Hore
Fórum » Tlač
 

Fototlačiareň A3

Kuala
2011-07-11 06:56:33+02
Chcel by som poprosiť o radu (tip), na fototlačiareň ( A3 ) na profesionálne používanie. Ďakujem
 
miki33
2011-07-11 08:01:12+02
Ja by som si rad niekedy kupil toto:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/tlac-foto/canon-pixma-pro-9000-mark-ii/ a este aj tu je nieco popisane:
www.ephoto.sk/fototechnika/novinky-tlacove-spravy/nove-profesionalne-tlaciarne-canon/

V tlaciarnach od Epsonu sa nevyznam, ale tiez maju dobre tlaciarne.
 
Martin81
2011-07-11 09:02:54+02
Mám doma CANON 9500 PRO MK II a je to fantastická tlačiareň.
 
Strhak
2011-07-11 10:52:05+02
mám doma Canon PRO9000, ale na profesionálne použitie ju nepoužívam. Teraz zvažujem kúpu plotra Canon iPF8300 a tebe tiež radím kúpiť ploter. Možno nie taký veľký ( neviem na čo ho chceš používať ) ale určite ploter. Cena výtlačku je v porovnaní s tlačiarňami 1/10. Ak chceš úplne malinký tak Canon iPF 5100 alebo radšej viac univerzálny iPF6300. Sú drahšie ako obyčajné tlačiarne ale pri profesionálnom využitý ťa nezaujíma vstupná investícia toľko ako prevádzkové náklady. Ak tlačíš ozaj veľa rozdiel v cene je do mesiaca fuč. Pri plotry máš naviac podstatne väčší výber papierov a za omnoho lepšiu cenu. Skús sa zamyslieť aj nad touto alternatívou
 
miki33
2011-07-11 11:10:46+02
príspevok od: Strhak
mám doma Canon PRO9000, ale na profesionálne použitie ju nepoužívam. Teraz zvažujem kúpu plotra Canon iPF8300 a tebe tiež radím kúpiť ploter. Možno nie taký veľký ( neviem na čo ho chceš používať ) ale určite ploter. Cena výtlačku je v porovnaní s tlačiarňami 1/10. Ak chceš úplne malinký tak Canon iPF 5100 alebo radšej viac univerzálny iPF6300. Sú drahšie ako obyčajné tlačiarne ale pri profesionálnom využitý ťa nezaujíma vstupná investícia toľko ako prevádzkové náklady. Ak tlačíš ozaj veľa rozdiel v cene je do mesiaca fuč. Pri plotry máš naviac podstatne väčší výber papierov a za omnoho lepšiu cenu. Skús sa zamyslieť aj nad touto alternatívou
zaujimave informacie, to som netusill ze ploter je takto vyhodnejsi. Tiez som zvazoval PRO9000, ale uz ma to preslo Dakujem
 
tomis.ales
2011-07-11 12:33:30+02
príspevok od: Strhak
mám doma Canon PRO9000, ale na profesionálne použitie ju nepoužívam. Teraz zvažujem kúpu plotra Canon iPF8300 a tebe tiež radím kúpiť ploter. Možno nie taký veľký ( neviem na čo ho chceš používať ) ale určite ploter. Cena výtlačku je v porovnaní s tlačiarňami 1/10. Ak chceš úplne malinký tak Canon iPF 5100 alebo radšej viac univerzálny iPF6300. Sú drahšie ako obyčajné tlačiarne ale pri profesionálnom využitý ťa nezaujíma vstupná investícia toľko ako prevádzkové náklady. Ak tlačíš ozaj veľa rozdiel v cene je do mesiaca fuč. Pri plotry máš naviac podstatne väčší výber papierov a za omnoho lepšiu cenu. Skús sa zamyslieť aj nad touto alternatívou
Neplanujem kupit ploter, ale zaujala ma cena vytlacku v porovnani s atramentovymi tlaciarnami. Chcem sa opytat ako je to mozne, resp. v com je hacik? Predsa niekde musi byt nejaka nevyhoda plotrov, inac by klasicke atramentove tlaciarne neboli. Pol hodinu som hladal na nete rozdiely, ale nic som nenasiel Dozvedel som sa akurat to co, uz viem, a to, ze plotre pouzivaju pera alebo male tlacove hlavy a su suradnicove zapisovace. A to ze su lacnejsie. Ale preco a o kolko, som sa nikde nedocital. Ak by si mal nejaky odkaz, kde sa da o tom to viac dozvediet, bol by som rad keby si ho sem posunul. Dik.
 
Strhak
2011-07-11 13:39:31+02
príspevok od: tomis.ales
Neplanujem kupit ploter, ale zaujala ma cena vytlacku v porovnani s atramentovymi tlaciarnami. Chcem sa opytat ako je to mozne, resp. v com je hacik? Predsa niekde musi byt nejaka nevyhoda plotrov, inac by klasicke atramentove tlaciarne neboli. Pol hodinu som hladal na nete rozdiely, ale nic som nenasiel Dozvedel som sa akurat to co, uz viem, a to, ze plotre pouzivaju pera alebo male tlacove hlavy a su suradnicove zapisovace. A to ze su lacnejsie. Ale preco a o kolko, som sa nikde nedocital. Ak by si mal nejaky odkaz, kde sa da o tom to viac dozvediet, bol by som rad keby si ho sem posunul. Dik.
nemal som na mysli plotre na perá, to sa už dnes hádam ani nepoužíva ( snáď len rezacie a aj to v omedzenom množstve ). Ploter má jednu a grafické dve tlačové hlavy a samostatné atramenty. Výhoda plotrov hlavne tých veľkých je v tom že atramentové náplne môžu mať až 700ml a pri iPF8300 je tam takých náplní 12. To znamená že v plotry máš skoro 8,5L atramentu. V malej tlačiarni más ( aj v profi 9500Pro myslím že má 10 farieb x 8ml ) len 80ml a to je sakra rozdiel. Ďalší rozdiel je v papieri. Pokial ho kupuješ v roliach je podstatne lacnejší ako už nasekaný a zabalený dajme tomu po 20 listoch. Asi som to trochu prehnal s tým 1/10 ale tak polovičná cena to môže byť kľudne pri fotografiách
 
IvanDado
2011-07-11 15:06:27+02
príspevok od: Strhak
nemal som na mysli plotre na perá, to sa už dnes hádam ani nepoužíva ( snáď len rezacie a aj to v omedzenom množstve ). Ploter má jednu a grafické dve tlačové hlavy a samostatné atramenty. Výhoda plotrov hlavne tých veľkých je v tom že atramentové náplne môžu mať až 700ml a pri iPF8300 je tam takých náplní 12. To znamená že v plotry máš skoro 8,5L atramentu. V malej tlačiarni más ( aj v profi 9500Pro myslím že má 10 farieb x 8ml ) len 80ml a to je sakra rozdiel. Ďalší rozdiel je v papieri. Pokial ho kupuješ v roliach je podstatne lacnejší ako už nasekaný a zabalený dajme tomu po 20 listoch. Asi som to trochu prehnal s tým 1/10 ale tak polovičná cena to môže byť kľudne pri fotografiách
HH ale ten tvoj ploter aj stojí 10x viac ako Canon PRO9000
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-07-11 15:27:01+02
Vsetko je to o tom, kolko vytlackov chces urobit za mesiac a na ake pouzitie. Ak je to doplnok napr. sluzieb svadobneho fotografa, staci ti profi A3 tlaciaren a vyssie naklady zapocitas klientovy do celkovych nakladov na svadbu a ratas s malym ziskom.
Ak ale chce ponukat sluzbu tlace, tak je takato tlaciaren malo ekonomicka, vysoke naklady a maly zisk oproti velkoformatovym tlaciarnam a samozrejme minilabom.
Ak to chces len pre seba, tak je to vzdy neekonomicke. Lacnejsie je nechat si tlacit fotky u niekoho s dobrou cenou, aj ked s tym, ze nemas ten komfort domaceho tlacenia a plnej kontroly nad vytlackom.
 
Kuala
2011-07-11 16:21:20+02
Ďakujem všetkým ta tipy! Nakoľko ponúkam klientom fotografie hneď na akcii kde som fotil tak potrebujem prenosnú tlačiareň. Preto budem asi skôr preferovať CANON 9500 PRO MK II. Nemá z vás niekto skúsenosť koľko fotografií A3 vytlačí ( pokiaľ sa neminie toner) ? Je aj rozdiel vo fotopapieroch, čo sa týka kvality a značky? Ďakujem !
 
Strhak
2011-07-11 17:33:43+02
príspevok od: IvanDado
HH ale ten tvoj ploter aj stojí 10x viac ako Canon PRO9000
a vôbec mi to nevadí, mňa nezaujíma vstupná investícia. Ja nemám v pláne na ňom tlačiť 20 A3 mesačne Jediné čo ma zaujíma je cena výtlačku
 
pe3k
2011-07-11 18:08:47+02
Noo ja mam doma Canon PRO9000 a k tomu ploter 44".... ploter povodne vobec nebol kupovany na tlac fotiek, ale z casu na cas na nom tlacim fotky.. foto rolka ma stala asi 150€ a to je asi 22,5m x 0,941m cize v porovnani s normalnym papierom je to smiesna cena papier original HP a tlac... je lacna teda naplne do plotra vydrzia faaakt velaaaa... ale na druhej strane kto si chce doma v pohodicke tlacit tak jednoznacne Canon PRO9000...
 
PeterMarek
2011-07-11 19:59:07+02
príspevok od: Kuala
Chcel by som poprosiť o radu (tip), na fototlačiareň ( A3 ) na profesionálne používanie. Ďakujem
Otázka znie - čo je "profesionálne používanie" ? Či to znamená veľký objem alebo vysokú kvalitu alebo oboje. Lebo hlavne dôraz na objem môže radikálne poprehadzovať kritéria pri rozhodovaní.

Ale treba si ujasniť čo budete tlačiť?

Ak máte radi farebné fotky na lesklom papieri. Treba pouvažovať nad niečim čo používa "dye ink". Napríklad Canon 9000 MkII. Na lesklú farbu neprekonateľné. Na ČB to ujde. A Matné a polomatné materiály treba vyberať s rozvahou.

Ak sa chystáte tlačiť veľa ČB vecí - zabudnite na "dye ink" a hľadajte medzi pigmentami. Teda ak ostaneme pri A3 - voľba by bola Canon 9500 MkII. ČB bude výborná. Matná a polomatné materiály budú dobré aj vo farbe. Lesklý papier+ a pigmenty sú v pohode - kým si nevezmete do ruky "mokrú/chemickú" fotku a nezačnú sa Vám javiť ako trochu "iné" nie tak lesklo chrumkavé.

Takže čo budete tlačiť? Prevažne farbu alebo ČB? Prevažne lesk alebo mat/polomat - to by bola prvá výhybka v rozhodovaní na základe ktorej skončíte pri jednej z Canoniek - 9000 alebo 9500

Aký objem budete tlačiť? Ak rátate papier na kusy - treba uvážiť či vôbec kupovať tlačiareň. Ale ak uvažujete v desiatkach a stovkách metrov vytlačeného materiálu tak zabudnite na "stolné tlačiarne" a obzerajte sa po "veľkoformátových". Pozor ale na to, že to už sú A2 a A1,... a zabudnite na "dye ink" v týchto rozmeroch ak sa bavíme o tlači fotografií tak už sme len na planéte pigmentov.

No ale lepšie raz vidieť ako 100x počuť - ak si chcete pozrieť výstupy z rôznych strojov a rôznych technológii (dye ink, pigment, mokrá fotka, termosublimačka, na rôznych materiáloch) tak mi hodte správu cez mail a niekedy sa zastavte si to pozrieť (v BA). Mám porobené vzorkovníky a veľa z tých hračiek intenzívne používam (v rádoch XXm denne) Treba to vidieť aby ste sa vedeli rozhodnúť...
 
PeterMarek
2011-07-11 20:02:43+02
príspevok od: Strhak
mám doma Canon PRO9000, ale na profesionálne použitie ju nepoužívam. Teraz zvažujem kúpu plotra Canon iPF8300 a tebe tiež radím kúpiť ploter. Možno nie taký veľký ( neviem na čo ho chceš používať ) ale určite ploter. Cena výtlačku je v porovnaní s tlačiarňami 1/10. Ak chceš úplne malinký tak Canon iPF 5100 alebo radšej viac univerzálny iPF6300. Sú drahšie ako obyčajné tlačiarne ale pri profesionálnom využitý ťa nezaujíma vstupná investícia toľko ako prevádzkové náklady. Ak tlačíš ozaj veľa rozdiel v cene je do mesiaca fuč. Pri plotry máš naviac podstatne väčší výber papierov a za omnoho lepšiu cenu. Skús sa zamyslieť aj nad touto alternatívou
iPF8300 používam. Je to výborný stroj a je to veľký pokrok oproti predchádzajúcej 8100.

Cena výtlačku 1:10 ako píšete o porovnaní so "stolovými tlačiarňami" sa mi ale javí ako chybný údaj. Je to podstatne menej - závisí to od papaieru. Ten rozdiel nie je tak veľký aj keď nastrkám do stroja 7 decové atramenty...
 
PeterMarek
2011-07-11 20:06:37+02
príspevok od: Kuala
Ďakujem všetkým ta tipy! Nakoľko ponúkam klientom fotografie hneď na akcii kde som fotil tak potrebujem prenosnú tlačiareň. Preto budem asi skôr preferovať CANON 9500 PRO MK II. Nemá z vás niekto skúsenosť koľko fotografií A3 vytlačí ( pokiaľ sa neminie toner) ? Je aj rozdiel vo fotopapieroch, čo sa týka kvality a značky? Ďakujem !
Ach sooo....

Takže inak. Prenášať ploter alebo aj A3+ tlačiareň je nezmysel. Ak potrebujete tlačiť "na mieste činu" tak by riešením mohla byť termosublimačka. Sú rôzne riešenia postavené na Mitsubishi strojoch pri ktorých sa s prenášaním ráta, takže sú k tomu aj rôzne transportné propriety. A4 Mitsubishi používam - výsledok je celkom dobrý. +/- na úrovni suchého labu. Farba v pohode. ČB ako ktorá ale väčšina OK. Ak chcete vidieť - zastavte sa. (nepredávam ich ale použivam ich)
 
Strhak
2011-07-11 20:50:10+02
príspevok od: PeterMarek
Ach sooo....

Takže inak. Prenášať ploter alebo aj A3+ tlačiareň je nezmysel. Ak potrebujete tlačiť "na mieste činu" tak by riešením mohla byť termosublimačka. Sú rôzne riešenia postavené na Mitsubishi strojoch pri ktorých sa s prenášaním ráta, takže sú k tomu aj rôzne transportné propriety. A4 Mitsubishi používam - výsledok je celkom dobrý. +/- na úrovni suchého labu. Farba v pohode. ČB ako ktorá ale väčšina OK. Ak chcete vidieť - zastavte sa. (nepredávam ich ale použivam ich)
S termosublimačkami mám hodne skúseností a odfotil som s nimi nejednu akciu. Konkrétne s MITSUBISHI CP9810DW a tá malá búdka celá zo železa váži viac ako 20kg takže mobilná áno ale len s autom Čo sa tíka plotra tak keď som tu prvý krát reagoval nebolo povedané nič o tom že má byť mobilný, ale keď už vravíme o mobilite robili sme trojdňové prezentačné akcie kde sme aj plotre ťahali len kvôli tomu že termosublimačky by ten nápor a veľkosť nezvládli. Ale tak to už je trochu mimo Samozrejme že ja ploter nemienim ťahať nikde ja ho raz vynesiem po schodoch a viac ho trepať nebudem jedine von oknom keď doslúži. Na takéto akcie je fakt ideálna termosublimačka, ale auto treba. Najväčšia výhoda pre mňa bola rýchlosť a fixný náklad na fotku. Vedel som že jedna rolka je na 600 fotiek dajme tomu za 90€ s dph celá náplň papier a fólia. Tak som vedel presne povedať cenu pre zákazníka. Konkrétne MITSUBISHI CP9810DW tlačila celkom obstojne aj ČB ale samozrejme v rámci možností
 
Strhak
2011-07-11 20:58:18+02
príspevok od: PeterMarek
iPF8300 používam. Je to výborný stroj a je to veľký pokrok oproti predchádzajúcej 8100.

Cena výtlačku 1:10 ako píšete o porovnaní so "stolovými tlačiarňami" sa mi ale javí ako chybný údaj. Je to podstatne menej - závisí to od papaieru. Ten rozdiel nie je tak veľký aj keď nastrkám do stroja 7 decové atramenty...
inak o kus vyššie som sa poopravil ale polovičné náklady sú určite. Jedine čo ma momentálne dosť hnevá sú tlačové hlavy Canon, žiaľ v poslednej dobe som bol svedkom pomerne hodne skorých výmien. Takže jediné čo ma drží pri iPF8300 sú 700ml náplne za dobrú cenu a kvalita výtlačku ktorá je ohromujúca oproti všetkému čo som doteraz videl.
 
PeterMarek
2011-07-11 21:29:55+02
príspevok od: Strhak
S termosublimačkami mám hodne skúseností a odfotil som s nimi nejednu akciu. Konkrétne s MITSUBISHI CP9810DW a tá malá búdka celá zo železa váži viac ako 20kg takže mobilná áno ale len s autom Čo sa tíka plotra tak keď som tu prvý krát reagoval nebolo povedané nič o tom že má byť mobilný, ale keď už vravíme o mobilite robili sme trojdňové prezentačné akcie kde sme aj plotre ťahali len kvôli tomu že termosublimačky by ten nápor a veľkosť nezvládli. Ale tak to už je trochu mimo Samozrejme že ja ploter nemienim ťahať nikde ja ho raz vynesiem po schodoch a viac ho trepať nebudem jedine von oknom keď doslúži. Na takéto akcie je fakt ideálna termosublimačka, ale auto treba. Najväčšia výhoda pre mňa bola rýchlosť a fixný náklad na fotku. Vedel som že jedna rolka je na 600 fotiek dajme tomu za 90€ s dph celá náplň papier a fólia. Tak som vedel presne povedať cenu pre zákazníka. Konkrétne MITSUBISHI CP9810DW tlačila celkom obstojne aj ČB ale samozrejme v rámci možností
Ťažké to bude. Veď nech to nosí keď na tom zarába Ale netrčia z toho kadejaké vachrlaté podávače a zachytávače ale je to kompaktné a pľuje to von fotky za konštantnú cenu navyše v prekvapivej kvalite. Dlho som na termosublimačky pozeral skrz prsty ale Mitsubishi CP3800 je podarený kus železa z ktorého mám kopu radosti. Škoda, že neviem čo sa deje okolo APEXu alebo teda tiež suchého minilabu od Kodaku ale o tom možno bude vedieť Kodakológ Keko. Mal by som za ním skočiť na kávu a vymeniť najnovšie klebety
 
PeterMarek
2011-07-11 21:36:29+02
príspevok od: Strhak
inak o kus vyššie som sa poopravil ale polovičné náklady sú určite. Jedine čo ma momentálne dosť hnevá sú tlačové hlavy Canon, žiaľ v poslednej dobe som bol svedkom pomerne hodne skorých výmien. Takže jediné čo ma drží pri iPF8300 sú 700ml náplne za dobrú cenu a kvalita výtlačku ktorá je ohromujúca oproti všetkému čo som doteraz videl.
iPF 8300 je naozaj pecka! Dlho som robil s iPF6100 a ten rozdiel je pozitívne prudký! Hlavy hynú to je pravda. Mne to vychádza cca každých 600m2 výmena (teda dosť často) a skôr pravá ako ľavá. Ale to sa rozpustí v cene printu. Sú materiály (najmä Hahnemuhle) s ktorými to mám vyladené do nirvány a ČB fotka je veľmi podarenou napodobeninou toho na čo som bol navyknutý zo zväčšováku...
 
Strhak
2011-07-11 23:15:45+02
príspevok od: PeterMarek
Ťažké to bude. Veď nech to nosí keď na tom zarába Ale netrčia z toho kadejaké vachrlaté podávače a zachytávače ale je to kompaktné a pľuje to von fotky za konštantnú cenu navyše v prekvapivej kvalite. Dlho som na termosublimačky pozeral skrz prsty ale Mitsubishi CP3800 je podarený kus železa z ktorého mám kopu radosti. Škoda, že neviem čo sa deje okolo APEXu alebo teda tiež suchého minilabu od Kodaku ale o tom možno bude vedieť Kodakológ Keko. Mal by som za ním skočiť na kávu a vymeniť najnovšie klebety
no tak nám sa podarilo na dvoch MITSUBISHI CP9810DW zlomiť ten zachytávač fotografií, nakoniec sme to vyriešili jednoducho a to tým lepidlom z tavnej pištole sme to prilepili a už to nikdy viac nepovolilo Termosublimačky sú super a na formát 10x15 keď nastavený farebný profil je to úplná paráda
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()