Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Moja prvá zrkadlovka

Michal Z.
Michal Z. 2011-01-29 18:04:53+01
Dobrý deň.
Chcel som radu ohľadom prvej zrkadlovky.Mám skúsenosti s kompaktmi od Canonu ale viem že zrkadlovka je niečo iné.Chcem fotiť prírodu ,ľudí , polnohospodarske stroje a občas aj bmx preto lebo na nich jazdím.Našiel som pred nedávnom na internete Canon eos 1000D : http://www.alza.sk/canon-eos-1000d-double-d100726.htm a neviem podla svetelnosti objektívou ako sa budú chovať v interieri.
 
Misoo79
2011-04-25 23:04:45+02
príspevok od: jmpo
Zdravím všetkých. Včera mi prišiel objednaný Canon 550D. Je to moja prvá zrkadlovka, zatiaľ len so setovým objektívom 18-55. Ešte plánujem dokúpiť 50mm f1.8. Predtým som fotil len s kompaktom, ale toto je úplne o niečom inom. Tým nechcem vystrašiť prípadných záujemcov o zrkadlovku. Nič zložité to nie je a na automatickom režime to zvládne každý. Neviem prečo sa niektorý boja zrkadloviek. Ja som sa nebál . Veľa pekných záberov ....
Fotiť so zrkadlovkou na automatike= jazdiť na Ferrari po slovenských cestách a dodržiavať predpísané rýchlosti. Zrkadlovka nieje všemocná zbraň
 
b0baz
2011-04-25 23:08:07+02
príspevok od: MonickG.
Super, dakujem moc
Neďakuj mi, nič som ti nepomohol. Pozri ešte sem, prečítaj, pozri fotky z oboch a tak, kuk:

http://www.cameralabs.com/lenses/lens_buyers_guide/Sony_Alpha_lenses/Recommended_Sony_Alpha_lenses.shtml

http://www.dyxum.com/

http://photo.net/equipment/sony/
 
tamina
2011-05-18 11:02:41+02
ahoj vsetkym ,
ja by som potrebovala poradit s kupou mojej prvej digitalnej
zrkadlovky Canon EOS 1100D,
ponukaju mi dve verzie objektivov EF-S 18-55mm so stabilizatorom
aj bez.Rozdiel je samozrejme v cene cca 80 eur.
Kedze zijem v zahranici v Grecku zivot ma tu naucil neverit kazdemu.....ina tema
na internete som nenasla EF-S 18-55mm bez stabilizatora len so stvorpolohovym
stabilizatorom.Moja otazka znie existuje objektiv EF-S 18-55mm so stabilizatorom aj bez
alebo nie ?
Dakujem !
 
H1tM4nCoRp
2011-05-18 14:19:59+02
príspevok od: tamina
ahoj vsetkym ,
ja by som potrebovala poradit s kupou mojej prvej digitalnej
zrkadlovky Canon EOS 1100D,
ponukaju mi dve verzie objektivov EF-S 18-55mm so stabilizatorom
aj bez.Rozdiel je samozrejme v cene cca 80 eur.
Kedze zijem v zahranici v Grecku zivot ma tu naucil neverit kazdemu.....ina tema
na internete som nenasla EF-S 18-55mm bez stabilizatora len so stvorpolohovym
stabilizatorom.Moja otazka znie existuje objektiv EF-S 18-55mm so stabilizatorom aj bez
alebo nie ?
Dakujem !
Prirodzene že existuje aj bez IS, dával sa ako seták k modelom 450D a podobným, už sa nevyrába vôbec...

K 1100D už dávaju 18-55 IS II, ciže ti možno ponúkajú starší 18-55 IS

si si naozaj istá že si dobre pochopila debatu?
 
wayne
2011-05-18 14:30:08+02
príspevok od: tamina
ahoj vsetkym ,
ja by som potrebovala poradit s kupou mojej prvej digitalnej
zrkadlovky Canon EOS 1100D,
ponukaju mi dve verzie objektivov EF-S 18-55mm so stabilizatorom
aj bez.Rozdiel je samozrejme v cene cca 80 eur.
Kedze zijem v zahranici v Grecku zivot ma tu naucil neverit kazdemu.....ina tema
na internete som nenasla EF-S 18-55mm bez stabilizatora len so stvorpolohovym
stabilizatorom.Moja otazka znie existuje objektiv EF-S 18-55mm so stabilizatorom aj bez
alebo nie ?
Dakujem !
Dokonca 2 verzie zo stabilizovanej verzie a 3 bez stabilizatora. Kazda z nich to ma v nazve, a nazov uvedeny aj na prednom clene objektivu, takze IS II, a III znamena ze sa jedna o druhu stabilizovanu verziu resp. tretiu nestabilizovanu verziu.
 
tamina
2011-05-18 17:27:38+02
dakujem

konkretne mi ponukli za lacnejsi peniaz tento Canon EOS 1100D Kit 18-55mm III
co ma byt podla nich nestabilizovana verzia
dalsie spominane verzie su o cca 80 eur drahsie ako som pisala
a su to Canon EOS 1100D + EF-S 18-55 DC KIT
a EOS 1100D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 DC (dva rozlicne obchody )
co predpokladam bude to iste-ten isty objektiv.
Posledna otazocka : Doporucili by ste mi investovat a priplatit za stabilizator
ako zaciatocnikovi alebo nie ?
 
Cameron
2011-05-25 12:07:34+02
Chcel by som Vás požiadať o nárzor ohladne výberu zrkadlovky. Zatial fotím s kompaktom pre svoje potešenie a občas si zarámujem aj A3. Väčšinou krajina, západ slnka občas makro a akcia pri slabšom svetle.
Vždy keď sa už cítim rozhodnutý, príde info, ktoré ma zneistí. Mám možnosť vybrať si medzi:

Olympus PEN E-PL1 skoro nový
a
Canon EOS 350D o 50€ lacnejší

Včera som už nejaké info nazbieral ohladne optiky, ale dnes som získal ďalšiu ponuku.
Nežiadam Vás o recenzie, iba o krátky názor "ANO, NIE,jednoznačne a tak)
Nezujíma ma velkosť či rýchlosť, iba možný ,dosiahnutelný výledok na amatérskej úrovni so základným sklom v oboch prípadoch a časom nejaký telezoom do 8x. Na olympuse ma láka 12Mpx, ale odrádza m.4/3. Mpx sú markantná výhoda oproti Canonu? Ktoré faktory by ste odporúčali na premyslenie.

 
haplo602
2011-05-25 12:14:19+02
350D je stary srot. to radsej ten PEN.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-25 12:15:23+02
príspevok od: Cameron
Chcel by som Vás požiadať o nárzor ohladne výberu zrkadlovky. Zatial fotím s kompaktom pre svoje potešenie a občas si zarámujem aj A3. Väčšinou krajina, západ slnka občas makro a akcia pri slabšom svetle.
Vždy keď sa už cítim rozhodnutý, príde info, ktoré ma zneistí. Mám možnosť vybrať si medzi:

Olympus PEN E-PL1 skoro nový
a
Canon EOS 350D o 50€ lacnejší

Včera som už nejaké info nazbieral ohladne optiky, ale dnes som získal ďalšiu ponuku.
Nežiadam Vás o recenzie, iba o krátky názor "ANO, NIE,jednoznačne a tak)
Nezujíma ma velkosť či rýchlosť, iba možný ,dosiahnutelný výledok na amatérskej úrovni so základným sklom v oboch prípadoch a časom nejaký telezoom do 8x. Na olympuse ma láka 12Mpx, ale odrádza m.4/3. Mpx sú markantná výhoda oproti Canonu? Ktoré faktory by ste odporúčali na premyslenie.

Porovnávaš dva fotoaparáty odlišnej konštrukcie a po nás chceš, aby sme ti poradili, či starší kombík, alebo novšie coupe. Navyše každé s iným motorom. Premylieť si musíš všetky faktory. Volíš si systém, nielen foťák s jedným objektívom. Devat rokov som fotaky predaval a treti rok o nich pisem a testujem. Aj tak ti vlastne neviem poradit. Lenn ty sam viec, co od fotaku ocakavaz a mozno to ani nevies, ale zistis to len ty sam, ale neskor, ked si jieco aj prakticky odskusas.
 
wayne
2011-05-25 12:28:21+02
PEN je fajn, aj ked niektorym ludom sa nepaci, pretoze ma mensi snimac ako APS-C, a ostatni sa im za to posmievaju. Je na tebe, ci si z tych posmeskov budes nieco robit, alebo na to kladies bobek a budes vyuzivat svetlo a fotit .

 
Cameron
2011-05-25 12:36:30+02
Po prechode z kompaktu očakávam lepšiu kresbu detailov a keby som mal možnosť sadnúť si do otvoreného Mustangu zo 67eho, alebo do novej Octávie, asi by som odišiel na Forde. Vtom máš ale pravdu, že neviem presne čo očakávam od svojej prvej zrkadlovky. Možno niekoho napadne niečo, prečo by si vybral to či ono.
 
Cameron
2011-05-25 12:44:14+02
Tvarovo je u mňa Olympus jednoznačne v predu.
 
wayne
2011-05-25 12:44:42+02
príspevok od: Cameron
Po prechode z kompaktu očakávam lepšiu kresbu detailov a keby som mal možnosť sadnúť si do otvoreného Mustangu zo 67eho, alebo do novej Octávie, asi by som odišiel na Forde. Vtom máš ale pravdu, že neviem presne čo očakávam od svojej prvej zrkadlovky. Možno niekoho napadne niečo, prečo by si vybral to či ono.
Neprirovnavaj, sustred sa na konkretne parametre a vyber si podla nich. Ja by som si (znova) vybral PEN.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()