Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Panasonic FX37 alebo TZ5? Poraďte

katka.s
katka.s 2008-11-17 13:42:40+01
Ahojte, už som nedávno dávala tému na kompakt, rozhodla som sa medzi týmito dvoma. Poraďte prosím vlastný názor, ku ktorému z týchto sa prikloniť? Ďakujem za všetky rady :-))
 
začiatočník
2008-11-19 09:36:46+01
Ahoj, Katka, dám ti moju skúsenosť. Ja som mal TZL2, no musí povedať, že absolútna nespokojnosť. Automatika oničom, fotky zlé, málo možnosti nastavení, ešte aj za dobrého slnečného dňa boli ti fotky fuj. No možno už TZ5 je o niečom inom, ale po mojej skúsenosti, som volil radšej kúpu inej značky fotoaparátu. Moje rozhodnutie smerovalo k Canon PowerShot SX 10 IS, a môžem povedať že som nad mieru spokojný.

Ale nechcem ťa odrádzať, na začiatok je to ok. (inak je možné, že ten môj model mal chybu od výroby)

Prikladám ti aj link na stiahnutie knižky, ktorú som spravil z internetu, má to cca 850 strán, ale myslím, že je dobrá, ja sa tiež z nej učím.
http://www.uloz.cz/show/file/87932-Foto_-_digit_lna_fotografia_jednoducho.pdf

+ jednu originál knihu o fotografii:
http://www.uloz.cz/show/file/87933-Fotografov_n__s_digit_ln_m_fotoaparatem.pdf

Dúfam, že som aj ja trošku pomohol :)
 
Ultra TXF
2008-11-19 09:55:25+01
TZ5 je určite špičkový kompakt,ale je to totálny automat,takže tam nič neovplyvníš....myslím čas alebo clonu a teda sa s ním nedá tak hrať.
Nemám teraz prehľad o Canonoch alebo iných kompaktoch,ale asi by som sa snažil nájsť nejaký ,ktorý má aspoň poloautomatické režimy,tj.automatiku s prioritou clony a s prioritou času.Poskytne ti to predsa len viac kreatívnych možností.
hlavne
 
katka.s
2008-11-19 19:03:56+01
Určite si pomohol, ďakujem :-) hlavne knižky na stiahnutie, mám sa čo učiť. Phoťáčik práve dorazil, vyzerá na pohľad dobre, vyhovuje mi že je trošku masívnejší, aj to, že je kde oprieť prsty, na tých menších som akosi nevedela kde ich oprieť :-) Takže preštudujem návod a idem na to. Tiež maximálna spokojnosť s obchodom odkiaľ je, to asi nebudem menovať, že? Vďaka všetkým že ste sa ma ujali a poradili :-)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()