Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Lepenie fotografie do abumu

Ronn
2010-05-13 14:51:23+02
Aky je najlepsi sposob lepenia fotografii do albumu, tak aby sa fotky casom nevlnili (max velkost fotiek 13x19cm). Lepiace rozky som zavrhol a chcel by som to nalepit pomocou lepidla. Aka technika je v tomto pripade najlepsia a ake lepidlo je najvhodnejsie (viem ze na papier, ale aj tam je viac druhov). Mam klasicky album bez zaloziek a samolepiacich folii. Dakujem!
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-05-13 15:33:56+02
Napriklad firma Henzo ma v ponuke kompletny sortiment. Albumy, booky, lepidla, lepiace pasky, rozky...
 
Ronn
2010-05-13 16:26:32+02
Vdaka ale zaujima ma aj najvhodnejsia technika lepenia fotiek do fotoalbumu.
 
Ferdo
2010-05-13 16:37:55+02
príspevok od: Ronn
Vdaka ale zaujima ma aj najvhodnejsia technika lepenia fotiek do fotoalbumu.
Pouzivam lepidlo Henzo photo glue, nanasam ho tak 5 mm od okraja fotky po celom obvode, neprehanam to s mnozstvom lepidla. To zvlnenie stran zavisi od toho, kolko lepidla na fotku das ale aj od toho ake su hrube. Lacnejsie albumy maju tenke strany a tie sa dokazu zvlnit aj pri minimalnom mnozstve lepidla.
 
dmedia
2010-05-13 18:00:45+02
Ja osobne radsej riesim toto podlepkami-500ks v baleni, obojstrana paska nasekana na stvorceky 1x1cm, vylucim tak navlhnutie od lepidla a teda zvlnenie. Ked das 6 alebo 8 podlepok tak sa isto nezvlni, aked zapracuje papier vplyvom vlhkosti papiera, tak su dost pruzne aby to zvladli. Robi to viacero vyrobcov hama atd... a nie su ani drahe, od 2,5 do 4,5 krabicka podla vyrobcu.
 
Azimut
2010-05-13 19:05:34+02
Nieje zlá ani obojstranná papierová lepiaca páska. Odstrihneš si koľko potrebuješ.
 
keko
2010-05-15 13:36:34+02
Henzo krachuje, to iste lepidlo sa ponuka aj pod oznacenim Walther. Netreba ho nanasat po obvode, lepsie je spravit styri kopceky v rohoch fotografie, pritlacit na stranu albumu a pockat. Lepidlo je stale pruzne, nevadi mu ani namahanie pocas ohybania stran.
Henzo, ale aj ini vyrobcovia ponukaju aj albumy, ale aj lepidla urcene pre archivaciu, teda pri vyrobe sa nepouzivaju kyseliny a podobne. Okrem tradicnych foto vyrobcov vsak ponukaju na lepenie produkty napr. 3M, obojstranne lepiaca paska vhodna na uchytenie aj mimoriadne drahych originalov ... ale ta nieco stoji.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia