Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Olympus ako taky:)

otecmilanbalis
otecmilanbalis 2010-12-16 10:26:13+01
Olympus E-520
 
paldixy
2011-01-10 12:18:17+01
príspevok od: Paulie
ad E-system - ono to nieje ani tak nepochopenie zo strany ostatných táborov ale skôr averzia a to doslovne,aj keď osobne tomu nerozumiem že prečo, ale ako som si všimol tak je to viacmenej slovenský fenomén, v menšej miere aj český. Ja som s E-systémom max spokojný a vyhovuje mi. Pre mňa za mňa nech si každý fotí tým čo mu vyhovuje a čo si môže dovoliť, hlavne aby to dotyčného bavilo.
Na margo tej 50-200 SWD, velmi zvažujem že vymením svoju Sigmu 70-200 práve za ten zuiko aj z dôvodu kvality výstupu, rozmerov a tiež odolnosti.
Teší ma, že sú tu aj zástancovia E-Systému, aspoň nebudem taký skepticky, už ma pomaly tá väčšina postupne nahlodávala, nevzdával som tom to a už sa ani nevzdám a začal som šetriť aj na tú 50 - 200 / 2 , 8 - 3 , 5 s SWD. aj keď to bude trvať 2 roky.
 
paldixy
2011-01-10 12:35:55+01
príspevok od: misodk
po troch mesiacoch by som novy produkt nikdy nepredaval za tretinovu cenu, ale pytal si minimalne aspon tych 60% . 24 tisic za E-520 bolo naozaj dost, je to entry level a predavala sa za +- 500€. ja som ju vlastnil dva roky a ten fotak ma nikdy nenechal v stichu. nie je to profi telo, takze nemozno od neho ocakavat zazrak, no pokial som niekedy nieco neofotil, bola to vzdy uzivatelska chyba.
v tvojom pripade to mala byt bud reklamacia alebo trenovanie ovladania a zmena nastaveni. kazdopadne nechcem tvrdit ze D90 nie je lepsie telo .
po dokupeni svetelneho zoomu k olympusu som v horsich svetelnych podmienkach = v noci nikdy nemal problem s obrazovou kvalitou. jediny problem je akcia v naozaj slabom svetle, tos naozaj to nie je fotak na vsetko, potom by neexistovali drahsie. kazdopadne s E-520 na pouzitelnom ISO do 800, stabilizatorom a f2.8 som bol schopny vyfotit zabery, o ktorych s terajsou 50D mozem snivat, nakolko nemam ziaden stabilizovany objektiv (iso max 1600).
Súhlasím stabilizátor v tele fotoaparátu a antiprachový systém ultrazvukom je pecka. Ani jeden foťák z Canon či Nikon nemá taký dokonalý Antiprachový systém. Koľko Tí vlastníci sa načistia čipu buď samy alebo v servise a nie je to najlacnejšia záležitosť. Ja po dvoch rokoch používania E - 520 nemám na čípe ani zrniečko prachu a to pri pomerne prašnom prostredí pri fotografovaní makro a detailov a častej výmene objektívov. To je nezaplatiteľná vec. Jeden známy mal Nikon D 8O a vraj v poslednej dobe len čistil a čistil až si zohnal Nikon D 300 s kovovým telom a čo ho to stálo všetko. Už by sa teda skutočne malo prestať s tou antiOlympusovou kampaňou na Slovensku , v zahraničí to už dávno pochopili fotoamatéri zvlášť po Olymusoch EP rady.
 
misodk
2011-01-10 12:40:26+01
príspevok od: paldixy
Teší ma, že sú tu aj zástancovia E-Systému, aspoň nebudem taký skepticky, už ma pomaly tá väčšina postupne nahlodávala, nevzdával som tom to a už sa ani nevzdám a začal som šetriť aj na tú 50 - 200 / 2 , 8 - 3 , 5 s SWD. aj keď to bude trvať 2 roky.
odporucam sa popozerat aj po inych forach. ja ked som potreboval nieco vyzistit ohladne Olympus DSLR, kukal som vecsinou Flickr fora, pripade dpreview. na flickr som \"nezazil\" - necital nejake podcenovanie, bez realnych skusenosti so znackou ako to funguje tu.
samozrejme vyssie menovane su v anglictine, neviem ako zvladas cudzojazicne fora. pred nejakym casom som nasiel aj toto, odporucam pozriet:
http://olympus.digitalne.eu/
 
misodk
2011-01-10 13:10:03+01
cudzojazycne
 
Photograph33
2011-01-10 13:34:44+01
príspevok od: misodk
po troch mesiacoch by som novy produkt nikdy nepredaval za tretinovu cenu, ale pytal si minimalne aspon tych 60% . 24 tisic za E-520 bolo naozaj dost, je to entry level a predavala sa za +- 500€. ja som ju vlastnil dva roky a ten fotak ma nikdy nenechal v stichu. nie je to profi telo, takze nemozno od neho ocakavat zazrak, no pokial som niekedy nieco neofotil, bola to vzdy uzivatelska chyba.
v tvojom pripade to mala byt bud reklamacia alebo trenovanie ovladania a zmena nastaveni. kazdopadne nechcem tvrdit ze D90 nie je lepsie telo .
po dokupeni svetelneho zoomu k olympusu som v horsich svetelnych podmienkach = v noci nikdy nemal problem s obrazovou kvalitou. jediny problem je akcia v naozaj slabom svetle, tos naozaj to nie je fotak na vsetko, potom by neexistovali drahsie. kazdopadne s E-520 na pouzitelnom ISO do 800, stabilizatorom a f2.8 som bol schopny vyfotit zabery, o ktorych s terajsou 50D mozem snivat, nakolko nemam ziaden stabilizovany objektiv (iso max 1600).
ja sa skutocne rad som sa ho zbavil mal som kit doouble zoom.....ale ani jeden objektiv mi nesadol.,.......mozno chyba bola v tom ze som nemal tiez 2.8.......a iso bolo pouzitelne max do 400, pretoze tlacim aj format A3 a vacsi.......24 tisic som za nu dal ked bola prvy tyzden v predaji...... a ja som chcel novinku......skutocne v dobrych svet.podmienkach to bolo celkom prijemne foto.....ale moj styl temnota a rozpadnute budovy kde je naozaj tma, tam sa nechytal fotacik.....tu na D90 kludne pouzijem aj iso 1000 na formate A3 to zrno dokonca vynikne......cize je to ako nebo a zem.....kto chce 520 nech kupi......ale ja osobne doporucujem Nikon D90 a teraz ked jeho cena stale klesa......Canon nechcem ohovarat....ale poznam uz troch fotografov, ktory maju D50, potom canon D400, D450 a vsetci prechadzaju na Nikon...cim to asi bude....
 
paldixy
2011-01-10 16:38:00+01
príspevok od: Photograph33
ja sa skutocne rad som sa ho zbavil mal som kit doouble zoom.....ale ani jeden objektiv mi nesadol.,.......mozno chyba bola v tom ze som nemal tiez 2.8.......a iso bolo pouzitelne max do 400, pretoze tlacim aj format A3 a vacsi.......24 tisic som za nu dal ked bola prvy tyzden v predaji...... a ja som chcel novinku......skutocne v dobrych svet.podmienkach to bolo celkom prijemne foto.....ale moj styl temnota a rozpadnute budovy kde je naozaj tma, tam sa nechytal fotacik.....tu na D90 kludne pouzijem aj iso 1000 na formate A3 to zrno dokonca vynikne......cize je to ako nebo a zem.....kto chce 520 nech kupi......ale ja osobne doporucujem Nikon D90 a teraz ked jeho cena stale klesa......Canon nechcem ohovarat....ale poznam uz troch fotografov, ktory maju D50, potom canon D400, D450 a vsetci prechadzaju na Nikon...cim to asi bude....
Samozrejme v tom máš pravdu, že si nepochodil s tým Olympusom, ale zle si volil preto, že si sa rozhodol fotografovať také motívy, ktoré trochu odporovali koncepcii Olympus systéme a najmä v tlači to bolo zložite.Proste tie objektívy na to nestačili. Ja som to urobil opačne. Kúpil som E - 520 nie v kite, ale len so seťakom 17,5 - 45 a ten leží v skrini. Ale prikúpil som 2 dobré makroobjektívy s kovovým bajonetom , najmä 50/2 ED Macro to je špička, dobrý svetelný teleoobjektív Made in Japan 40 - 150 / 3,5 - 4 , 5 kovový bajonet a pridal som Sigma 30 / 1 , 4 portréťak ako sviňa. Robím makro a detail, takže k tomu som prispôsobil objektívy. Pridal som v super akcii ešte jeden záložný E - 520 za necelých 300 euro a mám vystarané. A som relatívne spokojný. Našiel som si serveri kde sa môžem realizovať, pre tlač nerobím, lebo nevyužijem, len občas pekné detaily kvetov a motýľov si dám vo fotoslužbe úrobiť pre domáci album. A zásadne kity nekupujem.
 
misodk
2011-01-10 17:12:00+01
príspevok od: Photograph33
ja sa skutocne rad som sa ho zbavil mal som kit doouble zoom.....ale ani jeden objektiv mi nesadol.,.......mozno chyba bola v tom ze som nemal tiez 2.8.......a iso bolo pouzitelne max do 400, pretoze tlacim aj format A3 a vacsi.......24 tisic som za nu dal ked bola prvy tyzden v predaji...... a ja som chcel novinku......skutocne v dobrych svet.podmienkach to bolo celkom prijemne foto.....ale moj styl temnota a rozpadnute budovy kde je naozaj tma, tam sa nechytal fotacik.....tu na D90 kludne pouzijem aj iso 1000 na formate A3 to zrno dokonca vynikne......cize je to ako nebo a zem.....kto chce 520 nech kupi......ale ja osobne doporucujem Nikon D90 a teraz ked jeho cena stale klesa......Canon nechcem ohovarat....ale poznam uz troch fotografov, ktory maju D50, potom canon D400, D450 a vsetci prechadzaju na Nikon...cim to asi bude....
novinky byvaju drahe, to je pravda . samozrejme na high iso work olympus vhodny nie je. s tym nikonom mas pravdu, mne je tiez sympatickejsi. mal som v plane D7000, ale zaplietla sa mi do cesty vyhodna kupa na canon.
 
Photograph33
2011-01-11 22:26:24+01
príspevok od: misodk
novinky byvaju drahe, to je pravda . samozrejme na high iso work olympus vhodny nie je. s tym nikonom mas pravdu, mne je tiez sympatickejsi. mal som v plane D7000, ale zaplietla sa mi do cesty vyhodna kupa na canon.
ja by som uz teraz za ziadnu cenu nemenil Nikon......nech by bola akakolvek vyhodna kupa Canonu.....cakam uz len na to kym D90 dosluzi a hned v ten den kupujem D7000........eu su uz pripravene......... ..........bol som v predajni a uz som si ho aj pekne vyskusal........
 
Photograph33
2011-01-11 22:34:58+01
príspevok od: paldixy
Samozrejme v tom máš pravdu, že si nepochodil s tým Olympusom, ale zle si volil preto, že si sa rozhodol fotografovať také motívy, ktoré trochu odporovali koncepcii Olympus systéme a najmä v tlači to bolo zložite.Proste tie objektívy na to nestačili. Ja som to urobil opačne. Kúpil som E - 520 nie v kite, ale len so seťakom 17,5 - 45 a ten leží v skrini. Ale prikúpil som 2 dobré makroobjektívy s kovovým bajonetom , najmä 50/2 ED Macro to je špička, dobrý svetelný teleoobjektív Made in Japan 40 - 150 / 3,5 - 4 , 5 kovový bajonet a pridal som Sigma 30 / 1 , 4 portréťak ako sviňa. Robím makro a detail, takže k tomu som prispôsobil objektívy. Pridal som v super akcii ešte jeden záložný E - 520 za necelých 300 euro a mám vystarané. A som relatívne spokojný. Našiel som si serveri kde sa môžem realizovať, pre tlač nerobím, lebo nevyužijem, len občas pekné detaily kvetov a motýľov si dám vo fotoslužbe úrobiť pre domáci album. A zásadne kity nekupujem.
tak toto mas pravdu.......ulakomil som sa na double kit....... ......a zistil som to az som zacal fotit......ale co uz...skusenost na nezaplatenie.... ...naozaj nic nelutujem......nikon mi prirastol k srdcu.....za prve......350 tisic fotografii....bez jedineho zavahania a bez jedinej poruchy....po druhe....bohate prislusenstvo k tejto znacke.......ako som uz pisal...ako D90 dosluzi hned D7000.....alebo ak by nahodou do tej doby vysla nejaka fullframe D800 taj ju beriem....
 
kecal
2011-01-11 22:43:53+01
podľa mňa by mal olympus spraviť dieru do sveta - digitálny FF stredoformát 6x4 ( 60x40 mm veľkosť chipu ) tak okolo 16 až 24 MPx , v \"príjemnej\" cenovej relácií tak do 1000€ s výmenným bajonetom Olympus/Canon/Nikon/Hasselblad ....

to by zabralo. Vtedy by som si to kúpil.
 
kralik_j
2011-01-12 09:56:01+01
príspevok od: Photograph33
tak toto mas pravdu.......ulakomil som sa na double kit....... ......a zistil som to az som zacal fotit......ale co uz...skusenost na nezaplatenie.... ...naozaj nic nelutujem......nikon mi prirastol k srdcu.....za prve......350 tisic fotografii....bez jedineho zavahania a bez jedinej poruchy....po druhe....bohate prislusenstvo k tejto znacke.......ako som uz pisal...ako D90 dosluzi hned D7000.....alebo ak by nahodou do tej doby vysla nejaka fullframe D800 taj ju beriem....
to si na tej d90 spravil 350tis snimok?

Nemyslis vazne...

za ake obdobie?
 
Photograph33
2011-01-15 07:53:49+01
príspevok od: kralik_j
to si na tej d90 spravil 350tis snimok?

Nemyslis vazne...

za ake obdobie?
ano......tolko za dva roky aj nieco......z kazdeho fotenia si domov prinasam okolo1000-1300 snimkov.......fotenia su vacsinou od 3 do 5 hodin......a este pridam ze vzdy fotim sekvecne, cize tri zabery...... ....slecnam robim hlavne booky......ale tiez vynimocne aj svadby........boli dni ked som fotil v tyzdni kazdy den........a v noci som foto retusoval......a prave preto cakam kedy moja D90 povie dost.......zatial sa opotrebovanie fotaku prejavilo len vypalenym pixlami........5 krasnych cervenych bodiek na kazdej foto....... ........
 
Jajusssh
2011-01-25 12:02:25+01
dobrý deň, mám olympus e620 a včera keď som s ním fotila mi na dlhšiu dobu zrazu zapískal a mal vtedy čiernu obrazovku. Potom šlo všetko teoreticky normálne. Až dnes som si ale všimla, že mi z ponuky art zmizlo jedno z možností, tuším tmavé odtiene, neviem presne, ako sa to volalo. Dá sa to nejak napraviť? Alebo prečo vlastne bolo to pískanie?? Mám ho kúpený z druhej ruky, ešte je naň rok záruka.
 
wayne
2011-01-25 12:11:29+01
skus napisat na zakaznicku podporu info@olympus.sk, pokial je v zaruke nevidim dovod preco by sa to nedalo vyriesit servisne v ramci zarucnej opravy.
 
Jajusssh
2011-01-25 12:16:28+01
ďakujem, skúsim im napísať
 
misodk
2011-01-25 13:03:14+01
skus napisat ako poradil wayne, resp. skus nacitat v menu povodne vyrobne nastavenia... default settings, ci SATO nenapravi .
 
peter.korytiak
ePhotoshop 2011-01-25 15:09:00+01
príspevok od: bear
Zrkadlovky Olympus nemaju velku buducnost, ale PEN je podla mna celkom zivotaschopny system. Obrazovy vystup je prijatelne kvalitny pre beznych uzivatelov aj foto-amaterov, ktory nepotrebuju rychle zaostrovanie a velmi vysoke ISO.
Presne tak...tiež mám EPL-1 a spokojnosť, navyše teraz vyšiel spolu s EPL-2 šikovný objektív 14-42 II s vnútorným ostrením, takže aj AF už bude ok. klasické zrkadlovky 4/3 veľkú budúcnosť nemajú, tento čip je malý (veľká hĺbka ostrosti a menší odstup signál/šum) a s nepraktickým pomerom strán 4 , čo pri úpravách raw súborov dosť vadí.
 
lacoslav
2011-01-30 13:25:46+01
príspevok od: peter.korytiak
Presne tak...tiež mám EPL-1 a spokojnosť, navyše teraz vyšiel spolu s EPL-2 šikovný objektív 14-42 II s vnútorným ostrením, takže aj AF už bude ok. klasické zrkadlovky 4/3 veľkú budúcnosť nemajú, tento čip je malý (veľká hĺbka ostrosti a menší odstup signál/šum) a s nepraktickým pomerom strán 4 , čo pri úpravách raw súborov dosť vadí.
Prosím, vysvetli prečo je pomer 4 nepraktický. Ja fotím roky na analog kinofilm, a teraz aj na 4 (zatiaľ SP500UZ, zrkadlo zanedlho) a mne sa vidí tento praktickejší.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-30 13:36:01+01
príspevok od: lacoslav
Prosím, vysvetli prečo je pomer 4 nepraktický. Ja fotím roky na analog kinofilm, a teraz aj na 4 (zatiaľ SP500UZ, zrkadlo zanedlho) a mne sa vidí tento praktickejší.
4 ni je ani stvorec ani poriadny obdlznik. Tazsie sa vytvara pocit napetia pri komponovani zaberu. Proste tento format je kompozicne takpovediac nemasto-neslany. Format 3:2 je dynamickejsi.
 
Fatty
2011-01-30 14:22:09+01
príspevok od: Karol Srnec
4 ni je ani stvorec ani poriadny obdlznik. Tazsie sa vytvara pocit napetia pri komponovani zaberu. Proste tento format je kompozicne takpovediac nemasto-neslany. Format 3:2 je dynamickejsi.
tak to je pravda, asi si to uvedomuje aj Panasonic, ked už dáva na foťáky displeje 3:2, takže už len z dôvodu aby tam neboli pruhy po stranách LCD je fajn nastaviť pomer 3:2
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()