Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon x nikon x panasonic

mayo89
2010-02-19 07:53:02+01
caute chlapi, rozodujem sa pre novy fotak a vyberam medzi canonom 550, nikonom 5000 a panasonicom gh 1, foti budem prevazne portrety, svadby a koncerty. Prosim vas nejako mi skuste poradit lebo vazne netusim ze do coho ist. Dik moc
 
inkubbus
2010-02-19 08:08:14+01
Canon
 
zelovoc
2010-02-19 08:53:15+01
canon alebo nikon (nie 5000 ale d90)
 
slavik74
2010-02-19 10:26:30+01
vzhladom na prislusenstvo a objektivy panasonic radsej nie. GH1 je hybrid kamery a fotaku kde je dost tazko povedat na co sa viac hodi. Objektiv 14-140 je univerzalny - cize je dobry ´na vsetko a nic´ a najviac na to video.
K panasonicu mas svetelne objektivy iba 20/1,7 a 45/2,8. Daju sa pouzit aj ine ale nemam odskusane ako funguju. Ku N a C kupis vlastne cokolvek a lacnejsie. Tak isto blesk je lacnejsi a ma viac funkcii ako u panasonicu. Ja som fotil jednu svadbu s G1 a da sa to ale na svadby by som radsej pouzil N alebo C. Pri koncertoch potrebujes fotit aj s vyssim ISO, podla mna vo vystupe medzi tymi troma fotakmi moc velky rozdiel nie je, ale ked mozes mat MPx rozlozene na vacsom snimaci tak preco to nevyuzit.
Na portrety potrebujes svetelne sklo ak chces oddelit postavu od pozadia a to sa da pri GH1 iba s 45/2,8 (ale to by si musel doplatit dalsich 700eur) a pri N a C je tych skiel ovela viac a za menej penazi.
Takze pri tom pouziti co pises by som si ja osobne vybral N5000 kde to video nevyzera byt zase az o tolko horsie ako pri GH1 aby to vykompenzovalo rozdiel medzi ponukou objektivov systemu micro4/3 a DLSR od Nikonu (alebo ak chces canon tak canonu). A preco N5000 a nie C550? Neviem ci ma C550 vyklopny display, ak nema a chces fotit pri koncerte alebo svadbe nad hlavou tak je to na prd. N a P toto maju. A celkovo sa mi zda byt N momentalne trosku progresivnejsi ako C, ale zaklad je ist do obchodu a ´osahat´ si ich, potom este raz precitat rezencie - ovladanie, menu a pod. a az potom kupit :)
Ale ak si chces kupit iba telo + setak tak to ti je na portrety, svatby a koncerty malo a tiez bez externeho blesku sa nezaobides. Cize zvazovat treba podla rozpoctu ktory mas a kupovat komplexne - nie len dobre telo. Zaklad su objektivy. Vela stastia pri vybere.
 
wayne
2010-02-19 11:52:11+01
volil by som canon 550D, pokial ma manualny mod na fullHD, a nevadi ti trosku vacsia velkost, niet co riesit, akurat na svadby a video to chce svetelne sklo, hoci 50/1.8 za 100 eur. s takou kombinaciou natocis aj slusne video aj odfotis slusne fotky.

napriek tomu, ze vela ludi bude prudit, ze D5000 nema zaostrovaci motor (naco aj, ked zaciatocnikovi stacia bohato af-s objektivy a vybrat sa da, jedine 2 objektivy pri ktorych ma zmysel uvazovat o zaostrovacom motore su 80-200/1.8 a 50/1.8, nevidim vsak dovod, pri kvalitach af-s 50/1.4 ist do 50/1.8, ktory sa mozno objavi coskoro v af-s verzii, kedze nikon vsetky objektivy inovuje, verim, ze pride cas, ked sa objavi novsia verzia), by som ti odporucal D5000 ak ti nevadia mensie rozmery oproti D90, a absencia stavoveho displeja (nie je to nic hrozne, obrazova kvalita je fakt super aj pri D5000), no pokial ma prioritu video, tak jednoznacne 550D. za cenu GH1 kupis canon aj s 50/1.4 a mozno aj sigmou 30/1.4, co su ovela lepsie objektivy ako dlhy rozsah. cela fotogragia je vo vela pripadoch otazka kompromisu v hladani odpovede na financnu otazku.

osobne si myslim, ze micro 4/3 je skvely system, no pokial donho pojdes a nebudes si vedomy kladov/zaporov, mozes zazit trpke sklamanie. navyse na slovensku ovela vyhodnejsie predas canon vybavu ako panasonic vybavu...

sam mam nikon D90, no byt na tvojom mieste volim 550D (samozrejme po odskusani si vsetkych modelov v nejakom kamennom obchode pokial to je mozne. ktovie, mozno by predavac alebo osobna skusenost moj nazor zmenila, nikdy nevies ;))
 
spam82
2010-02-19 17:17:05+01
myslim ze tych AF objektivov ktory vyzaduju motor je odost viac :-), ked chce clovek ´usetrit´ ci nedajboze ´ze, aj kino potesi´ .. Stavovy display fajn hlavne pri koncertoch a podobne, je rozdiel ci svietim nahladovym alebo stavovym, z vyberu by som ale rovnako vyhodil toho panasonica, a ako pises treba drzat v ruke pred kupou odskusat, co do nich sadne
 
Manny357
2010-02-19 18:34:22+01
Canon. Ta cena a vybava to by boli pre mna skutocne argumenty. A navyse nemas problem s nejakymi motorcekmi v tele a neviem co :D... Bud ta 550D alebo D90nikon... Pouvazuj vsak. Pozri si ponuku skiel, prislusenstva u nikonu a canonu, a porovnaj si aj ceny kolko ta to v buducnosti bude stat. :) Aj podla toho si vyber system. Ja som stastne v Canone, ale komunita striktnych nikonistov tu ma silu. Tak sa rozhodni objektivne. Nikon alebo Canon, na ten panasonic zabudni ak to myslis vazne...
 
slavik74
2010-02-19 20:05:24+01
tak sa mi zda ze mayo89 v nejakom vlakne pisal ze ´do toho moc nevidi´.
Ak by to tak bolo naozaj a nepozna princip zrkadlovky a nerozumie vsetkemu co tu ludia napisali by som mu vrelo odporucil si precita najprv nejaku knihu (napr. Mistrovstvi prace s DLSR - netreba kupovat da sa najst na rapide) alebo clanky na www.fotoroman.cz - je to to iste ako ta kniha, a az potom sa rozhodovat. Moj kamos si pred mesiacom kupil Canon 500D, zobral to do ruky ze ide fotit a pytal sa ma ´preco nie je obraz na displeji?´ :D
Samozrejme ze po hodinovom skoleni uz foti sam aj ked len na automatiku, cize mu to drahe telo s tym slabym setakom bolo na dve veci...
Ale ak som maya zle odtipoval tak vazne sorry, rozhodne som mu nechcel ubrat z jeho fotgrafickeho umenia.
 
Strhak
2010-02-19 20:30:55+01
Canon kvôli zvládnutiu vysokého ISO, ale v podstate je to jedno či Canon alebo Nikon
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()