Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

fisheye/wideangle predsádka na teleobjektiv

attila.farkas
2009-11-05 19:47:55+01
chcel by som sa spytat niekoho kto sa vyzna dobre v optike, pripadne ma skusenosti s tym co tu idem popisat: co by to dalo, keby som na teleobjektiv 70-300mm namontoval fisheye/wideangle predsadku... konkretne aky ekvivalent ohniska by som dostal na 70mm (napriklad ci by vysledny obraz bol porovnatelny s obrazom ktory by som odfotil s 10mm objektivom) a tiez ci by deformacia obrazu bola porovnatelna s deformaciou ktoru dava napr ten 10mm objektiv cisto teoreticky - nasadenim wideangle predsadky na 70mm objektiv by sa dal dosiahnut zaber ako napriklad s 10mm objektivom? dakujem
 
2009-11-05 19:58:24+01
urcite nie
 
attila.farkas
2009-11-05 20:02:43+01
ked sa pytam ci by sa dal dosiahnut zaber ako s 10mm objektivom, myslim len na sirku zaberu... kvalita je v tomto pripade vedlajsia
 
2009-11-05 20:06:20+01
príspevok od: attila.farkas
ked sa pytam ci by sa dal dosiahnut zaber ako s 10mm objektivom, myslim len na sirku zaberu... kvalita je v tomto pripade vedlajsia
ktoru cast holej vety ´urcite nie´ si nepochopil?!?!

pre dalsie otazky sa zamysli nad rozmermi objektivov a stredoskolskym ucivom fyziky.
 
2009-11-05 20:14:15+01
okrem toho, preco riesis taketo kraviny?!

95% 70-300 objektivov je srackovej kvality. ked na to das dalsi opticky clen, hocaky!, uz aj tak nekvalitny obraz uplne rozhadzes.
 
zelovoc
2009-11-05 20:38:34+01
ak mas predsadku zisti si v akom pomere upravuje vysledny obraz. urcite nie 1:7. mozno tak 1:2 cize by si dostal 35mm pochybnej kvality.
 
Martin P
2009-11-05 20:42:28+01
presne ako hovoria vsetci nadomnou
a mozno by si ani nezaostril a ked ano tak obraz by mal kvalitu videnia opilca po dobre preflamovanom weekende
 
conan7
2009-11-05 22:28:56+01
nekrič naňho :) čo si zas nervózny :D :D
 
2009-11-05 22:31:04+01
príspevok od: conan7
nekrič naňho :) čo si zas nervózny :D :D
ty ma nesleduj stale. si mi ani k narodeninam, ani meninam negratuloval, hovado jedno :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 
attila.farkas
2009-11-05 22:32:34+01
s tvojou holou vetou nemam problem ... moj druhy prispevok nebol odpovedou na Tvoje ´urcite nie´ (ak si to myslis, potom si domyslavy a vztahovacny) bol len upresnenim otazky, teda ze ma nezaujima kvalita obrazu, len uhol snimania ... ver mi, keby som pozral vsetku mudrost sveta ako Ty, urcite by som si nepytal radu tu na fore ... nad rozmermi objektivov a stredoskolskym ucivom fyziky sa zamyslat nechcem, ale ty by si sa mozno mal zamysliet trochu sam nad sebou a nad sposobom ako jednas s ludmi, lebo ak taketo povysenecke nadute prskanie prevadzkujes aj v osobnom kontakte, mozes prist lahko k urazu... pekny vecer
 
attila.farkas
2009-11-05 22:35:42+01
príspevok od: zelovoc
ak mas predsadku zisti si v akom pomere upravuje vysledny obraz. urcite nie 1:7. mozno tak 1:2 cize by si dostal 35mm pochybnej kvality.
vdaka za odpoved, Tvoja ma skutocnu hodnotu.
 
conan7
2009-11-05 22:35:52+01
príspevok od:
ty ma nesleduj stale. si mi ani k narodeninam, ani meninam negratuloval, hovado jedno :-D :-D :-D :-D :-D :-D
ja len so svojimi príspevkami burcujem ludí aby mali odvahu postaviť sa proti tebe :D len potom nieže vznikne nejaké AKA-hnutie (prídeš na to čo tá skratka znamená?) :)
 
conan7
2009-11-05 22:36:44+01
len daj mu čo si myslí o sebe :D
 
conan7
2009-11-05 22:40:05+01
príspevok od: conan7
len daj mu čo si myslí o sebe :D
nedopísal som to. attila to je nonsense čo riešiš, to je absolútne nemožné ani to že dosiahneš tých 10mm ani to že sa kvalitatívne priblíži. to ešte aj ja viem a to som debil so zrkadlovkou :D
 
attila.farkas
2009-11-05 22:48:30+01
príspevok od: conan7
nedopísal som to. attila to je nonsense čo riešiš, to je absolútne nemožné ani to že dosiahneš tých 10mm ani to že sa kvalitatívne priblíži. to ešte aj ja viem a to som debil so zrkadlovkou :D
nonsens je to mozno pre Teba, pretoze nepoznas okolnosti... ak Ta to zaujima, tak v skratke: robim na takom malom experimentalnom prijekte - je to time-lapse film a potrebujem do neho zhruba 10 az 15 sekundovy sirokouhly zaber... (sirokouhla fotografia ma nezaujima a nemam pocit ze by som ju niekedy v zivote chcel robit, takze si kvoli tym 10 - 15 sekundam nemienim kupovat sirokouhly objektiv) ... Na 70mm sa pytam, lebo je to najkratsia ohniskova vzdialenost na mojom najvacsom objektive - ak budem poznat jeho ekvivalent s predsadkou, lahko si urobim obraz o tom kam az mozem ist s mojimi ostatnymi objektivmi... Kvalita obrazu ma nezaujima preto, lebo vysedny film bude vo formate flash (flv) a kvalita obrazu flash videa je taka, ze je uplne jedno ci si vstupne zabery robil s canon 1d a nejakym polmilionovym L objektivom, alebo s nejakou zadrbanou setovou srackou... Tot vsjo :) dobru noc :)
 
conan7
2009-11-05 22:51:16+01
príspevok od: attila.farkas
nonsens je to mozno pre Teba, pretoze nepoznas okolnosti... ak Ta to zaujima, tak v skratke: robim na takom malom experimentalnom prijekte - je to time-lapse film a potrebujem do neho zhruba 10 az 15 sekundovy sirokouhly zaber... (sirokouhla fotografia ma nezaujima a nemam pocit ze by som ju niekedy v zivote chcel robit, takze si kvoli tym 10 - 15 sekundam nemienim kupovat sirokouhly objektiv) ... Na 70mm sa pytam, lebo je to najkratsia ohniskova vzdialenost na mojom najvacsom objektive - ak budem poznat jeho ekvivalent s predsadkou, lahko si urobim obraz o tom kam az mozem ist s mojimi ostatnymi objektivmi... Kvalita obrazu ma nezaujima preto, lebo vysedny film bude vo formate flash (flv) a kvalita obrazu flash videa je taka, ze je uplne jedno ci si vstupne zabery robil s canon 1d a nejakym polmilionovym L objektivom, alebo s nejakou zadrbanou setovou srackou... Tot vsjo :) dobru noc :)
a požičať sa nedá na tých 10 až 15 sekúnd? dobrúnoc
 
2009-11-05 22:53:43+01
príspevok od: conan7
len daj mu čo si myslí o sebe :D
ako ja jednam s ludmi, to nie je tvoja starost. a o urazy sa nebojim. vdaka sportom, ktore som prevadzkoval a prevadzkujem a vzrastu sa mi nikdy nic nestalo :-D :-D :-D

tvoj problem je v tom, ze nemas zaujem sa vzdelavat, preto sa pytas kraviny. prave keby si vedel aspon to stredoskolske ucivo a mal zdravy rozum, prisiel by si pred polozenim otazky k tomu, ze je to totalna kravina ;-)

aj tebe pekny vecer :-*
 
2009-11-05 22:55:49+01
príspevok od: conan7
ja len so svojimi príspevkami burcujem ludí aby mali odvahu postaviť sa proti tebe :D len potom nieže vznikne nejaké AKA-hnutie (prídeš na to čo tá skratka znamená?) :)
Anti Krist Association? :-D :-D :-D

rob si co chces, mne to nevadi ;-) aspon je tu zivot.
 
conan7
2009-11-05 23:00:11+01
to Anti sedí :D :D ostatné už vieš :D ved ja ti len závidím oblúbenosť na fóre a chcem ti to pokaziť :D
 
attila.farkas
2009-11-05 23:02:12+01
príspevok od:
ako ja jednam s ludmi, to nie je tvoja starost. a o urazy sa nebojim. vdaka sportom, ktore som prevadzkoval a prevadzkujem a vzrastu sa mi nikdy nic nestalo :-D :-D :-D

tvoj problem je v tom, ze nemas zaujem sa vzdelavat, preto sa pytas kraviny. prave keby si vedel aspon to stredoskolske ucivo a mal zdravy rozum, prisiel by si pred polozenim otazky k tomu, ze je to totalna kravina ;-)

aj tebe pekny vecer :-*
nikto nieje neprestrelny ;-)
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()