Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Objektiv na koncertnu fotografiu za v pohode cenu

werdza
2009-05-31 16:58:38+02
Pls, poradte mi, mam canona 450dcko a casto fotim v jednom bratislavskom klube koncerty, lenze je tam strasne slabe svetlo, zabradlie je nacapene hned k podiu, takze ziadne vyhradene miesto pre fotografov a musim fotit nacapena na nom a dufat, ze ma nezramuje pogujuci dav. Na setak, co mam 18-55 is je tam slabe svetlo a vadi mi na nom akurat ta vysoka clona. Tak musim fotit 50kou f1.8, lenze do nej sa mi strasne zle komponuje, kedze ti hudobnici su blizko mna a ked sa nemozem kvoli davu pohnut z miesta, tak z toho, co stoji predomnou mam v zabere len hlavu. Asi by bol najlepsi nejaky svetelny sirokac. Bol mi poradeni aj tento: Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Asp.(IF) pre Canon, okolo 400 euro stoji, ale zas niekto iny mi pisal: " ale na koncerty je to uplny srot... po dvoch rokoch ho mozes vymenit. tamron ma asi najhorsiu konstrukciu zo vsetkych vyrobcov..." takze si chcem nechat poradit aj tu. vacsinov tam fotim na iso 800, alebo 1600 s clonou od 1.8 do 3 a cas maximalne 1/100 sa obcas zadari, ale bezne 1/60.
 
Big Lebowski
2009-05-31 17:16:14+02
Canon EF 28mm f/1.8 USM - skúsenosť nemám... alebo potom Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM
 
MajkY
2009-05-31 17:16:46+02
Jednoznacne ten tamron...a s konstrukciou je to sice slabsie, ale ako dlho ti vydrzi to bude zalezat na tom, ako ho budes šanovať :). Za tie peniaze nezozenies lepsie, a z bazaru tiez asi nie...
 
werdza
2009-05-31 17:19:07+02
príspevok od: MajkY
Jednoznacne ten tamron...a s konstrukciou je to sice slabsie, ale ako dlho ti vydrzi to bude zalezat na tom, ako ho budes šanovať :). Za tie peniaze nezozenies lepsie, a z bazaru tiez asi nie...
dik, takze asi to vyzera na neho :)
 
beholder
2009-05-31 17:21:09+02
...to sú teda dosť blbé podmienky:)...

...čo tak tokina 11-16mm f2,8.......len AF na nej je dosť pomalé.....s manuálnym predostrením by to celkom šlo.......z podhľadu by to mohlo byť celkom zaujímavé...

....alebo fotiť z diaľky/nadhľadu 70-200 f2,8 .....neviem či je tam tá možnosť..........osobne fotím koncerty pevnou 150kou....


...k tomu tamronu........mám ho pekne cez 2 roky......používam ho pomerne často..........never každej apokalyptickej vízii:)...

..C/N 50mm f1,8 majú prevedenie podľa môjho názoru horšie:)...
 
werdza
2009-05-31 17:24:16+02
príspevok od: Big Lebowski
Canon EF 28mm f/1.8 USM - skúsenosť nemám... alebo potom Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM
:D lenze ja nemam tolko penazi na ten24-70 za 1050.00 €, 31632 Sk :D
aj fotak s objektovom som mohla mat maximalne okolo 20 tisic :D
a dalsie pevne ohnisko nechcem, lebo rada by som, ked fotim z jedneho miesta mohla si aj oddialit, alebo priblizit.
 
zombi
2009-05-31 17:29:09+02
Sigma 30/1.4 pripadne Canon 28/1.8
 
Daniel.U
2009-05-31 17:31:06+02
ked budes mat stastie na dobry kus od Tamronu, tak na koncert bude dobry. Konstrukcne to zas taky srot nieje, ze by nevydrzal ani to na co je urceny.
 
werdza
2009-05-31 17:34:45+02
dik, ale ajtak ta cena tej tokiny 11-16, 566,94 € je namna moc. a tam je k tomu tak divno riesene osvetlenie, ze skoro stale len cervene reflektory, ktore, ked sa zmiesaju s ostatnymi, tak ti hudobnici maju cukrikovo ruzovu plet :D a normalne svetlo blikne len obcas, takze af mam nastavene stale a este ani raz sa mi tam rucne nepodarilo v pohode zaostrit.
a fotenie z dialky z nadhladu by asi neslo.
 
Big Lebowski
2009-05-31 17:37:59+02
A v akom konkrétne klube fotíš? Ak teda môžeš napísať :)
 
werdza
2009-05-31 17:42:35+02
a este k tomu podhladu, tam tazko, lebo podium je tak nizke, ze zabradlie maju ti hudobnici asi po kolena. a skrcit sa v tom dave by bolo velke riziko :D ale obcas sa stane, ze pride menej ludi a mozem tam v pohode chodit a fotit z roznych miest, ako aj v piatok a vcera. ale to sa stava malokedy a ja potrebujem jeden o bejektiv, z ktorym by som aj z jedneho miesta pred podiom mohla mat v zabere bud len polku toho hudobnika, ze tvar a gitaru, ale zaroven mohla si aj oddialit a mat celeho aj jeho aj este dalsieho cos toji kusok od neho. na to mi setak 18-55 vyhovoval, lenze fotky z neho boli hrozne tmave a nizsi cas pri tych rockovych hybajucich sa hudobnikoch uz nebol ono.
 
werdza
2009-05-31 17:45:28+02
príspevok od: Big Lebowski
A v akom konkrétne klube fotíš? Ak teda môžeš napísať :)
Randal club.

jasne, ze mozem napisat, bo nefotim pre nich, ale mam vela kamosov, co maju kapely, takze nafotim koncerty im a aj inym kapelam, co tam s nimi v ten vecer hraju a potom im fotky posielam. Valstne ten Randal je tu v Blave taky jediny koncertovy podnik, kde hravaju rockove kapely. Ked nebol, tak byvali tieto koncerty v dome kultury Luky a v Dk Dubravka...
 
Big Lebowski
2009-05-31 17:54:49+02
príspevok od: werdza
Randal club.

jasne, ze mozem napisat, bo nefotim pre nich, ale mam vela kamosov, co maju kapely, takze nafotim koncerty im a aj inym kapelam, co tam s nimi v ten vecer hraju a potom im fotky posielam. Valstne ten Randal je tu v Blave taky jediny koncertovy podnik, kde hravaju rockove kapely. Ked nebol, tak byvali tieto koncerty v dome kultury Luky a v Dk Dubravka...
Myslel som si že to bude Randál. Btw, tiež som tam niekedy fotil, bolo to tam fajn, kým tam nedali tie mreže a zábrany. Keď som tam fotieval, tak som v pohode vyskočil na pódium (to teraz nie je možné) a to sa potom fotilo celkom dobre. Ale tak to je situácia s pred pár rokov a odvtedy sa veľa zmenilo :( Na škodu klubu. Ale to je iná kapitola.
Ale k veci. Ak fotíš známich, tak foť s pódia, tam ti nič nehrozí a si relatívne v bezpečí. Ak to zrovna známi nebudú, kapely čo tam hrávajú sú dosť ústretové, treba sa spýtať a určite neodmietnu. Ak tam pôjdeš zozadu, tak ťa ani ten ... sbs-kar nevyhodí :)
Prajem veľa zábavy a trošku menej červeného osvetlenia :)
 
werdza
2009-05-31 18:07:43+02
no ono z podia sa da fotit, lenze tou mojou 50tkou tazko do nej komponovat, kedze su tak blizko a prepletat sa medzi nimi na tom malom podiu. bicman sa tak najlepsie foti z boku zo dveri zo satne. a aj co mam skusenosti, tak jedna kapela nirvanas, co hraju nirvana covery, tak si zavolali profi fotografa, co ich fotil z podia, mal viac objektivov, ktore striedal, mal externy blesk. a ja som sa tlacila v dave a potom ma velmi potesilo, ked ma ta kapela pochvalila za fotky a povedali, ze boli lepsie, ako od toho typka, lebo som zachytila super momenty. a prave to, ze fotit z podia mozem mat ich len z boku, malo, kedy sa niekto otoci a ono najlepsie je fotit z pohladu divaka z predu vacsinu a z podia len par zaberov.
 
werdza
2009-05-31 18:14:38+02
lebo, ono, ked si nezainteresovany clovek pozrie nejaku koncertnu fotku a na tom koncerte nebol, tak ho viac ocari detail tvare spevaka s otvorenymi ustami so super technickou kvalitou. ale, ked tie fotky su pre kapelu, tak oni ich chcu mat viac a si radsej pozru ako to vyzeralo z pohladu divakov, ake rozne veci stvarali a ake ksichty hadzali :)
 
zeppelin
2009-05-31 22:02:52+02
hm, no ja sa nepasujem za dakeho experta na fotenie koncertov:), ale z tych par skusenosti mam pocit ze riesenim na taketo foto situacie su svetelne pevne skla... (na fotenie spod podia... pokial ide o tele viac ako f/2.8 asi nema zmysel, ohniska podla potreby a financii...) ...s pevnymi sklami sa sice niekedy tazko komponuje - je to riadny telocvik a nie vzdy sa to da (pogo v Randali:)) ale mozes fotit na relativne nizkych ISO s casmi co zmrazia pohyb aj sviznejsich ucinkujucich... aspon ja mam poci ze svetelnost pod 2.8 je vzdy velka vyhoda - a aspon podla mojich vedomosti sa taketo zoom skla (s rozsahom sirokac po kratke tele) moc nevyrabaju...
 
zeppelin
2009-05-31 22:04:56+02
cize z relativne lacnych rieseni je tu, na to co Ty pises ze potrebujes, vsetkymi donemoty vychvalovana klasika tamron 17-50...
 
maciakba
2009-05-31 22:27:32+02
príspevok od: zeppelin
cize z relativne lacnych rieseni je tu, na to co Ty pises ze potrebujes, vsetkymi donemoty vychvalovana klasika tamron 17-50...
Alebo FF nikon (D3) + 50mm 1.4 zacloneny na 1.8 :)
 
zeppelin
2009-05-31 23:24:23+02
:) tak fajn uz iba dosetrim na tu D3... 50/1.4 uz mam ;)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()