Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Profi zrkadlovka a setovy objektiv alebo amaterska zrkadlovka a kvalitnejsi objektiv ....

tibique
tibique 2008-11-23 20:04:18+01
Planujem si kupit svoju prvu zrkadlovku. Moj rozpocet je cca 50 000 SK. Rozhodol som sa pre znacku Nikon, lebo vraj maju lepsie objektivy aj Telo sa mi osobne lepsie v ruke drzi. Chcem sa opytat, mam si radsej kupit profi zrkadlovku D300 a setovy objektiv k nej ( kvalitnejsie dokupim mozno neskor), alebo mi ako amaterovi staci D90tka s tym, ze si k nej kupim nejaky objektiv s lepsiou svetelnostou. napr. 50/1,8 AF na portrety a napr. 18-200 na krajinku ... oplati sa radsej kupit profi telo, ved co ked sa zo mna stane skuseny amater, ktoremu D90 tka nebude stacit , alebo to teraz neriesit a zacat s lacnejsim variantom .... neviem aky je rozdiel medzi tymito dvomi fotakmi vo vystupnej kvalite ... maju sice rovnaky senzor, ale ...
 
jake
2008-11-27 20:50:24+01
príspevok od: tibique
v akej cene sa pohybuju? vies, niekto mi tu minule poradil 24-70/2,8 ... tak som prisiel do obchodu, ked som to povedal predavacke, ze to chcem na svoju prvu zrkadlovku, tak jej spadla sanka a potom povedala, ze 53 499,- SK s DPH ... potom spadla sanka mne. Cize skor by som bral ten setak 16-85 s D90 vyjde na 43 000 ... no tam uz nie je velky rozdiel k 56 000, co stoji D300 + 16-85
davaj pozor lebo D90 je DX format (APS-C chip) a niektore objektivy su lepsie na FX (full frame). Inac ak chces Nikon kup si D700 a objektiv z Ameriky. Pocitam, ze sa s 24-700mm f2,8 aj s telom zmestis do 80 litrikov. vyse, ale budes spokojny ako slon. D90 ma par vad na cipe a v elektronike. ale foti tiez dobre.
 
jake
2008-11-27 20:52:18+01
príspevok od: tibique
asi si kupim tu D90 s 16-85 ... vela ludi tento objektiv dobre hodnotilo a myslim, ze ho mozem pouzit univerzalne ... potom si dokupim este 85/1,8 na portrety a to by mi malo na zaciatok stacit .... budem fotit vacsinou v exterieri, kedze doma nemam moznosti urobit si studio aj pravdepodobne by som ho ani nevyuzil ...
pozri si http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=56599
 
tibique
2008-11-27 21:03:56+01
príspevok od: jake
pozri si http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=56599
No tak D700 ka je uz uplne ina kategoria ... aj keby som na telo naskrabal, tak cena adekvatnych objektivov by ma dorazila.... ja som sa teraz rozhodol trochu inak ... nebudem nakupovat najnovsi model zrkadlovky, ale model o triedu starsi ( lebo ceny v takomto pripade klesli a radsej investujem do dobreho objektivu. Pri tejto filozofii som sa rozhodol, ze to skusim s Canonom EOS 40D ( ktory sa da zohnat za cca 23 000 SK na nete a k tomu jeden alebo dva kvalitnejsie objektivy ... rozmyslam, ze si kupim Canon EF 100/2,8 USM MACRO na portret a makro a k tomu este nejaky Tamron alebo Sigmu na univerzalne pouzite ....
 
jake
2008-11-27 21:18:19+01
príspevok od: tibique
No tak D700 ka je uz uplne ina kategoria ... aj keby som na telo naskrabal, tak cena adekvatnych objektivov by ma dorazila.... ja som sa teraz rozhodol trochu inak ... nebudem nakupovat najnovsi model zrkadlovky, ale model o triedu starsi ( lebo ceny v takomto pripade klesli a radsej investujem do dobreho objektivu. Pri tejto filozofii som sa rozhodol, ze to skusim s Canonom EOS 40D ( ktory sa da zohnat za cca 23 000 SK na nete a k tomu jeden alebo dva kvalitnejsie objektivy ... rozmyslam, ze si kupim Canon EF 100/2,8 USM MACRO na portret a makro a k tomu este nejaky Tamron alebo Sigmu na univerzalne pouzite ....
nechcem ti do toho rypat, ale nekupuj ine ako originalne objektivy. tamronom a ani sigmou nikdy nedosiahnes taku kresbu, hoci tamron 17-50f 2,8 je dost dobry objektiv. kup si len jeden, z USA to naozaj bude okolo 20 tis. , a to 24-70 L f2,8, ktory je skvely a staci na 80% vsetkeho fotenia. uvidis sam, iny nebudes potrebovat tak nutne. tiez som vyvalil furu penazi za ine objektivy a je mi to teraz tak akurat na h-no, zbytocna investicia. rades pomaly, ale iste. ak do buducna budes chciet prejst niekdy za nejaky rok na full frame, tak sa ti hodi potom vsetko. na portrety si potom kup min. od ohniska 105, s mensim budes sklamany
 
Ultra TXF
2008-11-27 22:44:23+01
príspevok od: tibique
No tak D700 ka je uz uplne ina kategoria ... aj keby som na telo naskrabal, tak cena adekvatnych objektivov by ma dorazila.... ja som sa teraz rozhodol trochu inak ... nebudem nakupovat najnovsi model zrkadlovky, ale model o triedu starsi ( lebo ceny v takomto pripade klesli a radsej investujem do dobreho objektivu. Pri tejto filozofii som sa rozhodol, ze to skusim s Canonom EOS 40D ( ktory sa da zohnat za cca 23 000 SK na nete a k tomu jeden alebo dva kvalitnejsie objektivy ... rozmyslam, ze si kupim Canon EF 100/2,8 USM MACRO na portret a makro a k tomu este nejaky Tamron alebo Sigmu na univerzalne pouzite ....
Dobrá voľba,t.č.najlepší pomer kvalita/cena.
Ja mám Tamron 17-50/2,8 a som veľmi spokojný,k tomu som kúpil 100/2,8 Macro,ktorý je ako píšeš na portrét i na makro asi najlepšie sklo ,
i keď mám 50/1,4 ...na APS-C to je vlastne 80mm a s tou svetelnosťou sa dá veľmi pekne pohrať .Pri prirodzenom svetle nenahraditeľný.
Ak nechceš prechádzať v budúcnosti na fullframe...nakoľko nie každý po tom túži,tak si pozri Tokinu 50-135/2,8 ,čo je v prepočte 80-216mm pri veľmi kompaktnom tele a podstatne menšej veľkosti a váhe oproti klasivkým fullframe 70-200 - vkám .Inak velmi dobrý je vraj Tamron 70-200/2,8 :Len je o pol kila ťažší ako tá Tokina .
 
tibique
2008-11-28 07:54:08+01
príspevok od: jake
nechcem ti do toho rypat, ale nekupuj ine ako originalne objektivy. tamronom a ani sigmou nikdy nedosiahnes taku kresbu, hoci tamron 17-50f 2,8 je dost dobry objektiv. kup si len jeden, z USA to naozaj bude okolo 20 tis. , a to 24-70 L f2,8, ktory je skvely a staci na 80% vsetkeho fotenia. uvidis sam, iny nebudes potrebovat tak nutne. tiez som vyvalil furu penazi za ine objektivy a je mi to teraz tak akurat na h-no, zbytocna investicia. rades pomaly, ale iste. ak do buducna budes chciet prejst niekdy za nejaky rok na full frame, tak sa ti hodi potom vsetko. na portrety si potom kup min. od ohniska 105, s mensim budes sklamany
No ja uz som sa na tento objektiv pytal .... prisiel som do obchodu a povedal, ze si chcem kupit svoju prvu zrkadlovku a na nu 24-70 L f2,8 objektiv.... predavacka sa na mna pozrela ako na zjavenie, potom pozrela do cennika a povedala 53 499,- SK... az tolko nechcem dat za objektiv..... kupim si ten canon na portrety, ale najskor si kupim nieco na bezne fotenie na zaciatok.. na fullframe nechcem prejst, pokial to budem robit len ako hobby ... co asi aj tak bude. Je to zbytocna investicia, pokial sa tym nezivim
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()