Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektivy pre Fashion Photography

KATSUMI
KATSUMI 2011-12-17 03:20:23+01
Som viac menej zaciatocnik fotila som iba par akcii a zrkadlovku ani objektiv som nikdy nebrala ako technicky prvok ale iba cvakam hahah konecne sa mi naskytol cas aby som sa naplno venovala mojej vasni "fashion " fotke pre zrkadlovku som viac menej rozhodnuta - Nikon D7000 a bola by som velmi stastna ak by mi nejaka dobra fotograficka dusa poradila ake prislusenstvo,objektivy atd su pre mna najvhodnejsie na zaciatok a ci vobec kupovat telo s 18-105 alebo je to uplne zbytocne... Urcite navstivim aj nejaky kurz ale som viac menej vo vsetkom co robim samouk lebo tazko beriem instrukcie
 
Daniel.U
2011-12-18 00:23:54+01
príspevok od: KATSUMI
A to ako som v rychlosti ked som sa registrovala aby som vam polozila tuto otazku vyplnila profil ako vyplnila je druha vec nikdy som na tomto portali nebola takze som nevedela aku cenu ma pre vas pokrocilost a po zhliadnuti profilov viem ze som si mala dat zaciatocnik stredne pokrocily som si dala za to ze uz nejake male skusenosti s fotenim mam takze nie som uplny zaciatocnik nic z toho co som tu napisala som nemyslela zle samozrejme okrem odpovedi na tie neprajnicke komentare
ze si fotila profesionalne nemas v profile, ale v prispevku. Ale to je jedno. Popises viac tvoj fotograficky zamer? Inak s zlata ked sa tak rozculujes
 
KATSUMI
2011-12-18 01:56:09+01
http://www.youtube.com/user/FASHIONBEATS?feature=mhee vsetky tieto videa som strihala ja na slovenskych aj spolupracovala je tam vidno aj co chcem do buducna robit aj ake mam skusenosti a nerozculujem sa len nechapem z akeho dovodu sa toto tu deje vlastne chcem fotit high fashion nie mola vacsinou teda atelier nehovorim ze budem hned z momentu uzasna ale nakolko robim v modelingovej agenture a potrebujeme baby fotit casto tak sa mam ako ucit
 
Photograph33
2011-12-18 07:44:05+01
na fotenie si si zvolila dost zlozity styl....... ...ale preco nie, vsetko sa da naucit...... ...tu ti naozaj nik neporadi, sama si videla dost nevhodne prispevky, ale zas na druhej strane staci kliknut na karty uzivatelov a okamzite sama vidis vysledok ich dlhorocnej prace...... ......ja osobne viem ze vysledok tvoje prace, ktory bude stat za to sa dostavi min za rok aktivneho fotenia. Musis zvladnut pracu s fotakom a tiez pracu s grafickym programom, co je tiez min rok, kopec knih a kopec tutorialov.....50% tvori fotak a 50% tvori fotograf, cize osobne som videl fotak za 5000 eu a foto obycajny cvak........na druhej strane fotak za par eu a fotografia skutocne vynikajuca....v pripade obmedzeneho rozpoctu je D7000ka dobre rozhodnutie, pripadne ta nesklame ani D90ka.....objektiv pre zaciatok staci 50mm 1.8....v pripade stiesnenych pomerov /mala niestnost a podobne / doporucujem Nikon 35mm 1.8.......setak 18-105 neodporucam /kupil som ho v sete s D90, nacvakal asi 50 foto a okamzite predal....akonahle som nasadil pevne sklo..... ../.....dalsia investicia su blesky, bez nich sa v interiery nezaobides, k nim samozrejme musis pripocitat stojan, softbox.....doporucujem SB-700, SB-900.....nenapisala si ak mas rozpocet...... .....zatial prajem dobre svetlo......
 
mipro
2011-12-18 08:59:15+01
asi budem zniet takt trapne ale na par fashion foteniach co som bol vzdy fotograf pouzival na FF ohniska okolo 24mm. Ale aby som bol presnejsi od 24 do 35 a len vynimocne okolo 50 ci nad.
Podla mna to ale skor zalezi od fotky a od toho ci chceme zachytit dynamiku alebo len zadokumentovat to co vidime. Ja som to ale tiez tak chapal ze pre fashion je lepsie siroke ohnisko nakolko kazda postava je tam ciastocne deformovana pre potrebu mat dlhe nohy v zabere
takze moj nazor ze kazde ohnisko je dobre len zalezi od fotky a od zameru fotografa. Odporucam si najst aspon 100ku fotiek co sa ti paci a zisti preco sa ti pacia lebo je dost pravdepodobne ze tvoja prvotna fashion tvorba pojde prave podobnym smerom
 
Cyril
2011-12-18 09:09:27+01
príspevok od: dodo_bb
Podľa Tvojho prvého vstupu asi nič nevieš. Len mladý puberťák môže povedať, že chce fotiť fashion (mimoriadne náročné odvetvie) a poznamenať, že sa nechce učiť, lebo nemá rád inštrukcie. A že doteraz len cvakal, ale zrazu mu je jasná jeho budúcnosť. Ako samouk sa nedostaneš ani na priemernú úroveň a ak áno, tak za 20 - 30 rokov. A to za predpokladu, že máš talent, inak ani to.
Moja seriózna rada - kúp si hocičo, trebárs ten NIKON so seťákom, nájdi si v mieste, kde bývaš nejaký fotoklub alebo fotoškolu. Stiahni svoje veľké až nadrozmerné ego na minimum, prepni na skromnosť a dva tri roky tíško foť, pozeraj si fotky a počúvaj tých, čo čosi vedia. A keď budeš mať tu na ephoto párkrát foto dňa, tak budeš sama vedieť, čo potrebuješ a môžeš si napísať do profilu, že už si mierne pokročilá To je dostatočne pozitívna odpoveď na Tvoju otázku?
Ty co si potrebujes dokazat? Aky si dobry, mudry a sikovny? Ako si ju zahrabal pod ciernu zem? Sam si sa zahrabal ;D

Velmi by som si zelal, aby si nam to tu po roku natrela, makaj dievca, makaj, Drzim Ti palce!!!
 
PRINST
2011-12-18 09:48:43+01
príspevok od: Cyril
Ty co si potrebujes dokazat? Aky si dobry, mudry a sikovny? Ako si ju zahrabal pod ciernu zem? Sam si sa zahrabal ;D

Velmi by som si zelal, aby si nam to tu po roku natrela, makaj dievca, makaj, Drzim Ti palce!!!
Úplný súhlas !
 
dodo_bb
2011-12-18 10:13:18+01
príspevok od: Cyril
Ty co si potrebujes dokazat? Aky si dobry, mudry a sikovny? Ako si ju zahrabal pod ciernu zem? Sam si sa zahrabal ;D

Velmi by som si zelal, aby si nam to tu po roku natrela, makaj dievca, makaj, Drzim Ti palce!!!
Cyril presne neviem, kde si v mojom komente ja niečo dokazujem. Hovorím len zo skúsenosti, že aj po mnohých rokoch aktívneho fotenia som aj ja sám stále na začiatku a stále hľadám ľudí, od ktorých sa môžem niečo naučiť. Možno som zvolil tvrdší tón, uznávam a milej Karolínke sa týmto hlboko ospravedlňujem . Ale určite som nikoho nechcel zahrabávať a na rade, že sa musí veľa a neustále učiť a najlepšie od iných nevidím stále nič hlúpeho. A rady typu "kúp si 35 mm, kúp si 50 mm, radšej Tamron či sigmu atď" sú milé a slušnučké, ale nič jej nepomôžu. To sama za chvíľu zistí, keď bude hľadať svoj vlastný prejav a pohľad a keď možno po čase skončí pri 70-200 Ako môžeš niekomu poradiť vhodný objektív, keď nepoznáš jeho autorský zámer? Chceš si dokázať, že ak si Ty raz fotil či videl fotiť fashion s 35 mm objektívom, je to tá jediná správna cesta? Jediná správna cesta je tá, ktorú po dlhom rozmýšľaní a bádaní nájde človek sám. Povedal som všetko, čo som chcel, už sa k téme nebudem vyjadrovať a prajem Vám všetkým príjemné sviatky, pohodu a radosť. A nový objektív od Ježiška A Karolínke veľa trpezlivosti a úspechov
 
Fatty
2011-12-18 11:16:42+01
príspevok od: Cyril
Ty co si potrebujes dokazat? Aky si dobry, mudry a sikovny? Ako si ju zahrabal pod ciernu zem? Sam si sa zahrabal ;D

Velmi by som si zelal, aby si nam to tu po roku natrela, makaj dievca, makaj, Drzim Ti palce!!!
oh, prečo by ju zahrabal? len vidí veci reálne...
 
Fatty
2011-12-18 11:19:15+01
bez urážky, ak sa niekto pýta na "objektív pre fashion photography", tak ho/ju čaká ešte dlhá cesta
ale nie je na tom nič zlé...
 
tomis.ales
2011-12-18 11:20:12+01
príspevok od: KATSUMI
no ved prave preto sa tu radim je to uz tak velka investicia ze ked uz kupim telo za 600euro alebo 800euro tak ten rozdiel omrzim - myslim medzi D5100 a D7000 tak co myslis ?
SK_8er ma pravdu, s 85mm f1,8 by ti na D5100 nefungovalo automaticke ostrenie. Mohla by si ale skusit 50mm f1,8 alebo f1,4. Pokial ale netuzis po malej hlbke ostrosti, stacit ti bude aj hociaky setak. Tie ked dostatocne zaclonis, su tiez ostre.
Ak chces fotit IBA v kontrolovatelnych podmienkach tak ti staci D5100, ak ale rozmyslas aj nad inymi zanrami, ber D7000. Lacnejsia varianta je D90, co je telo s funkciami podobne ako D7000, ale s horsim snimacom. To by ale nevadilo.
Ludia tu hore sa sice rozplivaju, ze je treba najprv vela vela fotit a vela vela sa ucit, to je uplna pravda, ale bez fotaku to proste nejde Chod si vlastnou cestou.
 
Daniel.U
2011-12-18 12:29:38+01
to je ako s kazdym receptom, kazdy moze pouzit podobne suroviny a aj tak bude mat kazdy iny vysledok. Aj tak je to vseto jedno s druhym. Vsetko zacina a konci okom a medzi tym je vsetka ta technika
 
SK_8er
2011-12-18 14:02:46+01
Ked si ja precitam co sa autorka tejto temy pytala ludi, co tu pise a myslim ze mi to dost potvrdili aj tie videa, tak dievca ma zrejme predstavu co chce robit, ma dake mysliemy, vidiny, ako chce odfotit modelku, jedine co sa pytala je technicka stranka, do ktorej sa vacsinou zeny nerozumeju ( bez urazky ) a pytala sa aby usetrila peniaze ci vobec musi k d7000ke kupovat setak 18-105 ... aby zbytocne neminula peniaze, nac by ho kupovala ? ja setak nepouzivam ani nemam ziaden zakladny zoom, aj 18-200 som predal, nepouzival som ho, tiez som ho kupil k d7000 lebo sa na zaciatku samostatne nepredaval a iny k tomu nebol.... je zla rada pevne skla ? 35-50-85 ? alebo zoom 17-55 a 24-70 ? podla mna nie, vsetko bezne pouzivane v atelieroch. Mozno o chvilku zalozi aj temu ake zableskove svetla jej doporucime... ale to je proste jedno. Ma predstavu fotky, to tu nema vela "fotografov" ktori tu (nie konkretne v tejto teme ale mozno aj tu) vyskakuju... Chce ist na kurz, ja ked som kupil zrkadlo mesiac som sa ucil sam, potom som siel na nakurz ktory mal 8 lekcii po 3 hodiny a 40% z celeho kurzu som uz vedel, ked som sa ucil saaaam ako samouk. Skusal som co to robi ked cvaknem na takej clone, na takom case, ostrenie, body atd. Vsetko co chce je len nekupit si zbytocny objektiv, ale poprosila o radu nech si kupi nejaky kvalitny hned od zaciatku, aby sa nepopalila a nekupovala 300x blbost a potom chce ist na kurzy a splnit si sen. Nevidim na tom nic zle...
 
KATSUMI
2011-12-18 20:05:59+01
Chalani velmi dakujem za tie komenty ktore mi naozaj odpovedaju na to co sa pytam s photoshopom mam skusenosti mam skoncenu IT graf.skolu je to presne ako to tu bolo povedane predstavu co chcem robit mam viem ze mi musi par ludi pomoct aby som ju dokazala realizovat dobre ale pytala som sa cisto na technicke veci nie na to aby mi niekto povedal ze som sprosta pubertacka ktoru to prestane bavit ma stat len pred fotoaparatom nie za atd atd diky za tie uzitocne info
 
KATSUMI
2011-12-18 20:08:24+01
príspevok od: SK_8er
Ked si ja precitam co sa autorka tejto temy pytala ludi, co tu pise a myslim ze mi to dost potvrdili aj tie videa, tak dievca ma zrejme predstavu co chce robit, ma dake mysliemy, vidiny, ako chce odfotit modelku, jedine co sa pytala je technicka stranka, do ktorej sa vacsinou zeny nerozumeju ( bez urazky ) a pytala sa aby usetrila peniaze ci vobec musi k d7000ke kupovat setak 18-105 ... aby zbytocne neminula peniaze, nac by ho kupovala ? ja setak nepouzivam ani nemam ziaden zakladny zoom, aj 18-200 som predal, nepouzival som ho, tiez som ho kupil k d7000 lebo sa na zaciatku samostatne nepredaval a iny k tomu nebol.... je zla rada pevne skla ? 35-50-85 ? alebo zoom 17-55 a 24-70 ? podla mna nie, vsetko bezne pouzivane v atelieroch. Mozno o chvilku zalozi aj temu ake zableskove svetla jej doporucime... ale to je proste jedno. Ma predstavu fotky, to tu nema vela "fotografov" ktori tu (nie konkretne v tejto teme ale mozno aj tu) vyskakuju... Chce ist na kurz, ja ked som kupil zrkadlo mesiac som sa ucil sam, potom som siel na nakurz ktory mal 8 lekcii po 3 hodiny a 40% z celeho kurzu som uz vedel, ked som sa ucil saaaam ako samouk. Skusal som co to robi ked cvaknem na takej clone, na takom case, ostrenie, body atd. Vsetko co chce je len nekupit si zbytocny objektiv, ale poprosila o radu nech si kupi nejaky kvalitny hned od zaciatku, aby sa nepopalila a nekupovala 300x blbost a potom chce ist na kurzy a splnit si sen. Nevidim na tom nic zle...
udelim ti nobelovu cenu za mier
 
Cyril
2011-12-19 00:01:04+01
príspevok od: Fatty
oh, prečo by ju zahrabal? len vidí veci reálne...
Podla mna si mohol prve tri riadky po bodku odpustit, tie su uplne o ... A aj podla neho jej nadrozmerne ego sa mi vobec nezda nadrozmerne. Opytala sa. Tiez sa pytam, ked mi nie je nieco jasne a povyberam si z odpovedí. Hlupe sa mi zda neopytat, ked nieco chcem vediet. Toto je fotoportal? Dobre som tu? Dobre sa pytam?
 
snowball
2011-12-19 08:57:08+01
Hoci aky objektiv, ale hlavne aby bol ostry.
 
Jason
2011-12-19 10:11:47+01
Nie je pravda ze je potrebnych x-rokov praxe. Historia je plna prikladov kde clovek bez skusenosti a praxe postavil svet hore nohami(v pozitivnom zmysle), nielen v oblasti fotografie. Samozrejme, rokmi je viditelny vyvoj, hoci v konecnom dosledku moze byt dosiahnuta uroven na obtiaz a vysledky prace mozu byt v podstate horsie ako na zaciatku - ci uz zo subjektivneho alebo objektivneho pohladu.

Tot kuk:

http://nirrimiphotography.carbonmade.com/about
 
Jason
2011-12-19 10:16:36+01
btw, k teme - @Katsumi - skusaniu roznych skiel sa nakoniec asi nevyhnes jedine odporucanie tu uz zaznelo - vyber si kvalitne sklo, ak mas moznost tak skusaj co ti v danom prostredi sedi lepsie.
 
Fatty
2011-12-19 14:11:56+01
v prvom rade treba objektívu hovoriť "sklo"
to je základ a je to taaaak "profi"
bez toho sa nepohneš
 
Marcel Rebro
2011-12-19 14:35:20+01
príspevok od: SK_8er
Ked si ja precitam co sa autorka tejto temy pytala ludi, co tu pise a myslim ze mi to dost potvrdili aj tie videa, tak dievca ma zrejme predstavu co chce robit, ma dake mysliemy, vidiny, ako chce odfotit modelku, jedine co sa pytala je technicka stranka, do ktorej sa vacsinou zeny nerozumeju ( bez urazky ) a pytala sa aby usetrila peniaze ci vobec musi k d7000ke kupovat setak 18-105 ... aby zbytocne neminula peniaze, nac by ho kupovala ? ja setak nepouzivam ani nemam ziaden zakladny zoom, aj 18-200 som predal, nepouzival som ho, tiez som ho kupil k d7000 lebo sa na zaciatku samostatne nepredaval a iny k tomu nebol.... je zla rada pevne skla ? 35-50-85 ? alebo zoom 17-55 a 24-70 ? podla mna nie, vsetko bezne pouzivane v atelieroch. Mozno o chvilku zalozi aj temu ake zableskove svetla jej doporucime... ale to je proste jedno. Ma predstavu fotky, to tu nema vela "fotografov" ktori tu (nie konkretne v tejto teme ale mozno aj tu) vyskakuju... Chce ist na kurz, ja ked som kupil zrkadlo mesiac som sa ucil sam, potom som siel na nakurz ktory mal 8 lekcii po 3 hodiny a 40% z celeho kurzu som uz vedel, ked som sa ucil saaaam ako samouk. Skusal som co to robi ked cvaknem na takej clone, na takom case, ostrenie, body atd. Vsetko co chce je len nekupit si zbytocny objektiv, ale poprosila o radu nech si kupi nejaky kvalitny hned od zaciatku, aby sa nepopalila a nekupovala 300x blbost a potom chce ist na kurzy a splnit si sen. Nevidim na tom nic zle...
Nechcem ťa chytať za slovíčka ale "mať vidiny" je významovo kúsoček iné ako "mať vízie". Každopádne to prvé sa dá liečiť, druhé (našťastie) nie ....

No ale vyčaril si mi v dnešný (pre mňa) neľahký deň úsmev na tvári, takže úprimne ďakujem.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()