Hore
Fórum » Výstavy, stretnutia
 

FOTO Slovakia 2012

admin
admin redakcia ephoto.sk 2012-09-25 17:43:23+02
Upravovali sme program, kedze zivot bezi a prinasa so sebou aj neustale zmeny.
Takze nakoniec sme vratili spät prednasku Svetelne objektívy (lektor Jozef Peniak).
Taktiez sa nam do programu vratila prezentacia NEC.

Informacie o moznostiach parkovania, doprave a mapka budu v priebehu dneska na hlavnej stranke www.fotoslovakia.sk. Vstupenky mozete zakupit na mieste alebo v predpredaji (nebudete musiet cakat v rade). Vstupenka je prenosna - nie je viazana na meno, ale obsahuje unikatne cislo, ktore bude pri vstupe evidovane.
Ceny vstupeniek: na 1 den á 5 eur, na 2 dni 8 Eur (v predpredaji 7 Eur). Deti do 15 rokov a dochodcovia maju vstupenku na 1 den za 3 Eura.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-05 14:16:20+02
príspevok od: Stratený Stano
Tak tu je pohľad na časť foto, ktoré som rozložil na stenu v obývačke, viac sa mi tam nevošlo. Priložil som Plus 7 dní na porovnanie veľkosti.

Fotky sú tlačené na barytovom papieri, sú v hliníkovom ráme Nielsen bez skla, pasparta má hrúbku 3 mm a všetko to je lepené na drevotriesku o hrúbke 10 mm pomocou silnej samolepiacej fólie 3M. Tak mám istotu, že fotka sa v žiadnom prípade neprehne a ani nezvlní. Priložil som foto s detailom na roh a tiež spôsob fixovania v ráme (na jeden rám ide 12 úchytiek).

Ďakujem ešte raz admin za ponuku, no nevedel by som to stihnúť - fotky treba zabaliť do fólie, založiť ochranu rohov a potom pripraviť na prepravu. Nakoľko sú fotky bez skla a teda chúlostivé na ohmat rukou, bolo by potrebné zaistiť taký priestor, aby ich návštevníci nezničili...

Ale do ďalších ročníkov by veru redakcia mohla pouvažovať nad možnosťou umožniť niekoľkým užívateľom ePhota vystaviť zopár svojich foto.

Takato moznost je tu kazdy rok. Nakoniec tento rok na vystave aj nejaky ephotaci fotky vystavia. Ponukli sme tu moznost v minulosti aj klubom. Myslim, ze jeden rok niektory fotoklub zareagoval,
ale v podstate ma s tym vzdy niekto nejaky problem. (nemaju cas pripravit si fotky, nie je cas to instalovat, nie su vhodne fotky a pod.). Priestor je kazdemu ephotakovi vzdy otvoreny. Samozrejme musi byt zachovaná určitá kvalita. Takze nabuduce sa budeme tesit na ucast.
 
slavmiro
2012-10-05 14:57:19+02
príspevok od: Stratený Stano
Jaký ftipálek...

Ale komerčne by to nemuselo byť zlé, taký kontrast BW vs. Color...
Podla mna komercia je to posledne co od toho treba cakat, trust me. Je na vyber, byt umelecky alebo komercny. Komercny umelec to je ako pracovity romale (sa vecer po praci isiel osprchovat).
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2012-10-05 16:27:07+02
príspevok od: slavmiro
Podla mna komercia je to posledne co od toho treba cakat, trust me. Je na vyber, byt umelecky alebo komercny. Komercny umelec to je ako pracovity romale (sa vecer po praci isiel osprchovat).
A čo takto umelecký komerčník...?
 
seifi
2012-10-05 16:53:48+02
príspevok od: Stratený Stano
A čo takto umelecký komerčník...?
tak, tak, komerčné umenie,
 
Marcel Rebro
2012-10-05 20:57:20+02
... ready
 
Seto
2012-10-05 21:20:35+02
mrco, tie som obdivoval v KE Auparku
ale mrknem si ich aj v BA
 
Marcel Rebro
2012-10-06 08:14:40+02
príspevok od: Seto
mrco, tie som obdivoval v KE Auparku
ale mrknem si ich aj v BA
tesim(e) sa
 
JOK3R
2012-10-06 14:18:50+02
prave sedim v prednaskovej sale paris, jednym slovom KATASTROFA!!!
Cakal som ze ked sa menia priestory, bude to aj kvoli vacsej kapacite. Ocakaval som 2x vacsi priestor ako na minulych rocnikoch kde bol vzdy problem s priestormi, tento rok ma sala je asi stvrtinova, velky palec dole organizatorom za toto. Sme tu ako dobytok, zly vzduch, na wc nehrozi cez tu tlacenicu prejst, kto tu nie je od prvej prednasky od 13:15 ma proste smolu...
WTF?

 
noik
ocenenie redakciou 2012-10-06 14:32:03+02
príspevok od: JOK3R
prave sedim v prednaskovej sale paris, jednym slovom KATASTROFA!!!
Cakal som ze ked sa menia priestory, bude to aj kvoli vacsej kapacite. Ocakaval som 2x vacsi priestor ako na minulych rocnikoch kde bol vzdy problem s priestormi, tento rok ma sala je asi stvrtinova, velky palec dole organizatorom za toto. Sme tu ako dobytok, zly vzduch, na wc nehrozi cez tu tlacenicu prejst, kto tu nie je od prvej prednasky od 13:15 ma proste smolu...
WTF?

Slovenskooo, Slovenskooo, heyaaa heyaaaa heya Slovensko...
 
Cyril
2012-10-06 15:15:37+02
príspevok od: noik
Slovenskooo, Slovenskooo, heyaaa heyaaaa heya Slovensko...
Ale Slovanu v KHL ide celkom karta
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-06 18:15:55+02
príspevok od: noik
Slovenskooo, Slovenskooo, heyaaa heyaaaa heya Slovensko...
Upozornovali sme, ze jeden priestor bude mensi. Sala nie je stvrtinova. Jedna sala je presne ta ista ako minuly rok fotografovanie od A po Z. Je pravda, ze druha je mensia, preto opakujeme niektore prednasky aj v nedelu. Cas programu sme preniesli aj do inych priestorov hotela -
otvoreny atelier a terasa hotela. Mozme hladat vacsi priestor, pridete aj za vstup 15 a 20 Eur?
Otvoreny atelier je vacsi a ponuka viac moznosti na fotenie (bohatsi program). Hned vedla si fotografie mozete bezplatne nechat vytlacit ....
 
Vodovod
2012-10-06 18:21:52+02
No ono 15 eur za prednasky na ktore sa dostanem je v podstate menej ako 5 eur za prednasky, ktore mozem horko tazko pocuvat a nic nevidiet 2 metre spoza dveri.
 
Northwestern
2012-10-06 18:34:44+02
minuly rok som nebol na prednaskach tak nemozem porovnat, no bol som na prednaske wildlife borneo ,na tu som sa tesil, a nebol taky problem sa na nu dostat ale ked skoncila tak malo ludi odislo a vela cakalo pred dverami takze asi ostali sklamany
mozno blby napad ale nedalo by sa to zoorganizovat napriklad na nejakej vysokej skole, taka FEI ma 4 miestnosti pre 300ludi, a dalsie 4 pre 150 ale zase nie su take pekne a pohodlne ako crown
 
JOK3R
2012-10-06 18:38:41+02
príspevok od: admin
Upozornovali sme, ze jeden priestor bude mensi. Sala nie je stvrtinova. Jedna sala je presne ta ista ako minuly rok fotografovanie od A po Z. Je pravda, ze druha je mensia, preto opakujeme niektore prednasky aj v nedelu. Cas programu sme preniesli aj do inych priestorov hotela -
otvoreny atelier a terasa hotela. Mozme hladat vacsi priestor, pridete aj za vstup 15 a 20 Eur?
Otvoreny atelier je vacsi a ponuka viac moznosti na fotenie (bohatsi program). Hned vedla si fotografie mozete bezplatne nechat vytlacit ....
Otvoreny atelier urcite nie je vacsi, v povodnych priestoroch sa urcite zmestilo viac ludi.
S tymi opakovanymi prednaskami kvoli kapacite si dufam robite srandu, zajtra tam bude presne taka ista tlacenka a ti co si neobsadia miesta na zaciatku sa tam jednoducho nedostanu. Sala mozno nie je stvrtinova, ale tretinova urcite. V starej sale bolo este vela miesta na statie, pripadne sedenie na zemi. A nekupoval som si dvojdnovy listok a cestoval 300km na to ze ak sa nezmestim jeden den, pojdem druhy na rovnaku, duplucitne prednasky by mali byt kvoli prekryvaniu a nie kvoli kapacite. Vela ludi ostalo sklamanych co prisli na jeden den. Mohli ste dat von aspon tv a premietat prednasky mimo miestnost ako to bolo v minulych priestoroch.
 
JOK3R
2012-10-06 18:45:18+02
a najlepsi bol ftipalek moderator z ephota ktory zahlasil ze ludia maju ist na kavu nech sa vyvetra, asi nechapal ze by sa dnu uz nedostali, big fail!
Mikroporty sa znova kazili, v hladnej prednaskovej ani nebol, na poziadanie potom jeden doniesli ktory nespojazdnili. To mala byt samozrejmost a klasicky mikrofon iba ako zaloha. Ak to bude buduci rok v tychto priestoroch tak prvy krat od zaciatku fotoskovakie nepridem. Vedeli ste po styroch rocnikoch odhadnut ucast a takto to nakoniec pokaslat...
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-06 18:51:24+02
Opakujem to co som napisal pri clanku o FS, problem je komplikovanejsi ako sa zda ludom zvonku:
Za touto vystavou je kopec prace a dakujem celem stabu za ich snahu a usilie. Nam vsak nestaci len jedna prednaskova sala. Vysvetlim to teda znova:

Takze DK Ruzinov nie je pre vystavovatelov reprezentacne, takze to uz ne je pre nich atraktivne.
V Inchebe nie su prednaskove priestory, jedine koje, ktore tiez nie su pre 300 ludi. Vstupne
vyrazne vyssie.
Obcerstvenie pre návštevníkov je cca 50m od hotela (asi tak ako v DK Ruzinov). Informaciu sme poskytovali na stanku. Je to predsa pri Obchodnej, kde je kopa stankov a bufetov aj Mc Donald!
Pozitíva: vacsi otvoreny atelier + atraktivnejsi program v nom, program aj v priestoroch hotela, na terase hotela, ohnova sou pri hoteli, prezentacie noviniek z Photokiny.
Prednasky opakujeme aj v nedelu, aby sme kompenzovali priestor.

Takze dajte tip na priestor, ktorý zahrna velke prednaskove miestnosti, priestor pre vystavovatelov
a otvoreny atelier + dalsi doplnkovy program, reštauráciu pre návštevníkov a zazemie pre organizačny štab. Sú vhodne technicky vybavené a v dobrom stave, za normalnu cenu. Najlepší a použiteľný tip, ktorý aj využijeme vyhra okrem volnej vstupenky pre 4 osoby na FS 2013 aj zaujímavú vecnu cenu.
Dakujeme.

Okrem tohto sme prediskutovali v tíme este jedno riesenie. Odlozte si vstupenku z FS. Pokusime sa zrealizovat opakovanie najvychytenesjich prednasok vo vacsich priestoroch. Vstup bude na vstupenky z FS zdarma.
A saly aj kvoli vetranie sa pokusime po prednaskach vyprazdnovat
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-06 19:02:29+02
príspevok od: JOK3R
a najlepsi bol ftipalek moderator z ephota ktory zahlasil ze ludia maju ist na kavu nech sa vyvetra, asi nechapal ze by sa dnu uz nedostali, big fail!
Mikroporty sa znova kazili, v hladnej prednaskovej ani nebol, na poziadanie potom jeden doniesli ktory nespojazdnili. To mala byt samozrejmost a klasicky mikrofon iba ako zaloha. Ak to bude buduci rok v tychto priestoroch tak prvy krat od zaciatku fotoskovakie nepridem. Vedeli ste po styroch rocnikoch odhadnut ucast a takto to nakoniec pokaslat...
Ucast nikdy neviete odhadnut. To moze povedat len clovek, ktory take podujatie nerobil. Preco nefungovala madona? Kazda sala v tomto hoteli musi byt nastavena na dany typ mikrofonu (frekvenciu). Preto sme dopredu zistovali aky mikrofon, potrebuje, ten ktory prednasajuci. Na poslednu chvilu (pred zaciatkom prednasky) sa zmenila poziadavka na mikrofon-madonu, ktora nefungovala, kedze nebola nastavena frekvencia a my sme o tejto poziadavke dopredu nevedeli. Museli sme rychlo uz pocas prednasky riesit situaciu, ktora sa vyriesila podla mna dost promptne.
Technicke podmienku hotela nedovoluju naraz spojazdnit v jednej sale dva typy mikrofonov, kedze kazdy pracuje na inej frekvencii. Takze tak.

Takychto zmien sme riesili milion, toto bola len malickost, ktoru ste postrehli, milion dalsich veci nie.
Ak by sme mnohe veci nepripravili uz v predstihu, asi by sme necakane situacie nezvladali.
 
admin
redakcia ephoto.sk 2012-10-06 19:08:04+02
príspevok od: JOK3R
Otvoreny atelier urcite nie je vacsi, v povodnych priestoroch sa urcite zmestilo viac ludi.
S tymi opakovanymi prednaskami kvoli kapacite si dufam robite srandu, zajtra tam bude presne taka ista tlacenka a ti co si neobsadia miesta na zaciatku sa tam jednoducho nedostanu. Sala mozno nie je stvrtinova, ale tretinova urcite. V starej sale bolo este vela miesta na statie, pripadne sedenie na zemi. A nekupoval som si dvojdnovy listok a cestoval 300km na to ze ak sa nezmestim jeden den, pojdem druhy na rovnaku, duplucitne prednasky by mali byt kvoli prekryvaniu a nie kvoli kapacite. Vela ludi ostalo sklamanych co prisli na jeden den. Mohli ste dat von aspon tv a premietat prednasky mimo miestnost ako to bolo v minulych priestoroch.
Ovoreny atelier nebol urcite vacsi v Ružinove (kedze poznam rozlohu). TV a premietanie nebolo mozne, ak by sa to dalo urobili by sme to.
 
PsychX
2012-10-06 19:38:28+02
minimalne ten otvoreny bol v DK lepsie rieseny. tym ze toto bolo pri stene tak vela ludi vytvorilo koridok okolo podia a nebolo tam ani nic vidiet, v DK to bolo lepsie v tom ze tam boli schody a bolo to v strede v miestnosti takze sa dalo pozerat aj z boku aj v vrchu(co bolo super) a aj zvuk tam bol lepsi. a davam aj sem komentar o priestoroch ktore su k dispozicii v BA:

Tak napriklad velmi dobru skusenost mam osobne z hotelom Saftron http://www.hotelsaffron.sk/konferencie bol som tam na jednej konferencii a bolo to super, velke prednaskove saly (800m2, 500m2, mensie 144 a 2x130m) a potom dalsie male, je tam riesene priamo parkovisko, restauracia, velka hala v ktorej moze byt otvoreny atelier, mensie miestnosti, priestranna recepcia, na dolnom podlazi . Ceny ake tam su neviem ale urcite by nebolo problem si dat od nich spravit cenovu ponuku.

taktiez nevyzera zle ani toto: http://hotely.education.sk/s-1502/congress-centre-biznisuite-bratislava a blizsie info priamo tu: http://www.biznisuite.com/index.php?id=112&lang=sk a je to kusok od CP. ma to spolu 10miestnosti ak pocitame vacsie tak 7. (2x400ludi)
 
gintonik
2012-10-06 19:46:04+02
Škoda, tie prednášky o ktoré by bol veľký záujem sa mohli konať v sále kde boli stánky s fotaparátmi a príslušenstvom. Tá je dosť veľká. O prednášky v tejto sále bol minimálny záujem a výklad bol rušený hovorom zo stánkov s technikou. V Ružinove to malo lepšiu atmosféru.
 
Strana 4 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()