Hore
Fórum » O FOTOGRAFOVANÍ
 

Objektivita hodnoteni

djpali
2009-01-21 18:39:46+01
Zaujimalo by ma nasledovne, dnes ficia rozne weby a diskusne fora uz snad na vsetky mozne hobby a cinnosti. Na snad vsetkych je ale neobjektivita hodnoteni a vzajomna nevrazivost + kopec mudrlantov a frajerikov s nulovou hodnotou prinosu danej oblasti + samozrejme FLAMEy typu WINDOWS LINUX (CANON NIKON). Plati to aj na tomto webe ? Chcem to vediet skor, nez tu stravim stvrt roka so zistenim ze to k nicomu nebolo.
 
duroslav
2009-01-21 19:05:28+01
Podľa mňa fotka je niečo, čo sa inak než subjektívne ohodnotiť nedá, takže baviť sa o objektivite hodnotenia nikam nepovedie.
Mimochodom, čo je pre teba rozhodujúce na to, aby si vedel povedať či toho štvrť roka bolo / nebolo k niečomu ?
 
wayne
2009-01-21 19:14:45+01
vsetko zalezi na tebe, nakolko sa nad dany flame dokazes povzniest, ako si schopny niest kritiku, ci ta vytocia ludia co oplacaju hodnotenie nulami... ako pise duroslav, fotka je individualny zazitok, 10 fotografov odfoti 10 zaberov a dalsich 10 ludi vidi 10 veci... ja sa kritiky nebojim a nad ´mudrlantov´ sa dokazem povzniest, som tu nieco cez mesiac no nelutujem to, naucil som sa dost novych veci
 
weya
2009-01-21 19:15:25+01
Objektivita by tu mala byt poistena hodnotenim technickej kvality a kompozicie, na subjektivny reprezentuju body impaktu. Samozrejme stava sa ak sa niekomu fotka paci aj ked nie je kompozicne/tk v poriadku da same sedmicky(vascinou zaciatocnici kt. sa venuju foteniu len kratko). Napriek tomu mam pocit ze vacsina uzivatelov sa snazi hodnotit co najobjektivnejsie, a poradit prip. sa nieco naucit.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-01-21 19:15:32+01
Hodnotenie fotografii a zapajanie sa do fora je len cast aktivit, ktore tu mozes vykonavat. Samozrejme, vzdy, ci uz na internete, alebo v realnom zivote, sa stretnes s roznymi typmi ludi. Nie vsetci ti ´sadnu´ a budu aj taki, ktori ti budu neprijemni. Ak hladas bezkonfliktny server s mnozstvom aktivnych uzivatelov, tak vyskusaj Andelesvetla :-)
Vitaj na ephote a nenechaj sa odradit. Prinasame zaujimave clanky, recenzie novinky, poriadame workshopy a najdestm tu urcite aj nejakych novych kamaratov.
 
djpali
2009-01-22 00:16:47+01
Velmi rozumne odpovede, som milo prekvapeny, ziadne rypanie. Ja len ze kopec webov bolo super, a padli prave na rypavych navstevnikoch, ktori nedocenili snahu realizatorov. Zeby toto bola vynimka ? Ok, budem sem rad chodit, som zvedavy, ako to tu funguje
 
shade69
2009-10-19 00:49:24+02
mne sa zda ze to tu ma kazdy na haku,ale ani kritiku nik nenapise tah potom
jak sa zlepsit
 
Strhak
2009-10-19 00:51:59+02
príspevok od: shade69
mne sa zda ze to tu ma kazdy na haku,ale ani kritiku nik nenapise tah potom
jak sa zlepsit
po skúsenostiach čo som mal by to aj teba prešlo a tak teraz hodnotím fakt len ojedinele.
Tak asi preto
 
2009-10-19 02:02:49+02
Pali, nebudem ti klamat - objektivita vo svete neexistuje. Svet je plny ludi a ludia maju subjektivne nazory. Cim vacsia komunita, tym roznorodejsie su. V ramci komunity sa buduju dalsie subkomunity, tzv. kamarati a ti maju spolocny nazor na objektivitu. Pokial chce byt web ziskovy, musi mat velku komunitu navstevnikov, alebo vsade reklamy (alebo oboje). Aj tu je to tak.
Co hladas?
Ak hladas, ze tvoje fotografie budu hodnotene ´objektivne´, alebo fundovane, zabudni. Profici nemaju cas a ani chut po skusenostiach a amateri hodnotia naladovo, pripadne skupinkovo.
Ak hladas odpovede na zaciatocnicke otazky - otvor google, pripadne manual. Ak vies natukat ephoto.sk, vies aj google.sk ;-) V USA pri Cantaloupe Canyon je taka cedulka: Photo Workshops s dodatkom, ze neucia, ako pouzivat fotak.

ALE
Ak aspon trochu rozumies fotke, vies, ako zapnut fotak, mas ho kupeny a nehladas rozdiel medzi 2 objektivmi z opacneho konca a chces si pokecat (obcas) o niecom zaujimavom, da sa tu.

To bol taky realisticky uvod :-D
 
till1987
2009-10-19 06:36:05+02
afkaa to povedal presne ako to je . ephoto je najvacsi portal o fotografovani na slovensku, podla mna aj najlepsi. Najskor som chodil na konkurencny web V..O.sk, ale za ten cas co to sledujem sa neposunul ani o maly krocik, tak sa uz o konkurencii asi ani nedad hovorit.. tu je to naozaj rozmanite
 
Strhak
2009-10-19 07:03:30+02
príspevok od:
Pali, nebudem ti klamat - objektivita vo svete neexistuje. Svet je plny ludi a ludia maju subjektivne nazory. Cim vacsia komunita, tym roznorodejsie su. V ramci komunity sa buduju dalsie subkomunity, tzv. kamarati a ti maju spolocny nazor na objektivitu. Pokial chce byt web ziskovy, musi mat velku komunitu navstevnikov, alebo vsade reklamy (alebo oboje). Aj tu je to tak.
Co hladas?
Ak hladas, ze tvoje fotografie budu hodnotene ´objektivne´, alebo fundovane, zabudni. Profici nemaju cas a ani chut po skusenostiach a amateri hodnotia naladovo, pripadne skupinkovo.
Ak hladas odpovede na zaciatocnicke otazky - otvor google, pripadne manual. Ak vies natukat ephoto.sk, vies aj google.sk ;-) V USA pri Cantaloupe Canyon je taka cedulka: Photo Workshops s dodatkom, ze neucia, ako pouzivat fotak.

ALE
Ak aspon trochu rozumies fotke, vies, ako zapnut fotak, mas ho kupeny a nehladas rozdiel medzi 2 objektivmi z opacneho konca a chces si pokecat (obcas) o niecom zaujimavom, da sa tu.

To bol taky realisticky uvod :-D
toto ja všetko viem, reagoval som na to prečo nieje toľko hodnotení. Proste nie každý si zaslúži aby som mu venoval môj vzácni čas ktorého mám nedostatok. Dakedy som hodnotil ale aj prispieval viacej do galérie, dnes sem chodím práve preto aby som sa porozprával s ľuďmi ako si práve ti. Galéria ma čoraz menej zaujíma a úprimne ani články ma už dáko neoslovujú, ale to bude asi tou prácou ktorú vykonávam ;-)
 
maTTo_corp
2009-10-19 09:03:08+02
príspevok od: Strhak
toto ja všetko viem, reagoval som na to prečo nieje toľko hodnotení. Proste nie každý si zaslúži aby som mu venoval môj vzácni čas ktorého mám nedostatok. Dakedy som hodnotil ale aj prispieval viacej do galérie, dnes sem chodím práve preto aby som sa porozprával s ľuďmi ako si práve ti. Galéria ma čoraz menej zaujíma a úprimne ani články ma už dáko neoslovujú, ale to bude asi tou prácou ktorú vykonávam ;-)
Pali...:) nebuď vzťahovačný, myslím že to patrilo inému Palimu ;)) či?
 
conan7
2009-10-19 17:11:54+02
príspevok od: maTTo_corp
Pali...:) nebuď vzťahovačný, myslím že to patrilo inému Palimu ;)) či?
aj ja som mu to chcel napísať :D to bolo písané pre DJPali a nie pre StrhakPali :)
 
2009-10-19 17:22:41+02
ja nie som ziarlivy, ja to venujem obom Palim :-D
 
norris
2009-10-19 17:40:42+02
ono to máš tak...ak natrafíš na nejakých mudrlantov a frajerikov je len ta tebe ako to dokážeš zvládnuť. Ja som tu relatívne krátko.pochopil som, že nie každý sa nadomnou zastaví (nad mojimi fotkami) a bude mi venovať čas. Možno aj preto,že tu ´kedysi´ pár ochotných, skusených ludí komentovalo fotky aj začiatočníkom v snahe pomôcť im, no nie všetci to zvládli a tak sa skúsení naštvali a nehodnotia nič,alebo len veľmi málo (mrzí ma to,ale viem to pochopiť)...a možno sa nepristavia, pretože sa im jednoducho moje fotky nepáčia. Ale to je už vecou subjektívneho pocitu....tak...vitaj :)
 
Strhak
2009-10-19 20:15:25+02
príspevok od: maTTo_corp
Pali...:) nebuď vzťahovačný, myslím že to patrilo inému Palimu ;)) či?
nič si s toho nerob, všimni si o koľkej som to písal a to ešte len riedidlom odliepam oči od vankúša ;-)
 
maTTo_corp
2009-10-19 21:18:10+02
príspevok od: Strhak
nič si s toho nerob, všimni si o koľkej som to písal a to ešte len riedidlom odliepam oči od vankúša ;-)
:)) pravda .... kiežby mi tiež stačilo o tomto čase vstávať...okej ešte by som sa spýtal na čistiareň ale sa nebudem nech tu nie je moc OT...;))
 
Strhak
2009-10-19 21:22:15+02
príspevok od: maTTo_corp
:)) pravda .... kiežby mi tiež stačilo o tomto čase vstávať...okej ešte by som sa spýtal na čistiareň ale sa nebudem nech tu nie je moc OT...;))
už je oprata a krásne visí u mňa v kúpeľni. Zajtra ju už vztýčim na jej čestné miesto ;-)))
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()