Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

pomocne programy/aplikacie na upravu fotiek mac OS

Kuban
2013-11-12 20:32:32+01
Ahojte, chcem sa vas spytat ci pouzivate aj nejake pomocne jednoduhsie programceky na upravu fotiek. Nieco menej zname ako klasiku adobe photoshop, lightroom a aperture. Ak ano, dajte nejake odporucanie na nieco co vas oslovilo, co sa vam paci, co vam ulahcuje pracu a pod.

napr. mna napadla jedna aplikacia na retusovanie portretov (pleti) kde si len v bodoch odklikam kde sa nachadzaju usta, oci a nos napr. a retus zamna prevedie program, myslim ze to pouzivaju aj vo fotosluzbach lebo to vyzera dost umelo.

alebo nejaky programcek na HDR kde vlozim 3 fotografie podexponovanu, preexponovanu a vyvazenu a ono mi to spoji do jednej. (ak nieco take existuje)

rad by som vyskusal nieco nove, preto sa pytam dakujem za odpovede a tipy
 
jurdas
2013-11-12 21:33:11+01
na HDR skus Photomatix Pro funguje presne ako si napisal
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-11-12 21:42:09+01
Nekorunovany kral lacnych editorovna MAc OS: Pixelmator. Rad mam aj Snapseed od Google, ktory je zdarma.
Spust si App store, daj vyselektovat program pre Photography a najlepsie zdarma, najdes tam napr. Fotor, ci PicFrame.
 
Kuban
2013-11-12 22:02:31+01
príspevok od: Karol Srnec
Nekorunovany kral lacnych editorovna MAc OS: Pixelmator. Rad mam aj Snapseed od Google, ktory je zdarma.
Spust si App store, daj vyselektovat program pre Photography a najlepsie zdarma, najdes tam napr. Fotor, ci PicFrame.
dakujem karol, ano to som spravil ale je ich tam pomerne dost aby som vsetko instaloval a skusal preto som zalozil toto vlakno
 
calven
2013-11-13 09:59:54+01
Ako Karol píše Pixelmator je asi v kategórii cena/výkon to najlepšie na trhu. Je až neuveriteľné, koľko toho tento editor doslova za pár € dokáže. Stačí si pozrieť tutoriály na stránke výrobcu.
Ale aby to nebolo len o Pixelmatore, dávam ešte do pozornosti ešte Acorn (ktorý je ale mierne drahší ako Pixelmator) a taktiež Photoshop Elements (ktorý je ešte troška drahší ako Acorn).
Potom existuje veľké kopa fotomrvítok, ktoré sú jak zdarma tak za mierny poplatok - viď App Store - tu prehľad nemám, nakoľko ich nepoužívam.
Je potrebné sledovať akcie, občas sa tam objaví vo veľkej zľave alebo zadarmo aj celkom zaujímavý program. Ako posledné mi padol do oka DxO Perspective, ktorý bol v akcii zdarma.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()