Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Nikkor 70-210 a sigma 400

Mattvo
2012-11-16 14:04:52+01
Ahojte
Chcel by som sa spýtať aké sú tieto dva staršie objektívy - Tamron 70-210/f3,5 a sigma 400/f5,6? Samozrejme viem, že sú to odlišné objektívy a aj ich použitie je odlišné. Skôr sa mi jedná aké sú kvalitatívne. Oplatí sa ich kúpiť ( na dané účeli na čo slúžia ) aj keď nemajú AF , alebo už za ne exitsujúlepšie náhrady?
 
netmouse
2012-11-16 15:19:47+01
... pytas sa na objektivy, ktore nie su prisposobene na digital ... pouzit sa budu dat, ale iba ako podstavce a tazitka v byte ... manualnom rezime ... Sigma ma pochybnu kvalitu hlavne ked sa pozries do buducnosti, proti novym nemam nic len kvalita zavisi este stale kus od kusa ...
novy Tamron 70-300 ma dobru cenu a aj kvalitu a nahrada Sigmy 400 bude draha aj od Sigmy a to nehovorim od origo vyrobcov...

Ludia VY ste sa nepoucili ... chybaju zakladne informacie ... kolko chces investovat, aky mas fotoaparat a naco to chces vyuzit.

pokial ich kupis za 10€ alebo ich dostanes ... tak ich zober a skusaj, prides aj sam na to ze to nejde.
pokial maju stat cez 50 ... radsej pozri nieco z digi sveta ... poslednych 4-6 rokov
 
alank0
2012-11-16 16:30:26+01
príspevok od: Mattvo
Ahojte
Chcel by som sa spýtať aké sú tieto dva staršie objektívy - Tamron 70-210/f3,5 a sigma 400/f5,6? Samozrejme viem, že sú to odlišné objektívy a aj ich použitie je odlišné. Skôr sa mi jedná aké sú kvalitatívne. Oplatí sa ich kúpiť ( na dané účeli na čo slúžia ) aj keď nemajú AF , alebo už za ne exitsujúlepšie náhrady?
neviem ktoru verziu myslis ale ja mam Sigmu 400/5,6 APO Macro... na nikon nieco v tomto ohnisku s pomerom vykon/kvalita nezozenies... jasne nema ostriaci motorcek takze je pomalsi ale opticky velmi dobry... mam ho iba kratko takze nemam uploadnute nejake foto v galerii.. ak ho vobec zozenies tak nevahaj ak potrebuej dlhe ohnisko...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()