Hore
Fórum » Tlač
 

C type / Lambda / Giclee tlac na Slovensku

odyner
2011-06-16 00:10:52+02
Zdravim, zaujimalo by ma, ci mate niekto skusenosti s C type/lambda alebo giclee tlacou na Slovenksu. Konkretne mam na mysli, ze kto to robi, s akou kvailtou, cenami, dlzkou dodania, ako sa da objednat a podobne...Osobne mam skusenosti iba z UK, velmi pozitivne, snazil som sa nieco najst na Slovensku, avsak bezuspesne. Dakujem
 
keko
2011-06-16 13:49:07+02
C-print je fotografia vyrobena mokrou cestou, Durst Labda je jeden zo strojov, ktory to dakaze. Giclee je ink-jet tlac vodou rieditelnymi farbami tlaciarnou, ktora sa v odbornych kruhoch povazuje za technicky dokonalu s dlhou zivotnostnostou. Giclee je slovo volne prelozene do slovenciny ako vysprs. Vzniklo ako odpoved na pociatocnu nedoveru obchodnikov s umenim v tlace robene digitalnym sposobom. Dnes prakticky uz nema vyznam, pretoze tlaciarne, ktore boli povodne na zozname tzv giclee boli davno prekonane (vid Epson 9000, dnes uz je 9880), prakticky kazdou profesionalnou tlaciarnou v sucasbosti ponukanou.
 
yanoschick
2011-06-16 14:25:47+02
Tak toto by zaujimalo aj mna, kto to Slovensku ponuka...
 
keko
2011-06-16 14:41:36+02
príspevok od: yanoschick
Tak toto by zaujimalo aj mna, kto to Slovensku ponuka...
No kazdy ...
 
yanoschick
2011-06-16 15:21:31+02
príspevok od: keko
No kazdy ...
ach tak...
 
keko
2011-06-16 15:39:28+02
príspevok od: yanoschick
ach tak...
Vsak dones nieco, co je toho hodno a popasujeme sa. Len ci je dost penazi v suvislosti s vysokymi poziadavkami.
 
yanoschick
2011-06-16 16:19:33+02
príspevok od: keko
Vsak dones nieco, co je toho hodno a popasujeme sa. Len ci je dost penazi v suvislosti s vysokymi poziadavkami.
dozviem sa uz konecne kam???????????? pri vsetkej ucte, zakladatel tejto temy chcel vediet kto takuto tlac na slovensku poskytne a nie co to je: to sa da zistit jednoducho. z otazky ale predpokladam, ze ma uz; podobne ako ja uz skusenost z tym typom tlace... a doniest kam? tam, ci hentam? kontakt?
 
keko
2011-06-16 17:24:37+02
príspevok od: yanoschick
dozviem sa uz konecne kam???????????? pri vsetkej ucte, zakladatel tejto temy chcel vediet kto takuto tlac na slovensku poskytne a nie co to je: to sa da zistit jednoducho. z otazky ale predpokladam, ze ma uz; podobne ako ja uz skusenost z tym typom tlace... a doniest kam? tam, ci hentam? kontakt?
Keby si pozorne cital, vedel by si, ze kazdy, kto ma sucasnu ink-jet ti vytalci obrazok o tri generacie lepsie, ako giclee z roku 1991. Vygooglit si niekoho v Poprade teda nemoze byt problem.
Ak sa ti chce do Bratislavy, tak my sme hned vedla dialnice medzi Popradom a New Yorkom, iba som tu nechcel za cudzie peniaze propagovat sameho seba. Slusnost kaze dotazovat sa v osobnej poste. Takze ked ti tu nik iny neodpoveda, nemusis na mna este za to vykrikovat tie otazniky....
 
odyner
2011-06-17 12:42:41+02
No, vidim ze by som sa mohol k niecomu dopracovat, dakujem. C-type / Lambda je v podstate to iste, stretol som sa vsak s tym, zo to ludia poznaju iba pod jednym z tych dvoch nazvov. Ano, bol to aj mokry proces, v digi dobe je to vsak tlac laserom na svetlo citlivy papier. A o toto mi ide najviac, giclee az v druhom rade, tam ide skor o to kto to vie dat na aky papier a hlavne v akej kvalite. Samozrejme ze s C type uz skusenost mam, preto chcem vediet ci to niekto na SK robi, ja som na googli nenasiel nikoho, mozno vsak neviem az tak dobre hladat. Ak mate nejake info, pripade ak keko vie zabezpecit, samozrejme info bude viac nez dobre do posty, aby nevzikol problem s propagaciu
Vdaka
 
keko
2011-06-17 18:19:51+02
príspevok od: odyner
No, vidim ze by som sa mohol k niecomu dopracovat, dakujem. C-type / Lambda je v podstate to iste, stretol som sa vsak s tym, zo to ludia poznaju iba pod jednym z tych dvoch nazvov. Ano, bol to aj mokry proces, v digi dobe je to vsak tlac laserom na svetlo citlivy papier. A o toto mi ide najviac, giclee az v druhom rade, tam ide skor o to kto to vie dat na aky papier a hlavne v akej kvalite. Samozrejme ze s C type uz skusenost mam, preto chcem vediet ci to niekto na SK robi, ja som na googli nenasiel nikoho, mozno vsak neviem az tak dobre hladat. Ak mate nejake info, pripade ak keko vie zabezpecit, samozrejme info bude viac nez dobre do posty, aby nevzikol problem s propagaciu
Vdaka
Na Slovensku je (od pasa strelim) 200 zariadeni na osvit svetliveho papiera. O co ti konkretne ide?
 
keko
2011-06-17 18:34:45+02
príspevok od: keko
Na Slovensku je (od pasa strelim) 200 zariadeni na osvit svetliveho papiera. O co ti konkretne ide?
svetlocitliveho som myslel...
 
odyner
2011-06-17 19:33:33+02
No ide mi o to ze kto to robi v akej kvalite a za ake ceny, kedze ako som pisal, mne sa najst nikoho nepodarilo (asi moja chyba teda...)
 
odyner
2011-06-17 20:12:24+02
Pripadne ked ma niekto skusenost s konkretnou firmou a vedel by niekoho odporucit, tiez by som bol rad. Koli zmienovanej propagacii moze byt samozrejme aj do posty, aj ked pri teme o foto laboch to ocividne problem nie je...
 
hydro
2012-02-27 23:14:53+01
Kludne mi napis spravu a ozvem sa ti ohladne Giclee printov...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()