Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Cistenie objektivu canon 50mm 1.8 znutra

djpali
2009-04-26 12:52:54+02
Cistil som si celu techniku stetcom, a balonikom z bajonetovej strany. Mal som nasadenu krytku, takze som mal cierny podklad a videl som len trochu prachu okolo zadneho clenu. Balonikom som fukol par krat po okrajoch a po chvile pozeram ze casti prachu a jeden vacsi sadol na opacnu stranu zadneho opt. clenu, teda dnu. Uplne ma tam vytaca, mozem ho nejako otvorit a vyfukat to v nejakom bezprasnom prostredi ?
 
viking81
2009-04-26 12:57:31+02
otvorit ho mozes :-) nikto ti nezakaze....ale ked ti to az tak vadi tak to daj asi radsej do servisu...aaa prach na optike je tak mimo HO ze ho nebude vobec vidiet (ak sa nemylim)
 
MisoZ
2009-04-26 15:36:38+02
Plati ze cim dalej je necistota od snimaca tym mensiu stopu zanecha, teda ak sa bavime o ciastockach prachu. Vobec si s tym nelam hlavu ja mam tiez objektiv zvnutra pomerne zasvineny ale nic s tym nenarobis. Moze ho dat do servisu aby ti ho rozobrali a vycistili ale do bude dost drahe a ten efekt nebude badatelny. Skoda mal som niekde linku kde chlapiik presne toto vysvetloval a ukazoval aj rozne necistoty a ich ucinnost na fotku.Dokoncam tam ukazoval as poskodene opt. cleny a to ako sa to prejavi a to som bol velmi prekvapeny ze s naozaj poskodenym sklom sa daju robit stale obstojne fotecky.
 
Hegi
2009-04-26 20:43:21+02
aj ja mám na tomto Canone už po m dvoch mesiacoch nejaké špinky, ale fotky nekazia :)
 
SHoDaN
2009-04-27 08:14:02+02
Pokial na fotkach nebadas necistoty, tak to neries. Ked to budes vidiet, tak riesenie je servis (napr. Prolaika, kde som daval tiez vycistit tento objektiv).
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()