Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ako odfotit a spracovat fotku na konkretny vysledny efekt

Cypo
Cypo 2012-01-22 14:24:45+01
neviete niekto ako nieco podobne spravit?
http://automotivephotographyawards.com/wp-content/uploads/2011/12/Holden-Racing-Team-by-Kenny-Smith.jpg
co sa tyka napr jeho pokozky, pripadne celej tej fotografie, posobi trosku ako HDR alebo nieco podobne
 
ceco
2012-01-23 15:00:10+01
kriste pane vy ste tu ini tragedi .. na tuto fotku stacia 4 vrstvy so 4 maskami .. ale aj stovky a stovky vrstiev su fajn predsa len ..cim viac vrstiev tym viac addidas ..

tak ako pisal tomis.ales .. 3 svetla(2 z boku 1 z predu).. model je odfoteny v studiu a pozadie je odlahcene HDR

tu mate video ako dokaz http://www.youtube.com/watch?v=oXChUHR5F6M ..obdobne foto

ale clovek sa aspon zasmeje
 
MalcolmGenes
2012-01-23 15:19:25+01
príspevok od: Martin Brojo
Ja idem na ten BA termín.
Nevidel som tam nikde miesto konania, písal som email ráno, ale zatiaľ bez odpovede. Nevedel by si mi povedať, kde sa to realizuje? Vďaka.
 
Pospo
2012-01-23 17:08:30+01
príspevok od: tomis.ales
No mozno sa smejes ale Fatty je tu k pravde najblizsie.
Ja by som sice este okrem Adjustu pouzil aj Topaz Detail a mozno styri vrstvy a dostanem sa na 95% tej fotky.

Robme veci jednoducho, nie zlozito.
Prirovnam to trochu
Kedysi som sa chvalil kolko dokazem vypit a este stale som stal na nohach, dnes sa chvalim kolko dokazem usetrit a som pri tom na mol
Az styri vrstvy? Tak ty potom nie si expert! Ale na rozdiel od Fattyho sa tym nechvalis, ci hej?
...
Ale mas pravdu Topaz je super ... urychovac prace ... aj ked to je v podstate iba highpass filter. Ak sa clovek nespokoji s globalnymi zmenami.
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-23 17:35:20+01
príspevok od: MalcolmGenes
Nevidel som tam nikde miesto konania, písal som email ráno, ale zatiaľ bez odpovede. Nevedel by si mi povedať, kde sa to realizuje? Vďaka.
To neviem, je to v BA, to mi stačí. Do BA budem musieť tak či tak cestovať, takže je mi to jedno. Ale keď mi prídu propizície kde to bude, môžem ti dať vedieť.
 
Fatty
2012-01-23 18:29:12+01
príspevok od: Pospo
Az styri vrstvy? Tak ty potom nie si expert! Ale na rozdiel od Fattyho sa tym nechvalis, ci hej?
...
Ale mas pravdu Topaz je super ... urychovac prace ... aj ked to je v podstate iba highpass filter. Ak sa clovek nespokoji s globalnymi zmenami.
Topaz Adjust plugin
layer 2: dramatic (opa 45%)
layer 2: hdr sketch (opa 50%)

iste, je to narýchlo a tváričku by bolo treba prežehiť, takisto šum potlačiť...ale získali sme aspoň základ...ktorý treba ešte doladiť lokálnymi úpravami
 
MalcolmGenes
2012-01-23 19:19:18+01
príspevok od: Martin Brojo
To neviem, je to v BA, to mi stačí. Do BA budem musieť tak či tak cestovať, takže je mi to jedno. Ale keď mi prídu propizície kde to bude, môžem ti dať vedieť.
Stihol mi odpísať:
Dobre odpoledne, seminar se bude konat v Evropske vzdelavaci akademii:
http://euva.sk/index/index.php

Pýtal som sa na to, či ide o ten istý seminár ako !Pokročilá! posptoduckia. Len tak pre info.
 
Pospo
2012-01-23 23:22:31+01
príspevok od: Fatty
Topaz Adjust plugin
layer 2: dramatic (opa 45%)
layer 2: hdr sketch (opa 50%)

iste, je to narýchlo a tváričku by bolo treba prežehiť, takisto šum potlačiť...ale získali sme aspoň základ...ktorý treba ešte doladiť lokálnymi úpravami
Ty hovoris zaklad, ja hovorim zniceny obrazok. Najlepsie spravis ked zabudnes na cely Topaz a zbehnes navod co dal autor na Flickri. Okrem toho ze ta to relane niekam posunie, ta to bude stat asi 10x menej casu ako "ladenie" tohoto nepodarku.
 
Fatty
2012-01-24 09:47:38+01
príspevok od: Pospo
Ty hovoris zaklad, ja hovorim zniceny obrazok. Najlepsie spravis ked zabudnes na cely Topaz a zbehnes navod co dal autor na Flickri. Okrem toho ze ta to relane niekam posunie, ta to bude stat asi 10x menej casu ako "ladenie" tohoto nepodarku.
uvedom si že mojím zdrojom bol iba malý obrázok z printscreenu
autor určite robil s rawom
 
piggee
2012-01-24 10:00:50+01
príspevok od: JaroD.
Jedná z reálnych ciest: http://stanislavpetera.net/ws-postprodukce-3/
Ono Peteru by som zase tak neprecenoval... Absolvoval som ten jeho kurz asi pred 2-3 rokmi a boli to vyhodene peniaze, nic ine sa nedozvies, co by si sa nedozvedel z knihy digitalne fotografie v Photoshope od Scotta Kelbyho. Chalan porobil par fotiek, nad ktorymi stravil niekolko dni (sam to hovoril) a tie propaguje stale dookola a zaraba viac na tych skoleniach ako na samotnom foteni..
Takze vsetky rady, ktore tvrdia, ze tam clovek stravil hodiny v PS su pravda a ked sa chces naucit, ako na to, odporucam zacat tymto http://www.eplanet.sk/kniha/digitalni-fotografie-ve-photoshopu-cs2-scott-kelby/
 
Pospo
2012-01-24 10:50:19+01
príspevok od: Fatty
uvedom si že mojím zdrojom bol iba malý obrázok z printscreenu
autor určite robil s rawom
Pri tvojom "dvojvrstvovom" postupe by ta RAW nezachranil ani keby si sa volal Taylor James. Sorka, myslim ze point je jasny, naloz s tym ako chces.
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-24 11:06:11+01
príspevok od: piggee
Ono Peteru by som zase tak neprecenoval... Absolvoval som ten jeho kurz asi pred 2-3 rokmi a boli to vyhodene peniaze, nic ine sa nedozvies, co by si sa nedozvedel z knihy digitalne fotografie v Photoshope od Scotta Kelbyho. Chalan porobil par fotiek, nad ktorymi stravil niekolko dni (sam to hovoril) a tie propaguje stale dookola a zaraba viac na tych skoleniach ako na samotnom foteni..
Takze vsetky rady, ktore tvrdia, ze tam clovek stravil hodiny v PS su pravda a ked sa chces naucit, ako na to, odporucam zacat tymto http://www.eplanet.sk/kniha/digitalni-fotografie-ve-photoshopu-cs2-scott-kelby/
staci si sadnu za photoshop a skusat, skusat a skusat... pokial je to mozne a vydrzat aj cely den... ziadne tutorialy. Vybrat si niektoru s vlastnych fotiek a skusat upravy, montaze atd... Tak sa naucis najlepsie a aj si to zapamatas... Ja by som si za ziadny workshop neplatil.
 
LastHit
2012-01-24 12:25:31+01
Knihy navedu, workshopy pomozu, ale nieje nad hodinami za PC z ktoreho lezu len nepodarky
 
Cypo
2012-01-24 12:27:12+01
Problem je ze v photoshope robim uz 7 rokov, nakolko som robil Virtual tuning, a teraz vypomaham ako grafik na jednom portali, pracoval som s obrazkami kde som mal 1500 vrstiev a niekolko desiatok hodin takze photoshop poznam , ide mi len o to, ci niekto nevie konkretne niekto ako spravit taky styl fotky, myslel som cisto v RAWku, inak dost zaujimave citanicko od podaktorych, skoda len ze mimo temu
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-24 13:51:27+01
príspevok od: Cako
staci si sadnu za photoshop a skusat, skusat a skusat... pokial je to mozne a vydrzat aj cely den... ziadne tutorialy. Vybrat si niektoru s vlastnych fotiek a skusat upravy, montaze atd... Tak sa naucis najlepsie a aj si to zapamatas... Ja by som si za ziadny workshop neplatil.
To je práve môj problém. Nemám čas sedieť celý deň nad PS-kom a skúšať. Potrebujem vidieť postupy ktoré majú potenciál aby som ich využil a potom skúšať už len tie. Mne osobne to ušetrí množstvo času.
 
fotacik
2012-01-24 13:55:08+01
príspevok od: Cypo
Problem je ze v photoshope robim uz 7 rokov, nakolko som robil Virtual tuning, a teraz vypomaham ako grafik na jednom portali, pracoval som s obrazkami kde som mal 1500 vrstiev a niekolko desiatok hodin takze photoshop poznam , ide mi len o to, ci niekto nevie konkretne niekto ako spravit taky styl fotky, myslel som cisto v RAWku, inak dost zaujimave citanicko od podaktorych, skoda len ze mimo temu
Tu ti to asi nikto nic pekne k tvojej teme nepovie lebo ty co vedia tak nepovie a to co bolo povedane do teraz tak onicom...
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-24 14:17:03+01
príspevok od: Cypo
Problem je ze v photoshope robim uz 7 rokov, nakolko som robil Virtual tuning, a teraz vypomaham ako grafik na jednom portali, pracoval som s obrazkami kde som mal 1500 vrstiev a niekolko desiatok hodin takze photoshop poznam , ide mi len o to, ci niekto nevie konkretne niekto ako spravit taky styl fotky, myslel som cisto v RAWku, inak dost zaujimave citanicko od podaktorych, skoda len ze mimo temu
Čo presne chceš? Lebo si písal o pleťovke, na to som sa ti snažil odpísať. Chceš vedieť ako to nastieviť? Alebo čo presne? Lebo zatiaľ mi to tak príde, že chceš vedieť stále niečo iné.
 
Fatty
2012-01-24 15:38:47+01
príspevok od: Pospo
Pri tvojom "dvojvrstvovom" postupe by ta RAW nezachranil ani keby si sa volal Taylor James. Sorka, myslim ze point je jasny, naloz s tym ako chces.
škoda, že netuším kto má byť ten Taylor James....asi nejaký ultra progresívny vzor mladých fotošoperov alebo také niečo...
 
tomis.ales
2012-01-24 15:44:23+01
príspevok od: Cypo
Problem je ze v photoshope robim uz 7 rokov, nakolko som robil Virtual tuning, a teraz vypomaham ako grafik na jednom portali, pracoval som s obrazkami kde som mal 1500 vrstiev a niekolko desiatok hodin takze photoshop poznam , ide mi len o to, ci niekto nevie konkretne niekto ako spravit taky styl fotky, myslel som cisto v RAWku, inak dost zaujimave citanicko od podaktorych, skoda len ze mimo temu
Pri tych 1500 vrstvach si mal aku RAMku , 20TB???!!! Navyse ak tak dobre poznas PS, tak vies, ze cisto v RAW to urcite neurobis. Co do kelu vsetci mate s tym RAWom??? RAW v RAW konvertore, potom v PS do coho chces.
NIKTO tu ti nepovie ako urobit takuto fotku, teda pokial sa tu neukaze sam autor. Je viacero sposobov ako sa k tomu dostat. Precitaj si vsetky tri strany fora a skusaj.
Ja v PS nerobim tak dlho, mysli ze TY by si nas (mna) mal ucit, nie?
 
Cypo
2012-01-24 16:27:14+01
príspevok od: tomis.ales
Pri tych 1500 vrstvach si mal aku RAMku , 20TB???!!! Navyse ak tak dobre poznas PS, tak vies, ze cisto v RAW to urcite neurobis. Co do kelu vsetci mate s tym RAWom??? RAW v RAW konvertore, potom v PS do coho chces.
NIKTO tu ti nepovie ako urobit takuto fotku, teda pokial sa tu neukaze sam autor. Je viacero sposobov ako sa k tomu dostat. Precitaj si vsetky tri strany fora a skusaj.
Ja v PS nerobim tak dlho, mysli ze TY by si nas (mna) mal ucit, nie?
No uz to neslo plynule
ide mi o to ako som pisal ze ci niekto nepozna nejaky grif ako spravit taky lokalny kotrast alebo nieco podobne mozem sa s tym hrat kolko chcem, mozno nato pridem, ale ak niekto povie ze sa to neda a je treba iba osvetlenie ako zaklad pre takuto fotku, hrat sa mozem kolko chcem, nikdy to nedosiahnem a tomu som sa chcel vyvarovat
 
Fatty
2012-01-24 17:15:23+01
príspevok od: Cypo
No uz to neslo plynule
ide mi o to ako som pisal ze ci niekto nepozna nejaky grif ako spravit taky lokalny kotrast alebo nieco podobne mozem sa s tym hrat kolko chcem, mozno nato pridem, ale ak niekto povie ze sa to neda a je treba iba osvetlenie ako zaklad pre takuto fotku, hrat sa mozem kolko chcem, nikdy to nedosiahnem a tomu som sa chcel vyvarovat
a čo bolo v tých poldruhatisíc vrstvách, dobrý človeče???
myslím si, že si proste vymýšľaš
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()