Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kúpa zrkadlovky z ‘druhej ruky’

S.338
S.338 2022-01-08 21:49:41+01
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Som vpodstate vo foten začiatočník/mierne pokročilý. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon eos 2000D. Foťák bol používaný vraj cca 2r (už nie je v záruke) na dovolenky a výlety. Pani ho už dlhšie nepoužíva. Presne mi povedať nevedela, ale priblížne môže mať nafotených 30-40tisíc. Tak by som chcela poprosiť radu, či ma význam ísť do niečoho takého alebo radšej pohľadať a kúpiť novší/nový. O cenu a či sa mi to oplatí mi nejde, ale skôr o to, aby mi ten foťák aj niečo vydržal, nie že po roku to už bude na nič. Vopred ďakujem za všetky vaše rady.
 
Johnnny
2022-01-16 19:41:43+01
príspevok od: ViloM
Ale veď samozrejme. A teraz otázka koľko ľudí (amatérov) tu fotí s FF ??? Myslím že drvivá väčšina má doma APS-C, takže aj tam treba počítať s crop factorom 1,5 (Nikon, Pentax) resp. 1,6 (Canon). Nevraviac o tom, že Oly vyrába aj 17/1,8, resp. 25/1,8 čo sú tiež skvelé objektívy za dobré ceny.
To, ze niekto mozno nevyuzije naplno moznosti nejakeho objektivu neznamena, ze ho mozes jednoducho degradovat nejakym prepoctom. 45 f1.8 nie je 90 f1.8 len kvoli tomu, ze to vacsine staci

Proste je spravne nezavadzat, povedat to ako to je a nechat dotycneho rozhodnut sa co je pre neho dolezite.
 
ViloM
2022-01-16 21:32:31+01
príspevok od: Johnnny
To, ze niekto mozno nevyuzije naplno moznosti nejakeho objektivu neznamena, ze ho mozes jednoducho degradovat nejakym prepoctom. 45 f1.8 nie je 90 f1.8 len kvoli tomu, ze to vacsine staci

Proste je spravne nezavadzat, povedat to ako to je a nechat dotycneho rozhodnut sa co je pre neho dolezite.
V čom som zavádzal ?? Konkrétne .
 
Johnnny
2022-01-17 06:28:02+01
O tom zavadzani to bolo myslene skor na "quapor" ktory tvrdil, ze 45 f1.8 je 90mm f1.8.

Reagoval som na tvoj prispevok, lebo si sa tam rozpisoval o tom kto a co potrebuje, co bola prva cast mojho komentu.
 
ViloM
2022-01-17 10:55:40+01
príspevok od: Johnnny
O tom zavadzani to bolo myslene skor na "quapor" ktory tvrdil, ze 45 f1.8 je 90mm f1.8.

Reagoval som na tvoj prispevok, lebo si sa tam rozpisoval o tom kto a co potrebuje, co bola prva cast mojho komentu.
Zavádzaš ty. Nikde nepíšem kto a čo potrebuje, držím sa zásady, nech si každý fotí čím chce. Jednému vyhovuje FF, druhému 4/3. Nikde som nikoho nedegradoval a tie prepočty crop faktoru ktoré ti tak vadili : myslím že používatelia FF sú na tomto fóre menšinou, a držať sa preto striktne prepočtu len na FF nemá význam. Každý kto má doma zrkadlo, alebo mirorless a nefotí kompaktom myslím ovláda ako sa prepočítava crop factor a pripomínať to v každom príspevku nemá myslím význam. PS: A môj názor na základe doterajších skúseností je, že lacné Olympusy majú oveľa lepšiu kresbu ako objektívy iných značiek v tejto cenovej úrovni. A čo sa týka rozdielu v bokehu ten je pri rovnakej ohniskovej dlžke objektívu a jeho rovnakej svetelnosti už záležitosťou veľkosti snímača.
 
Porubo
2022-01-17 11:17:19+01
príspevok od: ViloM
Neviem prečo tu podsúvate myšlienku, že Oly má drahé objektívy. Oly 45 /1,8 má perfektný výstup, v porovnaní so základným lacnými 50-tkami iných značiek v tejto cenovej úrovni asi najlepší. Takisto Oly 60mm/2,8 macro som kúpil za necelých 390,- € a je to skvelý objektív .
Len pripominam:
Cele to vzniklo ako reakcia na tento prispevok...
Kde porovnavas 45 na Oly s 50 od inych vyrobcov.
Tak by som sa velmi necertil, a skor priznal si ze taketo priame porovnania nemaju zmysel, ak sa nezarata sucinitel orezu (crop factor). Tam uz 45 a 50 nemusi byt zhruba ten isty pozorovaci uhol, co je pravdepodobne hlavny parameter podla ktoreho sa kupec vacsinou rozhoduje.
P.S. Poznam vela amaterov co ma FF (a aj velmi dlho), necudo ked tu bol historicky skor a z druhej ruky nie je problem zohnat za lacny peniaz. Statistiky vsak nemam.
 
Johnnny
2022-01-17 12:00:44+01
príspevok od: ViloM
Zavádzaš ty. Nikde nepíšem kto a čo potrebuje, držím sa zásady, nech si každý fotí čím chce. Jednému vyhovuje FF, druhému 4/3. Nikde som nikoho nedegradoval a tie prepočty crop faktoru ktoré ti tak vadili : myslím že používatelia FF sú na tomto fóre menšinou, a držať sa preto striktne prepočtu len na FF nemá význam. Každý kto má doma zrkadlo, alebo mirorless a nefotí kompaktom myslím ovláda ako sa prepočítava crop factor a pripomínať to v každom príspevku nemá myslím význam. PS: A môj názor na základe doterajších skúseností je, že lacné Olympusy majú oveľa lepšiu kresbu ako objektívy iných značiek v tejto cenovej úrovni. A čo sa týka rozdielu v bokehu ten je pri rovnakej ohniskovej dlžke objektívu a jeho rovnakej svetelnosti už záležitosťou veľkosti snímača.
Hovorit o cene Olympus objektyivov a porovnavat ich s konkurencnymi objektivmi bez toho aby si uviedol ten maly detail s prepoctom je zavadzanie.
 
gytheio
2022-01-17 12:38:25+01
príspevok od: ViloM
Zavádzaš ty. Nikde nepíšem kto a čo potrebuje, držím sa zásady, nech si každý fotí čím chce. Jednému vyhovuje FF, druhému 4/3. Nikde som nikoho nedegradoval a tie prepočty crop faktoru ktoré ti tak vadili : myslím že používatelia FF sú na tomto fóre menšinou, a držať sa preto striktne prepočtu len na FF nemá význam. Každý kto má doma zrkadlo, alebo mirorless a nefotí kompaktom myslím ovláda ako sa prepočítava crop factor a pripomínať to v každom príspevku nemá myslím význam. PS: A môj názor na základe doterajších skúseností je, že lacné Olympusy majú oveľa lepšiu kresbu ako objektívy iných značiek v tejto cenovej úrovni. A čo sa týka rozdielu v bokehu ten je pri rovnakej ohniskovej dlžke objektívu a jeho rovnakej svetelnosti už záležitosťou veľkosti snímača.
Je tu spusta fotografii fotenych Olympusom s velmi biednou kresbou. Boli tu hadky okolo toho este ked Karol tu pisal rozpravky o tejto znacke. Je tu vela nekvalitnych fotografii fotenych Olympusom aj samotnym Karolom. Karol zacal naozaj dobre fotit Olympusom az nedavno, to co sem daval predtym nebola ziadna lepsia kresba ako ostatne znacky.
 
JohnNewton
2022-01-17 14:31:01+01
príspevok od: Porubo
Len pripominam:
Cele to vzniklo ako reakcia na tento prispevok...
Kde porovnavas 45 na Oly s 50 od inych vyrobcov.
Tak by som sa velmi necertil, a skor priznal si ze taketo priame porovnania nemaju zmysel, ak sa nezarata sucinitel orezu (crop factor). Tam uz 45 a 50 nemusi byt zhruba ten isty pozorovaci uhol, co je pravdepodobne hlavny parameter podla ktoreho sa kupec vacsinou rozhoduje.
P.S. Poznam vela amaterov co ma FF (a aj velmi dlho), necudo ked tu bol historicky skor a z druhej ruky nie je problem zohnat za lacny peniaz. Statistiky vsak nemam.
Vieš môj, to je tak, ako 10 roční sme všetci fotoli na 6 x 6, mal by som to stále prepočítavať, to je fakt hnusný crop te FF
 
Johnnny
2022-01-17 17:32:32+01
príspevok od: gytheio
Je tu spusta fotografii fotenych Olympusom s velmi biednou kresbou. Boli tu hadky okolo toho este ked Karol tu pisal rozpravky o tejto znacke. Je tu vela nekvalitnych fotografii fotenych Olympusom aj samotnym Karolom. Karol zacal naozaj dobre fotit Olympusom az nedavno, to co sem daval predtym nebola ziadna lepsia kresba ako ostatne znacky.
https://img.ephoto.sk/images/content/articles/8d91869865dcc30150769e8d8d585db5286d4025.jpg

Akoze toto je zla kresba ?

PS: v linku treba odstranit jednu medzeru
 
gytheio
2022-01-17 17:50:33+01
príspevok od: Johnnny
https://img.ephoto.sk/images/content/articles/8d91869865dcc30150769e8d8d585db5286d4025.jpg

Akoze toto je zla kresba ?

PS: v linku treba odstranit jednu medzeru
Nejde mi to vobec otvorit
 
Marcel Rebro
2022-01-17 18:38:27+01
príspevok od: Johnnny
https://img.ephoto.sk/images/content/articles/8d91869865dcc30150769e8d8d585db5286d4025.jpg

Akoze toto je zla kresba ?

PS: v linku treba odstranit jednu medzeru
Kresba dobra, len BAFO vyzera zle
 
Johnnny
2022-01-17 18:59:48+01
príspevok od: gytheio
Nejde mi to vobec otvorit
medzi img. a ephoto je medzera. Neviem preco sa to zobrazuje takto, ale musis ju odstranit.
 
gytheio
2022-01-17 19:08:47+01
príspevok od: Johnnny
medzi img. a ephoto je medzera. Neviem preco sa to zobrazuje takto, ale musis ju odstranit.
No info nevidim, kto to fotil cim to fotil kedy... Rec bola o lacnych objektivoch.
 
gytheio
2022-01-17 19:20:14+01
Spominal som tu vela krat, ze aj Olympus dokaze robit spickove fotografie ale treba za to zaplatit. Ked kupim 5Dm2 co je vyse 10 rokov stary fotoaparat a k tomu tak isto stary 24-70 budem tiez robit spickove fotografie a za podstatne mensie peniaze. Chcem tym povedat, ze Olympus sa dostal na uroven na akej boli zrkadlovky v roku 2010.
 
marianr
2022-01-17 19:34:27+01
príspevok od: gytheio
Je tu spusta fotografii fotenych Olympusom s velmi biednou kresbou. Boli tu hadky okolo toho este ked Karol tu pisal rozpravky o tejto znacke. Je tu vela nekvalitnych fotografii fotenych Olympusom aj samotnym Karolom. Karol zacal naozaj dobre fotit Olympusom az nedavno, to co sem daval predtym nebola ziadna lepsia kresba ako ostatne znacky.
Ja si to myslím tiež, len sa to sem bojím písať. Najnovší článok, jedna brutálne neostrá, väčšina tvárí bez detailov,..

Ak sa dobre pamätám, z tých šermiarov a historických postáv mi nikdy nepadla sánka. Vždy si hovorím že by mal konečne skúsiť pentax FF 8-).
 
gytheio
2022-01-17 20:29:52+01
príspevok od: marianr
Ja si to myslím tiež, len sa to sem bojím písať. Najnovší článok, jedna brutálne neostrá, väčšina tvárí bez detailov,..

Ak sa dobre pamätám, z tých šermiarov a historických postáv mi nikdy nepadla sánka. Vždy si hovorím že by mal konečne skúsiť pentax FF 8-).
Tie panicky su fotene so Sony. Ja som mal na mysli fotografie ktore sem daval 4-5rokov dozadu, to boli naozaj zle fotografie.
Karol ma potencial ma to v hlave ale koho zaujimaju tie dobove kostymi. Predajnost fototechniky ma v rukach mlada generacia a ju urcite nepritahuju tie dobove kostymi.
 
ViloM
2022-01-17 20:40:22+01
príspevok od: gytheio
No info nevidim, kto to fotil cim to fotil kedy... Rec bola o lacnych objektivoch.
Mám fotky z Oly 45/1,8 a má to podstatne lepšiu kresbu ako fotka na linku. Tie reči o paušálne zlých fotkách z Olympusov čo tu vypisuješ sú smiešne.
 
ViloM
2022-01-17 20:41:19+01
príspevok od: gytheio
Tie panicky su fotene so Sony. Ja som mal na mysli fotografie ktore sem daval 4-5rokov dozadu, to boli naozaj zle fotografie.
Karol ma potencial ma to v hlave ale koho zaujimaju tie dobove kostymi. Predajnost fototechniky ma v rukach mlada generacia a ju urcite nepritahuju tie dobove kostymi.
Páči sa mi ako vieš koho čo zaujíma .
 
Johnnny
2022-01-18 07:54:02+01
príspevok od: gytheio
Tie panicky su fotene so Sony. Ja som mal na mysli fotografie ktore sem daval 4-5rokov dozadu, to boli naozaj zle fotografie.
Karol ma potencial ma to v hlave ale koho zaujimaju tie dobove kostymi. Predajnost fototechniky ma v rukach mlada generacia a ju urcite nepritahuju tie dobove kostymi.
Aj ta fotka bude este mozno starsia nez 5-6 rokov, je to z testu 75 f1.8.

Ja urcite nie som clovek ktory tu obhajuje ceny, alebo kvalitu Olympusov, to snad kazdy vie. Aj ja osobne tvrdim, ze ten system je predrazeny aj ked cez rozne akcie sa da nakupit velmi vyhodne.

Mam ale aj skusenosti s cestovanim a viem ake je pre bezneho cloveka nosit 5D MK II + 24-70 f2.8. Po prvej dovolenke, mozno po prvom dni na nej by sa vratil k iPhonu. V tomto smere poskytuju fotaky ako GX80, alebo tie Peny idealny kompromis. Na fotke to v podstate nevidis a na krku necitis.

Ale samozrejme, ak si myslis ze kvoli fotkam na IG potrebujes 2kg fototechniky ... do toho, si slobodny clovek
 
gytheio
2022-01-18 08:45:48+01
príspevok od: Johnnny
Aj ta fotka bude este mozno starsia nez 5-6 rokov, je to z testu 75 f1.8.

Ja urcite nie som clovek ktory tu obhajuje ceny, alebo kvalitu Olympusov, to snad kazdy vie. Aj ja osobne tvrdim, ze ten system je predrazeny aj ked cez rozne akcie sa da nakupit velmi vyhodne.

Mam ale aj skusenosti s cestovanim a viem ake je pre bezneho cloveka nosit 5D MK II + 24-70 f2.8. Po prvej dovolenke, mozno po prvom dni na nej by sa vratil k iPhonu. V tomto smere poskytuju fotaky ako GX80, alebo tie Peny idealny kompromis. Na fotke to v podstate nevidis a na krku necitis.

Ale samozrejme, ak si myslis ze kvoli fotkam na IG potrebujes 2kg fototechniky ... do toho, si slobodny clovek
Vobec nefotim kvoli IG, mam technike 15000 fotim cez 20 rokov a na IG som asi 3 roky. Nemyslis, ze dovolenka nie je dovod kupovat si spickovu techniku?
 
Strana 4 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()