Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

úprava foto v pc

kriketussska
2010-06-08 13:11:02+02
Ahojte Chcem sa spýtať či mi neviete poradiť ako sa upravuje pozadie vo fotke na bielo cez ps ale úplne biele a zároveň aby to nevyzeralo umelo Ďakujem moc
 
bear
- moderator
2010-06-08 13:15:27+02
Ak mas pozadie takmer biele, skopiruj si vrstvu a a cez masku nastav prelinanie vrstiev na screen (neviem, ako je slovnesky ekvivalent)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-08 13:16:03+02
A z akej fotky? Na kazdu fotku je iny recept.
 
kriketussska
2010-06-08 13:19:51+02
príspevok od: Karol Srnec
A z akej fotky? Na kazdu fotku je iny recept.
Karol môžem ťa poprosiť o kontakt email alebo skype? :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-08 13:39:41+02
príspevok od: kriketussska
Karol môžem ťa poprosiť o kontakt email alebo skype? :)
Neviem, ci ti dokazem online poradit. Preto sa vzdy divim vsetkym, co tu pisu recepty. Kazda fotka sa upravuje individualne. Dobre odmaskovanie pozadia vyzaduje dlhy trening a zvladnutie viacerych technik vratane prace s vrstvami a maskami. Ak to ma vyzerat dobre, musi to robit pokrocily uzivatel Photoshopu.
Najlepsi sposob ako sa tomu naucit je, ze ti niekto predvedie ako na rozne typy fotiek a potom budes na sebe peknych par desiatok hodin makat.

karol.srnec@ephoto.sk
 
AnnoMally13
2010-06-08 13:48:04+02
tu mas nejake videjko ktore mozno pomoze.

http://www.akosatorobi.sk/video/812/photoshop-vytvorenie-bieleho-pozadia
 
kriketussska
2010-06-08 14:10:03+02
ďakujem Vám veľmi pekne za rady :)
Karol aj tebe sestra upravuje foto tak ti potom napíše s prosbou o pomoc :)
 
lu_boss
2010-06-08 14:32:36+02
Karol, to mas pravdu, co fotka to ine finesy, ale na druhej strane, keby sa take ´zjednodusene´ recepty nepisali, nie je jedna jedina kniha o PS.

 
sparks05
2010-06-08 14:33:16+02
to video je pekne onicom,to iste dosiahnem s tym ze vybielim pozadie a nemusim zbytocne prepalovat modelku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-08 14:52:12+02
Iste, vsetko sa ucime z knih. Tie maju ale iny rozsah ako toto forum. A hlavne kniha je nanic, pokial si ju nenastudujes a nenaucis sa logicky vyuzivat rozne postupy. Ovladat 20 tutorialov neznamena byt dobry editor. Urobit vlastnych 20 tutorialov a dokazat si vymysliet postup pre takmer akukolvek upravu, to je pokrocily level.
Bez desiatok odmakanych hodin (a aj trochy talentu) je to potom len take hrajkanie sa, vysledkom coho je len bezny priemer.
Prilozene video je skvelou ukazkou, ako nieco funguje na konkretnej fotke. Kazdy z pokrocilich photoshopistov by to tobil urcite po svojom. Ten kto sa podla toho videa riadi, ale na inej fotke, urcite narazi na problem, ktory v tom videu nie je rieseny. Takze bude hladat dalsi tutorial alebo si zoberie mudru knihu, ci len tak bude experimentovat a napokon dospeje k tomu, co hovorim od zaciatku. Bez dlhodobeho ucenia a praxe sa nikto nestane univerzalnym editorom fotografii.
 
lu_boss
2010-06-08 15:17:14+02
Ano, suhlasim, ale niekdy staci fakt jednou, dvomi vetami ako na vec a dost to moze pomoct. Ze sa roznymi postupmi da dobrat k podobnym vysledkom je zrejme, je tiez zrejme, ze na vysledky efekt je jeden postup vhodnejsi viac, druhy menej. Ten vyssi level uz je o tom zvladat viacero postupov, kombinovat ich a zvolit takpovediac ´idealnu´ stopu.
Teda neprotirecim Ti, ale na druhej strane si rad precitam, ako niekto riesi nieco, co ja riesim inak.
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-06-08 15:52:31+02
niekedy nie je treba nic... ani kniha, ani tutoriali... Staci mat otvoreny photoshop a skusat a ucit sa na vlastnych chybach :) je pravda ze je to tak pomalsie, ale, potom aspon mozete byt na seba hrdy ze ste sa to naucil sam :D aj ked to znie ako blbost...:)
 
duroslav
2010-06-08 15:57:32+02
príspevok od: Cako
niekedy nie je treba nic... ani kniha, ani tutoriali... Staci mat otvoreny photoshop a skusat a ucit sa na vlastnych chybach :) je pravda ze je to tak pomalsie, ale, potom aspon mozete byt na seba hrdy ze ste sa to naucil sam :D aj ked to znie ako blbost...:)
Pre niekoho, kto má dosť času je možno užitočné kým nájde spôsob ako sa niečo dá urobiť, prejsť si aj 100 iných spôsobov ako sa to urobiť nedá.
Ja času moc nemám, tak si ho šetrím prečítaním kníh resp. pozretím si tutorialov.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-06-08 15:58:17+02
Tento sposob (ja som nim presiel) ma obrovsku vyhodu, na co prides sam, si zapamatas omnoho dlhsie ako to, co si raz vyskusas z tutorialu alebo knihy.
 
dodo_bb
2010-06-08 15:59:25+02
príspevok od: Cako
niekedy nie je treba nic... ani kniha, ani tutoriali... Staci mat otvoreny photoshop a skusat a ucit sa na vlastnych chybach :) je pravda ze je to tak pomalsie, ale, potom aspon mozete byt na seba hrdy ze ste sa to naucil sam :D aj ked to znie ako blbost...:)
No je to tiež spôsob - záleží na cieli, ktorý si stanovíš. Niekto si sadne na motorku, aby sa bleskovo dostal do Trnavy za frajerkou, niekto si sadne na motorku a proste si len tak niekam ide. Aj samotná cesta môže byť cieľom... To bude Tvoj prípad :-))))
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-06-08 16:06:13+02
príspevok od: dodo_bb
No je to tiež spôsob - záleží na cieli, ktorý si stanovíš. Niekto si sadne na motorku, aby sa bleskovo dostal do Trnavy za frajerkou, niekto si sadne na motorku a proste si len tak niekam ide. Aj samotná cesta môže byť cieľom... To bude Tvoj prípad :-))))
A presne tak to robim ked idem von fotit :) Sadnem sice na bicykel, a idem neviem kam... To nikdy neviem dopredu, fakt...
Niekedy aj na aute :) ale to uz mam aky-taky ciel lebo zas zbytocne benzim minat...
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-06-08 16:10:15+02
príspevok od: Karol Srnec
Tento sposob (ja som nim presiel) ma obrovsku vyhodu, na co prides sam, si zapamatas omnoho dlhsie ako to, co si raz vyskusas z tutorialu alebo knihy.
Ale toto ma nenapadlo... Asi skusim aj nieco citat a uvidim co mi dlhsie vydrzi :)
 
Granko
2010-06-08 16:26:07+02
vidíš, a ja sadnem na vlak a o hodinu-dve, keď mi niekto zavolá a opýta sa, že kde som, mu poviem, že o 200km ďaleko...a že čo robím - neviem, prišiel som pozrieť len tak...a kedy sa vrátiš? to tiež neviem, asi o dva-tri dni...možno :o)
 
conan7
2010-06-08 20:30:19+02
ejejej Palo kde si? :D :D
 
Strhak
2010-06-09 00:38:21+02
doma, prečo???
Normálna otázka a aj normálne odpovede ;-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia