Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Ako overit pravost Hoya filtrov?

WildSammy
2011-05-13 17:19:18+02
Zdravim ePhotaci

Nedavno som si z vacsieho nemenovaneho SK internetoveho obchodu aj s kamennou predajnou kupil UV filter zn. Hoya Super HMC Pro1. Tento typ filtra ponukal iba dany obchod a navyse v celkom rozumnej cene. Chcem sa spytat ako si mozem overit jeho pravost, lebo sa mi to zda byt cinsky fake.

Na filtri je napisane len Hoya SUPER Pro1 a chyba tam HMC. Na fotkach po internete som videl filtre s celym napisom a to Hoya Super HMC Pro1. Navyse vrstvy na tomto mojom filtri nedavaju klasicky zeleny odlesk, na aky som zvyknuty z predoslych filtrov, ktore som mal.

Stredna ciarka v pismene H, pretina pismeno O, co som tiez nevidel na Hoya filtroch a miesto Japan je tam Made in Japan. Mozno sa jedna o nejaky novy typ znacenia? Skatulka ma ciarovy kod bez oznacenia priemeru a typu filtru na nalepke.

Prikladam aj nejake fotografie a linky k inym S-HMC filtrom pre porovnanie:
http://www.shutterasia.com/forum/showthread.php?t=4309
http://www.photokaki.com/forum/showthread.php?27829-Some-info-about-fake-Hoya-Filters

Dakujem vopred za Vas nazor
 
WildSammy
2011-05-13 17:29:49+02
Dany obchod filter nemal skladom, ale mali napisane, ze cas dodania 2-4 dni. Neviem odkial beru, ale ak s eBayu, tak tam je kopec nepravych Hoya filtrov na predaj a vobec nie je tazke na nejaky falosny natrafit. Ak objednavali s eBayu, je dost mozne, ze sa jedna o falzifikat. Cena bola 33,49e aj s DPH, cize o 10e menej ako stoji verzia S-HMC a to dokonca bez prevedenia "Pro1"(cize s hrubym ramikom) inde. Ak niekto z Vas ma podobny filter, skuste sa teda nan mrknut ako vyzera, prip. aj na skatulku, lebo tento moj sa mi dajak nepozdava. Dakujem.
 
uncle_roxor
2011-05-13 18:18:56+02
jednoznacnu odpoved ti nedam, ale par veci mozem vyjasnit

1. H prechadzajuce do O - je to nove logo Hoya, tak isto ako oznacovanie Made in Japan na filtroch
2. ciarovy kod, napis Japan na krabicke a nepamatam si co este, to boli znaky falosnych filtrov par rokov dozadu ... a nieje to nic, co sa neda bohuzial na vyrobnej linke rychlo napravit

...asi jedina moznost je zobrat filter aj krabicku do nejakej serioznej predajne a porovnat kus s kusom
 
WildSammy
2011-05-13 18:36:03+02
Dik za info.. napisal som predajcovi, ze odkial nakupuju, ci sa jedna o oficialneho dodavatela a zaroven som napisal aj do Tokiny/Hoya a poslal im fotky hm, ale najlepsie by bolo ist fakt do tej predajne, len otazka je, kde taketo filtre budu mat
 
PRINST
2011-05-13 18:38:48+02
Ťažko jednoznačne vyniesť verdikt - či sa jedná o pravý filter Hoya alebo falzifikát.
Skúste sa obrátiť s uvedeným dopytom na českého zástupcu firmy HOYA na stránke :

http://www.hoya.cz/kontakt.html

tam by vám asi vedeli kvalifikovane odpovedať.
 
WildSammy
2011-05-13 18:52:36+02
Dik za tip, poslem tam mail aj s fotkami filtra a skatulky.
 
hombreee
2011-05-13 18:54:01+02
Sice nemam super pro 1, ale pre porovnanie nafotene hmc. Ale mozno mam fake prave ja...

http://img96.imageshack.us/img96/686/hoya.jpg

 
WildSammy
2011-05-13 19:12:57+02
príspevok od: hombreee
Sice nemam super pro 1, ale pre porovnanie nafotene hmc. Ale mozno mam fake prave ja...

http://img96.imageshack.us/img96/686/hoya.jpg

Tvoj vyzera byt OK podla toho foto.. aj pismo(hrubka/font) na filtri, aj ciarovy kod na skatulke a aj samotna skatulka ma vsetko, co ma mat.. takze moj vyzera byt fake.
 
_PK_
2011-05-13 20:16:48+02
Tiez mam rovnaky filter ako hombreee. Skatulku mam presne taku istu, akurat namiesto 67.0s tam mam na samolepkach len 67. Na filtri mam tie iste napisy, iba logo HOYA vyzera ako na tomto obrazku http://www.heliosoptical.net/assets/images/Hoya_Logo.gif.
 
Plyšiak
2011-05-13 21:18:30+02
Proti gustu žiaden dišputa, ale ty si strašný špekulant
 
WildSammy
2011-05-13 21:27:39+02
Asi na filtroch s novsim datumom vyroby je uz toto nove logo. Este je dolezite, aby font pisma bol tenky, ostry a lahko citatelny. Na falosnych je hruby a akoby prelakovany. Dal som dolu moj filter z objektivu a este raz ho preveril pod svetlom a napis pozrel pod lupou. Filter je pomerne tazky, neoriginal by bol zrejme lahky a font pisma je podobny tym vasim. Pod ziarivkou mi hadzal klasicke tmavozelene reflexy, aj ked su pomerne dost nevyrazne a ked sa pozriem skrz neho, tak ledva vidno sklo. Cize tipujem, ze moj bude tiez original. Jedine ma zaraza ten ciarovy kod, ale nasiel som doma starsiu skatulku z HMC filtra, kupovanu pred niekolkymi rokmi v Kodaku a tiez nema na ciarovom kode vyznaceny typ a priemer filtra, cize mozno to tak ma aj byt. Ked zadam cislo ciaroveho kodu do googlu, pekne mi najde o aky typ filtra sa jedna. Predpokladam, ze na falosnom by bolo toto cislo ine a google by nasiel menej odkazov.
 
mato.draho
2011-05-13 22:27:07+02
No neviem, ale podľa mňa je kombinácia "Super HMC" a "Pro1" nejaká divná. Doteraz som bol na tom, že HMC Super a Pro1D sú odlišné rady filtrov. Takto skombinované to vidím prvý krát...
 
mato.draho
2011-05-13 22:39:42+02
Soráč, pretrel som si oči a pozerám lepšie, že je rozdiel, či ide o Pro1 alebo o zrejme novší Pro1D (digital).
 
WildSammy
2011-05-13 22:50:41+02
Pro1 je len oznacenie pre tenky ramik Takze S-HMC Pro1 je filter so Super HMC vrstvami a tenkym ramikom. Pro1d je filter s DMC vrstvami a tenkym ramikom

Nasiel som opat na internete nejake info o pravosti tychto filtrov. Je to vsak preklad zo spanielciny do slovenciny a treba sa z toho vysomarit: http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=es&tl=sk&u=http%3A%2F%2Fwww.canonistas.com%2Fforos%2Fopticos%2F162377-he-comprado-un-hoya-falso.html
 
slavmiro
2011-05-13 23:08:00+02
UV filter je uzitocny jedine na shitove objejtivy s plastovymi sosovkami. Kazde poctive sklo je z jeho fyzikalnej podstaty 100% UV filter. Ako ochrana celnej sosovky je lepsia IMHO nasadena slnecna clona. Techno-paranoidna tema.
 
WildSammy
2011-05-13 23:59:15+02
príspevok od: slavmiro
UV filter je uzitocny jedine na shitove objejtivy s plastovymi sosovkami. Kazde poctive sklo je z jeho fyzikalnej podstaty 100% UV filter. Ako ochrana celnej sosovky je lepsia IMHO nasadena slnecna clona. Techno-paranoidna tema.
Vseobecne som filtre dost dlhu dobu vobec nepouzival, ale vzhladom k tomu, ze sa mi nedavno podarilo poskodit antireflexne vrstvy pri cisteni handrickou na jednom objektive, tak som tieto filtre zacal pouzivat. Hm.. a to som tu sosovku cistil uplne jemne a mikrovlaknom asi tam bol niekde prach alebo mam shitnu handricku. Je mi jasne, ze to na vyslednej fotke nevidno, ale vysvetli to dakomu pri predaji daneho objektivu. Navyse nedavna skusenost z fotenia airsoftu v extremne prasnom prostredi ma len utvrdila v pouzivani tychto filtrov, kde navyse mi mohol objektiv trafit aj niektory z hracov. Konstrukcia niektorych objektivov tiez do seba nasava prach pri zaostrovani a nasrobovanim filtra sa tomu da ciastocne zabranit. Kedze nie som milionar, tak si radsej na drahe objektivy UV filter ako ochranu kupim a kedze chcem, aby mi degradoval kvalitu objektivu co najmenej, tak som zvolil najvyssiu radu Hoya filtrov S-HMC Pro1. Preto som zalozil aj toto vlakno, lebo ak by to bol cinsky shit a nie original filter, tak ten by mi teda kvalitu objektivu zdegradoval riadne a mal som to podozrenie pretoze mi filter odrazal biele svetlo ako keby nema ziadne vrstvy na sebe. Bezne maju filtre s viacnasobnymi vrstvami zeleny odraz svetla alebo modry. Navyse aj ten kod na skatulke je iny, takze som sa len chcel utvrdit, ci je to original alebo fake. Dnes je mozne uz vsetko a clovek nikdy nevie, co sa mu podari kupit cez internet. Cize prave naopak.. ak by som mal plastak, tak nan by som vobec neuvazoval o kupe filtra a bolo by mi jedno, aj keby sa tomu objektivu daco stane. Kupil som este aj 77mm takyto filter, len ten este nemam doma a musim si ho ist vyzdvihnut k znamemu, ktory vsak kupoval z rovnakeho obchodu. Dany predajca mozno nevie, ze predava falosne filtre ak su teda falosne. Som na 60% presvedceny, ze ten filter je original a na 40%, ze je to falzifikat. Proste sa mi tak, ci tak nezda odlesk jeho vrstiev vo svetle, nie je to to na co som zvyknuty z inych filtrov, ale mozno to tak ma byt. Ked budem mat cas, blisnem na to z vrchu bleskom a tak odfotim, uvidim. Len nemam na porovnanie iny filter, kedze doteraz som ziadne nepouzival a tie z minulosti som rozpredal.
 
WildSammy
2011-05-14 00:02:36+02
PS. Clonu mam nasadenu vzdy, ale nie vzdy zabrani odtlackom prstov na prednej sosovke, prachu, frkajucej vode a inym nepriatelom
 
1970
2011-05-14 00:14:40+02
príspevok od: WildSammy
Asi na filtroch s novsim datumom vyroby je uz toto nove logo. Este je dolezite, aby font pisma bol tenky, ostry a lahko citatelny. Na falosnych je hruby a akoby prelakovany. Dal som dolu moj filter z objektivu a este raz ho preveril pod svetlom a napis pozrel pod lupou. Filter je pomerne tazky, neoriginal by bol zrejme lahky a font pisma je podobny tym vasim. Pod ziarivkou mi hadzal klasicke tmavozelene reflexy, aj ked su pomerne dost nevyrazne a ked sa pozriem skrz neho, tak ledva vidno sklo. Cize tipujem, ze moj bude tiez original. Jedine ma zaraza ten ciarovy kod, ale nasiel som doma starsiu skatulku z HMC filtra, kupovanu pred niekolkymi rokmi v Kodaku a tiez nema na ciarovom kode vyznaceny typ a priemer filtra, cize mozno to tak ma aj byt. Ked zadam cislo ciaroveho kodu do googlu, pekne mi najde o aky typ filtra sa jedna. Predpokladam, ze na falosnom by bolo toto cislo ine a google by nasiel menej odkazov.
Prepac, mozno nemiestny, ale predsa len jeden zartik:
"Viem, ze som paranoidny, ale som paranoidny dostatocne???"
 
WildSammy
2011-05-14 00:22:02+02
príspevok od: 1970
Prepac, mozno nemiestny, ale predsa len jeden zartik:
"Viem, ze som paranoidny, ale som paranoidny dostatocne???"
Ja viem, ze som paranoidny, ale to ma naucili len moje predosle skusenosti 2x meraj a raz rez Paranoja je svinstvo asi by som mal prestat citat internetove fora
 
slavmiro
2011-05-14 00:26:25+02
príspevok od: WildSammy
PS. Clonu mam nasadenu vzdy, ale nie vzdy zabrani odtlackom prstov na prednej sosovke, prachu, frkajucej vode a inym nepriatelom
v teme battle Canon vs. Nikon pises ze sa mame bavit o foteni. Tu sam riesis taketo paranoja pikoviny (nasavanie prachu cez celnu sosovku), kupovat a predavat zachovale, cistenim doskriabat, o spotrebaku akym je UV filter. 2 roky si sem nedal poriadnu foto. To mi je divne.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()