Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron SP AF 70-300/4-5,6 Di VC USD

Bodiky05
2011-01-13 08:08:28+01
Napriek tomu, že mám prečítané rôzne recenzie a správy mám na Vás prosbu o Vaše živé skúsenosti s týmto cenovo zaujímavým sklom. Výhody, nevýhody, problémy, samozrejme, že v porovnaní s jeho cenou. Priznávam, že na Nikor 80-400 ešte dlho mať nebudem.
Vďaka za konštruktívne myšlienky.
 
javelin
2011-01-13 08:38:43+01
Ano , ide skutočne o cenovo velmi zaujímave hobby telle.....spokojný s ním nebudeš.....ja si ho dovolujem nazývať tak familiárne, že vodoinštalačná armatúra......
 
Timotej Jančár
2011-01-13 08:46:24+01
Ahoj,

v danej cenovej kategórii dobrá voľba. Aj keď tubus je plastový, má veľmi príjemnú povrchovú úpravu, prstence sú dostatočne široké, majú však trošku ťažší chod. Výhody - cena, prekvapujúco dobrá ostrosť, rýchle USD ostrenie, ajkeď na dlhom konci má niekedy problém, stabilizácia. Nevýhody - výraznejšia aberácia, chýbajúce gumové tesnenie okolo bajonetu, objektívy Tamron občas zvyknú mať problém pri komunikácii s telami. Ale to asi záleží od kusu...
 
mirosz
2011-01-13 09:04:07+01
Len tak na okraj

http://www.crestock.com/blog/technology/the-worlds-most-extreme-photography-equipment-117.aspx
 
diewithme
2011-01-13 09:05:18+01
Mechanicky dobre spracovanie, velmi ucinna stabilizacia, rychle presne ostrenie, opticky dobrý, na 300mm nie je naojstrejsi , mne sa zda ze aberacia je uplne v pohode.. Komunikoval s D3100 bez problemov, takisto aj s D7000. Vzhladom na cenu spokojnost, aj ked poskulujem po sigme 100-300 F4, ktora ale stoji 3 krat tolko.
 
Bodiky05
2011-01-13 10:33:21+01
príspevok od: mirosz
Len tak na okraj

http://www.crestock.com/blog/technology/the-worlds-most-extreme-photography-equipment-117.aspx
Paráda, to stojí aj na dlhšie študovanie. Aa ja sa tu trochárim s Tamronom. Aviu idem zhaňať. A ešte žeriav na prenášanie výbavy
 
Bodiky05
2011-01-13 10:37:13+01
príspevok od: javelin
Ano , ide skutočne o cenovo velmi zaujímave hobby telle.....spokojný s ním nebudeš.....ja si ho dovolujem nazývať tak familiárne, že vodoinštalačná armatúra......
Takže zrejme máš dajaký iný typ. Tak sem sním, alebo s nimi. Aj lacnejšie Nikory(dlhé sklá) sú totiž kandidáti na riešenie kanalizačných potrubí. Ale ako zvykneš spomínať, treba odstrániť sklá.
 
conan7
2011-01-13 12:06:36+01
príspevok od: javelin
Ano , ide skutočne o cenovo velmi zaujímave hobby telle.....spokojný s ním nebudeš.....ja si ho dovolujem nazývať tak familiárne, že vodoinštalačná armatúra......
ale to vieš že je to ten nový model nie? záchodový či?
 
diewithme
2011-01-13 15:13:03+01
príspevok od: Bodiky05
Takže zrejme máš dajaký iný typ. Tak sem sním, alebo s nimi. Aj lacnejšie Nikory(dlhé sklá) sú totiž kandidáti na riešenie kanalizačných potrubí. Ale ako zvykneš spomínať, treba odstrániť sklá.
Tie lacnejšie nikkory si radšej poriadne prestuduj, v recenziach na ten tamron ich zvyknú porovnávať...
 
diewithme
2011-01-13 18:40:53+01
príspevok od: javelin
Ano , ide skutočne o cenovo velmi zaujímave hobby telle.....spokojný s ním nebudeš.....ja si ho dovolujem nazývať tak familiárne, že vodoinštalačná armatúra......
stara macro verzia je vyslovene o nicom, ale v suvislosti s touto novou je tvoja kritika zbytocne tvrda.. spokojny nie som ani ja, no mam to v povahe. Ked existuje nieco lepsie tak nikdy nebudem uplne spokojny. Ked vsak niekto rozmysla triezvo tak vzhladom na cenu je to dobry objektiv.
 
Bodiky05
2011-01-14 07:10:06+01
príspevok od: diewithme
stara macro verzia je vyslovene o nicom, ale v suvislosti s touto novou je tvoja kritika zbytocne tvrda.. spokojny nie som ani ja, no mam to v povahe. Ked existuje nieco lepsie tak nikdy nebudem uplne spokojny. Ked vsak niekto rozmysla triezvo tak vzhladom na cenu je to dobry objektiv.
Vďaka za názor. V každom prípade bude ťažké rozhodovanie. Prejdem si recenzie ešte raz, ale je tu aj možnosť skúsiť LOTO a mám \"vystaráno\" .
Z dlhými sklami je to tak, alebo sú kvalitné a teda aj k tomu patričná cena, alebo sú lacné, teda cenovo prístupné a kvalita vo všetkých oblastiach, mechanika, optika, je prinajmenšom kontroverzná a nejasná. Asi si nájdem cestu na ich postupné odskúšanie.
 
barbos
2011-01-15 21:26:46+01
Veľa ľudí nad Tamronom ohŕňa nos, ale ja som s uvedeným sklom spokojný. Netvrdím že je najdokonalejší ale moje požiadavky spĺňa. A aj cena je zaujímavá.
 
pufko
2011-01-15 22:02:36+01
Cena bude ešte zaujímavejšia ked kúpi niečo podobné z bazáru, verím tomu že sa nájde človek , čo sa zbavuje verzie zo zabudovaným ostriacim motorčekom, každý kto zistí že také sklo naozaj potrebuje tak siahne po niečom lepšom.
Ten stabilizovaný Tamron mi nepríde nejak extra lacný, a ked máš v pláne kupovať Nikkor 80-400, tak prečo teraz nezobrať radšej Sigmu 120-400 kludne na splátky ?
 
pufko
2011-01-15 22:04:53+01
Možno by si s nou bol spokojný a ušetril by si za prechod z Tamrona 70-300... Nikkoru 80-400 vyčítajú rýchlosť ostrenia, tak že to nemusí byť to čo od neho očakávaš...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()