Hore
Fórum » Video
 

Strih AVCHD videa v Premieri - PROBLEM

xinad
2011-09-08 23:30:21+02
Zdravím

Potrebujem pomôcť. Doteraz som strihal len video vo formáte DV (720x576), no teraz idem strihať fullHD, mám niekoľko hodín záberov. Používam Adobe Premiere CS5.5, no neberie mi to.
Viem, že podporu AVCHD videa má Premiere od verzie CS4 a vyššie, no mne CS5-ka to neberie. Pri importe to vyhodí Error Message: The file has an unsupported compression type.
Neviem presne o akú kameru sa jedná, iba toľko, že to je nejaká Panasonic, čo nahráva na HDD a videá sú vo formáte, resp. kontajneri .MTS.

Parametre videa (info cez MediaInfo):
http://pastebin.com/raw.php?i=Vxww5rm5


Nechápem, prečo mi to Premiere neberie. Žeby to bol nejaký neštandardný kodek?

Skúšal som vymeniť kontajnery v tsMuxerGUI na TS, M2TS, nič. Stále tá istá chyba. Skúšal som aj demuxnúť a spojiť to do MKV alebo MP4 a stále to nezobralo.
Teraz som ešte skúsil Avidemux a uložil video do kontajneru AVI a čuduj sa svetu, Premiere to video zobralo. ALE, je tu ďalší menší problém.
Teraz je práca s tým videom skoro nemožná. Strašne pomalé, iba náhľad sa generuje niekoľko sekúnd (pre predstavu cca 2-5). A keď dám play, tak sa to ani neprehráva, čiže o plynulosti sa ani zďaleka nedá hovoriť. Tento kodek je strašne náročný na procesorový výkon (aj sa dalo čakať, keďže sa jedná o vysokú kompresiu). Nuž, na mojom Core 2 Duo 2,4 GHz @ 3,00 GHz a 6 GB RAM sa asi nedá strihať fullHD video (a aspoň 720p???).

Alebo existuje tu ešte možnosť, že tie videá z kamery prekódujem do iného kodeku (čo ja viem napr. nejaké MJPEG) za cenu n-násobne väčšej veľkosti súborov a potom bude práca v Premiere plynulejšia??? Ak áno, tak ktorý kodek bude najlepší?


Ďakujem za váš čas a rozumné odpovede
 
Fatty
2011-09-08 23:47:29+02
urob si proxy files v menšom rozlíšení a pred exportom ich vymeníš za origo klipy...takto sa to bežne robí, čudujem sa že to nevieš ked robíš s videom
 
xinad
2011-09-08 23:56:33+02
Tak toto som vážne nevedel. Tá myšlienka je skvelá.
Len neviem, či to bude dobrá voľba pre mňa, keďže nepoužívam iba Premiere, ale aj After Effects a zároveň niektoré úseky videa upravujem v After Effects (no renderuje sa to iba raz, čiže do Premieru sa vloží len sekvencia z After Effects). Bude sa dať ten systém proxy files využiť aj tak?

Len teraz ako na to? Nemáš náhodou nejaký dobrý zdroj o tom, alebo návod ako na to v Premieri? ... no idem sa pustiť do googlenia, snáď niečo nájdem. A ďakujem za rýchlu odpoveď (-;
 
Fatty
2011-09-09 00:08:37+02
no jasné šak to by bol horor robiť s AVCHD... googluj niečo ako offline files in adobe premiere...nejaké návody nájdeš
 
total empty
2011-09-09 00:18:13+02
1.Orig.program na sťahovanie videa do pc je Panasonic-HD Writer AE 3.0. aj na 3D kameru.
2.Keď pripojíš kameru cez usb v pc ju nájdeš ako ďalší hardisk a po otvorení len nájdeš a skopiruješ video data.
3.win7 nutnosť,na xp je to problémové,
4.Ak máš zvyšných pár eur, tak si zakup Nero vision xtra 10 - rýchlosť a kvalita zaručená.
AVCHD sú náročné na spracovanie,ja robím celé video v naj kvalite až pri napalení na disk si volím,či je to dvd alebo BD alebo niečo menšie.
Zmänšením súborov ( proxy files )skôr stratíš ako získaš. najmä pri úpravach jas-kontrast,farebnosť,priostrenie,filtrovaní farieb a efektoch atď.
Voľba je na tebe, samozrejme kolega Fatty bude oponovať ale každý si hľadá svoju cestu.
 
Palso
2011-09-09 00:25:24+02
Ako hovori Fatty. Inak sa to vola aj ONLINE vs OFFLINE strih. Inak pre zaujimavost, nieco podobne sa pouziva aj pri nakrucani na filmovu surovinu. Nakrutis material, ten ti vo filmovych laboratoriach vyvolaju a naskenuju do digitalnej podoby aj s prislusnymi time a key-codemi. Zostriha sa to v offline strihu normalne na pocitacoch a pomocou key a time codov sa potom zostriha filmova surovina. Potom to ide na vselijake trikove masiny.

Ale ako uz bolo povedane, aj ked je cely strih digitalny, tak sa najskor robi offline strih (tiez sa mu niekedy nie celkom presne hovori hruby strih) - a potom nasleduje online. Tu su jeho priamou sucastou aj triky, ale vo filme sa velke triky robia na niekolkonasobne drahsich softoch (resp. skor uz celych systemoch) ako AAE. Su to napriklad Smoke, Fire, Flint alebo Inferno. Ale to su uz veci, ktore stoja stotisice eur
 
total empty
2011-09-09 00:50:42+02
príspevok od: Palso
Ako hovori Fatty. Inak sa to vola aj ONLINE vs OFFLINE strih. Inak pre zaujimavost, nieco podobne sa pouziva aj pri nakrucani na filmovu surovinu. Nakrutis material, ten ti vo filmovych laboratoriach vyvolaju a naskenuju do digitalnej podoby aj s prislusnymi time a key-codemi. Zostriha sa to v offline strihu normalne na pocitacoch a pomocou key a time codov sa potom zostriha filmova surovina. Potom to ide na vselijake trikove masiny.

Ale ako uz bolo povedane, aj ked je cely strih digitalny, tak sa najskor robi offline strih (tiez sa mu niekedy nie celkom presne hovori hruby strih) - a potom nasleduje online. Tu su jeho priamou sucastou aj triky, ale vo filme sa velke triky robia na niekolkonasobne drahsich softoch (resp. skor uz celych systemoch) ako AAE. Su to napriklad Smoke, Fire, Flint alebo Inferno. Ale to su uz veci, ktore stoja stotisice eur
Ale on nerobí pre film študio,zbytočne ho zaťažuješ profesionálnými vecami.
Treba rýchlo ,kvalitne a jednoducho.
 
Krtko fotografom
2011-09-09 08:17:32+02
Ja sice nie som velky odbornik na video, ale ak si pozries na stranke adobe doporucenu konfiguraciu PC (nevadi, ze mas cracknutu Premieru, tam ti to nezistia), tak zistis ze RAM mas dost, procesor je na hranici pre full HD (ale skor malo), na SD ti uplne postacuje. Co nepises, ze aku mas grafiku. Pre strih HD videa je doporucena grafika s GPU!!!
Samotny AVCHD je ovela narocnejsi na spracovanie ako "ciste" full HD. Mam kamaratov kameramanov, a ked zacinali s full HD, tak sa tiez cudovali, ze ak pripojili kameru k PC, a ak sa im podarilo nahrat subory do PC, tak zistili, ze napriek romu, ze maju "vykonne" pocitace, tak video stoji, trha, neda sa plynule prehravat a podobne. A ti, co mali AVCHD, tak tym sa ani PC nepohli.
A kedze som si kupil malicku kamerku, ktora okrem SD nataca aj "full HD" (AVCHD), vyriesil som to tak, ze som si poskladal novy a vykonnejsi pocitac. Od vtedy nemam absolutny problem. Neviem, ci ti to pomoze, ale mam procesor i5 3,3GHz, RAM 8GB, a grafiku s GPU, ale tiez taku vykonnejsiu, skor uz urcenu pre hracov. Ale s AVCHD nemam absolutny problem, vsetko ide plynulo...
 
wayne
2011-09-09 08:37:31+02
príspevok od: xinad
Tak toto som vážne nevedel. Tá myšlienka je skvelá.
Len neviem, či to bude dobrá voľba pre mňa, keďže nepoužívam iba Premiere, ale aj After Effects a zároveň niektoré úseky videa upravujem v After Effects (no renderuje sa to iba raz, čiže do Premieru sa vloží len sekvencia z After Effects). Bude sa dať ten systém proxy files využiť aj tak?

Len teraz ako na to? Nemáš náhodou nejaký dobrý zdroj o tom, alebo návod ako na to v Premieri? ... no idem sa pustiť do googlenia, snáď niečo nájdem. A ďakujem za rýchlu odpoveď (-;
Ano pojde to, Premiere/AAE su dost prepojene.
 
wayne
2011-09-09 08:38:53+02
príspevok od: Palso
Ako hovori Fatty. Inak sa to vola aj ONLINE vs OFFLINE strih. Inak pre zaujimavost, nieco podobne sa pouziva aj pri nakrucani na filmovu surovinu. Nakrutis material, ten ti vo filmovych laboratoriach vyvolaju a naskenuju do digitalnej podoby aj s prislusnymi time a key-codemi. Zostriha sa to v offline strihu normalne na pocitacoch a pomocou key a time codov sa potom zostriha filmova surovina. Potom to ide na vselijake trikove masiny.

Ale ako uz bolo povedane, aj ked je cely strih digitalny, tak sa najskor robi offline strih (tiez sa mu niekedy nie celkom presne hovori hruby strih) - a potom nasleduje online. Tu su jeho priamou sucastou aj triky, ale vo filme sa velke triky robia na niekolkonasobne drahsich softoch (resp. skor uz celych systemoch) ako AAE. Su to napriklad Smoke, Fire, Flint alebo Inferno. Ale to su uz veci, ktore stoja stotisice eur
To znie zaujimavo, mas k tomu nejake demo alebo linky?
 
Palso
2011-09-09 09:15:20+02
príspevok od: wayne
To znie zaujimavo, mas k tomu nejake demo alebo linky?
K tej teorii alebo trikovym softom? Teoriu mam vsetko zo skoly, poznamok a profesorov, nikdy sme nemali ziadne poriadne zdroje Ked sa vratim z prace, mozem pohladat, ale skus medzitym pogooglit, urcite nieco najdes
 
Palso
2011-09-09 09:20:09+02
HD je este malina, ked sa striha 2K, 4K alebo nebodaj 8K scan, to uz su ine palky
 
wayne
2011-09-09 09:57:15+02
príspevok od: Palso
K tej teorii alebo trikovym softom? Teoriu mam vsetko zo skoly, poznamok a profesorov, nikdy sme nemali ziadne poriadne zdroje Ked sa vratim z prace, mozem pohladat, ale skus medzitym pogooglit, urcite nieco najdes
najst urcite najdem ale to chce aspon hodinku volneho casu a tu si nemozem dovolit ale mozno neskor, a vdaka za ochotu..

myslel som skor tie softy ale urcite aj teoria je zaujimava.
 
Palso
2011-09-09 10:24:53+02
príspevok od: wayne
najst urcite najdem ale to chce aspon hodinku volneho casu a tu si nemozem dovolit ale mozno neskor, a vdaka za ochotu..

myslel som skor tie softy ale urcite aj teoria je zaujimava.
Mozes zacat niekde tu:

http://usa.autodesk.com/flame/
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=5561833&siteID=123112
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=13572804&siteID=123112
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=10235696

V rychlosti som tam nenasiel ceny, neviem ci ich vobec maju zverejnene. Viem o tom, ze cena Inferna sa pohybuje niekde okolo 1 miliona USD, ostatne by mohli byt o nieco lacnejsie

 
imajtan
2011-09-09 11:10:57+02
Keď som strihal v Adobe Premiere Elements 8 AVCHD, konvertoval som súbory v nejakom free programe (názov si už nepamätám) do mpg2 s menším rozlíšením čo trvalo chvíľu. To som strihal a keď som mal postrihané v menu projektu kde je zoznam použitých klipov po kliknutí pravým tlačítko je možnosť "Replace footage" na výmenu klipu za originál, ktorý sa použije pri finálnom renderingu. Neviem ako je to s "veľkou" Premierou, na mňa je moc drahá . Teraz strihám vo Vegas 10 Pro, kde je takáto možnosť tiež pod názvom "Replace", ale tam to nepotrebujem lebo strih je tam absolutne plynulý. Strihal som na AMD Phenom X4 9650 6GB RAM a šlo to bez problému, ale rendering finálneho projektu bol pomalší. Teraz mám Intel Sandy Bridge i5-2500 8GB RAM a všetko je parádne.
 
xinad
2011-09-09 12:22:17+02
Super, veľmi vám ďakujem za odpovede. To tzv. proxy editing je skvelá vec, idem sa do toho pustiť
Tu ste mi pomohli oveľa viac ako na fóre zameranom na video
 
Filip Bucher
2011-09-09 14:10:22+02
príspevok od: Krtko fotografom
Ja sice nie som velky odbornik na video, ale ak si pozries na stranke adobe doporucenu konfiguraciu PC (nevadi, ze mas cracknutu Premieru, tam ti to nezistia), tak zistis ze RAM mas dost, procesor je na hranici pre full HD (ale skor malo), na SD ti uplne postacuje. Co nepises, ze aku mas grafiku. Pre strih HD videa je doporucena grafika s GPU!!!
Samotny AVCHD je ovela narocnejsi na spracovanie ako "ciste" full HD. Mam kamaratov kameramanov, a ked zacinali s full HD, tak sa tiez cudovali, ze ak pripojili kameru k PC, a ak sa im podarilo nahrat subory do PC, tak zistili, ze napriek romu, ze maju "vykonne" pocitace, tak video stoji, trha, neda sa plynule prehravat a podobne. A ti, co mali AVCHD, tak tym sa ani PC nepohli.
A kedze som si kupil malicku kamerku, ktora okrem SD nataca aj "full HD" (AVCHD), vyriesil som to tak, ze som si poskladal novy a vykonnejsi pocitac. Od vtedy nemam absolutny problem. Neviem, ci ti to pomoze, ale mam procesor i5 3,3GHz, RAM 8GB, a grafiku s GPU, ale tiez taku vykonnejsiu, skor uz urcenu pre hracov. Ale s AVCHD nemam absolutny problem, vsetko ide plynulo...
ja ta len opravym vsetky graficke karty maju GPU [Graphics Processing Unit]
A pre strih videa by som zobral radsej najlacnjsiu profigrafiku ako drahu hracsku...
 
xinad
2011-09-09 15:30:38+02
aha, ešte som zabudol dodať, že grafiku v PC mám ATI Radeon X1950 Pro (512MB) je to už starší model (výkonom v hrách zhruba ako nvidia 8600 GT) no žiaľ asi nepodporuje dnešné technológie GPGPU.
 
imajtan
2011-09-09 15:35:35+02
príspevok od: xinad
aha, ešte som zabudol dodať, že grafiku v PC mám ATI Radeon X1950 Pro (512MB) je to už starší model (výkonom v hrách zhruba ako nvidia 8600 GT) no žiaľ asi nepodporuje dnešné technológie GPGPU.
Tá technológia o ktorej sa pravdepodobne bavíte je CUDA. Majú ju karty s čipom nVidia (ale nie nejaké staré) ATI má tieť nejakú svoju technológiu, ale software on Adobe a Sony využívajú práve CUDA
 
Filip Bucher
2011-09-09 16:02:09+02
príspevok od: imajtan
Tá technológia o ktorej sa pravdepodobne bavíte je CUDA. Majú ju karty s čipom nVidia (ale nie nejaké staré) ATI má tieť nejakú svoju technológiu, ale software on Adobe a Sony využívajú práve CUDA
na CUDA staci aj 8800
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()