Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

macro 60mm,100mm,150mm

roberto
2008-07-22 13:25:55+02
aká je vzdialenosť ostrenia macro pri týchto ohniskových vzdialenostiach, mám objektív Canon EF-S 60/2,8 macro a uvažujem o 100 mm, hlavne kvôli väčšej zaostrovacej vzdialenosti
 
bear
- moderator
2008-07-22 13:32:14+02
Canon EF 100/2.8 macro: 149mm
Canon EF-S 60/2.8 macro: 90mm
 
bear
- moderator
2008-07-22 13:38:57+02
Chvilku googlu a nasiel som toho viac:
Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro Lens - 99mm
Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro Lens - 122mm
Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM Macro Lens - 194mm
Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro Lens - 240mm
Sigma 180mm f/3.5 EX DG APO HSM Macro Lens - 460mm
Tamron SP 180mm f/3.5 Di LD Macro Lens - 470mm
Zdroj:
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-150mm-f-2.8-EX-DG-HSM-Macro-Lens-Review.aspx
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-07-22 14:14:31+02
Pozot, min. vzdialenost sa udava od roviny snimaca, pre teba je dolezitejsia vzdialenost od prednej sosovky.
 
bear
- moderator
2008-07-22 14:33:29+02
toto som uvadzal minimum working distance (od prednej sosovky), teda az na posledne 2 objektivy (sigma a tamron 180mm), tam to info nebolo a prehliadol som to, ale urcite by sa to dalo po chvilke hladania najst.
 
roberto
2008-07-22 15:17:19+02
čiže medzi 60mm a 100mm sklom je rozdiel 6 cm
a medzi 60mm a 150mm je rozdiel 10 cm
 
tom3
2009-10-22 18:03:43+02
Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto osobné skúsenosti s objektívom Sigma Sigma 180mm F3,5 APO MACRO EX DG HSM alebo Sigma 150mm F2,8 APO Macro EX DG HSM. Akú majú kresbu, spracovanie atď. - či sa za tie peniaze oplatia. Pozeral som aj testy na internete, ale nie je nad osobné skúsenosti. Ďakujem
 
2009-10-22 18:19:49+02
príspevok od: tom3
Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto osobné skúsenosti s objektívom Sigma Sigma 180mm F3,5 APO MACRO EX DG HSM alebo Sigma 150mm F2,8 APO Macro EX DG HSM. Akú majú kresbu, spracovanie atď. - či sa za tie peniaze oplatia. Pozeral som aj testy na internete, ale nie je nad osobné skúsenosti. Ďakujem
ty nie si nieco podobne tomu zjavu ´milos´? ;-) :-D
osobne skusenosti mam so 150/2.8 a su len a len kladne vo vsetkych smeroch. keby som mal peniaze, tak si ju aj kupim, ale zatial som uprednostnil ine objektivy.
 
tom3
2009-10-22 18:38:45+02
tak pardon že som si dovolil niečo sa opýtať. ďakujem
 
2009-10-22 18:40:13+02
príspevok od: tom3
tak pardon že som si dovolil niečo sa opýtať. ďakujem
nebud vztahovacny :-D

povedz mi rozdiel medzi osobnymi skusenostami a testami na internete. kazdy test je osobna skusenost recenzenta s konkretnym objektivom, alebo?!?
 
bear
- moderator
2009-10-22 18:43:18+02
Ludia su lenivy. V testoch je privela technickych detailov, ktorym nerozumeju. Ak by testy zacinali odstavcom ´conclusion´, urcite by ich ludia citali viac (tem prvy odstavec, ak by mal max 3 vety).
 
2009-10-22 18:54:12+02
:-(((((((((

a pritom recenzia je najlepsia osobna skusenost, ktoru dokaze niekto podat, lebo je to pisane profikom, ktory hlada specificke chyby!!! nie ako laik, ktory casto napise: ´foti pekne a rychlo´ a pritom objektiv, ktory lezal vedla tohto na policke v predajni moze casto fotit omnoho kvalitnejsie a omnoho rychlejsie...
 
beholder
2009-10-22 18:54:49+02
príspevok od: tom3
Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto osobné skúsenosti s objektívom Sigma Sigma 180mm F3,5 APO MACRO EX DG HSM alebo Sigma 150mm F2,8 APO Macro EX DG HSM. Akú majú kresbu, spracovanie atď. - či sa za tie peniaze oplatia. Pozeral som aj testy na internete, ale nie je nad osobné skúsenosti. Ďakujem
..kresba, ostrosť bez výhrad aj na plnú dieru.....je to proste EX,top rada..
..spracovanie typické pre sigmu, matný povrch, kovové telo,
..rýchly AF HSM..
..možnosť prepínania podrozsahov pre možnosť rýchlejšieho zaostrenia, možnosť kombinácie AF a MF...veľmi osožné:)

...kôli danej ohniskovej vzdialenosti je vhodný aj na fotenie plachejšieho hmyzu.........taktiež portrétov alebo športu...

...v galérii mám pár makrofotiek fotených týmto objektívom....

...vrelo ho odporúčam...
 
tom3
2009-10-22 19:21:10+02
príspevok od:
nebud vztahovacny :-D

povedz mi rozdiel medzi osobnymi skusenostami a testami na internete. kazdy test je osobna skusenost recenzenta s konkretnym objektivom, alebo?!?
sry ale trocha ma naštvalo že si takto reagoval keďže otázok vo fóre kladiem naozaj minimum. Nezaujímajú ma tabulky a grafy, mne ide o skutočné fotky. Nie že by som si ich nevyhladal - na to nie som lenivý, ale lepšie je keď mi o tom napíše nejaký človek ktorý daný objektív vlastní a fotí ním ako keď si prečítam recenziu od človeka ktorý ho mal pár dní(?) na testovanie.
 
tom3
2009-10-22 19:21:43+02
príspevok od: beholder
..kresba, ostrosť bez výhrad aj na plnú dieru.....je to proste EX,top rada..
..spracovanie typické pre sigmu, matný povrch, kovové telo,
..rýchly AF HSM..
..možnosť prepínania podrozsahov pre možnosť rýchlejšieho zaostrenia, možnosť kombinácie AF a MF...veľmi osožné:)

...kôli danej ohniskovej vzdialenosti je vhodný aj na fotenie plachejšieho hmyzu.........taktiež portrétov alebo športu...

...v galérii mám pár makrofotiek fotených týmto objektívom....

...vrelo ho odporúčam...
vďaka za odpoveď, už aj idem na ne.
 
2009-10-22 19:36:21+02
príspevok od: tom3
sry ale trocha ma naštvalo že si takto reagoval keďže otázok vo fóre kladiem naozaj minimum. Nezaujímajú ma tabulky a grafy, mne ide o skutočné fotky. Nie že by som si ich nevyhladal - na to nie som lenivý, ale lepšie je keď mi o tom napíše nejaký človek ktorý daný objektív vlastní a fotí ním ako keď si prečítam recenziu od človeka ktorý ho mal pár dní(?) na testovanie.
ako som napisal hore - clovek fundovany, ktory pise recenziu, vie, ake ma hladat chyby a vie ich najst za par minut. taky jozko z hornej dolnej moze fotit zlym objektivom, ale kedze predtym fotil kompaktom, alebo mobilom, je uneseny kvalitou a nema ani len sajn, ake su rozdiely. poznam par ludi, ktori boli velmi spokojni s 18-55, ktory podla recenzii dopadol nic moc a nechceli verit, ze moze byt nieco ovela lepsie. pozical som im prach obycajnu 50/1.8 a zrazu zacali skumat.

nezaujimaju ta grafy a tabulky? tak by ta mali zacat, lebo v nich je to, o co ide vsetkym - o kvalitu objektivu.

nebud plytky, venuj sa veciam do hlbky!
 
wayne
2009-10-22 19:43:38+02
príspevok od: tom3
sry ale trocha ma naštvalo že si takto reagoval keďže otázok vo fóre kladiem naozaj minimum. Nezaujímajú ma tabulky a grafy, mne ide o skutočné fotky. Nie že by som si ich nevyhladal - na to nie som lenivý, ale lepšie je keď mi o tom napíše nejaký človek ktorý daný objektív vlastní a fotí ním ako keď si prečítam recenziu od človeka ktorý ho mal pár dní(?) na testovanie.
nezaujimaju ta, lebo im nerozumies. ja som dlho ohrnal nos nad grafmi z portalov slrgear a dpreview, a potom som zistil ako ich chapat a co znamenaju a teraz sa u mna stali meritkami kvality. afkaa.i ma pravdu, ked niecomu nerozumies chod za tym do hlbky, uvidis sam ze sa ti to oplati neskor, kazdy portal ma obvykle popisanu metodologiu testovania. ak nevies anglicky tak to nie je tazke naucit sa, pojmov z oblasti fotografie nie je zas tak vela zeby si na ne potreboval odborny slovnik
 
beholder
2009-10-22 19:59:05+02
...isteže sú fundované recenzie užitočné, sám ich dosť vyhľadávam.....no mňa taktiež skôr zvyknú presvedčiť až fotky........v plnom rozlíšení,bez úprav mi napovedia o kresbe,kontraste,ostrosti aj v rohoch,aberácii a nežiadúcich odleskoch..........(je však pravdou, že tie fotografie ne posúdenie musí fotiť človek,čo fotiť aj vie ..........(neraz som videl výstupy z profi výbavičky na zaplakanie)...

...všetko na testovacích obrazcoch nenájdeš........a pokiaľ áno, málo kto zo začínajúcich amatérov vie podľa nich daný objektív aj reálne posúdiť...
 
2009-10-22 20:04:50+02
príspevok od: tom3
Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto osobné skúsenosti s objektívom Sigma Sigma 180mm F3,5 APO MACRO EX DG HSM alebo Sigma 150mm F2,8 APO Macro EX DG HSM. Akú majú kresbu, spracovanie atď. - či sa za tie peniaze oplatia. Pozeral som aj testy na internete, ale nie je nad osobné skúsenosti. Ďakujem
tom3: http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=83021 toto je fotene 150-tkou
 
jake
2009-10-22 20:22:35+02
ako si bol spokojny s tou sigmou 150? vcelku by ma to zaujmalo
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()