Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

macro 60mm,100mm,150mm

roberto
roberto 2008-07-22 13:25:55+02
aká je vzdialenosť ostrenia macro pri týchto ohniskových vzdialenostiach, mám objektív Canon EF-S 60/2,8 macro a uvažujem o 100 mm, hlavne kvôli väčšej zaostrovacej vzdialenosti
 
tom3
2009-10-22 21:06:07+02
príspevok od: jake
ako si bol spokojny s tou sigmou 150? vcelku by ma to zaujmalo
vidíš v podstate sa pýtaš na to čo som chcel vedieť aj ja a nikto ťa za to neodsudzuje a nemyslí si o tebe že si pravdepodobne tupec a tak isto o tebe nikto nehovorí že nerozumieš grafom alebo že si plytký a nezaujímaš sa o vec do hĺbky ;)
 
tom3
2009-10-22 21:08:26+02
Vďaka za odpovede. Už len toľko že mňa viac zaujíma fotografia samotná a nie len grafy a tabulky.
 
jake
2009-10-22 21:10:28+02
príspevok od: tom3
vidíš v podstate sa pýtaš na to čo som chcel vedieť aj ja a nikto ťa za to neodsudzuje a nemyslí si o tebe že si pravdepodobne tupec a tak isto o tebe nikto nehovorí že nerozumieš grafom alebo že si plytký a nezaujímaš sa o vec do hĺbky ;)
hej, ale ja sa pytam na konkretne sklo a skusenost u konkretneho autora na co sa da odpovedat jasne - tvoja otazka je tiez dobra, ale prilis obsirna na to, aby sa dalo normalne odpovedat par vetami - ale vcelku mas pravdu
 
tom3
2009-10-22 21:16:21+02
príspevok od: jake
hej, ale ja sa pytam na konkretne sklo a skusenost u konkretneho autora na co sa da odpovedat jasne - tvoja otazka je tiez dobra, ale prilis obsirna na to, aby sa dalo normalne odpovedat par vetami - ale vcelku mas pravdu
obšírnejšia je len o to že ja sa pýtam na dve sklá (nevedel som kto presne aspoň jedno z nich má) a to kvoli tomu aby som vedel či sa mi neoplatí radšej to kratšie ohnisko keby malo výrazne lepšiu kresbu. ale nevracajme sa už k tomu, nechcem tu vyvolávať žiadne hádky ani nič podobné.
 
beholder
2009-10-22 22:16:53+02
...na to, že sme na fotoportále sa tu v poslednej dobe príliš moralizuje....čo by kto mal...alebo nemal.......

...pomaly aby sa tu človek bál voľačo spýtať (aby poniektorým členom vyhovovalo postavenie/položenie otázky)...

...zaujímavé však je,že spam tu má dvere kedykoľvek otvorené:)...

 
2009-10-22 22:59:27+02
príspevok od: tom3
vidíš v podstate sa pýtaš na to čo som chcel vedieť aj ja a nikto ťa za to neodsudzuje a nemyslí si o tebe že si pravdepodobne tupec a tak isto o tebe nikto nehovorí že nerozumieš grafom alebo že si plytký a nezaujímaš sa o vec do hĺbky ;)
vies kde je tvoj problem? rozmyslas ako hystericka zena!

okrem toho, ze som ta podpichol, som ti aj odpovedal v UPLNE PRVOM PRISPEVKU (vid: 22.10.2009 - 18:19)! tvoje rozmyslanie ti vsak zatienilo vsetky zmysly, najezil si aj tie chlpy, ktore nemas a zacal si sa nafukovat (vid: 22.10.2009 - 18:38).

a ako standardna hystericka zenska neakceptujes ziadne nazory, nez tie od ´kamaratiek´. ked si vyhliadnem objektiv, pozriem si 2-5 recenzii na internete a hned viem, ci ho chcem, alebo nie.
preco su podstatne grafy?! aby si nekupil sracku, ktora bude fotit ako rolka od hajzlaku.
fotografie?! nevidel som recenziu bez fotografii.
co este viac chces? uprimne? aky mame pocit pri drzani toho objektivu? ci ma povrchovu upravu prijemnu na tvoju pokozku? alebo co? na toto PROSIM ODPOVED!!!
 
2009-10-22 23:02:03+02
príspevok od: jake
ako si bol spokojny s tou sigmou 150? vcelku by ma to zaujmalo
ty si tiez pripad. som tam napisal, ze som bol spokojny vo vsetkych smeroch. az teraz, ked som kupil af-s vr 105 micro nikkor, som nasiel rychlejsi micro objektiv, co ale vobec nevadi. ostrost je ako pri 95% objektivoch super na kazdej clone, takze tak.
 
tom3
2009-10-22 23:04:11+02
ja som hysterická žena a neakceptujem názory :D dobrú noc (btw recenzie som pozeral, fotky a grafy tak isto) a úplne súhlasím s beholderom
ps: nerozčuluj sa :)
 
2009-10-22 23:06:32+02
príspevok od: tom3
Zdravím, chcel by som sa spýtať či má niekto osobné skúsenosti s objektívom Sigma Sigma 180mm F3,5 APO MACRO EX DG HSM alebo Sigma 150mm F2,8 APO Macro EX DG HSM. Akú majú kresbu, spracovanie atď. - či sa za tie peniaze oplatia. Pozeral som aj testy na internete, ale nie je nad osobné skúsenosti. Ďakujem
som si povedal, ze ked ta rozoberiem, tak do posledneho sroubu.

Kresba - mas to v grafoch a tabulkach - jaj, tak to ty nechces pozerat, hmmm...
Spracovanie - tiez popisane v recenziach, aky tu mame mat my prinos?!?
atd?!?
ci sa za tie peniaze oplatia? odkial mame vediet? nenapisal si ani na co tie objektivy chces, ani co si skusal, nic. ak ich chces vykuchat a urobit z nich exkluzivny hrncek a la prilozeny obrazok, potom sa neoplatia. ale ak ich chces na fotenie macra, tak by si mal definovat, ake macro, lebo na nieco je lepsie kratsie ohnisko, na nieco dlhsie. ale ty si sa nevymackol.

tak sa necuduj, ze som reagoval, ako som reagoval.
 
jrfoto
2009-10-22 23:19:32+02
a co canon 50mm compact macro?
 
2009-10-22 23:40:46+02
príspevok od: jrfoto
a co canon 50mm compact macro?
preco bola ta otazka adresovana mne?!?! v profile mam vyplnene ´NIKON´.
 
jake
2009-10-23 08:07:31+02
príspevok od:
ty si tiez pripad. som tam napisal, ze som bol spokojny vo vsetkych smeroch. az teraz, ked som kupil af-s vr 105 micro nikkor, som nasiel rychlejsi micro objektiv, co ale vobec nevadi. ostrost je ako pri 95% objektivoch super na kazdej clone, takze tak.
napises odpoved, TOM3 si precita a ma odpoved konkretne do svojho vlakna predsa - a to som sa uz stazoval, ze na ephoto je nuda! Inac tiez fotim s nikonom 105/f2,8 - genialne sklo, dost som mu prisiel na chut - hoci skor ako na makro ho pouzivam momentalne na portrety a proste aj vzdy tam, kde potrebujem taketo ohnisko, kresebne je daleko pred 24-70/f2,8
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()