Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tlac fotografii Lomond

bezejmeny
2010-05-17 02:50:15+02
Viem ze uz toho bolo napisane o pouziti alternativnych naplni do tlaciarne vela. Pocas badania na internete som narazil na firmu Lomond, ktora viac menej venuje spotrebnemu tovaru co sa tyka tlaciarni. Rad by som poznal vas nazor na pouzivanie fotografickeho papiera a naplni do fototlaciarni epson, alebo canon. Ano ide mi o cenu, ale aj kvalitu. Je mi jasne ze je zbytocne pchat do tlaciarne kazety, ktore znehodnotia celu fotku, ale je aj nezmysel zatvarat si oci pred moznymi alternativami. Takze ako, ma s tym niekto skusenosti? Ci uz pre alebo uplne proti pouzitiu nahradnych naplni a fotopapiera? + ma niekto skusnosti s tlaciarnou epson p50 ? je vhodna na kvalitnu tlac fotografii ?
 
Krtko fotografom
2010-05-17 07:34:38+02
Ja pouzivam papiere Lomond a som s nimi maximalne spokojny. Ku kazdemu papieru najdes na ich stranke aj ICC profily. Mam tlaciaren Canon 4600, a od kedy som ich vyskusal, original papiere uz nepouzivam. Nahradne naplne viem, ze tiez maju pre rozne tlaciarne, ale co som sa informoval od znamych, co to vyskusali, tak atramenty odporucaju iba v pripade, ze nechces tlacit fotky. Na beznu farebnu tlac su dobre, ale pri tlaci fotiek nemaju az taku farebnost a hlavne sytost, ako original naplne.
 
tadzesi
2010-05-17 13:33:07+02
Moja story. Mam Pro 9000, tlac k spokojnosti, ceny spotrebaku az tak nie. Kupil som CISS ktory nefungoval dobre, zasekavanie hadiciek, problematicke zasobovanie atramenu, ruky stale spinave. Vratil som ho.

Zacal som pouzivat Lomond naplne a papiere. Lomond nemal zelenu a cervenu napln tak som presedlal na xrite bez cipu. Jasne ze som si vyrabal profil, kupil som si Spyder 3 Studio.

Dnes tlacim na iPF 6100, kupujem original Canon spotrebak a moj naklad na full foto A2 je o 1/2 menej na farbe ako pri PRO 9000 a nehovorim o cenach papiera ktore su oproti formatovanym papierom niekde inde.

Ak by som nespekuloval a kned kupil iPF 6100 tak som mohol usetrit kopec casu a minimalne 1000€. Na druhej strane viem ako funguje ICC a cele to cudo okolo profilacie...
 
bezejmeny
2010-05-17 14:27:51+02
No to je zaujimava story, z toho ma napadlo nieco dalsie k danej teme. Mam zaujem o klasicku phototlaciaren co mozno najlacnejsiu, ale rad by som vedel ako sa tlacia fotografie vo velkom, ake tlaciarne, alebo aky sposob sa na to pouziva.
Dalej akym sposobom sa tlacia profesionalne book-y, staci na to klasicka fototlaciaren, alebo sa to zvykne skor robit cez nejake komercne firmy.
Celkovo ma zaujima akym sposobom sa zvykne realizovat tlac vo velkom dajme tomu tisicky fotografii 10x15, A4, pripadne A3.
Celkovo mi ide o to vediet ake su zauzivane sposoby vytvorenia ´papierovej´ fotky.
 
bezejmeny
2010-05-17 14:30:38+02
Este ma napadlo, viem ze to kolko vydrzi sada cartregov zalezi od roznych farieb na fotke, ale v priemere kolko sa da vytlacit 10x15(rozmer) fotiek na priemernej fototlaciarni za cca 8000-9000 byvalych SK .
 
tadzesi
2010-05-17 15:56:40+02
Ked posles flasu tak ti to vysvetli. V skratke najlacnejsia ´tlac´ je RA-4 = klasicky mokry proces vyroby fotky. Dalsie ohladom RA-4 nastuduj na nete.

´Tlac´ 10x15 do A3 mozes na RA-4 fotolabe ktory uz dnes malokde vydis. Cena niekde okolo 2M SKK pred 2 rokmi od FUJI.

Fotoknihy. Ak sa raz dostanes do Ciny tak pochopis v akom zadku zme mi (SK) s knihami a ako ich podcenovany ryzojedi vedia fantasticky spravit a v akych variaciach ... Kukni si moj profil, kukni stranku ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia