Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Sud so svadobnou fotografkou

jarosujo
jarosujo 2010-03-10 17:46:24+01
http://www.youtube.com/watch?v=js7RzcdDcMs Kto nevie po anglicky, moc z toho mat nebude, tak aspon zhrniem: Vraj profesionalka s profi vybavou. Ta profi vybava bola Canon xti , setak 18-55 a este 70-300. Na otazku o svetelnosti objektivov ani nevedela odpovedat :-) V kostole sa blesk nemohol pouzivat (aj ked kazda tvrdila nieco ine). Inak sa mi paci ten sudca, dost sa vyznal. Pytal sa na clonove cisla, expoziciu, preco nema 1D alebo aspon 7D ked tvrdi ze ma profi vybavu. Zobrala za tie fotky 1300$. Profi fotografka sud prehrala a musela zaplatit 2500$.
 
immortal20
2010-03-11 08:05:48+01
co ja viem chlapci tak ja poznam typka ktory chodi fotot svadby s 5D II a dvoma objektivmi ... a co je natom najlepsie ? berie za stuzkovu a za svadbu 100€
fotky robi dost dobre co som mal moznost vidiet ovela lepsie ako ja ... problem je v tom ze ruinuje biznis ...
ja tiez nemam fototechniku za pol melona ... mam 450Kku k tomu setak tele a 50ku pevnu ... externy blesk a to je vsetko a ludom sa moje fotky paci tak nevidim v tom ziadny problem ... lebo nezabudajte pokial ide o predaj ide o biznis a predava ten co ma cenu ... zoberem za svadbu 300€ s tym ze je ktomu aj dvoj DVD s FULLHD videom a fotakmi ... no nekup to ... iny ponukne za 600€ iba fotenie ... ???
hadaj kto zarobi ?
 
Palso
2010-03-11 09:41:56+01
príspevok od: jarosujo
Suma 1500$ za fotenie je v USA podla mna normalna, nic specialne. A takychto pripadov, kde sa sudia o fotky, bolo predsa viac, to tiez nie je nic zvlastne. Prave na wiki o tejto show pisu - ´it is actually a form of binding arbitration´. A Binding arbitration je ´a form of alternative dispute resolution (ADR), is a legal technique for the resolution of disputes outside the courts, wherein the parties to a dispute refer it to one or more persons (the ´arbitrators´, ´arbiters´ or ´arbitral tribunal´), by whose decision (the ´award´) they agree to be bound.´ Takze ja vychadzam z tohoto. Ale mozno mas pravdu ty, len nejaky dokaz by to chcelo. Argument ´ja viem o tv relaciach vela´ je dost chaby.
ale vytrhol si to z kontextu... ´Like all television ´Judge shows´, it is actually a form of binding arbitration. The producers maintain the pretense of a civil courtroom.´ hlavne to ´producenti to robia ako predstieranie občianskej súdnej siene´...

ten argument o tom koľko toho viem mal znamenať len toľko, že 99,99% vecí v TV a hlavne takýchto je fake, ľudia majú tendenciu veriť všetkému, čo sa ukáže na obrazovke už len s prívlastkom ´based on a true story´, nie to ešte niečomu takémuto
 
Ferdo
2010-03-11 09:47:37+01
Presne tak, takyto jedinci rujnuju biznis. Ten clovek sa fotografovanim urcite nezivi..keby to tak bolo, nefotil by svadbu za 100€. Nakoniec si to odnesu profesionali pre ktorych je fotografovanie ich jediny zdroj prijmu a zakonite musia mat vyssie ceny. A predsa slovak je tvor setrny a naco by platil za svadobne foto 400-500€ eur a viac ked to nejaky dobrak nafoti za 100€ :)
 
IceDive1
2010-03-11 10:07:06+01
V mojom pripade by zarobil ten kto ma lepsie fotky a nie ten kto ma lepsiu cenu. :)
 
immortal20
2010-03-11 11:21:27+01
príspevok od: IceDive1
V mojom pripade by zarobil ten kto ma lepsie fotky a nie ten kto ma lepsiu cenu. :)
pokial si financne zavodou tak hej, ale aspon v mojom regione co nie som blava ide hlavne o cenu ... cena robi vsetko ... potom idu fotky a ked spravis dobre fotky prezentacne tak biznis je biznis
 
koren
2010-03-11 11:59:42+01
video som sice nevidel ale angloamerickom pravnom systeme je audiovizualny zaznam alebo prenos zo sudneho pojednavania vyluceny, preto vidite castokrat v tv spravach iba skice a nacrty obzalovanych
no dalsia moznost je t, ze to nie je klasicke sudne pojednavanie ale ista obdoba mediacie alebo skrateneho sudneho konania na ktore sa toto obmedzenie nevztahuje, no to iba tipujem, nemam AS pravny system preluskany, on je totiz ovela komplikovanejsi ako ten nas..
 
soulfly
2010-03-11 12:56:00+01
Verit tomu, ze je to skutocny zaznam realneho pojednavania je ako verit ze udery vo wrestlingu su skutocne..
Moze to byt zalozene na realnej udalosti, a teda ze niekto dal naozaj na sud svadobneho fotografa..zbytok je uz ale len zdramatizovana show, ktora ma pobavit americkych divakov.
 
wayne
2010-03-11 18:04:48+01
podla mna je jedno ci je to realita alebo skutocnost, mna to pobavilo a ganxta sudca joe to tej amaterke fakt natrel! :) je to americka tv show. bodka.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()