Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Premiovy kompakt - vyber

tibors
2012-01-22 01:00:06+01
Zdravim dami a pani,

rad by som si zaobstaral nejaky novy kompakt a neviem sa nejak vobec rozhodnut...
Mam skusenosti so zrkadlovkami, ale v kompaktoch sa prilis neorientujem.
Rad by som teda poziadal o radu toho, kto do toho mozno viac vidi...

Zaujali ma konkretne 4 fotoaparaty a som tak trochu bezradny
konkretne sa jedna o:
leica d-lux 4 pripadne 5
fuji X 10
olymlus XZ 1
lumix gf 2

Mam nejake voditka, čo sa tyka vzhladu, funkcii, svetelnosti, imidzu, šumu, rychlosti reakcie pristrojov a podobne... Kvalitne vystupy zvladne asi kazdy jednotlivec zo štvorice. Každopadne by som ale rad našiel akysi mysleny stred medzi funkčnosťou a tou srdcovou zaležitosťou

Dakujem za kazdy nazor a radu,
tesim sa na Vase reakcie a skusenosti.

S pozdravom
Tibor
 
wayne
2012-01-22 06:26:42+01
XZ-1
 
landov
2012-01-22 08:19:53+01
príspevok od: tibors
Zdravim dami a pani,

rad by som si zaobstaral nejaky novy kompakt a neviem sa nejak vobec rozhodnut...
Mam skusenosti so zrkadlovkami, ale v kompaktoch sa prilis neorientujem.
Rad by som teda poziadal o radu toho, kto do toho mozno viac vidi...

Zaujali ma konkretne 4 fotoaparaty a som tak trochu bezradny
konkretne sa jedna o:
leica d-lux 4 pripadne 5
fuji X 10
olymlus XZ 1
lumix gf 2

Mam nejake voditka, čo sa tyka vzhladu, funkcii, svetelnosti, imidzu, šumu, rychlosti reakcie pristrojov a podobne... Kvalitne vystupy zvladne asi kazdy jednotlivec zo štvorice. Každopadne by som ale rad našiel akysi mysleny stred medzi funkčnosťou a tou srdcovou zaležitosťou

Dakujem za kazdy nazor a radu,
tesim sa na Vase reakcie a skusenosti.

S pozdravom
Tibor
Ide o to, ci potrebujes ten kompakt ako hlavny fotak, alebo ako doplnok k zrkadlovke. Ja som tento tyzden po dlhej uvahe kupil OLY XZ-1 pretoze: zhanal som nieco male, co mozem nosit stale so sebou, kvalitny vystup, RAW, svetelny objektiv. Kedze ten Oly sluzi ako digi zapisnik na vylety s detmi, lyzovacku bike atd, tak urcite nechcem viac do neho investovat a preto som volil bez moznosti vmeny objektivov...Ta Leica d-lux by sa mi tiez velmi pacila, ale tolko penazi za kompakt by som nedal. Uz XZ-1 je cenove max. + puzdro, karta, samozatvaracia krytka objektivu a finito
 
Big Lebowski
2012-01-22 10:17:24+01
Leica D-lux 5
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-22 11:12:15+01
Gratulujem k najlepsiemu n azvu temy za posledny mesiac.
 
Fatty
2012-01-22 11:40:55+01
GF2 síce kompakt vo všeobecnom ponímaní nie je, ale je to podla mňa najvýhodnejšia volba z toho všetkého...
 
tibors
2012-02-22 19:50:00+01
Dakujem Vam za kazdy nazor...

V poslednej dobe som mal akosi stastie na dane kompakty, bez toho aby by som ich vyhladaval.

Prisla mi pod ruku aj prepracovana X100 za krasnu cenu 600e, hral som sa s x10, ktora vo mne zanechala fantasticky dojem svojoimi rozmermi oproti x100 a ktora nakoniec nedisponuje disponuje len pevnym ohniskom ako x100. A taktiez d-lux 5 za slušnu cenu... Pre ktoru som sa nakoniec aj rozhodol...


Od vymakanej gf2 som upustil, pretoze sa mi jedna o max kompaktnost bez nutnosti vymienania objektivov s co najsirsou variabilitou zoomu...

Da sa povedat, ze najhorsiu skusenost s kompaktmi som mal zatial, co sa tyka zlych svetelnych podmienok a zrna na fotkach - predbezne som s leicou ale spokojny... Silu presvedcit ma hlavne rychlost odozvy a makro vystupom uz od 1cm s bezproblemov porovnatelnym ako pri zrkadlovke.

Nemal som zatial dostatok času, ale v dohladnej dobe ak sa mi ju podari prevetrat, mozno napisem aj o svojich dalsich pocitoch a dojmoch...
 
Paulie
2012-02-22 20:00:27+01
Myslím že Panasonic Lumix DMC-LX5 je to isté ako Leica D-lux5, len s iným dizajnom a cca za polovičnú cenu, či...?
 
tibors
2012-02-22 21:10:28+01
to je mozno pravda. tu sa nazory delia na dva tabory. ku comu sa ja vyjadrit zatial neviem. za taku cenu sa ale leica neodmieta. na jednej strane sa priplati slušne za to male červene logo, na strane druhej sa za prestiž plati a prestiž si aj drzi svoju cenu.
jeden moj znami, stary pan fotograf ale sam povedal, vraj lumix tak dobre nekomunikuje s objektivom.
samozrejme, je to zas len osobny nazor.
 
seifi
2012-02-22 21:16:30+01
príspevok od: Big Lebowski
Leica D-lux 5
to je ono
 
seifi
2012-02-22 21:19:44+01
príspevok od: Paulie
Myslím že Panasonic Lumix DMC-LX5 je to isté ako Leica D-lux5, len s iným dizajnom a cca za polovičnú cenu, či...?
samozrejme, hodne iných vecí je za polovičnú cenu, dacia / renault, atd mal som leicu, Lx5 nie, tak neviem dať jednoznačnú odpoveď, pravda ako obvykle, bude niekde uprostred
 
wlad
2012-02-22 22:53:37+01
príspevok od: seifi
samozrejme, hodne iných vecí je za polovičnú cenu, dacia / renault, atd mal som leicu, Lx5 nie, tak neviem dať jednoznačnú odpoveď, pravda ako obvykle, bude niekde uprostred
v tomto pripade bude porovnanie "Sedita" vs "Tesco by Sedita" blizsie k realite
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()