Hore
Fórum » Tlač
 

Fototlačiareň A3

Kuala
Kuala 2011-07-11 06:56:33+02
Chcel by som poprosiť o radu (tip), na fototlačiareň ( A3 ) na profesionálne používanie. Ďakujem
 
Strhak
2011-07-11 23:32:03+02
príspevok od: PeterMarek
iPF 8300 je naozaj pecka! Dlho som robil s iPF6100 a ten rozdiel je pozitívne prudký! Hlavy hynú to je pravda. Mne to vychádza cca každých 600m2 výmena (teda dosť často) a skôr pravá ako ľavá. Ale to sa rozpustí v cene printu. Sú materiály (najmä Hahnemuhle) s ktorými to mám vyladené do nirvány a ČB fotka je veľmi podarenou napodobeninou toho na čo som bol navyknutý zo zväčšováku...
jo jo Hahnemuhle papiere ( ak sa dá tu ešte vravieť o papieroch ) sú lahôdka. Moje obľúbené sú Gloss Art Fibre Warmtone a hlavne Matt Cotton Smooth. Ten mám najradšej, ČB fotografia na ňom vynikne neskutočne nádherne a pokiaľ je ploter 12 farebný tak tie poltóny nemajú chybu. Tu žiaden photoshop, žiaden monitor nenahradí ten pocit, pohľad na fotografiu dokonale vytlačenú na asi ten najlepší materiál na trhu. Áno cena je vysoká, ale ozajstný páni majstri fotografi ho vedia oceniť. Je to proste o dokonalosti. Žiaľ veľa ľudí si myslí kúpim si ploter a idem tlačiť. Potom sú často sklamaný lebo výsledok nieje taký ako videli u profíkov. Aj tu je obsluha so skúsenosťami na nezaplatenie. K tým hlavám mi sme v priebehu 4 mesiacov menili obidve Aspoň že Canon má na ne ako takú záruku
 
Repko
2011-07-11 23:34:59+02
Ja som si traz objednal canon pixma ix6550. Uvidím aká bude. Potom napíšem.
 
Strhak
2011-07-11 23:44:19+02
príspevok od: Repko
Ja som si traz objednal canon pixma ix6550. Uvidím aká bude. Potom napíšem.
toto je skôr kancelárske riešenie, fotky z toho samozrejme polezú ale rade Pro9000/9500 sa to nevyrovná. No na druhú stranu stojí cca 200€ čo je polovica z Pro9000 Neboj budeš spokojní len sa priprav tlač je drahá sranda a ten debilný klavírny lesk nenávidím. Ja by som ho zakázal, veď to sa ani utrieť nedá bez toho aby si to poškriabal
 
Repko
2011-07-12 09:09:02+02
príspevok od: Strhak
toto je skôr kancelárske riešenie, fotky z toho samozrejme polezú ale rade Pro9000/9500 sa to nevyrovná. No na druhú stranu stojí cca 200€ čo je polovica z Pro9000 Neboj budeš spokojní len sa priprav tlač je drahá sranda a ten debilný klavírny lesk nenávidím. Ja by som ho zakázal, veď to sa ani utrieť nedá bez toho aby si to poškriabal
Kvalita tlače bude až taká zlá? Lesk nezáleží od použitého druhu papiera?
 
Strhak
2011-07-12 09:35:11+02
príspevok od: Repko
Kvalita tlače bude až taká zlá? Lesk nezáleží od použitého druhu papiera?
nie nebude, ale nebude taká ako s tých pro. Hlavne červená a zelená nedosiahnu taký gamut, ale neboj nič pokiaľ neuvidíš tú istú fotku s tvojej a s tej Pro tak ťa nebudeš ani vedieť o čom píšem Lesk som myslel to debilné prevedenie plastov na tej tlačiarni ktorú si si objednal. Tam je použitý klavírny lesk a to je teda oštara
 
Repko
2011-07-12 09:45:19+02
príspevok od: Strhak
nie nebude, ale nebude taká ako s tých pro. Hlavne červená a zelená nedosiahnu taký gamut, ale neboj nič pokiaľ neuvidíš tú istú fotku s tvojej a s tej Pro tak ťa nebudeš ani vedieť o čom píšem Lesk som myslel to debilné prevedenie plastov na tej tlačiarni ktorú si si objednal. Tam je použitý klavírny lesk a to je teda oštara
Chcel som pôvodne kupovať Canon PIXMA iP4850. Časom uvidím. Či nekúpim lepšiu. Ako je to so životnosťou farieb pri PRO9000 a tejto ix6550? Ďakujem
 
Strhak
2011-07-12 10:58:25+02
príspevok od: Repko
Chcel som pôvodne kupovať Canon PIXMA iP4850. Časom uvidím. Či nekúpim lepšiu. Ako je to so životnosťou farieb pri PRO9000 a tejto ix6550? Ďakujem
iP4850 je v podstate to isté ako ix6550 len vo formáte A4. Čo sa týka spotreby tak v Pro9000 vydržia atramenty dlhšie ale len preto že je ich tam viacej a so životnosťou je to tak že do Pro9000 idú atramenty CLI-8 ktoré majú ChromaLife100+ takže životnosť by mala byť vysoká. Ja som ešte nepostrehol blednutie fotiek a to už mám daktoré dlhšie ako dva roky len tak položené na stole kvôli tomu aby som videl či sa s nimi niečo deje
 
Repko
2011-07-12 11:09:02+02
príspevok od: Strhak
iP4850 je v podstate to isté ako ix6550 len vo formáte A4. Čo sa týka spotreby tak v Pro9000 vydržia atramenty dlhšie ale len preto že je ich tam viacej a so životnosťou je to tak že do Pro9000 idú atramenty CLI-8 ktoré majú ChromaLife100+ takže životnosť by mala byť vysoká. Ja som ešte nepostrehol blednutie fotiek a to už mám daktoré dlhšie ako dva roky len tak položené na stole kvôli tomu aby som videl či sa s nimi niečo deje
Ďakujem. Pre moje potreby by to malo byť naporiadku.
 
keko
2011-07-14 16:11:07+02
príspevok od: PeterMarek
Ťažké to bude. Veď nech to nosí keď na tom zarába Ale netrčia z toho kadejaké vachrlaté podávače a zachytávače ale je to kompaktné a pľuje to von fotky za konštantnú cenu navyše v prekvapivej kvalite. Dlho som na termosublimačky pozeral skrz prsty ale Mitsubishi CP3800 je podarený kus železa z ktorého mám kopu radosti. Škoda, že neviem čo sa deje okolo APEXu alebo teda tiež suchého minilabu od Kodaku ale o tom možno bude vedieť Kodakológ Keko. Mal by som za ním skočiť na kávu a vymeniť najnovšie klebety
So v robote az v pondelok a utorok ... Tu kavu uz obrali, uprazili a mam pocit, ze uz je v kaviarni a caka na zomletie a uvarenie
 
PeterMarek
2011-07-15 20:19:00+02
príspevok od: keko
So v robote az v pondelok a utorok ... Tu kavu uz obrali, uprazili a mam pocit, ze uz je v kaviarni a caka na zomletie a uvarenie
Samé dobré správy! Tak v niektorý z tých dní k Vám nakuknem...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()