmmmm predsa ked si kupim fungel chcem ab som bol prvy kto s nim foti laebo?!!!
 
Marcel Rebro
2011-09-15 20:18:21+02
príspevok od: nariecnik
No kurna ako im to teraz dokazem ked som uz s nim fotil?Nieje nato nejaky soft kde by som zistil ci nema nacvakane vela?!Lebo naposledy som kupil d90 ten som ale do dvoch tyzdnou vratil nesedel mi zobrali my ho bez problemu vratili bubaky.A tak ma napadlo co s takym fotakom robia ked im ho vratia ci to nanovo prebalia a vylozia na pult?To je nieco neskutocne clovek si kupi fotak fungel a toto!!Horsie ze sa plavim lodou a nemam moznost to bezprostredne vratit!!!!!!
z EXIFu vies zistit presny pocet aktivacii zavierky

ps : myslel som to ako srandu ...
 
Strana 4 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()